dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jaka szlifierka kątowa

    Czy moglibyście mi polecić jakąś szlifierkę kątową do 100zł? Potrzebuję jej na prezent, niestety nie bardzo się znam, wstępnie powinna mieć chyba ok 900W i przypuszczam, ze najczęściej będzie służyła m.in do czyszczenia z rdzy. Czy w takich pieniądzach mozna znaleźć coś, co nie rozleci sie pierwszego dnia? Widziałam w okolicach tej ceny szlifierki NAC'a, ale nie znam opinii, o innych firmach niestetyy w ogóle nie słyszałam lub były znacznie droższe. Wiem, że jest tu podobny temat, również szlifierki na prezent, ale chyba chodzi o nieco inny sprzęt. Zalezy mi na opiniach sprawdzonych produktów, gdyż z wyszukiwarek umiem korzystać Ewentualnie czym sie kierowac przy wyborze, jakies parametry? czy 115 a 125 to jakas istotna róznica?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie chcę Ciebie martwić ale taka szlifierka to nie najlepszy pomysł na prezent,może pochodzić bezawaryjnie kilka lat ale równie dobrze może się rozsypać po kilku minutach,a szanse nie są małe.Zadaj sobie pytanie czy sama chciałabyś dostać chiński badziew na prezent?Poniżej kilka linków do dobrych sprzętów i to jest niestety takie minimum jeżeli zależy Ci na osobie obdarowywanej...Najlepiej 125mm z regulacją obrotów,ale to już sporo droższy sprzęt,chyba optymalna będzie hitachi ze względu na cenę.
    http://allegro.pl/szlifierka-kat-720...670081464.html
    http://allegro.pl/makita-szlifierka-...655296348.html
    http://allegro.pl/szlifierka-katowa-...914101802.html
    http://allegro.pl/metabo-w-750-115-6...967175313.html
    http://allegro.pl/aeg-ws11-115-szlif...641465518.html

  3. #3

    Domyślnie

    Popieram że nie warto kupować takiej za 100 zł, zwłaszcza na prezent. Wszystkie wymienione wyżej są praktycznie nie do zdarcia. Ja mam Boscha z regulacją obrotów, lekki, poręczny, trochę głośny niestety, łatwa wymiana szczotek, długi kabel, zabezpieczenie przed ponownym włączeniem. Weź 125 mm jest bardziej uniwersalna, można nią szlifować z rdzy a jak trzeba to i żebrówkę 16 mm przetnie. Ja od siebie polecam Boscha, Makitę i Metabo.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4

    Domyślnie

    115 nie kupuj, 125 jak koledzy radza. A takim kompromisem moze być BLACK DECKER KG912. średnica 125, moc 900W, wszystkie najtansze lepszych marek mają po okolo 700W Mocy. Koszt około 160-180 zł
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mieszaj koleżance z tym B&D bo to trochę lepszy chinol,do markowych się nie umywa a kosztuje podobnie co Hitachi.Każdy facet lubi mieć w garażu markowe rzeczy i na pewno firmowa kątówka przyniesie więcej radości i uśmiechu na twarzy

  6. #6

    Domyślnie

    hitahi ma 600W do tego 115, to jest zabawka, Sprzedałem duzo tych blackdeckerow i nawet jeden nie wrocił na reklamacje, wiem co piszę.
    Poza tym, przeczytaj gdzie te wszystkie nawet markowe katowki sa produkowane...tylko chiny. Dewalt jeszcze niektore naredzia robi w czechach, reszta juz w chinach
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  7. #7

    Domyślnie

    Wiem że to zabawka,za niewiele więcej można kupić 730w /125mm.Ty sprzedajesz B&D i je chwalisz-to normalne,weź pod uwagę że takie sprzęty kupują raczej majsterkowicze....Sam mam kątówke z tego przedziału która ma już 12 lat i działa,ale pewnie dla tego że kilka miesięcy po niej kupiłem boscha 125mm i tamta poszła w kąt i przez te lata przepracowała może ze dwie godziny a i tak musiałem wymienić kabel.To że tarcza się kręci to jedno,ale komfort pracy to zupełnie inna bajka-wyważenie,jakość obudowy,brak drgań,długość i jakość kabla i ogólna jakość podzespołów przemawiają za markowymi sprzętami.Dziś w Chinach produkuje większość dużych koncernów więc to nie jest żaden argument na nie,taka jest rzeczywistość i już...
    Ostatnio edytowane przez zorro128 ; 10-12-2017 o 21:45

  8. #8

    Domyślnie

    Sam wywolales Chiny do tablicy, obrazajac BD. Sprzedaje tez makite stanleya, dewalta. Za te pieniadze nie kupisz szlifierki tych marek. A jesli juz to bedzie malej mocy czyli zabawka. Tak jak napisalem wczesniej kompromisem bedzie BD. Albo zwiekszenie budzetu i bez kompromisu.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    W przypadku szlifierki kątowej 100 zł to niestety zbyt mało, żeby sprzęt zapewniał bezpieczną i bezawaryjną pracę. W ekonomicznej klasie osprzętu możemy polecić szlifierkę Bosch PWS 700-115 o tarczy o średnicy 115 mm i mocy 700 W, lub z linii dla profesjonalistów Bosch GWS 7-115 RSP o tej samej średnicy tarczy i mocy 720 W. Mniejsza tarcza nie jest ograniczeniem, jeżeli głównym przeznaczeniem narzędzia będzie czyszczenie z rdzy. W tym przypadku ważniejszym parametrem jest trwałość i komfort pracy (obie szlifierki kątowe cechuje wysoka jakość wykonania i skuteczna ochrona wnętrza urządzenia przed pyłem). Oba narzędzia są kompaktowe i wszechstronne, a po rejestracji objęte są 3-letnią gwarancją.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Dużo zależy od szczęścia przy kupowaniu bo można kupić firmową z naklejką nie firmowego producenta, mi coś takiego wyszło przy wymianie wirnika w kątówce Peerless okazało się ze produkcja jest w polskiej Celmie dla Bosch, Peerless, B&D itp.

  12. #12

    Domyślnie

    wszystko też zależy do czego będzie używana taka szlifierka.. za 100 zł sobie w ogole odpusć bo popsuje się po pierwszym razie. Ja tworze meble z drewna i mam do tego aeg o mocy 18v na akumulator i mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić, z tym że wydasz na nią znacznie wiecej ale jest warta swoje ceny

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Z regulacją obrótów jakieś bardziej sensowne to jedynie ma Metabo, Bosch. Chociaż mój Bosch 850 CE wpada w jakieś dziwne wibracje po kilku latach użytkowania. Może założę o tym osobny temat to coś poradzicie

  15. #15

    Domyślnie

    Cześć!
    Jeśli ktoś jeszcze szuka, to tutaj jest szeroki wybór szlifierek:

    Mogą się przydać bardziej do profesjonalnego użytku, ale może jednak ktoś znajdzie coś dla siebie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 01-03-2021 o 20:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony