dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 38
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 754
  1. #1

    Domyślnie Elektrycznie, sympatycznie

    Do trzech razy sztuka?
    Dom „dla wroga” – nie powstał ze względu na czynniki niezależne od nas.
    Dom „dla przyjaciela” – to nasze mieszkanie.
    Dom „dla siebie” – zaczynamy

    Prace nad projektem dworu sprawiły, że ogarnęliśmy nasze potrzeby i znaleźliśmy dobrą architekt. Wiele wskazuje na to, że z perspektywy czasu dobrze wyszło, że ta budowa nie doszła do skutku: prawdopodobnie wielu kosztów niedoszacowaliśmy, a i pewne czynniki ludzkie mogłyby nam utrudnić cieszenie się nim. Dwór pozostanie więc w sferze marzeń (dalej patrząc na jego projekt jestem nim zachwycona, jak wygram w totka to będę próbowała go gdzieś zbudować!).

    Kupiliśmy mieszkanie. Jest najlepsze, jakie mogło być, biorąc pod uwagę oczywiste ograniczenia A na te nie mieliśmy żadnego wpływu, więc pozostało je zaakceptować. Przebrnęliśmy przez wykończenie, zobaczyliśmy, ile myślenia kosztuje stworzenie miejsca, które całej rodzinie będzie odpowiadać. I jak ważne jest dobre oświetlenie! Serio, nie docenialiśmy tego wcześniej. Przy okazji znaleźliśmy niezłą ekipę do wykończeniówki

    Rodzina się powiększyła. Coraz mocniej doskwierał nam brak ogrodu i codzienne wdrapywanie się na 4 piętro. Wiedzieliśmy, że przez pierwsze kilka lat maluchy mogą dzielić pokój, ale później będzie to uciążliwe dla wszystkich. Moje papiery firmowe też potrzebują przestrzeni zamkniętej…

    Znaleźliśmy działkę. Była własnością Gminy i już raz wystawiana na sprzedaż, ale nie znalazł się nikt chętny na kopnięty pięciokąt na skrzyżowaniu dwóch ulic. A my doszliśmy do wniosku, że dla nas będzie idealnie. Złożyliśmy wniosek o sprzedaż i po wygranym przetargu staliśmy się właścicielami 965 metrów kwadratowych ziemi w mieście.

    Standardowo u mnie – komentarze w dzienniku. Zapraszam

    Spis treści:
    1. Działka
    2. Założenia projektowe
    3. Pierwsza koncepcja
    4. Druga koncepcja
    5. Trzecia koncepcja
    6. Bingo! Czyli czwarta koncepcja
    7. Poprawiony rzut, pierwsze elewacje
    8. Ostateczny rzut
    9. Zgłoszony blaszak
    10. Blaszak stoi
    11. Parter i elewacje do pozwolenia na budowę - czyli OSTATECZNE
    12. POZWOLENIE NA BUDOWĘ!
    13. Ruszyliśmy
    14. Stan 0!
    15. Stan surowy "prawie zamknięty"!
    Ostatnio edytowane przez Iscra ; 02-08-2020 o 13:34
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #2

    Domyślnie

    Aaa, cudownie, gratulacje! Niezmiernie jestem ciekawa projektu (czy będzie miał kształt gitary elektrycznej? )

  3. #3

    Domyślnie

    Haha, nie wiem Daliśmy architekt wolną rękę przy koncepcji i jestem niezmiernie ciekawa efektu.

    Ale grzać będziemy czystym prądem
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Super, gratulacje! Sama chciałabym mieć jeszcze jedną szansę na urządzenie się od nowa

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie


  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki, dziewczyny

    Parę słów o działce:
    1. 965 metrów kwadratowych na nowym osiedlu domków jednorodzinnych
    2. bardzo fajnie ustawiona względem stron świata:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Działka.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	403088
    3. rzut beretem do centrum (mamy z Iscrą dosłownie po 15 minut pieszo do pracy)
    4. na miejscu prąd, kanalizacja deszczowa, a woda ok 150 m dalej - ma być dociągnięta w 2018
    5. projekty budowy dróg z infrastrukturą gotowe dla całego osiedla, dosłownie dziś był przetarg na wykonanie nawierzchni na ulicę po wschodniej stronie naszej działki (ale raczej go powtórzą, bo jedyna oferta za droga)
    6. plan miejscowy przewiduje zabudowę jednorodzinną, a poza tym bardzo liberalny i nam nie przeszkadza w niczym

    Co (tym razem ) chcemy budować?
    Parterówkę z pustaków styropianowych. Bez piwnicy, bez poddasza użytkowego. Płyta fundamentowa, ze względu na b. wysoki poziom wód gruntowych. Ogród i rekreacja w południowej i zachodniej części działki, tam też jeden z dwóch wjazdów. Główny wjazd od północnego wschodu, garaż od północy. Ogrzewanie elektryczne: kable grzejne w podłodze (stąd w sumie nazwa tematu ).
    Koncepcja już się tworzy i pracuje nad nią ta sama architekt, która wcześniej zaprojektowała nam dwór. Wtedy marudziła, że to nie jej bajka, to teraz będzie się mogła wykazać

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #9

    Domyślnie

    czyli jednak dla wroga , oby nie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Drastyczna zmiana koncepcji domu

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Drastyczna zmiana koncepcji domu
    Prawda?
    Wychodzimy jednak z założenia, że architekturę trzeba dopasować do otoczenia. Stawianie 250m dworu na 1000 metrowej działce wśród domków jednorodzinnych mija się z celem

    Syberia, wolę liczyć ten dom jako "trzeci" właśnie
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  12. #12

    Domyślnie

    Czas na papiery. Architekt rozpoczęła pracę nad projektem.
    Nasze założenia:
    - Powierzchnia po podłogach: do 200 mkw (w tym garaż i pomieszczenia techniczne), zabudowy do 250 mkw. Liczę na to, że uda się jak najmocniej ograniczyć.
    - Wysokość pomieszczeń: 3,0m w świetle na gotowo.
    - Pomieszczenia: master bedroom z garderobą i łazienką, 2 pokoje dzieci, 1 pokój dzieciowo-gościnny, mój mikro gabinet, kanciapa męża, łazienka dzieci, WC, salon, jadalnia, kuchnia, spiżarnia, wiatrołap, kotłownio-pralnia, garaż.
    - Garaż nieogrzewany, oddzielony termicznie od reszty budynku. 2-stanowiskowy lub 1-stanowiskowy, zobaczymy jak wyjdzie sensownie kosztowo. Ważne, by w garażu zmieścić również wszelkie bzdety narzędziowe i ogrodnicze oraz rowery.
    - Otwarcie części dziennej na południe i zachód – czyli na ogród.

    Konstrukcja i instalacje:
    - Płyta fundamentowa na 90% - Woda w marcu była na ok. 0,8-1,1m, na przemian piach i glina. My sami nie robiliśmy badań geotechnicznych, bo robiła je gmina pod budowę drogi, m.in. akurat z dwóch stron działki. Jak architekt z konstruktorem stwierdzą, że to mało - to wtedy zrobimy dodatkowe na własnej działce.
    - Ściany nośne z Izodomu, działowe z silikatów.
    - Wiązary dachowe z ociepleniem nakrokwiowym.
    - Ogrzewanie kablami grzewczymi + późniejszy montaż paneli PV.
    - Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

    Czemu nakrokwiowo chcemy ocieplić mimo parterówki? Bo po pierwsze w części dziennej najprawdopodobniej wiązary będą odkryte, a po drugie odpadnie nam pierniczenie się z:
    a) ociepleniem kanałów wentylacji mechanicznej,
    b) układaniem wełny.

    Zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie, bo z projektem otrzymamy kosztorys.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cześć wpadam z rewizytą Wasze poprzednie dzienniki czytałam z opóźnieniem. Teraz mam nadzieję być na bieżąco. Kiedy można się spodziewać pierwszych koncepcyjnych rysunków domu? Architekt ma jakieś terminy? Już jestem ciekawa

    Dlaczego wybraliście wiązary? Widzę, że ostatnio dużo osób je wybiera.

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Syberia, wolę liczyć ten dom jako "trzeci" właśnie
    To jest właśnie prawidłowe myślenie! Popieram

  14. #14

    Domyślnie

    Plan mamy taki, żeby do kwietnia wyrobić się z całym projektem Nie dawaliśmy naszej architekt sztywnych dat na koncepcje, szczególnie, że chcemy się z nią zobaczyć w pierwszych dniach stycznia.

    Wiązary, ponieważ:
    1. Mniej ścian nośnych w budynku, a więc mniej fundamentów, zbrojenia, niższe koszty (nośne są droższe od działowych )
    2. Szybkość
    3. Cena niezbyt odbiegająca od zwykłej więźby, a dokładność wykonania wyższa.

    Jak dobrze pójdzie to w miesiąc SSO może być...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #15

    Domyślnie

    Rozmyślaliśmy z Ternem nad ogrzewaniem wody. Rozważałam nawet pompę ciepła. Jednak trzepnęłam się w ten pusty łeb, usiadłam, policzyłam i... będzie zwykły bojler na prund. Jakieś 200 l. W 2 tys zł cała inwestycja się zamknie. Cyrkulacji niet.

    Wiecie, że nasze obecne dzienne zużycie ciepłej wody to jakieś 48 litrów? Na całą rodzinę! 2 dorosłych, 2 małych dzieci. A mówią, żeby przyjmować średnio 30-60 litrów...
    Myjemy się codziennie
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w jednej wannie?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w jednej wannie?
    W wodzie po pierogach U mnie idzie 1m3/os/tydzień. 48 to niewyobrażalnie mało

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w jednej wannie?

    Wydało się. Dzieci myją się razem, rodzice razem ;P Tylko przy rodzicach słabo wtedy z oszczędnością wody...

    Ale przypominam, że mowa o ciepłej wodzie, a nie wodzie ogółem!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To i tak niezwkle mało. My we dwoje biorąc prysznic – osobno – wykańczamy co najmniej 60 litrów dziennie z zawartości bojlera.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #20

    Domyślnie

    Zacznę się zaraz dziwnie czuć... Ale to chyba taka nasza przypadłość, wśród sąsiadów z bloku zużywamy najmniej ciepłej wody i prądu...

    U nas w praktyce jedyne, na co idzie ciepła woda to tylko szybkie prysznice moje i męża oraz kąpiel dzieci. Nawet do mycia rąk używamy zimnej, bo... ciepła i tak nie doleci na 4 piętro w sensownym czasie Mycie naczyń? 99,9% w zmywarce, a ten 0,1% to leci pod zimną, bo... ciepła znów i tak nie doleci na 4 piętro, bo za mało czasu mija
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

Strona 1 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony