dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Immergas Victrix Tera 24 Plus - opinie

    Czy ktoś ma jakieś opinie na temat nowego pieca Immergas Victrix Tera 24?
    Jestem na etapie zakupu pieca i bardzo mnie zainteresował ten model. Dom jest nowy i wg ciepło właciwe zapotrzebowanie wygląda następująco:
    1. CO max: 6,9 KW
    2. CO średnie: 3,3 KW
    3. CO + CWU: 11 KW
    a zalecany piec kondensacyjny pokazuje >13KW. Link do wyliczeń: Ciepło właściwe

    Instalacja mieszana tzn. grzejniki + podłogówka.
    Instalator namawiał mnie na Viessmann Vitodens 100 ale martwi mnie jego moc minimalna na poziomie 6,5KW dlatego zainteresowałem się tym Immergasem, który ma minimum na poziomie ~4KW. Ten Immergas ma też nowy wymiennik ze stali nierdzewnej więc nie ma tego problematycznego wymiennika aluminiowo-krzemowego z innych modeli tego producenta choć nie wiadomo czy nowy też nie będzie miał jakiś swoich wad

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JUREK785

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    CHMIELNIK
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam też jestem ciekaw opinii na temat tego kotła , ale widać chyba jeszcze nikt nie zainstalował. Też planuje kupić własnie ten kocioł , napisz czy się na niego zdecydowałeś. Może jeszcze ktoś ?

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie miesiąc temu został zainstalowany Terra 28 dwufunkcyjny....
    Co mogę o nim powiedzieć?
    A no to, że na pewno bym go już nie wybrał... ze względu na odgłosy które wydaje przy załączaniu, terkocze (instalator mówi, że to przełączający się zawór). W dzień nie zwraca się na to uwagi... ale w nocy już jest upierdliwe. Chyba, że ktoś montuje kocioł w zamkniętym pomieszczeniu, to nie będzie się niosło po domu. Samo odpalenie i działanie palnika jest niemalże niesłyszalne.

    Sama praca chyba także ok.
    W starym, wyremontowanym domu (100m2), na kamiennym fundamencie. 30cm wełny na stropie, pod podłogą 25-30cm perlitu, ściany 40cm cegły i 5cm styropianu. W całości podłogówka. W domu 21,5C. Bez kominka. Spalanie za 24.11 do 24.12 to 211m3, więc chyba bez dramatu?
    Liczę, że będzie jeszcze mniej, bo przez pierwsze dwa tygodnie po odpaleniu, były niemal ciągle otwarte drzwi (płytki, malowania, itd)

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JUREK785

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    CHMIELNIK
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź , jeśli chodzi o odgłosy to raczej mi nie będzie przeszkadzać bo kocioł będzie w piwnicy w zamkniętej kotłowni. Ja jeszcze swojego nie kupiłem więc jeśli ktoś jeszcze kpił taki kocioł to proszę podzielić się wrażeniami. Do wyboru tego kotła przekonuję minie cena , gwarancja 5 lat i oczywiście trzech serwisantów w najbliższej okolicy Mój dom według Ciepło właściwe http://cieplowlasciwie.pl/wynik/34i1

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na ten piec właśnie ze względu na 5 lat gwarancji i przystępną cenę. Model ten ma również zmieniony wymiennik więc może nie będzie miał wad poprzednika.
    Piec na razie tylko wisi, nie został uruchomiony ze względu na opieszałość gazowni w zagazowaniu przyłącza. Mój instalator mówił, że po mnie instalował jeszcze u jednej osoby ten piec i nie było problemów. Fajne jest to, że posiada w standardzie pogodówkę i moduł do sterowania smartfonem. Niby bajery bez których można się obejść ale Viessmann każe za to dopłacać.
    Myślę, że jeśli chodzi o opinie użytkowników z eksploatacji to trzeba będzie jeszcze poczekać jak to zwykle z nowościami. Może jakiś instalator podzieli się jeszcze swoimi opiniami na podstawie swoich doświadczeń.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JUREK785

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    CHMIELNIK
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    5

    Domyślnie

    A możesz dać namiar gdzie kupiłeś ten kocioł ? Właśnie się przymierzam do kupna. A powiedz mi jeszcze czy w komplecie z kotłem jest czujnik temperatury c.w.u? czy trzeba go dodatkowo dokupić

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tu_tek Zobacz post
    Fajne jest to, że posiada w standardzie pogodówkę i moduł do sterowania smartfonem. Niby bajery bez których można się obejść ale Viessmann każe za to dopłacać.
    Pogodówka? moduł do sterowania smartfonem? To nie jest w standardzie, te graty dokupuje się osobno. Ile zapłaciłeś za kocioł?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JUREK785

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    CHMIELNIK
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post
    Pogodówka? moduł do sterowania smartfonem? To nie jest w standardzie, te graty dokupuje się osobno. Ile zapłaciłeś za kocioł?
    też mi się wydawało że to trzeba dodatkowo dokupić

  9. #9

    Domyślnie

    Być może źle się wyraziłem. Zapewne sprzedawcy chodziło o sondę zewnętrzną, a ja skojarzyłem z pogodówką. Rozumiem, że to nie to samo?
    Piec kupowałem w lokalnym sklepie hydraulicznym, a jego cena to 5500 z zasobnikiem 125L.

  10. #10

    Domyślnie

    Ktoś orientuje się czy Victrix Tera 24 posiada funkcję podtrzymania temperatury wody w układzie? Chodzi o to że po osiągnięciu zadanej temperatury piec nie wyłącza się zupełnie tylko cały czas utrzymuje niska temperatury cyrkulujac wode w instalacji.
    Czy warto do układu mieszanego łączyć ten piec z pogodowka?

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał tu_tek Zobacz post
    Zdecydowałem się na ten piec właśnie ze względu na 5 lat gwarancji i przystępną cenę. Model ten ma również zmieniony wymiennik więc może nie będzie miał wad poprzednika..
    I jak uruchomiłeś zadowolony jesteś.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JUREK785

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    CHMIELNIK
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja uruchomiłem ten kocioł w lipcu, jak narazie wszystko ładnie pracuje, jak dla mnie to jest super i cena przystępna no i oczywiście 5 lat gwarancji. Serwis mam tez blisko, mam nadzieje że będzie się dobrze sprawował .

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    "Model ten ma również zmieniony wymiennik więc może nie będzie miał wad poprzednika."
    Jakie wady miał poprzednik? Jaki model jest poprzednikiem Tery?

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaroWy Zobacz post
    Jakie wady miał poprzednik? Jaki model jest poprzednikiem Tery?
    Wymiennik krzemowo- coś tam. Ale chłopaki tu na forum mają vitrixt 12tt po 3 i 4 lata i nie ma żadnych problemów.
    Mi w Krakowie za co roczny przegląd vitrixa 12 krzyczą po 400zł.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Też mam Victrixa 12 (uruchomiony w sierpniu) i poza gorszymi warunkami do wyczyszczenia wymiennika (robi to serwisant) nie znalazłem rzetelnych informacji o wadach konstrukcji AlSi. Mieszkam pod Krakowem i mam tańszego serwisanta. Namiary na priv jak chcesz.
    Ostatnio edytowane przez jaroWy ; 03-10-2018 o 20:00

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Tak podaj namiary. A piec gdzie kupowałeś.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kupiłem w kotlykatowice.pl ale przez telefon dostałem lepszą cenę niż na sklepie internetowym. 5500 kocioł, zasobnik 160 i CAR V2. Dałem na priva numer do serwisanta.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Dzieki widziałem. Ile masz metrów rurki w podłogach lub ile m2 do grzania, oraz czy jakieś dodatkowe grzejniki.
    Ciekawe jak masz rozwiązaną kotłownie bo mi chcą zamontować 2 zestawy mieszające ale się przed tym bronie.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mam 140 m² , ponad 800 m pexa. Dwa rozdzielacze (parter, poddasze) zasilane prosto z kotła. Żadnych pomp czy układów mieszających. Z każdego rozdzielacza podłaczone po jednym grzejniku "drabince" - z elektryczną grzałką. Zapytaj co mają mieszać te zestawy?

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    140m podłóg i tylko 800m pexa ?? Ja mam 155m2 podłóg i rozłożone 1300mb pexa.
    jaki mas z projekt domku to popatrze na parametry i wymiary domku twojego. A garaż też masz w podłogówce ??
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony