dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 193
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kojak77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    42

    Domyślnie

    Zużycie za styczeń:
    szczyt przedpołudniowy: 66
    szczyt popołudniowy: 42
    poza szczytem: 1109
    Koszt( G13 z elektrykiem) - około 360 zł
    W taniej staramy się prać, suszyć, zmywać i grzać
    Projekt indywidualny parterowa stodoła dla 5 osób: Powierzchnia ogrzewana: 160m2 w tym 30m2 garaż i kotłownia, kubatura 432 m3, podłogówka + 2 ręcznikowce w łazienkach. silikat 18 + 20 cm styropianu 0,32; strop 20-35 cm wełny 0,35.
    Pompa Daikin Altherma 8KW. WM VUT 350 PE
    Kopciuszek Arkadia 9KW (w sezonie grzewczym/przejściowym spalam 3 m3 sezonowanego buka)
    Zużycie wody - średnio 13m3

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kojak77 Zobacz post
    Zużycie za styczeń:
    szczyt przedpołudniowy: 66
    szczyt popołudniowy: 42
    poza szczytem: 1109
    Koszt( G13 z elektrykiem) - około 360 zł
    W taniej staramy się prać, suszyć, zmywać i grzać
    U mnie zużycie za styczeń podobne.
    szczyt przedpołudniowy: 80
    szczyt popołudniowy: 96
    poza szczytem: 864
    Koszt wg taryfy G13 standard - około 350 zł + 17,60 opłaty stałe
    Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej taryfy pomimo że dzieciaki (nastolatki) za nic nie chcą zwracać uwagi na taryfy. Zwracamy tylko uwagę na załączanie zmywarki, pralki i suszarki do prania (a to żaden problem), bo reszta urządzeń bez kontroli wg potrzeb. Pompę mamy ustawioną aby włączała się raczej w najtańszej taryfie ale priorytet ustawiony jest na komfort, więc różnica temperatur w pomieszczeniach jest +- 0,5 oC.
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kojak77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    42

    Domyślnie

    Zużycie za luty:
    szczyt przedpołudniowy: 52
    szczyt popołudniowy: 76
    poza szczytem: 1124
    Koszt( G13 z elektrykiem) - około 390 zł
    Projekt indywidualny parterowa stodoła dla 5 osób: Powierzchnia ogrzewana: 160m2 w tym 30m2 garaż i kotłownia, kubatura 432 m3, podłogówka + 2 ręcznikowce w łazienkach. silikat 18 + 20 cm styropianu 0,32; strop 20-35 cm wełny 0,35.
    Pompa Daikin Altherma 8KW. WM VUT 350 PE
    Kopciuszek Arkadia 9KW (w sezonie grzewczym/przejściowym spalam 3 m3 sezonowanego buka)
    Zużycie wody - średnio 13m3

  4. #44

    Domyślnie

    Zużycie za II 2018
    Całkowite zużycie prądu: CO+CWU+ prąd bytowy (niestety jeszcze nie do końca jest opomiarowana osobno pompa i system CO)
    przedpołudnie - 106 kWh
    popołudnie - 76 kWh
    pozaszczytowe - 1038 kWh
    Razem: 1220 kWh co daje razem kwotę dla taryfy G13 Tauron Kraków - ok. 410 PLN z opłatami stałymi
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

  5. #45

    Domyślnie

    prośba dla kolegów podających zużycie - piszcie też od razu, jaka wychodzi średnia cena 1kwh - wiem że mogę sobie wyliczyć, ale tak będzie prościej i szybciej porównać...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    prośba dla kolegów podających zużycie - piszcie też od razu, jaka wychodzi średnia cena 1kwh - wiem że mogę sobie wyliczyć, ale tak będzie prościej i szybciej porównać...
    Proszę bardzo:

    Za luty 2018 całkowite zużycie prądu: CO+CWU+ prąd bytowy - taryfa G13
    1220 kWh
    koszt 410,00 PLN
    0,336/kWh z opłatami stałymi
    0,323/kWh bez opłat stałych
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

  7. #47

    Domyślnie

    Czy są tutaj może osoby, które przed G13 posiadały taryfę G12w ?
    Interesują mnie różnice...
    robiłem symulacja w porównaniu do G12w - traktowałem szczy przedpołudniowy i popołudniowy jako drogą taryfę w G12w, do tego założyłem że o 10% (średnio) wzrośnie mi zużycie w taniej taryfie, o tyle też spadnie moje dotychczasowe zużycie w drogiej. Tylko nie wiem jak dotychczasową drogą taryfę rozbić na szczyt przedpołudiowy i popołudniowy..do celów symulacji przyjąłem 70% szczyt przedpołudniowy i 30% szczyt popołudniowy(chyba zbyt optymistycznie). Nie mam symulacji przed sobą, ale wyszło podobnie cenowo dla G12w...
    ktoś też miał takie dylematy? jak u was rozkładają się poszczególne podgrupy??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kojak77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    42

    Domyślnie

    Nie wiem czy o to chodziło... Wcześniej miałem G12W ale nie robiłem wtedy dokładnych notatek. poza tym doszła jeszcze zamrażarka i żona szalała z przetworami
    1 kolumna szczyt przedpołudniowy, druga popołudniowy, trzecia tania

    styczen 42 66 1109
    luty 52 76 1124
    marzec 60 91 1173
    kwiecień37 33 507
    maj 77 43 486
    czerwiec57 33 427
    lipiec 70 41 414
    sierpień 64 37 370
    Projekt indywidualny parterowa stodoła dla 5 osób: Powierzchnia ogrzewana: 160m2 w tym 30m2 garaż i kotłownia, kubatura 432 m3, podłogówka + 2 ręcznikowce w łazienkach. silikat 18 + 20 cm styropianu 0,32; strop 20-35 cm wełny 0,35.
    Pompa Daikin Altherma 8KW. WM VUT 350 PE
    Kopciuszek Arkadia 9KW (w sezonie grzewczym/przejściowym spalam 3 m3 sezonowanego buka)
    Zużycie wody - średnio 13m3

  9. #49
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Czy są tutaj może osoby, które przed G13 posiadały taryfę G12w ?
    Interesują mnie różnice...
    robiłem symulacja w porównaniu do G12w - traktowałem szczy przedpołudniowy i popołudniowy jako drogą taryfę w G12w, do tego założyłem że o 10% (średnio) wzrośnie mi zużycie w taniej taryfie, o tyle też spadnie moje dotychczasowe zużycie w drogiej. Tylko nie wiem jak dotychczasową drogą taryfę rozbić na szczyt przedpołudiowy i popołudniowy..do celów symulacji przyjąłem 70% szczyt przedpołudniowy i 30% szczyt popołudniowy(chyba zbyt optymistycznie). Nie mam symulacji przed sobą, ale wyszło podobnie cenowo dla G12w...
    ktoś też miał takie dylematy? jak u was rozkładają się poszczególne podgrupy??
    Jak nie widzisz różnicy lub ta różnica będzie wynosiła grosze bo tylko tyle to po co się tym wogole zajmować.
    Mnie jakoś nie jara to i nawet nie liczę.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak nie widzisz różnicy lub ta różnica będzie wynosiła grosze bo tylko tyle to po co się tym wogole zajmować.
    Mnie jakoś nie jara to i nawet nie liczę.
    traktuję to jako hobby. wolę takie, niż jaranie fajek
    dzięki kojak77 - właśnie o coś w tym stylu mi chodziło...jak faktycznie wyjdzie podobnie, to zostanę przy G12w.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotr Paruzel

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-133
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja może jeszcze nie mogę się pochwalić tym jak wygląda zużycie na CO przy G13, ale od 20 czerwca korzystam z G13 i jak na razie jestem zadowolony
    20.06 - 04.09
    91 kWh szczyt przedpołudniowy
    57 kWh szczyt popołudniowy
    585 kWh pozostałe godziny

    Średnia cena kWh bez opłat 0,324 zł
    Opłaty takie same jak przy G11, więc różnica na korzyść G13 to 154 zł.
    Realne korzyści trochę niższe, bo podpisałem umowę na 3 lata z serwisantem, więc dochodzi 14 zł miesięcznie abonamentu.

    W domu wszystko na prąd, CWU obecnie z kolektorów. W droższych strefach nie włączamy pralki, zmywarki, piekarnika oraz nie prasujemy. Reszta bez zmian - gotujemy, oglądamy telewizję i pracujemy przy komputerach kiedy potrzebujemy. Jak na razie nie czujemy się więźniami taryfy
    Ostatnio edytowane przez Piotr Paruzel ; 04-09-2018 o 10:07

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kojak77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    42

    Domyślnie

    Dla mnie największą zaletą są znacznie dłuższe czasy taniego prądu - stąd zużycie i koszt trudno wprost porównać pomiędzy tymi taryfami.
    W lecie okienko dzienne to 13-19 i od 22 do 7 a w zimie 13-16 i 21-7.
    Projekt indywidualny parterowa stodoła dla 5 osób: Powierzchnia ogrzewana: 160m2 w tym 30m2 garaż i kotłownia, kubatura 432 m3, podłogówka + 2 ręcznikowce w łazienkach. silikat 18 + 20 cm styropianu 0,32; strop 20-35 cm wełny 0,35.
    Pompa Daikin Altherma 8KW. WM VUT 350 PE
    Kopciuszek Arkadia 9KW (w sezonie grzewczym/przejściowym spalam 3 m3 sezonowanego buka)
    Zużycie wody - średnio 13m3

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał kojak77 Zobacz post
    Dla mnie największą zaletą są znacznie dłuższe czasy taniego prądu - stąd zużycie i koszt trudno wprost porównać pomiędzy tymi taryfami.
    W lecie okienko dzienne to 13-19 i od 22 do 7 a w zimie 13-16 i 21-7.
    ja to wszystko doskonale rozumiem, ale mam wątpliwości..skoro cena końcowa ma być taka sama, to po co zmieniać?
    U mnie cena 1kwh w taniej taryfie będzie około 2,5gr droższa w G13 niż w G12w. I to powoduje, że dla mojego około 72-73% zużycia w taniej taryfie(dla całego domu, dane z pełnego roku) wychodzą podobne wyniki niż dla G12w. Dodatkowa ilość tanich godzin jest neutralizowana poprzez wyższą cenę. A odnoszę wrażenie, że szczyty przedpołudniowy i popołudniowy się nawzajem znoszą (przedpołudniowy jest o 15gr tańszy, a popołudniowy o 15gr droższy niż droga taryfa z G12w)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    skoro cena końcowa ma być taka sama, to po co zmieniać?
    To nie zmieniaj.
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    I to powoduje, że dla mojego około 72-73% zużycia w taniej taryfie(dla całego domu, dane z pełnego roku) wychodzą podobne wyniki niż dla G12w.
    Jaką masz pewność, że proporcje Ci się nie zmienią? Jak używasz pompy w taniej w zimie, to ta zacznie pracować ci w nocy godzinę wcześniej i będzie dłużej grzać. W dzień zaś masz okienko godzinę dłużej. Trochę inne warunki pracy.
    W lecie taniej niż w G12w masz od 22 wieczorem do 19 następnego dnia plus całe weekendy i święta. To przez sześć miesięcy. U mnie w zimie za 2 miesiące najdroższa strefa wyszła około 200kWh, teraz od lutego doszło kolejne 200. Wcześniej G11. Najprościej to rób sobie odczyty przez kilka dni o porach zmian stref(y). Wyjdzie ci z grubsza czego się możesz spodziewać.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    To nie zmieniaj.

    Jaką masz pewność, że proporcje Ci się nie zmienią? Jak używasz pompy w taniej w zimie, to ta zacznie pracować ci w nocy godzinę wcześniej i będzie dłużej grzać. W dzień zaś masz okienko godzinę dłużej. Trochę inne warunki pracy.
    W lecie taniej niż w G12w masz od 22 wieczorem do 19 następnego dnia plus całe weekendy i święta. To przez sześć miesięcy. U mnie w zimie za 2 miesiące najdroższa strefa wyszła około 200kWh, teraz od lutego doszło kolejne 200. Wcześniej G11. Najprościej to rób sobie odczyty przez kilka dni o porach zmian stref(y). Wyjdzie ci z grubsza czego się możesz spodziewać.
    starałem się to wszystko brać pod uwagę w symulacji, stąd te pytania...założyłem, że zużycie w taniej taryfie wzrośnie o 10%.....może zbyt skromnie założyłem.., zrobię różne wersje...wrzucę wieczorem wyniki Wraz z cenami jakie miałbym w teraz w Tauronie w G12w i G13


    maciejos36, wydaje mi się że źle piszesz....
    Lato
    w G12w mam od 22 do 6 mam taniej o te 2,5gr. , od 6-7 drożej o 30gr, potem od 7-13 drożej o 15gr, potem od 13-15 znowu taniej o 2,5gr i potem od 15-19 drożej o 27,5gr ,od 19-22 taniej o 15gr....
    Weekendy i święta mam w G12w całe o te 2,5gr taniej niż w G13 I tak przez cały rok...
    nie jestem w stanie robić tych odczytów które piszesz, jestem w stanie bazować tylko na całkowitym zużyciu prądu w domu 1T/2T dla całego domu i dla PC. Tutaj mam naprawdę dużo rzetelnych danych.
    Zainteresowałem się G13, bo komfort zawsze był dla mnie priorytetem, a nie maksymalizacja zużycia w 2T - i w okresie zimowym wydłużałem okienko dzienne taniej taryfy(aktualnie jest na stałe jest od 13-15) i grzałem tez w drogiej. Dlatego pomysł, że skoro tutaj okienko taniej taryfy jest dłuższe, to będzie taniej...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotr Paruzel

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-133
    Posty
    28

    Domyślnie

    Nie wiem jak wyglądają u Was ceny, ale dla mojej lokalizacji patrząc na obecną taryfę sprzedawcy w G12W tania strefa jest po 0,2505 zł, a droga 0,6829. Natomiast w G13 udało mi się "zdobyć" tanią za 0,2561zł, przed południem 0,4836 zł, a po południu 0,7683 zł. Ceny z przesyłem.
    Zestawiając to z dostępnymi godzinami tanich stref i faktem, że przez pół roku najdroższa występuje tylko przez 3h na dobę, a drugie pół przez 5 h dla mnie najbardziej opłacalna była G13. Chociaż nie mam porównania w użytkowaniu, bo G12W nigdy nie miałem.
    Ostatnio edytowane przez Piotr Paruzel ; 04-09-2018 o 15:51 Powód: Wpisałem przez pomyłkę ceny G13 z taryfy sprzedawcy, a nie z mojej umowy. Poprawione.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Zainteresowałem się G13, bo komfort zawsze był dla mnie priorytetem, a nie maksymalizacja zużycia w 2T - i w okresie zimowym wydłużałem okienko .
    Pisałem w biegu i nie rozbiłem tego tak szczegółowo. Na poprzedniej stronie Pratchawiec robił przymiarki. Zapytaj go czy zmienił i czy jest zadowolony. Skoro dla Ciebie komfort jest najważniejszy, to czemu się zastanawiasz nad groszowymi oszczędnościami? G12w- w dzień głównie drogo, w nocy śpisz. G13 w dzień raczej taniej w zimie, w lecie to bez porównania.
    Ostatnio edytowane przez maciejos36 ; 04-09-2018 o 14:44

  18. #58

    Domyślnie

    Ja mam takie ceny(mam nadzieję, że nic nie pokręciłem):
    G12w: 1T=0,659, 2T=0,2441
    G13: szczyt przed=0,4995, szczyt pop=0,7935, 3T=0,2667
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Pisałem w biegu i nie rozbiłem tego tak szczegółowo. Na poprzedniej stronie Pratchawiec robił przymiarki. Zapytaj go czy zmienił i czy jest zadowolony. Skoro dla Ciebie komfort jest najważniejszy, to czemu się zastanawiasz nad groszowymi oszczędnościami? G12w- w dzień głównie drogo, w nocy śpisz. G13 w dzień raczej taniej w zimie, w lecie to bez porównania.
    Napisałem do nie priv, mam nadzieję że podzieli się doświadczeniami.
    moja symulacja: dotychczasowa droga taryfa podzieliłem po 50% na przedszczytem i po szczycie i pomniejszyłem zużycie o 20%. Natomiast aktualne zużycie w taniej taryfie zwiększyłem o 20%. Dałem ceny z G13 - i generalnie jest zawód. Jest oszczędność szczyt przed i pop jest tańszy niż niż aktualna T1. Natomiast tania taryfa większej ilości tanich godzin wychodzi drożej niż aktualnie i to determinuje wynik końcowy - G13 wychodzi gorzej o 3,5% niż G12w.

    Nie widzę sensu rozbijania tego na lato i zimę...jeśli zmieni to wynik końcowy, to w skali całego roku tania taryfa determinuje tutaj wynik końcowy
    Aha, najważniejsze, to są symulacje dla zużycia przez PC. Może gdyby dodać do tego prąd bytowy, to wyjdzie lepiej. O ile pracę PC mam dokładne dane za poszczególne miesiące, to bytowego nie jestem w stanie precyzyjnie oszacować.
    Zobaczę jeszcze co Pratchawiec napisze...
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 04-09-2018 o 16:38
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #60

    Domyślnie

    Od podanych cen można coś urwać jak bierzesz umowe na czas określony. U mnie mniej po ok 1 gr. Bytowy to przecież dodatkowo ze 2500kWh. Masz 2 liczniki? Wątpię.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony