dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    witam serdecznie i odgrzewam pytanie, jak wam się użytkują te kotły immtergas tera 24? ja osobiscie mam od 2,5 roku exa 24 w soim domu póki co bardzo oszczędny i zero problemów , raz na rok serwisant do wyczyszczenia/wyregulowania kotła. Natomiast znajomy teraz jest na etapie zakupu kotła i ma zagwozdkę czy kupić nową tere 24 jednofunkcyjna czy starsza ale sprawdzoną exa 24?

    mój dom około 200m2 pietrowy,ogrzewanie kaloryfery i woda do zasobnika 180 l koszty miesięczne gazu w sezonie grzewczym miedzy 340-460 zł/ mam założony czujnik temperatury zewnętrznej oraz IMMERGAS AMICO REMOTE CONTROL CAR V2 bezprzewodowy tak samo chce doradzić koledze żeby dokupił czujnik temperatury zewnętrznej


    ktoś pomoże?
    Ostatnio edytowane przez dmilek78 ; 01-06-2019 o 16:39

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Merik74

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    BEDOŃ PRZYKOŚCIELNY
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmilek78 Zobacz post
    witam serdecznie i odgrzewam pytanie, jak wam się użytkują te kotły immtergas tera 24? ja osobiscie mam od 2,5 roku exa 24 w soim domu póki co bardzo oszczędny i zero problemów , raz na rok serwisant do wyczyszczenia/wyregulowania kotła. Natomiast znajomy teraz jest na etapie zakupu kotła i ma zagwozdkę czy kupić nową tere 24 jednofunkcyjna czy starsza ale sprawdzoną exa 24?

    mój dom około 200m2 pietrowy,ogrzewanie kaloryfery i woda do zasobnika 180 l koszty miesięczne gazu w sezonie grzewczym miedzy 340-460 zł/ mam założony czujnik temperatury zewnętrznej oraz IMMERGAS AMICO REMOTE CONTROL CAR V2 bezprzewodowy tak samo chce doradzić koledze żeby dokupił czujnik temperatury zewnętrznej


    ktoś pomoże?

    Witam
    Dołączam się w temacie i proszę o poradę , dom 186m2 link do audytu domku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5wfa Hydraulicy polecają Immergas Exa bo ponoć z tera bardziej awaryjny a exa sprawdzony , przy czym martwi mnie moc minimalna te 5.7kw gdzie u mnie w audycie wychodzi przy temp.1.5st przeciętnie zapotrzebowanie 5.3kw więc jak będzie +10st to boję się ze kocioł będzie taktował a nawet jeśli nie to spalał więcej gazu i nie wiem czy szukać czegoś z mniejszą mocą minimalną czy się tym nie przejmować ? co o tym sądzicie ?

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Merik74

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    BEDOŃ PRZYKOŚCIELNY
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Merik74 Zobacz post
    Witam
    Dołączam się w temacie i proszę o poradę , dom 186m2 link do audytu domku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5wfa Hydraulicy polecają Immergas Exa bo ponoć tera gorszy a exa sprawdzony , przy czym martwi mnie moc minimalna te 5.7kw gdzie u mnie w audycie wychodzi przy temp.1.5st przeciętnie zapotrzebowanie 5.3kw więc jak będzie +10st to boję się ze kocioł będzie taktował a nawet jeśli nie to spalał więcej gazu i nie wiem czy szukać czegoś z mniejszą mocą minimalną czy się tym nie przejmować ? co o tym sądzicie ?
    Jakie sa roznice miedzy nimi i ktory lepszy ???

  4. #24

    Domyślnie

    Kupiłem za namową hydraulika dwa piece immergas VitriX tera 24. Do jednego z nich dokupiłem DIM (rozdzielacz czy jak to się nazywa), żeby mieć dwie niezależne strefy. Piece działają dopiero 3 miesiące i na tak krótki okres co mogę powiedzieć.
    Instalator (uruchamiacz), który do mnie przyjechał chyba ma wiedzę średnią. Szczególnie maił duże oczy widząc DIMa.
    Z jednego pieca kapała woda. Wg mnie ma wadę fabryczną, słabo zamontowana rurka do podłączana do zasilania wody. Rurka ma oring i zabezpieczona jest blaszką, przy poruszeniu rury z wodą może lekko się przesunąć i kapie. Po dociśnięciu rurki problem ustąpił.
    Bardzo ciche jak pracują. Nie ma porównania do junkersa, którego też mam. Immeragsy po prostu milczą.
    Co do zużycia gazu, nie mam z czym porównać. Oba zużywają porównywalną ilość gazu, grzeją też porównywalną powierzchnię, tyle, że jeden ma rozdzielacz hydrauliczny.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony