dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie wkład kominkowy 2 szyby z szamotem czy żeliwny?

    Witam zastanawiam się nad wyborem między szamotem a żeliwem głównie kominek ma wyglądać podoba mi się z szamotem ale nie wiem jak ten szamot będzie wyglądał po kilku paleniach bo jak się opali to będzie rzucał się w oczy ale też zależy mi na puszczeniu ciepła do salonu podoba mi sie wkład firmy Kratki Lucy 12 bs lewy oraz żeliwny Maja 12 bs lewy jakby ktoś mógł podzielić się własnym doświadczeniem z użytkowania wkładu z szamotek i podesłać jakieś zdjęcia

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Moim zdaniem:
    -jeśli narożny to stalowy
    - jeśli klasyczny frontalny to żeliwny monolit renomowanej firmy np. http://monolity.pl/produkty/wklady-kominkowe/
    Co do okładziny kumulacyjnej, mogę podpowiedzieć iż moi klienci skutecznie barwili je na czarno

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest z żeliwnymi, ale szamotowy powinien się sam oczyścić, jeżeli będziesz palił czysto. Na początku palenia, kiedy drewno się odgazowuje, a palenisko jest zimne szamot pokryje się sadzą, która potem się wypali. Jedyne co zostaje, to jasnobeżowy nalot, nie wygląda to nieestetycznie i świadczy o czystym paleniu (suche drewno, wysoka temperatura i dobre napowietrzenie paleniska). Po kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu paleniach szamot będzie wyglądał tak samo.

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Paleniska stalowo-szamotowe mają więcej zalet od "czysto" żeliwnych . Szamotowa wykładzina stosowana jest w celu zwiększenia temperatury spalania , co za tym idzie poprawia czystość spalania, dodatkowo zdecydowania przedłuża żywotność wkładu .
    Przy najnowszych rozwiązaniach konstrukcji wewnętrznej palenisk szamot stosowany jest powszechnie .
    Prawdziwy kominek zawsze miał komorę spalania szamotową , czarny szamot w przyrodzie nie egzystuje , próby barwienia szamotu na czarno to jakby odwołanie się do estetyki żeliwnych spalarek ... Oczywiście jeśli komuś odpowiada okopcony środek paleniska i brudna szyba to czemu nie...
    Darek B

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Przykład nowoczesnego wkładu kominkowego z zaawansowaną konstrukcyjnie komora spalania
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd31.JPG
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	403239   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd30.JPG
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	403240   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd59.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	403242  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 15-12-2017 o 21:02
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    Po długim zastanowieniu wybór padł na wkład żeliwny zuzia 16kw lewy bs a tu zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20180105-WA0001.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	404452

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kolejny trafił za kratki...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony