dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 193
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Rozliczam się raz w miesiącu. Ostatnia faktura to droga 48kwh, średnia 32 kWh i tania 567kwh. Całość 234, 65zl.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g13.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	443797



    U mnie to tak obliczyło - tylko nie wiem czemu mi więcej wyszło aż tyle.
    Bardzo Ci dziękuje !
    Ostatnio edytowane przez Łukasz_Ko ; 06-05-2020 o 06:50

  2. #122

    Domyślnie

    Bo jeszcze mam stary cennik.

  3. #123

    Domyślnie

    A to już rozumiem, pewnie jakąś gwarancję ceny miałeś ...

  4. #124

    Domyślnie

    Czy ktos moze mi moze wytlumaczyc napisac jak mam ustawic grzanie w tym momencie samego cwu w taryfie G13.? Bo ustawilem sobie tak:
    1.7:00 of
    2.13:00-19:00 on
    3.22:00-6:00 on
    I wchodze do kotlowni o 12 i widze ze pompa pracuje :/ Co zle zrobilem

  5. #125

    Domyślnie

    widocznie coś źle ustawiłeś na sterowniku
    może zwyczajnie brakuje 7-12:59 off ?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dla taryf g13 i as nie można mieć fotowoltaiki.
    Skąd ta informacja ??

    Mam od listopada 2021 taryfę G13 z rozliczeniem rocznym + PV

    Rozlicza się to tak że po roku robią zużycie - 80% wysłanej produkcji i od tej wartości płaci się proporcjonalnie w poszczególnych taryfach w zależności od całego zużycia w każdej z nich.

    Przykładowo : zużycie 10000 kwh, wysłaliśmy również 10000 kwh, możemy odebrać 8000 kwh zatem musimy zapłacić za 2000 kwh
    Zużycie było :
    I taryfa 2000 kwh,
    II 3000 kwh,
    III 5000 kwh

    Więc za te 2000 kwh zapłacimy proporcjonalnie :
    20% w I taryfie
    30% w II taryfie
    50% w III taryfie

    Tu jest to opisane na konkretnej FV https://www.sprawdzonewpraktyce.pl/2...rgii-przez-ze/
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 10-09-2022 o 09:26
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  7. #127

    Domyślnie

    Jak najbardziej mozna łączyć G13+PV.
    Ale nie jestem pewny, czy kiedyś tak nie było ze nie mozna było
    Albo mozna było, ale się to zwyczajnie nie opłacało, bo korzystniej wychodziła inna taryfa w połączeniu z PV
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #128

    Domyślnie

    Cześć wam, podepnę się po ten temat z moim pytaniem. Aktualnie jestem na taryfie G11 w tauron i zastanawiam się nad zmianą na G12W lub G13. Mam fotowoltaikę 10kW i za ostatni okres rozliczeniowy 12 miesięcy miałem: 11 MWh poboru, 7,3 MWh oddania, produkcja 10,5 MWh. Z porównywarki w eliczniku wychodzi mi zużycie przy G12W:
    Szczyt: 46%
    Poza szczytem: 54%

    A przy G13:
    Szczyt przedpołudniowy: 17%
    Szczyt popołudniowy 17%
    Poza szczytem: 66%

    Czy przy takim stosunku zużycia warto zmienić taryfę na G13?
    Wiadomo, że to są wyniki bez jakiegokolwiek harmonogramu pracy np. pompy ciepła, więc myślę że spokojnie można zmniejszyć ten pobór poza szczytem.

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał metalmaniak1 Zobacz post
    Czy przy takim stosunku zużycia warto zmienić taryfę na G13?
    Wiesz, jak u Ciebie jest rozliczany magazyn między strefami? Różne cuda potrafią tu ZE robić.
    Teraz masz bilansowanie godzinowe. Więc "autokonsumpcja" Ci wzrośnie (bo jak wcześniej w ciągu godziny miałeś 2kWh pobrane i 2 wprowadzone do sieci - to miałeś to rozliczane przez magazyn - teraz będzie ta godzina na zero). Więc istotna będzie cena w te godziny, w których PV nie produkuje prądu.
    Na czuja to najlepiej wyjdzie G12 (w weekendy w ciągu dnia i tak będziesz zużywał głównie prąd z PV i nie "nadrobisz" tym wyższej ceny w nocy). Ale żeby to policzyć, to trzeba znać ceny a te pewnie od przyszłego roku znacząco się zmienią. Taryfę można zmienić raz na rok - więc wstrzymałbym się do czasu publikacji nowych taryf, żeby to sensownie przeliczyć.

    A te % to masz szacowane na podstawie statystyk, czy to faktyczne wskazania Twojego licznika?

  10. #130

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. To są rzeczywiste informacje z aplikacji elicznik tauron. Można tam wybrać porównanie aktualnej taryfy do innej. Wstrzymam się w takim razie do czasu publikacji stawek na 2023 i wtedy wrócę do tematu po poradę.

  11. #131

    Domyślnie

    Panowie mam panasonica Tcapa 9kw jak ustawic aby ogrzewanie CO mi szlo caly czas a grzanie cwu bylo tylko w taniej taryfie g13. Jak to dokaldnie ustawic w tym harmonogramie.

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał padre81pl Zobacz post
    Panowie mam panasonica Tcapa 9kw jak ustawic aby ogrzewanie CO mi szlo caly czas a grzanie cwu bylo tylko w taniej taryfie g13. Jak to dokaldnie ustawic w tym harmonogramie.
    Skoro tylko chcesz harmonogramem grzać CWU to zaznaczasz w harmonogramie kranik i ustawiasz tylko do CWU, a dalej ustawiasz
    pon. wył 7, wł 13, wył 16, wł 21 i to kopiujesz do wt, śr, czw i pt. w sobotę i niedzielę zostawiasz puste.


    Co ciekawe odnośnie G13 to ja pompę mam wyłączoną harmonogramem całkiem w szczycie czyli pn-pt 13-16, a w średniej obniżenie krzywej o 2 stopnie a 13-16 podbicie o 2 stopnie i patrząc na listopad i zużycie procentowe dla całości prądu w domu wygląda tak:
    najdroższa 7,1%
    średnia 8,3%
    najtańsza 84,6%

    to tak dla wątpiących w opłacalność G13
    Ostatnio edytowane przez Magik Cz-wa ; 01-12-2022 o 12:10
    Dom 175m2 użytkowej. Parter z poddaszem użytkowym. Ściany- Porotherm 30cm +15 styropian grafit, strop- wełna 30cm, podłoga-12cm styropian.
    OZC 7,8kw. Po około 50% podłogówka i grzejniki. CWU 300l
    Panasonic HP 3f 9kW
    PV 4, 13 kWp SolarEdge 2019r.
    PV 5,33 kWp Fronius 2023r.

  13. #133

    Domyślnie

    Hmm mowisz ze masz wylaczona pompe w szczycie od 13-16. Wg g13 to szczyt jest od 16-21 w zimie w lecie od 19-22 wtedy sa najdrozsze stawki.
    Bardziej mi chodzi o to jak to ustawic jezeli wogole idzie aby dom grzac caly czas a cwu grzac w tanich taryfach. Bo jak wejdziesz do harmonogramu to jak ustawisz wg twojego schematu to jak ustawisz na ktoras godzine wyl. to wylacza cala pompe a nie tylko kranik
    Ostatnio edytowane przez padre81pl ; 07-12-2022 o 09:25

  14. #134

    Domyślnie

    Przejęzyczenie z mojej strony oczywiście. Pompa nie chodzi od16-21.

    "jak ustawisz wg twojego schematu to jak ustawisz na ktoras godzine wyl. to wylacza cala pompe a nie tylko kranik"
    Sprawdzałeś czy jak na pompie masz ustawione CO i CWU a w harmonogramie robisz ustawienia tylko dla CWU i dasz wyłącz to wyłączy całą pompę?
    Muszę to sprawdzić w takim razie u siebie. Ja u siebie tak jak pisałem całkiem mam wyłączoną pompę 16-21, w średniej mam obniżone CO o 2 i CWU też w tej średniej na maksa obniżone co powoduje, że do tej pory ani raz CWU w średniej mi się nie włączyło.
    Dom 175m2 użytkowej. Parter z poddaszem użytkowym. Ściany- Porotherm 30cm +15 styropian grafit, strop- wełna 30cm, podłoga-12cm styropian.
    OZC 7,8kw. Po około 50% podłogówka i grzejniki. CWU 300l
    Panasonic HP 3f 9kW
    PV 4, 13 kWp SolarEdge 2019r.
    PV 5,33 kWp Fronius 2023r.

  15. #135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Ludziska
    Kto ma prąd z taurona i jest prosumentem ma aplikacje e licznik
    W tej aplikacji jest możliwość symulacji obecnego zurzycia do innych taryf
    U mnie to wygląda tak
    Okres od kwietnia do teraz
    Ale w sezonie letnim obowiązują inne godziny a w zimowym innei to mnie jak na razie odstraszyło Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221207_222927.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	462670
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221207_222918.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	462671
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magik Cz-wa Zobacz post
    Przejęzyczenie z mojej strony oczywiście. Pompa nie chodzi od16-21.

    "jak ustawisz wg twojego schematu to jak ustawisz na ktoras godzine wyl. to wylacza cala pompe a nie tylko kranik"
    Sprawdzałeś czy jak na pompie masz ustawione CO i CWU a w harmonogramie robisz ustawienia tylko dla CWU i dasz wyłącz to wyłączy całą pompę?
    Muszę to sprawdzić w takim razie u siebie. Ja u siebie tak jak pisałem całkiem mam wyłączoną pompę 16-21, w średniej mam obniżone CO o 2 i CWU też w tej średniej na maksa obniżone co powoduje, że do tej pory ani raz CWU w średniej mi się nie włączyło.
    U mnie wylaczylo calkowicie pompe jak masz ustawiony tylko kranik w harmonogramie.

  17. #137

    Domyślnie

    Witam. Odgrzewam temat. Tutaj na stronie są dokładnie wyliczone stawki za 1kWh z przesyłem w Tauronie. Od 1 lipca 2024 r. są drastyczne zmiany w taryfie G13.
    https://ceb.com.pl/ceny-pradu-od-1-l...fami-czasowymi
    Wygląda na to, że od przyszłego sezonu grzewczego jeżeli nic się nie zmieni, to do łask mogą wrócić pompy ciepła (lub sama grzałka) on-off zasilane z dolnym źródłem zasilanym np. z gruntu wraz z buforem tak, aby pracować tylko na strefie czasowej III.
    Ostatnio edytowane przez olek69 ; 21-01-2024 o 12:30
    Reklama na FM jest płatna

  18. #138

    Domyślnie

    Ja cały czas konsekwentnie mam dalej G13 i nic nie zmieniam, mimo, że ceny w taniej taryfie G12w wyglądają jeszcze lepiej - ale ilość godzin taniej taryfy w moim przypadku robi róznicę. Ale też czekam na 1.07 i co będzie po tej dacie, jak to będzie wyglądać w praktyce.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Ja cały czas konsekwentnie mam dalej G13 i nic nie zmieniam, mimo, że ceny w taniej taryfie G12w wyglądają jeszcze lepiej - ale ilość godzin taniej taryfy w moim przypadku robi róznicę. Ale też czekam na 1.07 i co będzie po tej dacie, jak to będzie wyglądać w praktyce.
    Ja też zostaję. Dałem się namówić na EKO+LAS i płacąc co miesiąc 31,5 zł, przez chwilę z tego skorzystałem, potem weszły tarcze i wszystkich jednakowo traktowali, a że to nie był wymysł operatora tylko państwa to upustu 10% przez okres tarcz nie miałem a opłatę oczywiście pobierali. Teraz mam nadzieję, że sobie odbiję tę stratę, bo taniej niż 71 gr w strefie III czasowej z EKO+LAS nie znajdę.Pożyjemy to zobaczymy, może znowu bufor będzie miał u mnie duże znaczenie.
    Reklama na FM jest płatna

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Zima g13 jest w godzinach 13-16 i 21-7.
    Czy grzanie w nocy jak jest chłodniej ma sens jak w dzień jest zazwyczaj kilka stopni ciepłej?
    Różnica kilku stopni może być między nocą a dniem. Bezwładność betonu duża bo mam go z 8cm. Może lepiej grzać w dzień a na noc obniżyć zasilanie o 2-3 stopnie?
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony