dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Jak łączyć rury PE-Xc z istniejącej instalacji zrobionej w technologi KAN-therm Push

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    OlmerPL

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-460
    Posty
    3

    Domyślnie Jak łączyć rury PE-Xc z istniejącej instalacji zrobionej w technologi KAN-therm Push

    Witam, mam takie pytanie. Muszę w istniejącej już instalacji wodnej wykonanej z rur PE-Xc przenieść rury wyżej (są na wysokości "dla wanny", a potrzebuje je wyżej do kabiny prysznicowej). Wszystkie rury są łączone w technologi KAN-therm Push. Jako że jest to mała zmiana, wstawienie przedłużenia, to chciałbym wykonać ją sam, tylko mam wątpliwości.

    1. Mam dostępną rurę typu PE-Xb odpowiedniej średnicy, tylko nie wiem czym się różnią między sobą b od c, a co za tym idzie czy można je łączyć? W teorii obie to nadal PEX

    2. No i pytanie czy mogę je łączyć nie w technologi KAN-therm Push tylko na przykład złączką zaciskową (najtańsze rozwiązanie). Może typ C musi być robiona tylko i wyłącznie na "Push"?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    ad1. możesz łączyć do woli, róznica pomiedzy b i c jest sposób sieciowania, b-silanowy, c- elektronowy czyli fizyczny bez udziału chemii(najlepszy i 100% trwały proces) w teorii i praktyce to są te same rury.
    ad2. łączyć możesz każdym dowolnym sposobem, z tym, ze obie rury muszą mieć jednakowe wymiary(średnica i grubość ścianki)


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony