dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Nierówny chudziak a ogrzewanie podłogowe

    Witam,

    Chciałbym zapytać jak inni inwestorzy poradzili sobie z nierównym chudziakiem przy kładzeniu instalacji ogrzewania podłogowego. Mianowicie chcę przez zimę ułożyć styropian i rozłożyć podłogówkę i na wiosnę zrobić wylewkę tylko mam problem z dość nierównym chudziakiem. Mianowicie różnica poziomów z najniższego jego punktu a najwyższego sięga 5cm. Chcę dać 15cm styropianu i 7cm wylewki. Nie wyrównam takiej różnicy wylewką bo wtedy w jednym pomieszczeniu miałbym przeszło 12cm wylewki. Jak to najlepiej rozwiązać?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W pomieszczeniach gdzie będziesz miał grubszą wylewkę dobrze byłoby zagęścić pętle. U mnie różnica w grubość wylewki na poddaszu to około 3 cm. Statałem się w miarę możliwości wyrównać tą różnicę styropianem. Nieatety nie udało mi się całkowicie zniwelowć różnicy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie pamiętam kto, ale tu na forum równał podłogę zaprawą betonową (bo tania), przynajmniej te największe nierówności.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #4

    Domyślnie

    Zastanawiałem się właśnie nad próbą wyrównania tego styropianem ale nie do końca jestem pewien czy jest to możliwe bo trzeba by było go mocno szlifować aby go ładnie zrównać na łączeniach.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Możesz zrobić styrobeton albo tak jak my przy naszych instalacjach ogrzewania podłogowego - pianobeton, poniżej filmik jak to wygląda:



    Pianobeton to lekki beton, który dzięki swojej płynnej konsystencji gwarantuje dobre wypełnienie przestrzeni wokół rur i innych instalacji izolując i chroniąc je przed uszkodzeniami, pozwala to uniknąć uciążliwego układania i docinania tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych, oraz związanych z tym niedokładności montażu. Pianobeton służy do wyrównywania powierzchni np. właśnie pod styropiany.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Perlit z worka.
    Rozsypać, wyrównać jaką dechą.
    Ułożyć styropian.
    Tanio, prosto, szybko i solidnie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    Mianowicie różnica poziomów z najniższego jego punktu a najwyższego sięga 5cm.
    Ścianę fundamentową też masz tak "wypoziomowaną"?

    Jaką grubość ma chudziak?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    Zastanawiałem się właśnie nad próbą wyrównania tego styropianem ale nie do końca jestem pewien czy jest to możliwe bo trzeba by było go mocno szlifować aby go ładnie zrównać na łączeniach.
    Zniwelować różnice w poziomie do zera samym styropianem, będzie Ci bardzo ciężko. Jest to tylko próba zmniejszenia odchyłu od poziomu do minimum, jastrych zrobi swoje.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ścianę fundamentową też masz tak "wypoziomowaną"?

    Jaką grubość ma chudziak?
    No niestety taka sama jest odchyłka. Ławy robiłem sam i miałem wszędzie wypoziomowane do +- 5mm. Przyszła ekipa i wymurowała na nich fundamenty +- 50mm dlatego zakończyliśmy po tym etapie współpracę.

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zniwelować różnice w poziomie do zera samym styropianem, będzie Ci bardzo ciężko. Jest to tylko próba zmniejszenia odchyłu od poziomu do minimum, jastrych zrobi swoje.
    Jeżeli uda mi się zmniejszyć odchyłkę do 10mm to już resztę wyrównam wylewką.
    Jeszcze zastanowię się nad tym perlitem co adam_mk zaproponował.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    Jeszcze zastanowię się nad tym perlitem co adam_mk zaproponował.
    To najlepsze i najłatwiejsze rozwiązanie.
    Tomraider

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Perlit z worka.
    Rozsypać, wyrównać jaką dechą.
    Ułożyć styropian.
    Tanio, prosto, szybko i solidnie.

    Adam M.
    Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałem. To chyba najlepsze wyjście z sytuacji.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Ja również mam takie nierówności. Zastanawiam się nad wyrównaniem tego granulatem styropianu EPS 200. Zda to egzamin?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Perlit z worka.
    Rozsypać, wyrównać jaką dechą.
    Ułożyć styropian.
    Tanio, prosto, szybko i solidnie.

    Adam M.
    Adam perlit na foilę czy pod ?

    pozdrav.
    Adam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jeśli chudziak nie jest wylany na gruncie to folii w ogóle bym nie dawał.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam-ck Zobacz post
    Adam perlit na foilę czy pod ?

    pozdrav.
    Adam
    Jeśli folia ma pełnić role hydroizolacji (pomijam, że folia to raczej słaba izolacja), to musi leżeć na stabilnym podłożu, więc nie na perlicie.
    Układanie folii na perlicie, będzie cokolwiek problematyczne - perlit to jednak sypki materiał. Najlepiej zaraz po wyrównaniu/przyklepaniu perlitu położyć na nim płyty styropianu (najlepiej mieć już opracowane ich ułożenie aby więcej ich nie ruszać).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony