dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie Dom 35m2 +35m2 ogrodu zimowego

    Witam wpadlem na pomysł tylko niewiem czy dobry ale do rzeczy chciałem postawić dom na zgłoszenie dom mialby wymiar 7x10 niewiem czy dało by sie to zrobic na 1 lub 2 zgloszenia.. Ja chciałbym zrobic to w ten sposób jedno 35m2 to byla by lazienka i pokoje a druga cześć była by jako ogrod zimowy i znajdowal by się tam salon z aneksem kuchcenym w jednom ściane 7 metrową wstawił bym duże okna tarasowe . a na tym ogrodem zrobil bym na gorze anteresole a na d druga cześcia poprostu byla by nieużytkowa. jak myślicie czy to przejdzie na zgloszenie ?? czy dac sobie spokój z takim kombinowaniem.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał golfmk1 Zobacz post
    Witam wpadlem na pomysł tylko niewiem czy dobry ale do rzeczy chciałem postawić dom na zgłoszenie dom mialby wymiar 7x10 niewiem czy dało by sie to zrobic na 1 lub 2 zgloszenia.. Ja chciałbym zrobic to w ten sposób jedno 35m2 to byla by lazienka i pokoje a druga cześć była by jako ogrod zimowy i znajdowal by się tam salon z aneksem kuchcenym w jednom ściane 7 metrową wstawił bym duże okna tarasowe . a na tym ogrodem zrobil bym na gorze anteresole a na d druga cześcia poprostu byla by nieużytkowa. jak myślicie czy to przejdzie na zgloszenie ?? czy dac sobie spokój z takim kombinowaniem.
    golmk1będę kibicować sami z mężem od kilku dni rozważamy opcję budowy takiego małego domku - mamy już jakąś koncepcję, ale do finalnej wersji sporo brakuje też myślimy nad ogrodem zimowym/gankiem i pewnie zgłosimy wszystko za jednym zamachem.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    No ja taki wstepny projekt mam na kartce. Chce zrobic na komputerze i po nowym roku dowiedziec sie w starostwie czy w gminie czy cos takiego mozna zrobic zastanawiam sie czy mnie nie wysmieja. Problem mam jeszcze taki ze nie mam dzialki. Ale chce miec 100% pewnosci zw cos takiego bede mogl zbudowac na zgloszenie.

  4. #4

    Domyślnie

    Kazdy dom jednorodzinny nie kolidujacy z dzialka sasiada buduje sie juz na zgloszenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Najważniejsze warunki budowy domu na zgłoszenie:

    Inwestycja nie znajduje się na obszarze sieci Natura 2000.

    Inwestycja nie znajduje się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków.

    Obszar oddziaływania budynku mieści się w całości na działce, na której został zaprojektowany.

    Inwestycja nie narusza ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub w przypadku jego braku, decyzji o warunkach zabudowy.

    Inwestycja jest zgodna z przepisami techniczno-budowlanymi.

    Nie dokonano istotnych zmian w zatwierdzonym projecie złożonym wraz ze zgłoszeniem.
    Jesli natomiast chcesz wybdowac altanke o ktorej wydawaloby sie piszesz jest jeden przez Ciebie nie obliczony i nie uwzgledniony aspekt takiej budowy,a mianowicie podatki,za dom mieszkalny na zgloszenie zaplacisz 1/10 podatku,za altanke 700% wiecej,zorientuj sie jakie podatki obowiazuja w Twojej miejscowosci w ktorej chcesz nabyc dzialke.To wazne,poniewaz 10 letni podatek czasem przewyzszy wartosc altanki.

  6. #6

    Domyślnie

    Gmina bardzo chetnie uzna Twoj projekt,ale jako altanke.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Wlasnie chcialbym sie wszystkiego dowiedziec wczeaniej np dlaczego uznaja projekt jako altanke skoro niby istnieje mozliwosc budowy domu 35 m a jak wyglada sprawa z meldunkiem

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał golfmk1 Zobacz post
    No ja taki wstepny projekt mam na kartce. Chce zrobic na komputerze i po nowym roku dowiedziec sie w starostwie czy w gminie czy cos takiego mozna zrobic zastanawiam sie czy mnie nie wysmieja. Problem mam jeszcze taki ze nie mam dzialki. Ale chce miec 100% pewnosci zw cos takiego bede mogl zbudowac na zgloszenie.
    a to chce ci się bawić w rysowanie na kompie? bo skoro działki nie masz, to nawet nie sprawdzisz jaki jest MPZP, więc trudno mówić, czy będziesz mógł taki domek postawić
    a zapoznałeś się, jak jest to wszystko w prawie budowlanym uregulowane? bo jeśli twoja koncepcja oraz działka będą spełniać wszystkie warunki, to przecież nikt nie będzie się śmiał

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    No wlasnie chyba pierwsze co zrobie po nowym roku to kupie dzialke i wtedy bd mozna dalej zalatwiac.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przed zakupem działki sprawdź wcześniej w MPZP czy będziesz na niej mógł cokolwiek budować. Jeżeli nie ma planu dla danego terenu to trzeba występować o warunki zabudowy - no ale niestety trzeba być już właścicielem działki.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Do tej pory tak było że nie musisz być właścicielem działki żeby wystąpić o wz. Chociaż od nowego roku może być różnie. Czytałem że nowelizacja zakłada wprowadzenie okresu ważności wz na 2 lata, do tej pory były ważne do czasu wydania nowych.
    Tak jak napisał kolega wyżej warto wybrać się do gminy i prostu pytać o konkretną działkę jakie są plany na nią niż później martwić się że nie da rady zrobić tego co było w planach

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Jak najbardziwej trzeba sprawdzic przed zakupem. A powiedzcie mi jak w jednej scianie 7m wstawie okna tarasowe to bd mozna nazwac to pomieszczenie ogrodem zimowym.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    No wlasnie musze sie wybrac zeby wszystko wiedziec. A co bym musial jeszcze zrobic aby byl to ogrod zimowy. Niechcial bym przeszklonego dachu.ale mysle ze to nie bd konieczne.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam udałem sie dzisiaj do starostwa i pani powiedziała że do budynku rekreacji indywidualnej nie moge dobudować ogrodu zimowego na zgloszenie tylko potrzebne mi bedzie pozwolenie i projekt, podobno ogród zimowy na zgloszenie można dobudowac tylko przy budynku mieszkalnym. Czyli mój plan dom 35m + ogród zimowy 35m2. polegl juz na starcie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał golfmk1 Zobacz post
    Witam udałem sie dzisiaj do starostwa i pani powiedziała że do budynku rekreacji indywidualnej nie moge dobudować ogrodu zimowego na zgloszenie tylko potrzebne mi bedzie pozwolenie i projekt, podobno ogród zimowy na zgloszenie można dobudowac tylko przy budynku mieszkalnym. Czyli mój plan dom 35m + ogród zimowy 35m2. polegl juz na starcie.
    Mieszasz pojęcia. Dom rekreacyjny może mieć maksymalnie 35m2 i nie da sie do tego dołożyć żadnego ganku czy ogrodu zimowego. Ty jednak będziesz (zdaje się, że taki masz plan) budował dom jednorodzinny o powierzchni zabudowy około 70m2. Też da się na zgłoszenie o ile np nie planujesz oczyszczalni albo szamba a działka jest mała. Różnica jest taka, że na dom musisz mieć projekt zrobiony przez architekta a na domek rekreacyjny nie. To spora różnica w kosztach jak i czasie ale za to w domu możesz się zameldować a w domku rekreacyjnym nie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golfmk1

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    53

    Domyślnie

    Chcialem dom bez pozwolenia 35 i ogrod zimowy wszystko chcialem na zgloszenie bez pozwolen . a ze dom z projektm itp mozna na zgloszenie to tez wiem.

  17. #17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony