dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 42
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 833
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie Samsung EHS Split - doświadczenia użytkowników

    Zachęcony popularnym wątkiem pompiarskim firmy na „P” postanowiłem założyć nowy wątek zbiorczy „zahaczający” o użytkowników coraz bardziej popularnych pomp Samsunga. Może wyłonią się jacyś nowi, nieśmiali właściciele. Pompy na papierze mają całkiem fajne parametry, czy tak jest zaiste? Można podawać wady, zalety czyli ogólnie wrażenia z użytkowania tychże
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  2. #2
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Zachęcony popularnym wątkiem pompiarskim firmy na „P” postanowiłem założyć nowy wątek zbiorczy „zahaczający” o użytkowników coraz bardziej popularnych pomp Samsunga. Może wyłonią się jacyś nowi, nieśmiali właściciele. Pompy na papierze mają całkiem fajne parametry, czy tak jest zaiste? Można podawać wady, zalety czyli ogólnie wrażenia z użytkowania tychże
    U mnie na pokładzie od niemal roku EHS TDM 8kW (od tego roku jest nowy model) z dwoma jednostkami klimatyzacyjnymi kanałowymi typu SLIM 3,6kW. Wszystko z jednej jednostki zewnętrznej.
    Możliwe grzanie woda (podłoga) lub powietrze (nadmuch z klimatyzatorów),chłodzenie (klimatyzatory),tryb mieszany grzanie woda(podłoga)/powietrze (klimatyzatory).
    I pomimo tego,że w ciągu roku zdarzyła się awaria mocno polecam produkt.Serwis Samsunga na wysokim poziomie (dziękuje Panie Piotrze).Po naprawie przedłużono gwarancję do 5lat,nawet na pozostałe elementy całego systemu które nie uległy uszkodzeniu.Zapewniono mnie,że ze względu na to iż model jest już nieprodukowany (w tym roku zastąpił go nowy) -zarezerwowano nową jednostkę zewn. i jeśli dojdzie do następnej awarii-jedn.zewn. zostanie wymieniona na nową.Jak dla mnie Samsung Serwis na miarę naszych czasów.Brawo.

    Co do samego systemu ...no cóż.Ma też swoje małe wady.Przy dużych defrostach słychać leciutki syk przepływającego czynnika chłodniczego w jednostkach wewnętrznych klimatyzatorów.Trwa to może 3-4sek.Ale przy włączonym TV,nie słychać.W nocy nie budzi Jednostka zewn. PC jest cicha,na dużych mocach i wysokich obrotach sprężarki(grzanie CWU) słychać lekki świst.Ogólnie-moim zdaniem pracuje cichutko. Hydrobox wewnętrzny niemal bezszelestny,mógłby wisieć nawet w sypialni
    Ukryte funkcje serwisowe bogate w możliwości ustawienia niemal wszystkich niezbędnych i potrzebnych funkcji-o ile zna się temat.
    Sam system TDM nie ma odpowiednika na rynku. Moim zdaniem grzanie/chłodzenie woda lub powietrze z jednej jednostki zewnętrznej PC ,to system CO na miarę XXI wieku i bije innych na głowę za te pieniądze.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TDM.jpg
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	403981  

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Proszę jaki wyczerpujący wywód. Oby nie ostatni. Jeden zadowolony użytkownik już jest Może jeszcze ktoś...coś...?
    Twój Panie, widziałem już gdzieś w promocji u jednego instalatora właśnie takiego jak ty TDM'a
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  4. #4
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Proszę jaki wyczerpujący wywód. Oby nie ostatni. Jeden zadowolony użytkownik już jest Może jeszcze ktoś...coś...?
    Twój Panie, widziałem już gdzieś w promocji u jednego instalatora właśnie takiego jak ty TDM'a
    Sprzęt jest naprawdę godny uwagi.Za niewiele większą cenę od np.takiego Panasa,masz elegancki i funkcyjny system grzewczo-chłodzący z jednej jednostki zewnętrznej.Latem klima,w przejściowe miesiące jesień-zima -grzanie ciepłym powietrzem (bez strat na wymianie czynnik/woda) i konieczności odpalania czasowego podłogówki z dużą bezwładnościa ,a po dłuższej nieobecności ,jak ktoś często robi wypady na narty-ma szybkie rozgrzewanie nadmuch-podłogówka.Bardzo elegancki system na miarę naszych czasów.W Polsce jednak nieco nieznany.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Twoj Pan bardzo zachęcił mnie na jednostkę TDM, a instalator który mu to montował rozradza mi że mi to nie potrzebne, droższe i lepiej pompę zwykłą założyć i klimatyzację osobno.
    Na razie mam czas ale niedługo trzeba będzie podjąć męską decyzję.
    Tulisko, gdzie widziałeś ofertę na TDMa?Oj nie ładnie nie podzieliłeś się wyceną

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tutaj sami miłośnicy Panasonica pewnie jakaś zmowa jak to sformułował jeden z kolegów forumowiczów, calkowita cisza o Samsungu czy Atlanticu.
    Dystrybutorem Samsunga jest firma z Krakowa i ta firma nie potrafi wskazać instalatora z małopolski, a jak wydusilem od nich namiary to gość zaproponował..... Panasa TCAP-a 9kW do domu o zapotrzebowaniu 4,4 kW.
    Więc jak ktoś chce pompę to skazany jest na Śląsk.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Sprzęt jest naprawdę godny uwagi.Za niewiele większą cenę od np.takiego Panasa,masz elegancki i funkcyjny system grzewczo-chłodzący z jednej jednostki zewnętrznej.Latem klima,w przejściowe miesiące jesień-zima -grzanie ciepłym powietrzem (bez strat na wymianie czynnik/woda) i konieczności odpalania czasowego podłogówki z dużą bezwładnościa ,a po dłuższej nieobecności ,jak ktoś często robi wypady na narty-ma szybkie rozgrzewanie nadmuch-podłogówka.Bardzo elegancki system na miarę naszych czasów.W Polsce jednak nieco nieznany.
    Moj Panie

    Jak zwykle przesadzasz

    Mając klimakonwektor i zawór trójdzielny bez żadnych problemów mogę osiągnąć taki sam rezultat jak Ty z dwiema jednostkami chłodniczymi.
    Puszczając część lub całość wody grzewczej, w zależności od "chcenia" w jedną lub drugą wiązkę.
    Rezultaty osiągnę takie same, bo bez znaczenia dla efektu będzie, czy grzeję (chłodzę) wodą czy schłodzonym w wymienniku powietrzem.
    Najprostszym termostatem mogę tym zaworem w dowolny sposób sterować

    Ale jak zwykle : Twoje Najtwojsze

    Nie korzystam z możliwości ogrzewania powietrza, bo dla mojego poczucia komfortu nie jest mi to najzwyczajniej potrzebne.
    Jedynie w najbardziej upalne dni lata, przy dużej wilgotności powietrza, korzystam z możliwości jego schłodzenia.

    Z totalną afirmacją swojego systemu poczekaj jeszcze trochę.

    Przyglądałem się kiedyś - na etapie wyboru pompy również EHS-owi.
    Technika sterowania zaworami i rozdzielaczami czynnika chłodniczego, wg oceny zaprzyjaźnionego chłodniarza o wysokich kompetencjach i doświadczeniu, budziła duże wątpliwości.

    Być może obecnie Samsung robi to lepiej, jednak ja wolałem mieć sprawną PC niż sprawny serwis.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Już lobby Panasa działa Poczekajcie 4 lata i te plastikowe wnętrzności generacji H same się rozlecą .

  9. #9
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Mając klimakonwektor i zawór trójdzielny bez żadnych problemów mogę osiągnąć taki sam rezultat jak Ty z dwiema jednostkami chłodniczymi.
    Koszt klimakonwektora nieporównywalny z klimatyzatorem typu np.Slim.
    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Puszczając część lub całość wody grzewczej, w zależności od "chcenia" w jedną lub drugą wiązkę.
    Rezultaty osiągnę takie same, bo bez znaczenia dla efektu będzie, czy grzeję (chłodzę) wodą czy schłodzonym w wymienniku powietrzem.
    Najprostszym termostatem mogę tym zaworem w dowolny sposób sterować
    No to chyba nie znasz się na chłodnictwie tak jak byś sam tego chciał,albo nie rozumiesz zasady działania tego systemu Samsunga.
    Dla efektu nie,ale na stracie na wymianie czynnik/woda już tak
    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Nie korzystam z możliwości ogrzewania powietrza, bo dla mojego poczucia komfortu nie jest mi to najzwyczajniej potrzebne.
    Jedynie w najbardziej upalne dni lata, przy dużej wilgotności powietrza, korzystam z możliwości jego schłodzenia.
    Nie ma nic lepszego na okresy przejściowe niż grzanie ciepłym powietrzem.Na podłogówkę za wcześnie,a na klimatyzator w sam raz.szybko,tanio,skutecznie i komfortowo.
    I znów tracisz na wymianie czynnika chłodniczego/woda do klimaknwektora.
    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Z totalną afirmacją swojego systemu poczekaj jeszcze trochę.
    Ty jak dobrze pamiętam,piałeś z zachwytu od samego zakupu.ja poczekałem niemal rok...
    Ale jak radzisz ,tak zrobię.Mam na to aż 5lat.A Ty?
    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Technika sterowania zaworami i rozdzielaczami czynnika chłodniczego, wg oceny zaprzyjaźnionego chłodniarza o wysokich kompetencjach i doświadczeniu, budziła duże wątpliwości.
    Poważnie?Mając takiego fachowca pod bokiem,wybrałeś Panasa?
    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Być może obecnie Samsung robi to lepiej, jednak ja wolałem mieć sprawną PC niż sprawny serwis.
    Delikatnie to ująłeś.Powinieneś napisać,niż żaden serwis.Bo Twoja PC,chyba serwisu o nazwie Pans...nie ma w Polsce.Czy się mylę?Maja choć jednego firmowego serwisanta?
    No tak,nie potrzebują.Taki to kozacki sprzęt

  10. #10
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Już lobby Panasa działa Poczekajcie 4 lata i te plastikowe wnętrzności generacji H same się rozlecą .
    Normalka.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post

    Nie ma nic lepszego na okresy przejściowe niż grzanie ciepłym powietrzem.Na podłogówkę za wcześnie,a na klimatyzator w sam raz.szybko,tanio,skutecznie i komfortowo.
    Grzanie nadmuchowe klimatyzatorem komfortowe ???

    Jak dla mnie to najgorszy sposób ogrzewania. Hałas , fruwający kurz , roztocza , dziwny zapach w pomieszczeniu ..
    Dla mnie zero komfortu ...

    Większy komfort zapewnia już grzejnik ...

    To chyba wolałbym już po prostu odpalić pompę i niech termostat pilnuje ...

    Grzanie nadmuchowe dla mnie to najgorszy sposób ogrzewania ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Mam genarację D.
    5-letnia gwarancja na sprężarkę skończyła się w tym roku.

    Obecnie faktycznie nie kupiłbym Panasa wersji H.
    Wybrałbym Toshibę Estia.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Twoj Pan bardzo zachęcił mnie na jednostkę TDM, a instalator który mu to montował rozradza mi że mi to nie potrzebne, droższe i lepiej pompę zwykłą założyć i klimatyzację osobno.
    Na razie mam czas ale niedługo trzeba będzie podjąć męską decyzję.
    Tulisko, gdzie widziałeś ofertę na TDMa?Oj nie ładnie nie podzieliłeś się wyceną
    Oferta nie jest z Małopolski ale jest
    https://tinyurl.com/ydh7pcwt

    Na Śląsku u jednego instalatora z tego co pytałem to kompletny zestaw z dwoma jedmostkami kanałowymi slim coś około 35 tysi.
    Niewiem, może to można zrobić taniej ale trzeba popytać

    Pozdrawiam
    Tulisko
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Dlaczego akurat Estia? I jakiej mocy? Bo z wyjątkiem 8 kw to reszta jest sporo droższa od Panasonica
    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Mam genarację D.
    5-letnia gwarancja na sprężarkę skończyła się w tym roku.

    Obecnie faktycznie nie kupiłbym Panasa wersji H.
    Wybrałbym Toshibę Estia.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  15. #15
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Grzanie nadmuchowe klimatyzatorem komfortowe ???

    Jak dla mnie to najgorszy sposób ogrzewania. Hałas , fruwający kurz , roztocza , dziwny zapach w pomieszczeniu ..
    Dla mnie zero komfortu ...

    Większy komfort zapewnia już grzejnik ...

    To chyba wolałbym już po prostu odpalić pompę i niech termostat pilnuje ...

    Grzanie nadmuchowe dla mnie to najgorszy sposób ogrzewania ...
    W przypadku tego rozwiązania,nadmuch jest przewidziany nie jako główne ogrzewanie,ale jak ktoś chce to można,Jednostki mam zabudowane,widać tylko ładne białe kratki i tyle z całego systemu widać.Czytałeś co napisałem jak i kiedy używam go ja?.Ja mam filtry i czysto w domu,więc nie ma co fruwać A jak na grzejącej podłodze zalega kurz,to co się dzieje co?I Kaszpir i o jakim hałasie Ty piszesz?Może mam obecny system nieco głośniejszy od Airwella jakiego miałem w poprzedniej chacie,ale na trybie Quiet jest tylko szmerek.
    Bardziej ekonomiczne i komfortowe okresie przejściowym jest odpalenie klimy ,a niżeli podłogi czy grzejnika (od tego dopiero kurz fruwa).Gdybyś nie był wynegowany na to co zrobili u siebie inni i jak można wygodnie grzać/chłodzić ,dostrzegłbyś że można inaczej,a może nawet lepiej.Na 100% ekonomiczniej i bardziej komfortowo od Tego co zafundowałeś sobie Ty.Nigdzie nie napisałem,że to układ dla każdego,ale że wart jest uwagi.Fakt,że zlatują się tu pierwsi użytkownicy pomp Panasa,LG,jak dla mnie świadczy tylko o tym,że źle wybrali i szukają porządnego sprzętu na miarę naszych czasów ?
    Masz LG,to świetnie.Ja nie chciałbym tego nigdy ,nawet darmo.Każdy ma co lubi.Gość założył wątek,napisałem co myślę.a myślę,że 90% tego forum,nigdy nie wiedziało,że taki system istnieje.Jak dla mnie świetna sprawa.szczególnie w domach energo,kiedy w okresie przejściowym jest wewnątrz 21deg,ale tak jakoś chłodno.Wtedy cyk,klima na zawołanie,cichutko i grzejemy.I to z PC,z bardzooo dużym COP,bo taka pora roku
    Pozdrawiam i więcej wiary w innych.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 30-12-2017 o 10:02

  16. #16
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Mam genarację D.
    5-letnia gwarancja na sprężarkę skończyła się w tym roku.

    Obecnie faktycznie nie kupiłbym Panasa wersji H.
    Wybrałbym Toshibę Estia.
    Pozdrawiam
    Pratchawiec
    Prachtawiec.
    Odpowiedziałem ci na wszystkie pytania w poprzednim poście.A to,czy kupiłbyś następnego Panasa,napisz w wątku o Panasie.Nie zaśmiecajmy wątku.
    Dzięki.

  17. #17
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Oferta nie jest z Małopolski ale jest
    https://tinyurl.com/ydh7pcwt

    Na Śląsku u jednego instalatora z tego co pytałem to kompletny zestaw z dwoma jedmostkami kanałowymi slim coś około 35 tysi.
    Niewiem, może to można zrobić taniej ale trzeba popytać

    Pozdrawiam
    Tulisko
    Pompa EHS TDM 8kW,dwie jednostki wewn.klimatyzator SLIM3,6kW+2 piloty naścienne,bez zbiornika CWU,pompa CO Wilo,sprzęgło hydrauliczne robiące jako bypass,materiały,montaż 27k pln brutto,rachunek.

  18. #18
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Mam genarację D.
    5-letnia gwarancja na sprężarkę skończyła się w tym roku.

    Obecnie faktycznie nie kupiłbym Panasa wersji H.
    Wybrałbym Toshibę Estia.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Wcześniej pewnie też nie,ale presja zrobiła swoje.Niestety.

  19. #19

    Domyślnie

    Cześć,

    We wrześniu 2017 roku (Śląsk) zamontowałem u siebie w domu pompę ciepła Samsung EHS 12 kW Split 3 fazy. Dom 105 m2 powierzchni użytkowej + ok. 25 metrów kotłownia z garażem. Ogrzewam cały dom, razem z pomieszczeniami gospodarczymi, przy czym jakieś 50% to podłogówka, a reszta zwykłe grzejniki konwektorowe. Dom był wcześniej ogrzewany kotłem na ekogroszek, który z prawdziwą przyjemnością wy ... pomimo tego, że jeszcze dawał radę.
    Co do samej pompy ciepła to nie mając porównania z innymi firmami, ciężko obiektywnie stwierdzić co jest wadą a co zaletą. W moim odczuciu, największą wadą jest "prostacki" sterownik, którego przez kolejne kilka lat pewnie nie dam rady rozgryźć. Całe bogactwo ustawień jest dość głęboko ukryte, co nie zmienia faktu, że można praktycznie wszystko poustawiać po swojemu. Problemem jest brak intuicyjnego menu. Bez głębokiej wiedzy, na poziomie dobrego serwisu nie zmieniał bym nic.
    Po za tym działa, gra,czasem se popiszczy i tyle. W domu ciepło bez kombinowania ze sterowaniem pokojowym. Grzeję w zimie na krzywej grzewczej, w okresach przejściowych zadaję ręcznie temp. zasilania. Koszty śmiesznie niskie w porównaniu z węglem. Koszt grzania CO + CWU od 17 września do 10 stycznia ok. 400 złoty. Temperatura w domu od 21 do 24 stopni C. Taryfa g12w. W okresie do listopada grzanie tylko w taniej taryfie, potem już non stop według krzywej grzewczej, a jak na dworze było za ciepło to ustawiałem temp zasilania ręcznie, żeby sprężarka miała jak najmniej cykli załączania.
    Na razie tyle.
    Pozdrawiam

  20. #20
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał drum1973 Zobacz post
    Cześć,

    We wrześniu 2017 roku (Śląsk) zamontowałem u siebie w domu pompę ciepła Samsung EHS 12 kW Split 3 fazy. Dom 105 m2 powierzchni użytkowej + ok. 25 metrów kotłownia z garażem. Ogrzewam cały dom, razem z pomieszczeniami gospodarczymi, przy czym jakieś 50% to podłogówka, a reszta zwykłe grzejniki konwektorowe. Dom był wcześniej ogrzewany kotłem na ekogroszek, który z prawdziwą przyjemnością wy ... pomimo tego, że jeszcze dawał radę.
    Co do samej pompy ciepła to nie mając porównania z innymi firmami, ciężko obiektywnie stwierdzić co jest wadą a co zaletą. W moim odczuciu, największą wadą jest "prostacki" sterownik, którego przez kolejne kilka lat pewnie nie dam rady rozgryźć. Całe bogactwo ustawień jest dość głęboko ukryte, co nie zmienia faktu, że można praktycznie wszystko poustawiać po swojemu. Problemem jest brak intuicyjnego menu. Bez głębokiej wiedzy, na poziomie dobrego serwisu nie zmieniał bym nic.
    Po za tym działa, gra,czasem se popiszczy i tyle. W domu ciepło bez kombinowania ze sterowaniem pokojowym. Grzeję w zimie na krzywej grzewczej, w okresach przejściowych zadaję ręcznie temp. zasilania. Koszty śmiesznie niskie w porównaniu z węglem. Koszt grzania CO + CWU od 17 września do 10 stycznia ok. 400 złoty. Temperatura w domu od 21 do 24 stopni C. Taryfa g12w. W okresie do listopada grzanie tylko w taniej taryfie, potem już non stop według krzywej grzewczej, a jak na dworze było za ciepło to ustawiałem temp zasilania ręcznie, żeby sprężarka miała jak najmniej cykli załączania.
    Na razie tyle.
    Pozdrawiam
    Jak potrzebujesz pomocy w ustawieniach sterownika,to pisz na piriv.
    Masz racje to zdecydowanie najgorsza część tej jednostki.

Strona 1 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony