dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Seawolf1492

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-570
    Posty
    1

    Domyślnie Piec Vaillant VC 226/7-2 Ecotec Pure - problemy z ustawieniem

    Dzień dobry,

    W tym roku podczas remontu mieszkania zmieniliśmy instalację grzewczą na podłogową i zakupiliśmy kocioł dwu funkcyjny Vaillant VC 226/7-2 Ecotec Pure. Do niego dokupiliśmy termostat eRelax i do momentu skonfigurowania wszystko działało ok ale... Nie jestem w stanie w żadnym stopniu regulować temperatury termostatem. Zarówno ten wiszący na ścianie jak i ten w smartphonie nie ustawia temperatury. Rozumiem że piec przez pierwsze dwa tygodnie się "óczył" ( tak specjalnie z błędem ) ale minęło kilka miesięcy u nas w domu pojawiło się małe dziecko termostat swoje a piec swoje. Standardowo ustawiliśmy temperaturę nocną na 18 stopni a dzienną na 21. Od 6 temperatura powinna być 21. Dziś rano wstaje i jest 16,5... I tak codziennie oscyluje między 16 a 18 a do żądanej prawie nigdy nie wzrasta. Ręcznie na termostacie bądź w telefonie ustawie 24 stopnie a piec dalej swoje max 18 - 19 i nic więcej. Tak jakby termostat i ustawienia ręczne dla niego nie istniały.

    Ktoś może ma podobny problem lub wie jak to ustawić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171214_083121.jpg
Wyświetleń:	494
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	403071

  2. #2

    Domyślnie

    Czy udało Ci się rozwiązac problem? Jestem bardzo ciekaw ponieważ planuję podobną modernizację z wykorzystaniem tego pieca.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam mam podobny problem z tym sterownikiem. Czy udalo sie rozwiazac problem jak tak to bardzo prosze o kontakt

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Coś przekombinowałeś.
    Przywróć ustawienia fabryczne i przeprowadź konfigurację jeszcze raz.
    Podczas konfiguracji ustawiasz godziny pobytu w domu oraz temperatury.
    Pierwszą rzeczą jest oczywiście zbyt wysoka rozbieżność pomiędzy nocną a dzienną ale to nie rzutuje na opisywany problem ale na spalanie.

    Na fotce masz aktualnie sterowanie ręczne do godziny 17:45.
    Ręczne oznacza iż albo posługujesz się eRelax lub też wessałeś w sterowanie telefonem i się nie wylogowałeś.

    W necie jest dużo filmów instruktażowych o tym regulatorze więc porównaj go z instrukcją obsługi bo tłumaczenie wprowadza pewne rozbieżności.

    Sprawdź podłączenie modułu odbiornika do szyny eBUS oraz baterię.
    W piecu w kodach diagnostycznych sprawdź parametr D 090 mówiący o statusie regulatora
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-03-2018 o 13:08
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Znajoma ma problem z tym kotłem.
    Po zaniku zasilania kocioł nie uruchamia się.
    Trzeba przycisk reset przytrzymać 3 sek i wtedy rusza
    Czy to jest normalny objaw?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Należy wejść na kotle do poziomu Poziom Instalatora _ KOD 17 _ Kodów Diagnostycznych i w D.094 wykasować wszystkie usterki wcześniej zapisując ich kody.
    Jeśli taka operacja nie pomoze to należy wezwać serwis fabryczny.
    W przyszłości warto zaopatrzyć się w zasilacz awaryjny UPS z pełnym sinusem i z niego zasilić kocioł tak aby uniezależnić się od częstych zaników napięcia i wszelkich przepięć itp mających wpływ na awaryjność mikroprocesorowej elektroniki kotła.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Dzięki za informację.
    Trochę to "straszne" że do kotła gazowego tak poważnej firmy trzeba kupować ups ;(
    UPS z pełnym sinusem kosztuje paręset PLN-ów
    Szczególnie to przykre jak się wyjedzie na 2 tygodnie w zimie i nie wiadomo co się po powrocie zastanie...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    To nie jest obowiązek ale dobra rada dla użytkowników kotła pracującego w niesprzyjających warunkach, w których dość często zdarzają się problemy z zasilaniem..
    Szczególnie przykrym nie nazywał bym możliwości wykasowania błędów i chłodnego domu po powrocie gdyż przyczyny identycznych objawów mogą być dużo poważniejsze.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PrzemekP84

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    rYBNIK
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,

    Zwracam się do Was o pomoc w sprawie kotła Vaillant VC 226/7-2 Ecotec Pure. Tydzień temu pojawił się problem z ogrzewaniem. Piec przestał reagować na ustawienia termostatu eRelax. Nie ma znaczenia czy ustawiam temperaturę z pulpitu termostatu lub aplikacji. W mieszkaniu temp. oscyluje w okolicy 21 St. C, a temperatura zadana to 22,5 St. C. W chwili obecnej piec włącza się co godzinę czasem częściej, temperatura na piecu dochodzi do około 40 St. C i palnik się wyłącza. Taki proces trwa około 20 sekund. Podłoga w mieszkaniu jest zimna jak i dodatkowy grzejnik w łazience. Serwis poinformował mnie, że jest to prawidłowa praca kotła i przyczyna jest po stronie instalacji ogrzewania podłogowego, które "nie odbiera ciepła".
    Po takiej informacji postanowiłem odłączyć termostat eRelax od pieca i przejść na sterowanie ręczne. Po tym zabiegu, piec działa prawidłowo i ogrzewanie podłogowe również.
    Dodam, że piec ma około 18 miesięcy, a pracuje od około 3 miesięcy. Na samym początku musiałem wymienić w nim czujnik przepływu. Dwa tygodnie temu wymieniłem czujnik ciśnienia oraz termostat eRelax.
    Serwis umywa ręce od całej sprawy i twierdzi, że taka praca kotła jest prawidłowa. Dodam, że wcześniej piec działał w mojej ocenie inaczej. Tzn. jak ustawiłem żądaną temp. to ją uzyskiwał i nie wyłączał się. Proszę o pomoc.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemekP84 Zobacz post
    Serwis umywa ręce od całej sprawy .
    serwis, czyli kto?

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PrzemekP84

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    rYBNIK
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    serwis, czyli kto?
    Serwis Vaillanta

  12. #12

    Domyślnie

    to zła wiadomość, ale, naprawy gwarancyjne i wymiany części, realizuje serwisant z danego terenu.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PrzemekP84

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    rYBNIK
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Serwis uważa, że piec działa prawidłowo ... w tym kłopot.

  14. #14

    Domyślnie

    podaj konkret; serwis Vaillanta czy serwisant ?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PrzemekP84

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    rYBNIK
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    jest to lokalny serwis Vaillanta, posiadający uprawnienia do serwisowania tych kotłów.

  16. #16

    Domyślnie

    wniosek; zmień serwisanta

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemekP84 Zobacz post
    Po takiej informacji postanowiłem odłączyć termostat eRelax od pieca i przejść na sterowanie ręczne. Po tym zabiegu, piec działa prawidłowo i ogrzewanie podłogowe również.
    Dodam, że piec ma około 18 miesięcy, a pracuje od około 3 miesięcy. Na samym początku musiałem wymienić w nim czujnik przepływu. Dwa tygodnie temu wymieniłem czujnik ciśnienia oraz termostat eRelax.
    Serwis umywa ręce od całej sprawy i twierdzi, że taka praca kotła jest prawidłowa. Dodam, że wcześniej piec działał w mojej ocenie inaczej. Tzn. jak ustawiłem żądaną temp. to ją uzyskiwał i nie wyłączał się. Proszę o pomoc.
    Podłączyć regulator i wzywać serwisanta.
    Jakakolwiek samowolna ingerencja w instalację pomiędzy kotłem a regulatorem może być powodem do unikania przez serwis napraw z tytułu gwarancji lub rękojmi.
    Jeśli w trybie ręcznym bez regulatora eRELAX kocioł i instalacja działają normalnie to winowajcą jest regulator lub brak komunikacji na szynie danych eBUS.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PrzemekP84

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    rYBNIK
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Podłączyć regulator i wzywać serwisanta.
    Jakakolwiek samowolna ingerencja w instalację pomiędzy kotłem a regulatorem może być powodem do unikania przez serwis napraw z tytułu gwarancji lub rękojmi.
    Jeśli w trybie ręcznym bez regulatora eRELAX kocioł i instalacja działają normalnie to winowajcą jest regulator lub brak komunikacji na szynie danych eBUS.
    Regulator został wymieniony trzy tygodnie temu. W tedy również były dokładnie te same objawy co teraz.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jeżeli został wymieniony to oznacza że był wadliwy a po drugie to część wymieniona jest na gwarancji.
    Dzwonić lub przejść się osobiście zgłaszając problem pisemnie za potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
    W taki sposób w razie problemów będziesz miał podkładkę zgłoszenia wady i brak reakcji serwisu.

    Jeśli poprzedni regulator także był wadliwy to problemem głównym jest piec lub faktycznie wadliwa seria sterowników choć to raczej mało prawdopodobne.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony