dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie Wyrzutnia WM w garażu

    Witam,

    mam pytanie jak w temacie. Czy mogę zrobić wyrzutnię WM do garażu? Garaż nieogrzewany miałby zrobione odpowiedniej średnicy otwory w ścianie do usuwania powietrza..
    Czy to czymś grozi? Wilgoć? Zapach? Coś innego?

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Chyba niczym innych niż wymieniłeś nie grozi. Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem w celach eksperymentalnych ale narazie nie mam czasu.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Sorry dowaliłem do pieca myślałem że chodzi o odkurzacz centralny tu mowa o wentylacji mechanicznej chyba za dużo czytania forum. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Michalgosc ; 16-12-2017 o 20:42
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Czy to czymś grozi? Wilgoć? Zapach? Coś innego?
    hm a czy to mało zagrożeń ? Nie wiadomo jak zachowa się rekuperator który zaprojektowany jest na wyrzut atmosferyczny czyli bez oporów przepływu w postaci zamkniętego pomieszczenia i taka wyrzutnia w zamkniętym pomieszczeniu na pewno będzie miała wpływ na wydajność wentylatora wyciągowego, zużycie energii oraz żywotność elementów, a być może utratę gwarancji.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Właśnie to testuje tylko że rekuperator samoróbka. Ma to sens jak się ma GWC wtedy wyrzut jest w miarę ciepły. teraz na wyrzutni mam ok 12*C. Wilgoć jest do przeżycia tylko samochód wolniej wysycha. Największa wada to jak się ktoś fest zes...... w kibelku
    Garaż nieogrzewany bez izolacji w podłodze oddzielony od domu 20cm styropianu temp ok 12-13*C
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wilgoć jest do przeżycia tylko samochód wolniej wysycha.
    Większe problemy powinny się zacząć, jak przyjdą mrozy. Wtedy w chłodniejszych miejscach powinna skraplać się para. I dzięki dosyć wysokiej temperaturze będą idealne warunki dla grzybów i pleśni.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Problemy powinny się zacząć od bram garażowych U=1,07 narazi sucho. Muszę załatwić higrometr to będzie wiadomo jak sytuacja wygląda.Co do grzybów i plaśni to nie wiem czy to dobre warunki. 12-13 *C to raczej zimno a będzie zimniej. W zeszłym roku w największe mrozy miałem +4. Jak będzie lipa to trzeba będzie pomyśleć jak ciepło z rur odzyskać może jakieś spirofleksy w układzie tihelmana i wyrzut przez ścianę lub część powietrza z GWC puścić na garaż to obniży wilgoć.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 16-12-2017 o 22:22
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Największa wada to jak się ktoś fest zes...... w kibelku
    super sprawa, nie ma to jak przyjemny zapach w garażu


  9. #9

    Domyślnie

    Mam wyrzut w garażu od zeszłego roku. Na zewnątrz jest ok -3 nad ranem, w dzień +10 (od dwóch dni takie chłody) a ja mam już w garażu tylko 13st. Nad garażem sypialnia... zastanawiam się co będzie podczas mrozów. Czy mi woda nie zamarznie w garażu. Ściana z salonem ocieplona 5cm. Strop ocieplam 10grafitu . W pokoju powyżej mam wyraźnie zimniej. Jak dalej tak będzie to wywalam wyrzut na zewnątrz. Tyle, że nie mam wybudowanego komina went do garażu... jak to rozwiązać? Otwory went i wentylator wymuszający obieg w razie czego?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Witam,

    mam pytanie jak w temacie. Czy mogę zrobić wyrzutnię WM do garażu? Garaż nieogrzewany miałby zrobione odpowiedniej średnicy otwory w ścianie do usuwania powietrza..
    Czy to czymś grozi? Wilgoć? Zapach? Coś innego?

    Dziękuję i pozdrawiam
    A jaki jest cel takiego rozwiązania? Pomijając wady, co chcesz dzięki temu osiągnąć? Nie masz jak wyprowadzić wyrzutni czy ma to być alternatywne wietrzenie garażu?
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony