dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 186
  1. #41

    Domyślnie

    Na miejscu zzr 1100 zaprosiłbym Ciebie do Radomia na przegląd kotła... wiem, że na kotłach pelletowych się znasz, na pewno masz jakieś tam oprzyrządowanie, i masz duże doświadczenie... od kilku lat bywam na forum i czytam Twoje posty.. Do Radomia na pewno nie masz aż tak daleko, a koszta na priv się ustala..

  2. #42

    Domyślnie

    Nie wiem czy Pello nie ma bliżej.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Nie wiem czy Pello nie ma bliżej.
    Mam bliżej - w sumie jestem na miejscu. Tylko, czy aby problem z ciągiem nie rozwiązał się po montażu wentylatora wyciągowego ? To chyba jasne - jest kocioł z dużym oporem przepływu spalin - z pionowym wymiennikiem rurowym, zakołkowanym zawirowywaczami celem zwiększenia wydajności. Mamy spaliny z paliwa stałego - jest ich dużo więcej niż przy spalaniu gazu, czy oleju. Próba startu jeszcze przy zimnym kominie - to zaproszenie do cofnięcia się spalin. Fizyka.
    Obejrzyjcie sobie kotły podobnych konstrukcji wymienników: Red, Lechma, Hydro, Defro, Lazar, itp. - wszystkie mają seryjnie montowane wentylatory. Nie mówiąc już o starszych Atmosach.
    Ja próbę ciągu robię kartką papieru. Nauczyłem się tego od inspektorów UDT (bezpieczniej - możliwość nieszczelności przewodów gazowych) Chwała im. a za wypożyczenie analizatora spalin muszę zapłacić. Słabo - jak za stwierdzenie, czy ciąg jest, czy go nie ma.
    pzdr

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    " Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku...''
    Lepiej powiedz jak rozwiązać problem. Pisał do mnie chłopak z Tomaszowa Mazowieckiego .
    Ma ten sam problem co ja. I taki sam kocioł SEKO MAXXPELET
    pozdrawiam

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    WITAM.
    Kolega ma racje cyt. '' To chyba jasne - jest kocioł z dużym oporem przepływu spalin ''
    I dlatego kocioł SEKO MAXXPELET musi mieć dodatkowy wentylator.
    Bez tego kocioł nie daje sobie rady ze spalinami. Chcesz seko kup z dodatkowym wentylatorem !!!

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Pello proszę powiedz.
    O co chodzi z tym podciśnieniem , bo serwis bardzo na to cisną. Że u mnie nie ma podciśnienia w kotłowni i dla tego kocioł ma problemy z pracą.
    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Znalazłem przed chwilą przekrój Seko....



    http://seko.pl/kotly_piece/do-pobrania/

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał zzr 1100 Zobacz post
    Pello proszę powiedz.
    O co chodzi z tym podciśnieniem , bo serwis bardzo na to cisną. Że u mnie nie ma podciśnienia w kotłowni i dla tego kocioł ma problemy z pracą.
    Pozdrawiam
    Poczytaj...

    http://www.kominypolskie.com.pl/wp-c...wentylacja.pdf

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Mam bliżej - w sumie jestem na miejscu. Tylko, czy aby problem z ciągiem nie rozwiązał się po montażu wentylatora wyciągowego ? To chyba jasne - jest kocioł z dużym oporem przepływu spalin - z pionowym wymiennikiem rurowym, zakołkowanym zawirowywaczami celem zwiększenia wydajności. Mamy spaliny z paliwa stałego - jest ich dużo więcej niż przy spalaniu gazu, czy oleju. Próba startu jeszcze przy zimnym kominie - to zaproszenie do cofnięcia się spalin. Fizyka.
    Obejrzyjcie sobie kotły podobnych konstrukcji wymienników: Red, Lechma, Hydro, Defro, Lazar, itp. - wszystkie mają seryjnie montowane wentylatory. Nie mówiąc już o starszych Atmosach.
    Ja próbę ciągu robię kartką papieru. Nauczyłem się tego od inspektorów UDT (bezpieczniej - możliwość nieszczelności przewodów gazowych) Chwała im. a za wypożyczenie analizatora spalin muszę zapłacić. Słabo - jak za stwierdzenie, czy ciąg jest, czy go nie ma.
    pzdr
    Ecofire z Ecovarmu też ma pionowy rurowy wymiennik z zawirowywaczmi nie ma wentylatora wyciągowego i działa a i wymagania co do ciągu kominowego ma małe. Swoją drogą to w kotłach pelletowych - typowo pelletowych wentylator wyciągowy to standard, konstrukcje z wentylatorem nawiewny są najcześciej spotykanie w rodzimych pseudo pelleciakach.
    ZZR1100 wrzuć fotki komina - popatrzymy może ta bajka to jest lipa.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 25-01-2018 o 12:38
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Ecofire z Ecovarmu też ma pionowy rurowy wymiennik z zawirowywaczmi nie ma wentylatora wyciągowego i działa a i wymagania co do ciągu kominowego ma małe. Swoją drogą to w kotłach pelletowych - typowo pelletowych wentylator wyciągowy to standard, konstrukcje z wentylatorem nawiewny są najcześciej spotykanie w rodzimych pseudo pelleciakach.
    ZZR1100 wrzuć fotki komina - popatrzymy może ta bajka to jest lipa.
    Wszystkie mają podobne wymagania co do ciągu kominowego. Ecovarm zrobił po prostu wymiennik z mniejszymi oporami przepływu. Tak samo wszystkie mają wentylator nawiewny. Ale nie służy on w każdym wypadku do wytwarzania ciągu.
    pzdr

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    Dzięki poczytałem.
    Niby tylko wentylacja a temat rzeka.
    U mnie był fachowiec wszystko posprawdzał. Kotłownia jest wykonana wzorowo.
    A kocioł kopcił jak stara lokomotywa.
    Różne rzeczy mogą być przyczyną takiego stany . Komin złe warunki pogodowe , nie odpowiednia wentylacja a nawet sam pellet może nam sprawiać kłopoty.
    Więc serwis może odbijać piłeczkę i sugerować , że to nie kocioł a czynniki inne doprowadzają do cofania się spalin. Tak naprawdę klient zostaje sam z problemem.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Wszystkie mają podobne wymagania co do ciągu kominowego. Ecovarm zrobił po prostu wymiennik z mniejszymi oporami przepływu. Tak samo wszystkie mają wentylator nawiewny. Ale nie służy on w każdym wypadku do wytwarzania ciągu.
    pzdr
    Jak to wszystkie? Lechma - nie ma nawiewnego, red też nie, Lazar też.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Jak to wszystkie? Lechma - nie ma nawiewnego, red też nie, Lazar też.
    Masz rację, kotły te pracują na samym wentylatorze wyciągowym. Ale nie zgadzam się, że te które mają są pseudo peleciakami. Taką mają konstrukcję.
    pzdr

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    To jest właśnie przekrój mojego kotła. Te wyciory mogą utrudniać drożność wydobywających się spalin w kotle jest trzy wyciory. . Wszystko wygląda tak ciasno.
    Ostatnio edytowane przez zzr 1100 ; 25-01-2018 o 14:59

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał zzr 1100 Zobacz post
    Pello proszę powiedz.
    O co chodzi z tym podciśnieniem , bo serwis bardzo na to cisną. Że u mnie nie ma podciśnienia w kotłowni i dla tego kocioł ma problemy z pracą.
    Pozdrawiam
    Napisali Ci to oficjalnie ? Że w kotłowni nie ma podciśnienia ? W kotłowni nie może być podciśnienie, jakby było to komin by nie ciągnął, tylko wdmuchiwał powietrze, celem dążenia do wyrównania ciśnienia w środku i na zewnątrz.

    Raczej chodziło im o to, że nie ma podciśnienia w kotle i dlatego ma kłopoty z pracą. Poniekąd mają rację, różnica jest w tym czym ten brak podciśnienia jest spowodowany. I o tym jest mowa w tym wątku.
    Kocioł ogólnie składa się z czterech elementów które bez siebie nie mogą pracować.
    1. Palenisko które działa wykorzystując dwa elementy z "trójkąta ogniowego": paliwo i powietrze. Właściwa mieszanka jest podstawą prawidłowego działania. Efektem takiego spalania są gorące spaliny (i odpad - popiół). Gorąca spalina czeka sobie w. komorze spalania kotła na siłę, która przeciągnie ją przez ...
    2....wymiennik, dzięki któremu odda swoją energię wodzie, która tam przepływa po drugiej stronie rurki, czy ścianki. Tą siłą jest ciąg kominowy unoszonego rozgrzanego powietrza (dlaczego ciepłe powietrze unosi się go góry można sobie wyguglować). Skoro ..
    3. ..komin wysysa zawarte w nim powietrze, a kocioł jest z nim połączony, siłą rzeczy zassie naszą spalinę z komory spalania przez wymiennik, bo (pozornie) nie ma innej drogi. Aby to wszystko zaczęło pracować komin musi tak zasysać - czyli wytworzyć podciśnienie w kotle, który odbierze WSZYSTKIE spaliny z komory spalania, w której palenisko ciągle produkuje naszą spalinę. Przypominam - do paleniska wchodzi ciągle powietrze, niezbędne do prawidłowego spalania - zmniejszając nam tam to podciśnienie. A nad całością procesu zarządza.....
    4... sterownik, który do kupy musi to wszystko mniej więcej poskładać.

    Jak widzisz Seco ma rację mówiąc że problem jest z brakiem podciśnienia (kotła). Pozorność innej drogi wypływu spalin jest taka, jak w hydraulice, elektryce i człowieku: Wszystkie to idzie po najmniejszej linii oporu. W naszym przypadku spaliny pójdą do kotłowni. Tylko czemu nie dostrzegają przyczyny tego problemu ? To samo jak w przypadku spalin - najmniejsza linia oporu.

    pzdr

  16. #56

    Domyślnie

    A może po prostu konsrukcja kotła jest skopana? Przekombinowali z wyciąganiem sprawności z wymiennika (pewnie dlatego sugerują wentylator wyciągowy) i jest teraz problem. U niektórych użytkowników komin z dużym przekrojem będzie działał a u innych nie. I nie zawsze jest tak że duży przekrój komina gwarantuje duży ciąg kominowy. Przy niskiej temperaturze spalin w dużym kominie spaliny schładzają się szybko komin się nie rozgrzewa i nie generuje ciągu.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Masz rację, kotły te pracują na samym wentylatorze wyciągowym. Ale nie zgadzam się, że te które mają są pseudo peleciakami. Taką mają konstrukcję.
    pzdr
    Tak taka konstrukcja, Śmieciucha z dołożonym palnikiem, olejaka z dołożonym palnikiem, - popatrz na konstrukcje z austrii, niemiec, włoch , francji. i znajdz różnicę.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Tak taka konstrukcja, Śmieciucha z dołożonym palnikiem, olejaka z dołożonym palnikiem, - popatrz na konstrukcje z austrii, niemiec, włoch , francji. i znajdz różnicę.
    Znam różnice:
    1. $$$$$$$$$$.
    2. Znikome w sprawności i obsłudze tych kotłów w relacji z ich ceną.
    3. Włoskie ? Poziom wydatków w marketing, plus wielkie ego producentów (wiem, wiem, potrafią być czarujący....ale tylko dla dużych klientów...znam to, przeżyłem, dziękuję. Nie dziwię się, że te urządzenia wszyscy tak szybko kopiują...)
    4. Francuskie ??? Francuskie ? Oni robią kotły ? Kominów przecież nie znają
    5. Design - to doceniam najbardziej.

    Weźmy takiego SEKO. W czym on jest gorszy? Bo ma niedorobiony łańcuch od turbulatorów. I ma palnik a nie wewnętrzne palenisko ? Ma zewnętrzny zasobnik ? Sterowanie - wiem za dużo niepotrzebnie odkrytych parametrów, których i tak się nigdy nie zmienia. Wentylator wyciągowy ? No właśnie - kwestia doświadczeń producenta. Za rok, czy dwa taki SEKO będzie szalał tu na forum.
    pzdr

  19. #59

    Domyślnie

    no właśnie bedzie szalał na forum. Dobre kotły to te o których na forach jest bardzo mało informacji - zadowoleni nie piszą. Z tą obsługą to przesadziłeś.Wystarczy poczytać na forach na ile ta obsługa jest prosta łatwa i funkcjonalna.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #60

    Domyślnie

    Diabeł tkwi w szczegółach a nie tylko w $$$$

    Wymiennik pionowy ma wyższą sprawność faktyczną a nie tylko teoretyczną.
    Obsługowość kotła jest dużo mniejsza, a o to chodzi w pelecie.
    Sterowniki i oprogramowanie są tworzone przez producentów!

    Ja już mam dosyć wpuszczania bubli na rynek przez producentów a potem instalator i klient musi się martwić. A producent ma www....
    Buble według przepisu : do wymiennika X dodaj palnik producenta Y z sterownikiem od firmy Z
    Obsługa serwisowa wygląda tak:
    w sprawie wymiennika do producenta X
    w sprawie palnika do Y
    w sprawie sterownika do Z
    Nie wspomnę potem o forach gdzie zamiast do serwisu klienci tworzą samopomoc żeby ogarnąć dziesiąt parametrów i nikt nie jest w stanie im pomóc.

    Jak kupujesz kocioł gazowy od Viessmana to wszystko ogarnia Ci Viessman i nie usłyszysz: a to proszę zadzwonić do Techa bo to ich sterownik.
    NO JA PIÓRKUJE, czy to jest normalne???

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony