dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Question PILNE - Wienerberger Koramic Alegra 9 czy Braas Rubin 9V

    Witam,

    mam pewien dylemat co do wyboru pokrycia dachu, mam ofertę na dwie dachówki, a mianowicie Wienerberger Koramic Alegra 9 i na Braas Rubin 9V. Różnica w cenie to 100zł na korzyść Braasa za kompletny dach. Obie dachówki są w kolorze antracytowym angobowanym. Co wybrać z tych dwóch dachówek ceramicznych? Wstępnie byłem nastawiony na Koramica, ale skład budowlany, w którym chcę się zaopatrzyć poleca mi Braasa. Pomóżcie mi dokonać dobrego wyboru do jutra muszę się zdecydować. Na Koramica musiałbym czekać co najmniej 2 tyg. a Braasa miałbym od ręki i mógłbym go założyć jeszcze w tym roku, choć wielkiego ciśnienia nie mam.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dan1985 ; 06-12-2017 o 19:22

  2. #2

    Domyślnie

    to już wiesz czemu polecają ci Baasa - mają go na miejscu

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ok, też to jest jakiś plus. Ale co przemawia za daną dachówką jako produktem jako takim według Was? Którą byście wybrali Wy będąc na moim miejscu i dlaczego?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał dan1985 Zobacz post
    Ok, też to jest jakiś plus. Ale co przemawia za daną dachówką jako produktem jako takim według Was? Którą byście wybrali Wy będąc na moim miejscu i dlaczego?
    Ja stojąc przed takim samym wyborem wybrałem Koramica
    Wydawał się nieco ładniejszy. Takie subiektywne odczucie Decyzja trudna ale jak czas pokazuje w sumie bez znaczenia.
    Ważne żeby ekipa dekarska ją dobrze położyła
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hmmm.. Koramic angobowany będzie trochę bardziej połyskujący niż Braas z tego co wiem, a po to chciałem angobę a nie mat, bo jest też wersja z angobą matową, ale odpuszczę ją. Z drugiej strony nie chciałem też glazury bo nie podoba mi się (i żonie ) jak dach świeci się jak psu ekhhmm... ale to nasze odczucia

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Pomijając wygląd wybrałbym Rubin 9v, ponieważ jest to twarda dachówka, którą się ciężko tnie, zaś alegra 9 jest miękka i tnie się ją praktycznie jak masło. Twardość Rubina można porównać z cegłą klinkierową co idzie w parze z wytrzymałością, Co do alegry mocno się obtłukuje i wyszczerbia, po prostu jest krucha.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    to już wiesz czemu polecają ci Baasa - mają go na miejscu
    Zadam przewrotnie pytanie czemu mają Braasa a nie Winerbergera na stanie??
    Nie znam Alegry ale mam na składzie kilkadziesiąt tysięcy Braasa i nie znam niezadowolonego klienta, a przedstawiciel na kawe przyjeżdża( no dobra pije herbatę) a nie jeździ na reklamację bo ich nie ma.
    Plusem dachówki na stanie jest to że jak braknie( a na pewno coś braknie) to powinni mieć od ręki a nie znów czekać na następną dostawę.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Braasa maja bo jakas kobieta miala zakladac dach, zamowili i stwierdzila ze w tym roku jednak nie poloza i lezy dachowka na stanie, akurat w tym kolorze, ktory ja chce i stwierdzili ze skoro tak wyglada sytuacja to mi zaproponuja ta dachowke a kobietce zamowia jak bedzie kladla w przyszlym roku. Z tego co wiem to na pewno brakna dwie palety dachowki, ale maja jakis duzy sklad w Poznaniu i nie bedzie problemu z dowiezieniem jej do mnie. Tylko czy np kolor bedzie taki sam a nie lekko inny. A Koramica nie ma bo po prostu musza go zamowic, nikt nie trzyma calych dachow na stanie, ja sie nie spoktalem z taka sytuacja. Tak czytalem troszke wczoraj i widze ze ten Braas ma dobre opinie, ale Koramic znowu nie ma zlych tak wiec ciezko sie zdecydowac

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Zapytaj o gwarancje, nie wiem ile w tym prawdy, ale Braas wymienia na gwarancji dachówki, jesli coś sie stanie,
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Decyzja podjeta, ostatecznie zdecydowalismy sie jednak na Alegre 9 antracytowa angobe. Dziekuje za porady i pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał dan1985 Zobacz post
    Decyzja podjeta, ostatecznie zdecydowalismy sie jednak na Alegre 9 antracytowa angobe. Dziekuje za porady i pozdrawiam.
    Mam ten sam problem... i z żoną zastanawiamy się nad wyborem.. jak alegra prezentuje się na dachu??

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał endu231 Zobacz post
    Mam ten sam problem... i z żoną zastanawiamy się nad wyborem.. jak alegra prezentuje się na dachu??
    Mam Alegrę na dachu od kilku miesięcy, brazowa angoba. Nie mam zastrzeżeń co do jej jakości. To duża dachówka, chyba jedna z największych na rynku - bardzo ładnie wygląda na dużych płaszczyznach. Ekipie łatwo sie układało. Uszkodzeń w partii było mało, a to co było uszkodzone (np pękniecie) zostało wykorzystane w koszach i jaskółce. Również załapałem się na program budogram, gdzie można uzyskać kilka stówek rabatu. Też braliśmy pod uwage braasa, jednak żonie kolor alegry bardziej sie podobał i to zawazyło na decyzji.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    himeroza

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał AG_home Zobacz post
    Mam Alegrę na dachu od kilku miesięcy, brazowa angoba. Nie mam zastrzeżeń co do jej jakości. To duża dachówka, chyba jedna z największych na rynku - bardzo ładnie wygląda na dużych płaszczyznach. Ekipie łatwo sie układało. Uszkodzeń w partii było mało, a to co było uszkodzone (np pękniecie) zostało wykorzystane w koszach i jaskółce. Również załapałem się na program budogram, gdzie można uzyskać kilka stówek rabatu. Też braliśmy pod uwage braasa, jednak żonie kolor alegry bardziej sie podobał i to zawazyło na decyzji.
    hej minęło już troche czasu od twojego posta @AG_home czy mógłbyś się pochwalić zdjeciami tej Alegry? jestem teraz na etapie wyboru dachówki i bardzo byłbym wdzięczny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony