dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Mówisz o tej Roca GAP?
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 17-12-2017 o 17:53

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Jak do małej łazienki, to może miska Vitra krótka 48cm? Wygląda tak: https://www.ceneo.pl/49864401#tab=click (tylko numeru na krótki model nie pamiętam). U mnie sprawdza się bardzo dobrze. W większej łazience mam Roca Gap i jest zdecydowanie rzadziej użytkowana, szczególnie przez małe dzieci, a i sama wolę vitrę

  3. #23

    Domyślnie

    Emigrus, gdybym wtedy wiedziała o takiej kostkarce, to bym się skusiła . Polecę za to koleżance, która lada moment będzie robić remont mieszkania.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam,

    Miska wybrana: Roca Gap Rimless Maxi Clean + deska wolnoopadająca łatwowypinalna A34647L00M/A80148200U

    Mam nadzieję, że to dobry wybór... Z marki Koło zrezygnowałem. Dzięki wszystko za komentarze.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 30-04-2018 o 19:17

  5. #25

    Domyślnie

    No i nie kliknąłem zamówienia... Poczytałem jeszcze o tym Roca GAP, no i dużo jest ludzi niezadowolonych. Podobno jest bardzo płytka co niezbyt to będzie praktycznie dla facetów.

    Odkryłem coś takiego jak technologia AquaBlade od Ideal Standard. Wręcz wyśmiewają rimless konkurencji.

    Mam teraz oko na Ideal Standard Tesi miska WC wisząca T007901 Podobna do Roca Gap, ale trochę brzydsza. Chociaż to kwestia gustu. Niby głęboka, nie chlapie, niby lepiej spłukuje niż systemy rimless konkurencji.
    Tutaj możecie sobie obejrzeć filmik jak działa AquaBlade https://www.youtube.com/watch?v=9rE5QmCEII0

    Tesi http://www.idealstandard.pl/pl/produ...de-/T0079.html

    Totalnie nie znam tej marki. Pierwszy raz o niej słyszę. Podoba mi się ten system AquaBlade. Ktoś może z Was ma prywatnie miski od Ideal Standard z technologią AquaBlade?
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 01-05-2018 o 08:49

  6. #26

    Domyślnie

    Emigrus, GAP ładny, Ideal nie znam.
    A nie myślałeś o pisuarze? Jako facet nie miałbyś już żadnych problemów

  7. #27

    Domyślnie

    Bez przesady. W domu nie będzie żadnych pisuarów . Do tego łazienka mała. Ten GAP niby jest źle zaprojektowany. W ogóle miski bezrantowe to chyba zły pomysł. Trzeba nad tym dobrze się zastanowić bo szkoda kasy na szmelc nawet markowy z rimless. W teorii i na filmikach pokazowych wygląda to świetnie. W domu już niby tak cudownie nie jest. To za płytka miska, to chlapie, to źle rozprowadza wodę, źle spłukuje. Kołnierzowe nie mają takich wad, ale pod kołnierzem zbiera się brud i mało kto tam zagląda, żeby poczyścić dokładnie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Kołnierzowe nie mają takich wad, ale pod kołnierzem zbiera się brud i mało kto tam zagląda, żeby poczyścić dokładnie.
    A w tym AquaBlade to co ma być innowacyjne? Że ta szczelina cieńsza od tej przy zwykłym rancie i jeszcze trudniej będzie tam utrzymać czystość?

    Znasz jakieś wiarygodne opinie użytkowników?

  9. #29

    Domyślnie

    Nic nie znam. Jest kilka opinii chyba na ceneo i opineo, ale to mogą być opłacone komentarze. Dopiero to wczoraj odkryłem ten cały Aquablade. W każdym razie bardziej mi to się podoba niż miski bezrantowe. Zamysł misek bezrantowych jest świetny, ale praktycznie to wyszedł niewypał. Tak mi się wydaje. Napaliłem się na te rimlessowe i chyba mi to już przeszło, jakiś rozsądek przemówił... Niestety nikt ze znajomych nie ma bezrantowych. Nie mam jak zobaczyć na żywo. Byłby to zakup w ciemno.

    O ile dobrze zrozumiałem zamysł inżynierów to chodzi o to, że węższą szczeliną woda bardziej rozejdzie się po misce(95%) z większym ciśnieniem woda zostanie skierowana w dół. Lepsza efektywność spłukania.

    Co do wąskiej szczeliny, to z tego co zrozumiałem ona nie wymaga czyszczenia. Tam tylko wypływa woda. A gdzie wychodzą dwa główne strumienie na końcu miski w stronę odpływu jest dostęp do przeczyszczenia. Chyba...
    W szczeliny podejrzewam, że można wlać płyn do mycia misek i spłukać. Jedyny minus brak dostępu, żeby mechaniczne przeczyścić. Chyba, że jest dostęp, żeby wsadzić jakiś wycior.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 01-05-2018 o 16:41

  10. #30

    Domyślnie

    Przyjechała dziś miska Ideal Standard Tesi z systemem AquaBlade. Na pierwszy rzut oka miska bardzo solidna, żadnych skaz, czy nierówności w ceramice. Ładny też kolor biały ceramiki. Miska jest głęboka, w każdym razie głębsza niż te rimlessowe. Sama miska będzie zainstalowana za jakiś miesiąc, bo pewnie tyle potrwa remont łazienki.
    Miska ma 535 mm długości.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 25-05-2018 o 20:24

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    ...........
    Miska ma 535 cm długości, co dla mnie też było istotne przy małej łazience. Zawsze to 5 cm mniej od typowego rozmiaru 540 cm.
    WOW!!!, miska ponad 5metrów długości !!!! to na leząco 3 osoby mogą na raz sr....ć


    Chyba chodziło Ci o milimetry a nie o centymetry. A róznica 5mm na długosci to faktycznie jest ogromna.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 25-05-2018 o 20:19


  12. #32

    Domyślnie

    Haha, oczywiście, że milimetry. Coś mi się poje.... r0tfl. Zaraz pozmieniam.

  13. #33

    Domyślnie

    i jak ta miska w uzytku sie sprawuje ?
    1. chlapie przy spłukiwaniu ?
    2.przy sikaniu nie odbija na zewnatrz ?
    3. przy dwójce trzeba zawsze czyścić?
    inne Twoje spostrzeżenia?

  14. #34

    Domyślnie

    Też chętnie posłucham opinii. I najważniejsze: czy jak facet siada to nie haczy o nią?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał FENIKS998 Zobacz post
    ......... I najważniejsze: czy jak facet siada to nie haczy o nią?
    to zależy od uwarunkowań faceta


  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    @emigrus jak tam się sprawuje ta miska? nie chlapie? nie głośna?odpryskuje przy sikaniu? przy dwójce trzeba zawsze czyścić?

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Czy możecie pochwalić się tutaj swoimi wiszącymi miskami WC?
    Czy ktoś ma miskę bezrantową, z której do końca jest zadowolony (tzn. nie irytuje nic z wyżej wymienianych rzeczy?)

  18. #38

    Domyślnie

    Mam! znalazłem, kupiłem, sam zamontowałem, używam i jestem MEGA zadowolony, najlepszy zakup z całej wykończeniów to właśnie ten 'kibel'. Spłukiwanie idzie jak burza, zamiata wszystko, przy tym nie rozlewa ani kropki, śladów po 'dwójce' zostawia mniej, a i przy sikaniu nie odbija. Nowym bohaterem w moim domu jest miska GSI PURA 55 881511. U mnie z geberitem marki Geberit

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    @makafoski proszę jeszcze o jedną informację - czy spłukiwanie jest głośne czy ciche? ja mam aktualnie bezrantówkę która jest całkiem głośna i oprócz pryskania to mnie najbardziej irytuje.

  20. #40

    Domyślnie

    Głośność spłukiwania jest normalna lub nawet cichcsza niż w poprzedniej misce. To moja pierwsza bezrantówka i szczerze przyznam że jestem pozytywnie zaskoczony tym 'wirem' który robi, polecam na yt wpisać "swirlflush gsi". Co do hałasu przy spłukiwaniu, może to kwestia stelażu? Bo cały system spłuczkowy jest w stelażu a miska ma tylko otwór przez który jest wtłaczana woda ze spłuczki, ciężko mi sobie wyobrazić żeby to miska wydawała hałas ale może...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony