dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie Borelioza, leczenie ILADS czy wodą utleniioną?

    Miał ktoś do czynienia z leczeniem boreliozy?
    Leczenie standardowe nic nie dało.
    Co bardziej doświadczeni w temacie, poradziliby w kwestii sposobu leczenia?
    Podjąć próbę terapii metodą ILADS, czy może lepiej woda utleniona+lawina witaminyC?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma sprawdzonej, skutecznej terapii jak się dobrze zadomowi. Stąd powstało wiele pomysłów równie skutecznych co egzorcyzmy czy zdrowaśki.


    Długoterminowa terapia antybiotykiem wydaje się w miarę sensowna - ale też nie daje gwarancji na ubicie gdy borelioza się zagnieździ w słabo ukrwionych miejscach, gdzie antybiotyk nie dotrze w potrzebnej dawce nawet przy długim przyjmowaniu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kolega pół roku jeździł na leczenie, głównie antybiotykami. Szybko rozpoznane i leczenie upierdliwe ale skuteczne.
    P R O F I L A K T Y K A
    Ogladać się w lustrze zawsze przed snem i po powrocie z lasu czy krzaków.
    Nie chodzić z gorączką po lesie i krzakach. Miałem 37,5 i od razu przyniosłem dwie sztuki.
    Lustro + https://www.aptekagemini.pl/trix-las...-1-sztuka.html
    Zaglądać WSZĘDZIE, czepiają się w najcieplejszych zakątkach ciała
    Pod kolanem czy na plecach to tylko przypadkiem i z nudów...
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 14-12-2017 o 02:01

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Z profilaktyki, to permetryna rządzi. I ubranie. To, że szybko wyjęty daje gwarancję, że nie zarazi to mit. Że tylko lokalnie są ogniska kleszczy zarażonych boreliozą to mit. Więc profilaktyka polegająca na szukaniu kleszcza na swoim ciele to już nie jest profilaktyka.
    Są też badania, że nawet jak ukąsi kleszcz zarażony, to podanie szybko jednej dawki doksycykliny drastycznie obniża prawdopodobieństwa zachorowania. Ale na lekarzy nie ma co liczyć, bo nie dadzą recepty jak nie ma objawów choroby.
    No i można kleszcza przebadać, czy był nosicielem - wtedy wiadamo, czy w ogóle jest się czym przejmować.

  5. #5

    Domyślnie

    Tia kiedyś sie tym interesowałem. Leczenie wedlug ILADS jest tak samo skuteczne jak konwencjonalne + "lekkie" minusy czyli branie wysokich dawek drogich antybiotyków miesiącami a nawet latami bez rezultatów! Ja naprawdę nie wiem jak osoba która np dwa lata bierze antybiotyk ,ma wyniszczony przez to totalnie organizm dalej w to brnie... Większośc z tych osób nawet nie ma wiarygodnego potwierdzonego pozytywnego wyniku choroby. Nosicielami bakterii jest bardzo duży % ludności, z tym że wiekszość nie zachoruje na bolerioze. Na sławnym forum poświeconym boreliozie na gazeta.pl jest setki osób które biorą hurtowo antybiotyki, te z pozytywnym rezulatatem można policzyć na palcach jednej ręki.
    Moja kuzynka miała kleczka w rączce może przez minutę, wbiegła w wysoką trawę i poleciała do rodziców pokazać po chwilce że jakis robaczek jej przeszkadza, wynik badania pozytywny więc nawet chwilka czasem wystarczy na zakażenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No i można kleszcza przebadać, czy był nosicielem - wtedy wiadamo, czy w ogóle jest się czym przejmować.
    są udokumentowane przypadki zachorowania po negatywnym wyniku badań kleszcza jak i oczywiście na odwrót więc całe te genetyczne badania na obecność bakterii traktuje jako naciąganie ludzi na kasę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    są udokumentowane przypadki zachorowania po negatywnym wyniku badań kleszcza jak i oczywiście na odwrót więc całe te genetyczne badania na obecność bakterii traktuje jako naciąganie ludzi na kasę.
    Oczywiście, że nie każdy zakażony kleszcz zarazi.
    Za to w drugą stronę - jak udokumentowane znasz przypadki? Wiadomo, że ktoś przed ukąszeniem przez zdrowego kleszcza nie był zarażony?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pierwszego kleszcza usunęli mi pewnie z pół wieku temu, objawów boreliozy brak.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Co myślicie o połączeniu dwóch powyższych metod leczenia?
    Pełna kuracja ILADS, wspomagana przez uskromnioną metodę wody utlenionej+witamina C?
    Może to pomóc czy wzajemnie się zneutralizuje. Nie mam żadnej wiedzy w temacie.
    Ktoś podpowie?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Pierwszego kleszcza usunęli mi pewnie z pół wieku temu, objawów boreliozy brak.
    Szczęściarz z Ciebie, siostra 22 lata temu została dwukrotnie przez kleszcze pogryziona i dopiero w tym roku, po długotrwałych badaniach stwierdzono u niej boleriozę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Co myślicie o połączeniu dwóch powyższych metod leczenia?
    Pełna kuracja ILADS, wspomagana przez uskromnioną metodę wody utlenionej+witamina C?
    Może to pomóc czy wzajemnie się zneutralizuje. Nie mam żadnej wiedzy w temacie.
    Ktoś podpowie?
    Wbij na grupę facebookową http://www.facebook.com/groups/dotlen - jeśli nie jesteś, tam jest więcej osób z boreliozą które stosowały i stosują wodę do leczenia nie tylko boreliozy. Na inne grupy typu "ABC borelioza" nie wbijaj, tam sami antybiotykowcy i żołnierze big farmy - inne metody są raczej niechętnie omawiane.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Nie każdy kleszcz przenosi chorobę, ale fakt, jest to bardzo często spotykane, dlatego trzeba przeprowadzać odpowiednie testy. Moderowano, jakie jest podejście do przeprowadzanych testów i różnic w diagnostyce.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 17-06-2020 o 09:53 Powód: Link reklamowy

  13. #13

    Domyślnie

    tu znalazłam fajny artykuł z mitami i faktami na temat boreliozy, może się przyda: uważam, że przede wszystkim trzeba postawić na profilaktykę
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-09-2021 o 11:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony