dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie Miska WC wisząca

    Witam,

    Będę robił generalny remont łazienki, dość mała. 4,2 m^2.

    Mam na oku dwie miski podwieszane:

    1. Roca GAP Rimless Maxi Clean ( http://www.roca.pl/katalog/produkty/...less-34647L..0 )

    2. Koło Traffic Rimfree Reflex ( https://www.kolo.com.pl/produkty/wc-...za/14301/#gref )

    3. Może coś innego godnego polecenia?

    Koło Traffic podobno zostało źle zaprojektowane. Chlapie wodą przy spuszczaniu na podłogę mikro kropelkami. Prawda to? Najgorsze jest to, że Traffic jest bardzo ładny i najbardziej mi się podoba ze wszystkich misek.

    Co do stelaża to klasyczny i niezniszczalny Geberit Duofix UP320 Sigma H112. Bo co tu innego można wziąć? Chyba za bardzo nie ma co.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Podgrzewana podłoga i niech se Traffic chlapie.

  3. #3

    Domyślnie

    No nie bardzo. Mówiąc wprost może też chlapać nie tylko wodą póki zostanie w całości spuszczona... Pytanie czy Roca chlapie? Inaczej, czy wszystkie miski rimfree/rimless chlapią? Może to ich podstawowa wada?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Może nie chlapie rozbryzgiem od klocka, lecz rozchlapuje wylatując z dyszy? Trzeba zobaczyć u kogoś.

  5. #5

    Domyślnie

    W poprzednim mieszkaniu miałam Roca Hall, bardzo ładnie się prezentuje http://www.roca.pl/katalog/produkty/...lean-34662E..M
    W obecnym mieszkaniu mam w łazience i w WC muszlę Keresan Ego, ponieważ ze względu na małą ilość miejsca szukałam poza tym, że kanciastej wersji, to również tego, by miska była jak najkrótsza https://avello.pl/miska-wc-wiszaca-5...ane-techniczne

    Z twoich dwóch wersji mnie zdecydowanie bardziej podoba się Roca Gap.

    Co do stelaża, to nie pamiętam jaki model dokładnie został wybrany, ale ze względu na małą powierzchnię wybraliśmy najwęższe stelaże Geberita jakie były dostępne, mają tylko 8 cm głębokości.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Prawda z tą miską Koła. Mamy w WC w firmie to coś.....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Witam,

    Będę robił generalny remont łazienki, dość mała. 4,2 m^2.

    Mam na oku dwie miski podwieszane:

    1. Roca GAP Rimless Maxi Clean ( http://www.roca.pl/katalog/produkty/...less-34647L..0 )

    2. Koło Traffic Rimfree Reflex ( https://www.kolo.com.pl/produkty/wc-...za/14301/#gref )

    3. Może coś innego godnego polecenia?

    Koło Traffic podobno zostało źle zaprojektowane. Chlapie wodą przy spuszczaniu na podłogę mikro kropelkami. Prawda to? Najgorsze jest to, że Traffic jest bardzo ładny i najbardziej mi się podoba ze wszystkich misek.

    Co do stelaża to klasyczny i niezniszczalny Geberit Duofix UP320 Sigma H112. Bo co tu innego można wziąć? Chyba za bardzo nie ma co.
    Mam zamontowaną podobną miskę Koło Nova Pro i nic nie chlapie. Stelaż Geberit Duofix, jak napisałeś - niezniszczalny, który też posiadam przy muszli klozetowej i bidecie.
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 15-12-2017 o 10:25
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Może nie chlapie rozbryzgiem od klocka, lecz rozchlapuje wylatując z dyszy? Trzeba zobaczyć u kogoś.
    Hehe, nie chodziło mi o "klocka" , ale o mocz. Od jakich powierzchni odbija się woda i wypada z miski. Być może odbija się tylko czysta woda. Raczej ciężko to będzie ocenić. Ze znajomych nikt nie ma misek od Koło, tym bardziej jakiś rimfree/rimless. To już fanaberia za większe pieniądze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Co do stelaża, to nie pamiętam jaki model dokładnie został wybrany, ale ze względu na małą powierzchnię wybraliśmy najwęższe stelaże Geberita jakie były dostępne, mają tylko 8 cm głębokości.
    Niestety do wersji 8 cm nie da się wsadzić kostkarki UP320 115.610.00.1. Pasuje tylko do wersji 12 cm. Dla mnie kostkarka to ważna rzecz, żeby to było ukryte. Jest jeszcze system Duofresh. O ile sam stelaż tylko 150 czy 200 złotych droższy od tego zwykłego to Sigma 40, czyli ten cały system odciągania nieświeżego powietrza kosztuje prawie 2000 złotych . To już fanaberia dla bogatych. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście dobrze działa i jest warte takich pieniędzy.

    Kerasan Ego wygląda świetnie, lepiej od Traffic. Cena jest nieakceptowalna jak za samą miskę. Z deską wysokiej jakości tak, można dać ponad 1k.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 15-12-2017 o 11:26

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Prawda z tą miską Koła. Mamy w WC w firmie to coś.....

    Dokładnie ten model Traffic Rimfree?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam zamontowaną podobną miskę Koło Nova Pro i nic nie chlapie. Stelaż Geberit Duofix, jak napisałeś - niezniszczalny, który też posiadam przy muszli klozetowej i bidecie.
    Hmm, właśnie najwięcej znalazłem komentarzy ludzi, że to najbardziej Style RimFree Nova Pro chlapie. Do opinii ludzi też trzeba podchodzić z dystansem bo to może wypisywać bzdury konkurencja. Co nie znaczy, że ktoś rzeczywiście napisał prawdę. Nie wiem, czy nie wziąłeś pod uwagę miskę bezkołnierzową. Bo są Style Nova Pro czy Traffic ale z kołnierzem. One na pewno nie chlapią bo wszystko zatrzymuje się pod kołnierzem.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Hmm, właśnie najwięcej znalazłem komentarzy ludzi, że to najbardziej Style RimFree Nova Pro chlapie. Do opinii ludzi też trzeba podchodzić z dystansem bo to może wypisywać bzdury konkurencja. Co nie znaczy, że ktoś rzeczywiście napisał prawdę. Nie wiem, czy nie wziąłeś pod uwagę miskę bezkołnierzową. Bo są Style Nova Pro czy Traffic ale z kołnierzem. One na pewno nie chlapią bo wszystko zatrzymuje się pod kołnierzem.
    Posiadam Nova Pro bez kołnierza.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13

    Domyślnie

    Przy okazji, może ktoś będzie wiedział odnośnie kostkarki UP320 115.610.00.1. Nie rozumiem jednego określenia produktu:

    - nie nadaje się do montażu przy głębokości ścianki przedniej powyżej 9,5 cm

    O co tu chodzi? Co to jest ścianka przednia? Chodzi o zabudowę stelażu z przodu, żeby razem karton-gips i płytki nie przekroczyły grubości 9,5 cm?

  14. #14

    Domyślnie

    Emigrus, nie wiem o jakiej kostkarce piszesz

    A cenę za Kersana jakoś musieliśmy przełknąć, bo innej tak ładnej i krótkiej miski nie znalazłam.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Emigrus, nie wiem o jakiej kostkarce piszesz

    A cenę za Kersana jakoś musieliśmy przełknąć, bo innej tak ładnej i krótkiej miski nie znalazłam.
    Już nie chciałem dawać linków do sklepów, ale pisałem o tej UP320 115.610.00.1. Tu masz filmik https://www.youtube.com/watch?v=NgP52adS2SA Wklej w google UP320 115.610.00.1 i znajdziesz sklepy. Niestety kostkarka nie jest kompatybilna z Geberit 8 cm.

    Kersana jest super. Pytanie, ona jest bezkołnierzowa?

  16. #16

    Domyślnie

    Emigrus, nawet nie wiedziałam, że są takie specjalne kostkarki
    Kersana nie jest bezkołnierzowa.

  17. #17

    Domyślnie

    Czyli miski premium nie interesuje bezkołnierzowość. Ktoś wpadał na nowy pomysł, żeby trochę drożej sprzedawać zwykłe/tanie miski poprzez bajer bezkołnierzowości. Hmm, ale wymyśliłem głupią teorię .

    Nie no, jak już ktoś decyduje się na kibelek podwieszany to aż grzech nie skorzystać z "kostkarki". Mnie te wieszadła w misce denerwują. Tutaj wszystko dyskretnie schowane. U Ciebie to już za późno, ale kto za chwil kilka będzie montował podwieszany kibelek to warto o tym pomyśleć. Koszt nie tak duży. Właściciele Geberitów UP320 12 cm w każdej chwili mogą wstawić kostkarkę.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 16-12-2017 o 22:04

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Przy okazji, może ktoś będzie wiedział odnośnie kostkarki UP320 115.610.00.1. Nie rozumiem jednego określenia produktu:

    - nie nadaje się do montażu przy głębokości ścianki przedniej powyżej 9,5 cm

    O co tu chodzi? Co to jest ścianka przednia? Chodzi o zabudowę stelażu z przodu, żeby razem karton-gips i płytki nie przekroczyły grubości 9,5 cm?
    dokładnie tak, chodzi o tą zabudowę z przodu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	52458.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	25,4 KB
ID:	403307


  19. #19

    Domyślnie

    O widzisz, dzięki @Slawko123. Raczej nie realne żebym przekroczył 9,5 cm.

  20. #20

    Domyślnie

    Ja mam u siebie tą WC Rimless i jestem zadowolona, polecam (nic nie chlapie)

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony