dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie projekt HORNET II G2 NF40 pracownia DOMOWE KLIMATY

    Witam,

    Jestem bardzo poważnie zainteresowany poniższym projektem domu.
    https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...net-ii-g2-nf40

    Jestem ciekaw czy jest coś na co powinienem szczególnie uważać podczas jego budowy?
    Moja działka ma 600m2, wjazd od północy. Będę wdzięczny za wszelkie pozytywne oraz negatywne komentarze odnośnie tego projektu.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    salon z jadalnią jest mniejszy od garażu.
    Stosunkowo duża odległość kanapa - telewizor wymusza kupowanie drogiego sprzętu z ogromnymi przekątnymi.
    W kuchni problem jeśli chcesz mieć piekarnik w słupku
    WC otwierające się wprost na stół jadalniany (podstawowa cecha po której można sprawdzić czy architekt potrafi projektować czy robi na odwal)
    W spiżarce pod schodami jak chcesz się poruszać? przejście ma z 50 cm. Na wysokości podestu schodów spiżarka ma wysokość 130-140 cm - jak chcesz tam podejść i coś sięgnąć? na kolanach?
    Sama mam spiżarkę pod schodami, ale to jest malutka kanciapka z półkami a nie przestronne pomieszczenie, jak sugeruje projekt.
    Na poddaszu hol z balkonem - balkon będzie tylko kosztowną dekoracją elewacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Dodałbym, że dodatkowe drzwi do garażu to strata miejsca i układności tego pomieszczenia - ani tam cokolwiek postawić, ani sensownie zagospodarować.
    Okno w kotłowni i w garażu, w dobie tanich i oszczędnych LEDów moim zdaniem zbyteczne.
    Na piętrze, to co pisze @Elfir, czyli balkon niepotrzebny + jego problematyczność w budowie (przecieki, zacieki, mostki termiczne i tak dalej), gdyby z niego zrezygnować, można przebudować pomieszczenie gospodarcze i jeszcze powiększyć pojemność schowków i innych.

    Pokoje dla dzieci są różnej wielkości, co może powodować braterskie zgrzyty.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w dodatku większy pokój ma balkon i okna od południa oraz ogrodu (ile plusów!)

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bentleylust Zobacz post
    ... wjazd od północy ...
    - na 3 pokoje na PIĘTRZE tylko jeden "otwarty" byłby na południe. Tak to już jest z gotowcami ...
    - z drzwiami łazienki w Parterze słuszna uwaga dot. otwarcia w oś stołu jadalnego
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robcio1986

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-768
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Właśnie zakupiłem projekt Hornet II G2 czy jest możliwość zobaczenia zdjęć z budowy lub całego domu?

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony