dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 42
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 833
  1. #661
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Wgl jedna rzecz mnie nurtuje.. Samsung EHS 8kw mono ponoć wg karty producenta posiada własną grzałkę w sobie a wg mojego instalatora nie.. więc jaka jest prawda? Może ktoś posiada? Ktoś wie?

  2. #662

    Domyślnie

    Kto to może wiedzieć. Ustawiłem grzałki na -14 stopni, a mimo tego przy -21 nic sie nie włączyło. Z tym, że ten sterownik - kilka grzałek, pomocnicze, zapasowe. Trudno się w tym wszystkim połapać. Pompa ładnie pracowała, to i chyba nie ma się czym przejmować

  3. #663

    Domyślnie

    Cześć,
    mam samsunga EHS 6kW split. Mam ustawione grzanie tak by sprawdzał temperaturę pomieszczenia/otoczenia. Problem w tym, że nie chce mi osiągnąć temperatury zadanej 22*C. Temperatura na sterowniku to około 20*C. Pompa w okolicy 20*C czy nawet niżej zjeżdża z mocą do 0.4KW. Podobnie pompa wody obniża swą wydajność do 10l./min. Nie wiem o co kaman.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia ?
    Nie korzystam z bezprzewodowego czujnika temperatury a tego ze sterownika.
    dzieki

  4. #664
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał deuz Zobacz post
    Cześć,
    mam samsunga EHS 6kW split. Mam ustawione grzanie tak by sprawdzał temperaturę pomieszczenia/otoczenia. Problem w tym, że nie chce mi osiągnąć temperatury zadanej 22*C. Temperatura na sterowniku to około 20*C. Pompa w okolicy 20*C czy nawet niżej zjeżdża z mocą do 0.4KW. Podobnie pompa wody obniża swą wydajność do 10l./min. Nie wiem o co kaman.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia ?
    Nie korzystam z bezprzewodowego czujnika temperatury a tego ze sterownika.
    dzieki
    podbij temperaturę zasilania. Pewnie jest problem z odbiorem ciepła, zaczyna się zrównywać temperatura zasilania z powrotem i pompa się moduluje na minimum żeby się nie wyłączyć. Podobnie robi z przepływem - zmniejsza żeby mieć szansę na oddanie ciepła.

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    podbij temperaturę zasilania. Pewnie jest problem z odbiorem ciepła, zaczyna się zrównywać temperatura zasilania z powrotem i pompa się moduluje na minimum żeby się nie wyłączyć. Podobnie robi z przepływem - zmniejsza żeby mieć szansę na oddanie ciepła.
    O tym nie pomyślałem, będę testować.

  6. #666

    Domyślnie

    Ktoś wie jak odpalić dezynfekcję? Jakoś tak omijałem ten temat ale chce wreszcie do tego wrócić. |Wszystko ustawione w polu dezynfekcja a o zadanej godzinie cisza.
    Może jakąś grzałkę trzeba wlączyć?

    Jest kilka pozycji w ustawieniach a tak na prawdę nie wiem, co która oznacza. Grzałkę wspomagającą w CWU wylączyłem bo każde grzanie wody nawet latem konczyło się zużyciem 5kwh zamiast 1-1,5 bez tych grzałek.

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ktoś wie jak odpalić dezynfekcję? Jakoś tak omijałem ten temat ale chce wreszcie do tego wrócić. |Wszystko ustawione w polu dezynfekcja a o zadanej godzinie cisza.
    Może jakąś grzałkę trzeba wlączyć?
    .
    Nie wiem jak w Samsungu , ale większość pomp nie grzeje wody powyżej około 55stopni , więc aby nagrzać wodę do wyższej temperatury wymagana jest dodatkowa grzałka ...
    Sądzę że musisz mieć aktywną grzałkę i wtedy pompa będzie grzała wodę do 50-55 stopni a potem zacznie grzac grzałka.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #668

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Wszystko ustawione w polu dezynfekcja a o zadanej godzinie cisza.
    Może jakąś grzałkę trzeba wlączyć?
    Akurat CAŁA dezynfekcja w Samsungu jest obsługiwana przez grzałkę, też mi się wydawało, że sprężarka ruszy, coś usłyszę. Po paru godzinach patrzę, a na zbiorniku 70'C. Pewnie ekonomiczniej odpalić grzanie wody z udziałem sprężarki do maksymalnej możliwej temp. a potem włączyć dezynfekcję.

  9. #669
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie sprawdzić temp. powrotu do pompy? Chodzi o to że rozpocząłem wygrzewanie podłogi, mam ustawione teraz na sztywno 26*. Woda na wylocie ma te 26 ale ciągle ona pracuje. Na sterowniku widzę temp. Wewn 18* a ona ciągle pracuje. Chce wiedzieć czy to dobrze? Mam nadzieję że nie czyta ona z czujnika temp. wewnętrznej żeby podnieść do 26? Druga sprawa czy w Samsungu jest możliwość odczytania na sterowniku cop? Przez 17h porwała 25kw. Wiem że dom był zimny i wgl ale chcę wiedzieć po prostu czy to jest ok? Pompa to ehs 8kw mono

  10. #670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Jeszcze jedne pytanie.. jeśli woda na zasilaniu ma 25 a podłoga 20 to jest ok?

  11. #671

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie wiem jak w Samsungu , ale większość pomp nie grzeje wody powyżej około 55stopni , więc aby nagrzać wodę do wyższej temperatury wymagana jest dodatkowa grzałka ...
    Sądzę że musisz mieć aktywną grzałkę i wtedy pompa będzie grzała wodę do 50-55 stopni a potem zacznie grzac grzałka.
    Tylko to bez sensu , bo gdy mam włączoną grzałkę w polu CWU w ustawieniach serwisowych to zwykłe podgrzanie zbiornika 180l rośnie z 1kwh do 5kwh... Chyba , że będę włączał na ten moment dezynfekcji.
    Sa jeszcze inne grzałki w innych miejscach sterownika. Istny burdel.

    Cytat Napisał I am Batman Zobacz post
    Akurat CAŁA dezynfekcja w Samsungu jest obsługiwana przez grzałkę, też mi się wydawało, że sprężarka ruszy, coś usłyszę. Po paru godzinach patrzę, a na zbiorniku 70'C. Pewnie ekonomiczniej odpalić grzanie wody z udziałem sprężarki do maksymalnej możliwej temp. a potem włączyć dezynfekcję.
    Jak wyżej napisałem. Na stałe nie da rady bo grzeje mi grzałką CWU. Chyba że ważne jest jeszcze inne ustawienie zbiornika ...

  12. #672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie sprawdzić temp. powrotu do pompy? Chodzi o to że rozpocząłem wygrzewanie podłogi, mam ustawione teraz na sztywno 26*. Woda na wylocie ma te 26 ale ciągle ona pracuje. Na sterowniku widzę temp. Wewn 18* a ona ciągle pracuje.
    Można sprawdzić. Tryb serwisowy>Inf. o połączeniu>Inf. o głównej strefie wewn.

    Nie wiem jak w mono, ale u mnie w splicie zauważyłem, problem z brakiem modulacji - zrównuje temp powrotu z zasilaniem i pompa wody dalej śmiga na maxa. Parametr "pompa w inwerterem" pokazuje ciągle na 100% i przepływ jest stały - ponad 34l/m. Na forum pomp EHS na facebooku znalazłem info, że to błąd. Zgłosiłem do firmy montującej - czekam na aktualizację modulacji.
    Powyższy parametr można sprawdzić: Tryb serwisowy>Opcja strefy wewn.>Inf. o stanie strefy wewn.

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Mam nadzieję że nie czyta ona z czujnika temp. wewnętrznej żeby podnieść do 26?
    Zależy jakie masz ustawienia. Możesz grzać na krzywej (auto). Wtedy nie zwraca uwagi na temperaturę wewnętrzną. A w trybie ogrzewania (ogrz) masz domyślnie ustawione na grzanie temperaturą wylotową jaką sobie ustawisz, albo można to zmienić na grzanie do zadanej temperatury wewnętrznej (wtedy jednak wylotowa jest zależna znowu od krzywej). I w tym trybie jak spanie poniżej 1'C od zadanej to grzeje aż osiągnie tą ustawioną temp.

    Wszystko to jest pokazane na kanale Neoklima na Youtube.

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Druga sprawa czy w Samsungu jest możliwość odczytania na sterowniku cop?
    Nie da się. Musisz odczytać ilość energii wytworzonej i podzielić przez ilość pobranej - niestety.

  13. #673
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, wrócę z pracy to zobaczę ale z tego co się orientuje w mono nie widać wszystkich szczegółowych parametrów jak np przepływ wody na minutę czy stan modulacji.. mam mono z szafą izzifasta.. Ale nie gdybajmy, wrócę to zobaczę co mam. Ale też z kolei pompa pracuje dopiero 3 dzien.. wszystko zimne, wilgotne więc ma co robić..

  14. #674
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, wrócę z pracy to zobaczę ale z tego co się orientuje w mono nie widać wszystkich szczegółowych parametrów jak np przepływ wody na minutę czy stan modulacji.. mam mono z szafą izzifasta.. Ale nie gdybajmy, wrócę to zobaczę co mam. Ale też z kolei pompa pracuje dopiero 3 dzien.. wszystko zimne, wilgotne więc ma co robić..
    AA no i mam wrażenie że obiegowa ciągle zapieprza na maxa nawet jeśli osiągnie temp. Zadaną.. można to też tam sprawdzić z jaką mocą leci?

  15. #675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    AA no i mam wrażenie że obiegowa ciągle zapieprza na maxa nawet jeśli osiągnie temp. Zadaną.. można to też tam sprawdzić z jaką mocą leci?
    Samsungowy sterownik pokaże przepływ w litrach na minutę i na ile % śmiga pompa obiegowa.
    Z szafą Izzi jest chyba ten sam sterownik więc jak wyżej: Tryb serwisowy>Opcja strefy wewn.>Inf. o stanie strefy wewn.

  16. #676
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Juz wszystko wiem. Przepływ 19l/min a obiegowa to pompa z inwerterem? Leci na 100% podejrzewam że cały czas.. kiedy ona powinna zwolnić? A pytanie drugie to można sprawdzić z jaką mocą leci pompa? Ile %? Bo widzę tylko że pobiera 1.8kw

  17. #677

    Domyślnie

    Nie zwolni. Przynajmniej w MONO. Niestety sterownik nie obsługuje modulacji pompy. Można ja na sztywno zdusić do 50 czy 70% ale to bez sensu. W zeszłym roku wyszedł ponoć nowy sterownik, który miał zainstalować sprzedawca pompy , a potem serwisant z peflexu. Finalnie na miejscu, ten drugi sie wycofał bo ponoć ten nowy sterownik pali układy. Ot taki bezsens.
    Mi to akurat nie przeszkadza. Wrzucam swoje kilowaty w podłogę przez 4-6 godzin w zimie i pompa sie gasi.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 22-10-2021 o 18:25

  18. #678
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie zwolni. Przynajmniej w MONO. Niestety sterownik nie obsługuje modulacji pompy. Można ja na sztywno zdusić do 50 czy 70% ale to bez sensu. W zeszłym roku wyszedł ponoć nowy sterownik, który miał zainstalować sprzedawca pompy , a potem serwisant z peflexu. Finalnie na miejscu, ten drugi sie wycofał bo ponoć ten nowy sterownik pali układy. Ot taki bezsens.
    Mi to akurat nie przeszkadza. Wrzucam swoje kilowaty w podłogę przez 4-6 godzin w zimie i pompa sie gasi.
    A masz też mono?
    A kiedy powinna się zgasić? Ja wiem że dopiero zacząłem grzać. Rano przestawiłem z 26 na 29 stopni na podłogę i pompa chodzi non stop od odpalenia. Montażysta powiedział mi że tak ma być że ona sobie moduluje moc czyli się rozpędza i zwalnia by po prostu utrzymać zadaną temp.wody. Czy ma rację?

  19. #679

    Domyślnie

    No tak pracuje. Zgasi się jak osiągnie zamierzony cel. ja grzaje z harmonogramu (jeszcze nie potrzebuje w tej chwili) . Zwykle z 6 godzin w nocy i koniec. Jak grzejesz wg wskazań temperatury wnętrza to zgasi sie jak ja osiągniesz.

    Co do mojego problemu z dezynfekcją. Włączyłem grzałkę pomocniczą w ustawieniach CWU. Widzę, że zeżarło 3kwh a temperatura jak była 48stopni (wstepnie nagrzałem zbiornik jak zwykle) tak jest. Wywaliło błąd 919 (nie osiągnięto zamierzonej temperatury dezynfekcji).
    ktoś mi powie gdzie są te 3 kwh?

  20. #680
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja grzeje na sztywno i nawet jeśli osiągnie 29st. Zwalnia po prostu obroty i podtrzymuje sobie tą temp wody.

Strona 34 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony