dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 193 z 193
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał borewicz9 Zobacz post
    Witam, od 1,5 miesiaca mam zamontowany palnik na pellet kipi 20 kW w kotle ds zgoda wieprz 20 kW. Do tego jest bufor 1000 l i osobno na cwu 200 l z wezownica. Instalacja grzejnikowa. Grzana powierzchnia 140 m2 parter. Na dole piwnica a na gorze pietro nieogrzewane. Izolacja jeszcze nieskonczona. Wszystkm steruje mieszacz zaworem 3d + pogodowka. A caloscia sterownik kotla. Od wczoraj od 16 do dzis spalone 38 kg pelletu. Duzo ucieka stropem nieocieplonym. Kubatura grzana okolo 430 m3. Ogolnie jestem bardzo zadowolony. Zadnego babrania z weglem. Temp. Spalin 130 - 140 st.C.
    Palnik odpala sie 2x dziennie na pelna moc..ladujac bufor. Grzalka podczas rozpalania pobiera 150 W przez 50 sek. Mam zamiar ocieplic strop na poddaszu welna 30, wiec mysle ze ze spalaniem powininienem sporo zejsc. Kupije tani pellet i palnik sobie z nim radzi bez problemow.
    Gdzie jest zamontowany zawór 3d sterowany pogodowo - pomiędzy kotłem a buforem, czy między buforem a instalacją grzejnikową ?
    Czy masz izolowaną przegrodę pomiędzy parterem a nieogrzewanym piętrem ? Czy piwnica jest ogrzewana ?

    pzdr

  2. #182

    Domyślnie

    Zawor 3d z mieszaczem jest na wyjsciu z bufora na instalacje co. Natomiast pomiedzy kotlem a buforem jest zawor termostatyczny stalotemperaturowy z wkladka na 55 st.C. Piwnica wysoka ok. 2.7 m nieogrzewana...oprocz garazu i kotlowni nie ma posadzki (jest zuzel). W stropach pomiedzy kondygnacjami jest styropian 2 lub 5 cm. Wysokosc kondygnacji 2.88 m. Dach z blachodachowki nieocieplony. Na scianach styropian 10 cm. Dom z 2000r (budowany przez ojca jako rodzinny wszystkich - kazdy sie rozjechal w inna strone) nadal jest wykanczany w srodku metodami gospodarczymi. Okna pcv juz nie takie szczelne. W salonie 5 podwojnych okien. Temperatury miedzy 21.5 a 22.2. Przede mna wiosna i jazda z tematami ocieplania i wykanczania. Chce podkleic na suficie w piwnicy styropian 5 - 10 cm, oraz polozyc na stropie poddasza 30 cm welny..powinno troche pomoc. Plusem jest to ze to prosta bryla bez tarasow, balkonow i udziwnien.
    Ostatnio edytowane przez borewicz9 ; 21-01-2018 o 20:25

  3. #183

    Domyślnie

    Jaką masz temperaturę zadaną kotła ?
    Jaka jest nastawa palnika:
    - praca palnika na 100% mocy
    - okres pracy palnika w sek.
    - wydajność podajnika - w rzeczywistości: czy możesz zważyć na wadze kuchennej ilość pelletu, którą podajnik przesypie w ciągu minuty pracy na sterowaniu ręcznym ?
    pzdr

  4. #184
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zzr 1100

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    84

    Domyślnie

    WITAM.
    Mam kocioł na pellet Seko. Tej firmy nie polecam.
    Mam dom 123m2 . Kocioł o mocy 12kw wystarcza.
    A dom powyżej 200m2 to już 18 kw musi być.
    pozdrawiam

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    Jaką masz temperaturę zadaną kotła ?
    Jaka jest nastawa palnika:
    - praca palnika na 100% mocy
    - okres pracy palnika w sek.
    - wydajność podajnika - w rzeczywistości: czy możesz zważyć na wadze kuchennej ilość pelletu, którą podajnik przesypie w ciągu minuty pracy na sterowaniu ręcznym ?
    pzdr
    Temp. zadana kotla 80 st. natomiast zadana bufora - 65 , wylacza sie palnik jak dol bufora dobije do 65 st. Na gorze bufora jest wtedy okolo 70 - 74

    Palnik chodzi na 100 % mocy - 20 kW.

    Praca podajnika 15 sek z tego co pamietam - nastawa fabryczna

    wydajnosc zmierzona podczas testu 6 min - 1450 g - zmienia sie w zaleznosci od dostawy pelletu.

    na sterowniku pokazuje zuzycie 3,5 - 3,6 kg / h

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał borewicz9 Zobacz post
    Temp. zadana kotla 80 st. natomiast zadana bufora - 65 , wylacza sie palnik jak dol bufora dobije do 65 st. Na gorze bufora jest wtedy okolo 70 - 74

    Palnik chodzi na 100 % mocy - 20 kW.

    Praca podajnika 15 sek z tego co pamietam - nastawa fabryczna

    wydajnosc zmierzona podczas testu 6 min - 1450 g - zmienia sie w zaleznosci od dostawy pelletu.

    na sterowniku pokazuje zuzycie 3,5 - 3,6 kg / h
    Wszystko brzmi dobrze - na palniku i na instalacji. Może jednak rzeczywiście ucieka ci ciepło. Trzeba izolować budynek.
    pzdr

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAZ! Zobacz post

    PS Zapomniałem o jednym - czy rzeczywiście PC PW pracują do -20c? I czy potrzebne jest drugie źródło ciepła do "pomocy" PC?
    Witam,

    Powietrzna pompa ciepła znakomicie sprawdza się w klimacie naszego kraju, więc nie trzeba stosować dodatkowego źródła ciepła wykorzystywanego w sezonie grzewczym. Może ona pracować do temperatury zewnętrznej -20⁰C, natomiast jeżeli temperatura spadnie niżej, ogrzewanie będzie realizowane wyłącznie za pomocą dogrzewacza elektrycznego. W zależności od regionu taka sytuacja może mieć miejsce od kilku godzin do kilkunastu dni w ciągu sezonu grzewczego. Dlatego warto przeanalizować, czy wyższe rachunki za energię elektryczną w tym czasie będą współmierne do kosztów zakupu oraz eksploatacji dodatkowego źródła ciepła.
    Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAZ! Zobacz post
    Witam ponownie.
    Nie będę przenosił tematu do działu pomp bo tutaj wiadomo o co mw chodzi.
    Więc tak, po dłuższym przemyśleniu i przeczytaniu różnych stron i opinii zacząłem się zastanawiać nad PC ale...w moim rejonie jest bardzo mało osób korzystających z tego źródła ciepła lub nie ma ich w ogóle, na mojej działce nie ma gazu - w przyszłości ma być. Opinii na temat PC w internecie jest miliony (jak ze wszystkim), nie wiadomo kto jest prawdziwym użytkownikiem a kto naganiaczem producentów, trollem itd. Można dostać szału zwojów mózgowych bo opinie można zmieniać co godzinę. Do tej pory na forum, nawet w tym temacie było cały czas pisane, że PC jest TROCHĘ droższa lub ceny są porównywalne do innych źródeł grzania albo nawet tańsza...natomiast jak kolega manwithnoname wstawił wycenę na ponad 30 tys to wszyscy:"co tak tanio?!"
    W zw. z powyższym mam parę pytań i proszę o odpowiedzi szczere i rzetelne od UŻYTKOWNIKÓW PC powietrze woda - gruntowa odpada:

    1. Mam 119m2 powierzchni użytkowej w tym projekcie: https://www.archon.pl/projekty-domow...mca92185dafd9c
    jaka będzie potrzebna mi moc pompy do ogrzania domu i cwu? Wszędzie oprócz sypialni (grzejniki - proszę o nie przekonywanie mnie na 100% podłogówki, ten wybór jest pewny i tak zostaje) podłogówka, 2 grzejniki drabinkowe w łazienkach na ręczniki. Tak, zrobiłem obliczenia na moc ale chcę zobaczyć czy pokrywa sie to z opiniami użytkowników lub ekspertów - robię tak dlatego, że Pani konsultantka z Bu...usa wyliczyła pompę 14 KW...

    2. Jakie są prawdziwe koszty instalacji PC PW? Koszt robocizny całego wod- kan i PC ok. 6000 zl u mnie w rejonie więc interesują mnie koszty REALNE poza robocizną.

    3. Jeżeli w projekcie domu mam piec na paliwo stałe to czy zmiana na PC wpływa znacząco na cały system ogrzewania czy po prostu zmienia się tylko główne źródło ogrzewania?

    4. Jakie są Wasz RELANE czyt. PRAWDZIWE koszty roczne ogrzewania i przygotowania cwu? proszę dodać pow użytk. itd.
    5. Ile kosztuje serwis PC i jak często należy go robić bo wiem, że serwisy jak np. przy piecach na paliwo stałe są wymagane co roku + kominy itd.
    6. Jak często psują się PC PW? jeżeli nie całość to jakie części psują się najczęściej i ile kosztują?
    7. Czy PC są w 100% bezobsługowe i rzeczywiście można zostawić je bez obsługi np. na 2 tyg wyjazd?
    8. Jeżeli już zdecydowałem się na grzejniki w sypialniach to czy PC może w takim wypadku pobierać o wiele więcej mocy co znacząco wpłynie na rachunki?
    i
    9. Skoro PC ma same zalety, a koszt inwestycji jest niewiele (?) wyższy od pozostałych źródeł ciepła przy których trzeba nosić worki, czyścić, stać przy nich, regulować itd to dlaczego tak trudno jest znaleźć kogoś (bo pytałem też znajomych w większych miastach i nie znają nikogo kto to ma) kto to używa?

    Wiem, że wiele wymagam ale po 2 miesiącach spędzonych na różnych forach, stronach, telefonach pytaniu ludzi itd, mam dość bo wiem więcej niż wcześniej ale dalej nie wiem nic..
    Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim, będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc i odpowiedź

    PS Zapomniałem o jednym - czy rzeczywiście PC PW pracują do -20c? I czy potrzebne jest drugie źródło ciepła do "pomocy" PC?
    Witam,

    Postaram się odpowiedzieć na Pana pytania:

    1. Przed doborem pompy ciepła, zachęcam do zlecenia wykonania OZC dla budynku. Pozwoli to na dobór pompy ciepła o optymalnej mocy. Należy również przeanalizować wszystkie aspekty związane z zapotrzebowaniem na energię budynku, mocy wymaganej na podgrzanie CWU oraz taryfy. Zawsze bezpieczniej jest dobrać pompę o lekko niższej mocy, ponieważ niedobór mocy będzie pokryty pracą dogrzewacza elektrycznego. Dobór pompy ciepła o niższej mocy jest zasadny również pod kątem niższej ceny zakupu samego urządzenia.
    2. To pytanie warto skierować do naszego autoryzowanego instalatora.
    3. Zmienia się jedynie typ źródła ciepła oraz może Pan uzyskać dodatkowe oszczędności. Dla pomp ciepła nie jest wymagana budowa kominów spalinowych i oddzielnego pomieszczenia kotłowni, które może być wykorzystane na inne cele.
    4. Koszty eksploatacji zależą od wielu czynników np. utrzymywanej temperatury w pomieszczeniach, sposobu wentylacji, ilości pobieranej wody – czasu trwania natrysku.
    5. Serwis PC powinien być wykonywany raz do roku, a koszt wykonania serwisu zależy od lokalizacji budynku oraz od umowy z serwisantem.
    6. Pompy ciepła podobnie jak inne urządzenia grzewcze mogą ulec awarii, więc ciężko to określić.
    7. Tak, są w zupełności bezobsługowe.
    8. PC może współpracować z grzejnikami, lecz bardziej korzystne jest zastosowanie ogrzewania podłogowego.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  9. #189
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RafiKWJ

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Sieroty
    Kod pocztowy
    44-187
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Panowie zapytam, poradzę się was jako fachowców

    Dom 124m2
    Sciany thermobet 500 24cm
    Styropian 20cm
    Okna 3 szybowe

    Jaki piec na pellet byście polecali do takiej
    Ogrzewanie podłogowe + CWU
    Fajnie jak by był z automatycznym czyszczeniem

  10. #190
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafiKWJ Zobacz post
    Witam Panowie zapytam, poradzę się was jako fachowców

    Dom 124m2
    Sciany thermobet 500 24cm
    Styropian 20cm
    Okna 3 szybowe

    Jaki piec na pellet byście polecali do takiej
    Ogrzewanie podłogowe + CWU
    Fajnie jak by był z automatycznym czyszczeniem
    Do takiego domu potrzebujesz max.8kW mocy grzewczej i to przy mrozach ok.-20st.C i temp.zasilania max. 35st. C

  11. #191

    Domyślnie

    Dobrze ocieplony dom w jednej bryle o powierzchni 150m2 ogrzejemy spokojnie piecem na pellet 10kW nawet 8kW powinno spokojnie wystarczyć.
    To co podają producenci kotłów należy brać z przymrożeniem oka , na moją chałupę zalecali 24kW a od 3 lat chodzi u mnie mały kociołek z palnikiem kostrzewy z maksymalną mocą zadaną prze zemnie 14kW 260m2 powierzchni grzewczej podłogówka rzecz jasna.
    Piec przy temperaturach rzędu -3/4 chodzi na 70-80% mocy przez około 12godzin dziennie ,temperatura zadana w pomieszczeniach to 21.5'C
    Owszem jak będzie -25 to ten piec będzie chodził non stop i może nie dać rady utrzymać takiej temperatury ale to nei jest powód do płaczu.
    Niech nom żyje beskid Żywiecki Hej

  12. #192
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wolverine00

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-047
    Posty
    1

    Domyślnie Nastawienia kotła pelletowwgo

    Cytat Napisał manwithnoname Zobacz post
    Jeszcze pół roku temu również chciałem zamontować grzejniki tylko w pokojach, ale uniwersalność podłogówki mnie przekonała. Nasi dziadkowie też kiedys nie wyobrażali sobie życia bez pieca kaflowego w domu Podłogówka po całości jest lepsza dla PC ale też dla gazu. A co wtedy gdy kiedyś będziesz miał możliwość ogrzewania gazem ziemnym? Będziesz żałował dzień w którym wstawiłeś kalafiory
    Co do pelletu to chyba każdy musi zamieszkać na początku w kotłowni żeby dostroić kocioł do normalnych warunków spalania
    Przy dobrej klasy kotle nie dotykasz się w ogóle do żadnych nastawień (poza ustawieniem sobie temperatur jakie chcesz na danym obwodzie i harmonogramie czasowym ) resztę kocioł dobiera sobie sam tak jak kocioł windhager lub robi to serwis fabryczny mający podgląd poprzez Internet , który monitoruje swoje kotły - tak jest z kotłami rtb / blackstar

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolverine00 Zobacz post
    Przy dobrej klasy kotle nie dotykasz się w ogóle do żadnych nastawień (poza ustawieniem sobie temperatur jakie chcesz na danym obwodzie i harmonogramie czasowym ) resztę kocioł dobiera sobie sam tak jak kocioł windhager lub robi to serwis fabryczny mający podgląd poprzez Internet , który monitoruje swoje kotły - tak jest z kotłami rtb / blackstar
    Oooo następny się znalazł – Aaa co to za jeden jest ten : „ windhager „ i dlaczego tytułem wstępu nic nie gadasz o obecnych cenach pelletu, o kaloryczności jego, jego klasie jak i gatunku jego – no gdzież po drodze zgubiłeś rzecz tak istotną dla uzasadnienia swej reklamy : https://www.youtube.com/watch?v=US8kQiabWgE - w razie wątpliwości jakichś luknij co pod filmem jest w komentarzach.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony