dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 42
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 833
  1. #341
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Myślę, że grzałki dodatkowe nie mają nic do dezynfekcji poza tym, że muszą być aktywne. temperatura progowa jest tylko po to, żeby je załączać przy odpowiedniej temperaturze zewnętrznej, to już sprawdzałem działa, ale sprawdzałem to do CO. tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się, że grzałki wewnętrzne pompy pozwolą na zagrzanie wody do 55 stopni, a mając 55 st w wężownicy zbiornika do 70 nie wygrzejesz.

    Ta grzałka, którą zamierzasz kupić powinna być wysterowywana z pompy tzn, że zasilanie jest z pompy (obwody pompy).

    Co 2 problemu... ja jeszce nie grzeje równocześnie CO i CWU, przeprowadzka za miesiąc, ale zobacz czy czasami nie jest to związane z tym, że cały czas ma żadanie CWU i CO i wchodzą w grę priorytety. w instrukcji której podałeś jest to na stronie 42.

    o jakiej delcie piszesz? gdzie ją ustawiasz?

    Co do CWU spróbuj wymuszać ją 2 razy dziennie harmonogramem lub raz dziennie, mam nadzieje, że pomoże.

    ja zamierzam to tak właśnie zrobić z tym, że harmonogram CO i CWU będzie się nachodził na siebie w godzinach od 5:30 do 7 rano oraz ( lub zobaczymy ile trzeba bedzie grzac) od 14:30 do 16 w okresie zimowym i letnim CWU będe grzał trochę później. te ustawienia będą doprecyzowane do taryfy. Być może nie masz blokowanego harmonogramem CWu i grzeje Ci CO po 3h bo tak jest ustawione defaultowo przechodzi Ci na CWu.

    Daj znać jak coś uda Ci się zauważyć bo to pomaga innym zrozumieć jak to wsyztsko dział zwłaszcza, że sterownik jest mało przyjemny, a wifi po zmianie oprogramowania nawet nie pozwala na ustawienie temp w CWu (iphone).

  2. #342
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    224

    Domyślnie

    I koniecznie napisz jaka firma ci montowała pompe, tak dla przestrogi skoro przestali odbierać telefon

  3. #343
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Parametr #3021 - temp. max. pompy ciepła mam ustawiony na 50 stopni.
    Co do dezynfekcji, #3044 czyli temp. docelowa dezynfekcji przestawiłem na 55, i jest dalej to samo, odpala od razu grzałkę dodatkową zamiast dociągnąć samą pompą. Odkręciłem obudowę pompy i rzeczywiście na 2 dolnych zaciskach po lewej stronie pojawia się faza (sterowanie grzałką którą muszę dokupić do zbiornika CWU).
    Priorytety raczej nie wchodzą w grę, bo zbiornik miał jeszcze 45 stopni więc jego grzanie powinno się uruchomić dopiero poniżej 38.


    Co do delty CWU, mam już to ogarnięte i wyjaśnię innym. Odpowiadają za to parametry #3022 (zatrzymanie grzania) i #3023 (włączenie).
    #3022 mam na 0,
    #3023 na 10,
    CWU jak ustawie grzanie do 48 na ekranie głównym, to grzeje do 48, a pompa dopiero uruchomi się gdy temp. zbiornika spadnie do 48 - #3023 czyli 38.
    Testowałem tą opcję i jak ustawie #3022 na 1-2, to pompa zagrzeje do 48 - #3022 czyli 46, a od 46 do 48 uruchomi grzałkę CWU (której nie mam).
    Myślę, że dobrze to wytłumaczyłem i komuś się przyda

    Harmonogramów jeszcze nie używam żadnych, pierwszą zimę spróbuje przeżyć na taryfie G11

    P.S. Co do firmy to poczekam do pierwszego przeglądu, może wtedy mi wszystko poustawia tak jak ma być. A jak nie to spróbuje pisać do Neoklimy.
    Ostatnio edytowane przez wrobelbiz ; 18-01-2020 o 19:17

  4. #344
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    224

    Domyślnie

    Ale po co będziesz czekał? Jak w zimie się coś spierzy to też będziesz czekał do pierwszego przegladu? No sorry

  5. #345
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    z tym

    Cytat Napisał wrobelbiz Zobacz post
    Parametr #3021 - temp. max. pompy ciepła mam ustawiony na 50 stopni.
    Co do delty CWU, mam już to ogarnięte i wyjaśnię innym. Odpowiadają za to parametry #3022 (zatrzymanie grzania) i #3023 (włączenie).
    #3022 mam na 0,
    #3023 na 10,
    CWU jak ustawie grzanie do 48 na ekranie głównym, to grzeje do 48, a pompa dopiero uruchomi się gdy temp. zbiornika spadnie do 48 - #3023 czyli 38.
    Testowałem tą opcję i jak ustawie #3022 na 1-2, to pompa zagrzeje do 48 - #3022 czyli 46, a od 46 do 48 uruchomi grzałkę CWU (której nie mam).
    Myślę, że dobrze to wytłumaczyłem i komuś się przyda
    .
    to chyba # 3022 załącza grzałkę tylko i wyłącznie gdy temperatura żądana przez użytkownika przewyższa ustawienia #3021. w innym wypadku dogrzeje samą pompą, przynajmniej ja tak mam.

    zwróć uwagę na #1051, tam możesz zmienić zakres temperatur, który następnie możesz ustawić w #3021, ale uwaga na to żeby się nie poparzyć. z 2 strony może przy pomocy tych ustawień uda Ci się wysterować dezynfekcję bez dodatkowej grzałki tylko na grzałka wewnętrznych... ,ale wątpie.

    pobaw się #3025 oraz #3032 bo tam jest doprecyzowane ile ma czekać grzałka zanim się załączy (3032) to może powodować zwiększone zużycie energii, nawet jeżeli pompa mogłaby dogrzać zbiornik bezproblemowo bez grzałek.

    ja już mam G13, ale wszystko będe ustawiał do miesiąca.
    Ostatnio edytowane przez raf_ju ; 21-09-2019 o 14:08

  6. #346
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    to chyba # 3022 załącza grzałkę tylko i wyłącznie gdy temperatura żądana przez użytkownika przewyższa ustawienia #3021. w innym wypadku dogrzeje samą pompą, przynajmniej ja tak mam.
    #3021 mam ustawione 50st. Więcej się nie da ustawić.
    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    zwróć uwagę na #1051, tam możesz zmienić zakres temperatur, który następnie możesz ustawić w #3021, ale uwaga na to żeby się nie poparzyć. z 2 strony może przy pomocy tych ustawień uda Ci się wysterować dezynfekcję bez dodatkowej grzałki tylko na grzałka wewnętrznych... ,ale wątpie.
    #1051 mam 60st., #1052 40st.
    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    pobaw się #3025 oraz #3032 bo tam jest doprecyzowane ile ma czekać grzałka zanim się załączy (3032) to może powodować zwiększone zużycie energii, nawet jeżeli pompa mogłaby dogrzać zbiornik bezproblemowo bez grzałek..
    #3025 max. czas dostarczania CWU - 60min (30 było domyślnie).
    #3032 czas opóźnienia włączenia grzałki - mam ustawione 40 min. (domyślnie 20). Więc jakim cudem pompa ją uruchamia w pierwszej minucie dezynfekcji zbiornika?


    Jeszcze nie wiem co oznacza parametr #3034 i jak czytać tą tabelkę, ale temperatur zew. poniżej ustawionego parametru #4012 jeszcze nie było, więc nie powinno to mieć znaczenia.

    Najlepsze jest to, że przy normalnym wygrzewie CWU pompa pracuje ok. 1 godziny i grzeje baniak do 48st., a mimo to nie załącza się żadna grzałka chociaż po 40min powinna.

  7. #347
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Po zamianie #1051 na wyższą wartość powinieneś móc pod #3021 lub bezpośrednio na sterowniku wybrać właśnie tą temperaturę. Zrób całkowity reset pompy ( bezpieczniki). U mnie działa co prawda nie pamietam co mam w #3021 ( jestem u teściów dzisiaj), ale mogę wybrać w menu DHW na wyświetlaczu tą wyższą temperaturę.

    #3032 powinno oznaczać załączenie grzałki w trybie standard. w trybie dezynfenkcji pewnie chce jak najszybicej dojść do wymaganej temperatury.

    #4012 ma znaczenie tylko i wyłącznie gdy dla #4011 wybierze się 1. dla takiego przypadku poniżej temperatury ustawionej w #4012 priorytet będzie uzyskiwało ogrzewanie pomieszczeń ponad CWU.

    #3034 wychodzi na to, że gdy #4011 ustawi się na 1 i zajdą warunki z #4012, czyli CWU będzie znacznie rzadziej dogrzewana to uruchomi się grzałka, a woda będzie grzana o 10 stopni wyżej, dlaczego, ponieważ grzałka ma dużą mniejszą możliwość wygrzania zbiornika w stosunku do wężownicy (przynajmniej tak to tłumaczą). czyli generalnie to ustawienie ma pozwolić na wygrzanie CWU.

    co do ostatniego stwierdzenia, to w jakim trybie grzana jest CWU? jak w Economic to grzalka sie nie załączy. grzałka załączy się od trybu standard i wtedy to opóźnienie wystąpi. w trybie power grzałka załączy się od razu. oczywiście to wszystko się stanie o ile grzałki będą aktywowane w #3031 ( ustawiona 1).

  8. #348
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    CWU grzane z 2 kreskami czyli tryb standard, ustawione na 47,5 st. Po tych 40min. ustawionych w #3032 nie załącza grzałki. Może ten parametr ma znaczenie tylko gdy ustawiona temp. na ekranie głównym jest powyżej 50st? w #3021 nie mogę ustawić więcej jak 50st, ale na ekranie głównym mogę do 60st.
    Tylko mi chodzi cały czas o to że podczas dezynfekcji nie załącza się kompresor z zapasowymi grzałkami a tylko sama grzałka dodatkowa Normalne wygrzewanie CWU działa OK. Tylko ta nieszczęsna dezynfekcja którą teraz wyłączyłem. Może 50st na legionelle wystarczy

  9. #349
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Grzałki wewnetrzne się nie załączaja bo one są dla CO. Ustawienia #3031 dotyczą grzałki w zbiorniku CWU której nie masz. Normalnie po okresie opóźnienia powinno załączać Ci grzałkę, ale właśnie tą w zbiorniki CWU i tylką ją
    jeżeli masz 3031 na "1" i 3032 ustawiony na jakiś niski czas, niższy niż 3025 to grzałka powinna się załączyć, ale znowu ta grzałka zewnętrzna podpięta do CWU.

    także wydaje mi się, że nie da się zrobić tego co chciałbyś zrobić no chyba, że w jakimś menu serwisowym dałoby się załączać grzałki i przełączyć zawór trójdrożny itd.

    Generalnie chyba nie da się zrobić tego czego szukasz. backup CWU jak i legionella jest realizowana przy pomocy grzałki zewnętrzej.

    Spróbuj jeszcze zrobić CWU na MODE forced (ten ostatni) może wtedy uda sie wymusić te grzałki... nigdy tego nie testowałem a musi się czymś różnić od MODE power.

  10. #350
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    Generalnie chyba nie da się zrobić tego czego szukasz. backup CWU jak i legionella jest realizowana przy pomocy grzałki zewnętrzej.
    I o taką odpowiedź mi chodziło. Tak samo pisze w instrukcji, że dezynfekcja realizowana jest tylko poprzez grzałkę dodatkową (a nie zapasowe), no ale mój instalator twierdził że te zapasowe także powinny ogrzać CWU i żeby dezynfekcja była włączona - stąd to drążenie tematu przeze mnie.
    Dziękuje za pomoc. Na razie dezynfekcja będzie wyłączona. Zobaczę jak będą mrozy w styczniu czy ta PC 6kW będzie wyrabiała z grzaniem CO i CWU

  11. #351
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cieszę się doszliśmy do tego co jest napisane w instrukcji .
    Ja mam 12 kW i też będę obserwował co i jak.

    Na razie byłem zaniepokojony bo:

    1) wygrzać wylewek nie mogłem. Ściany nieocieplone, dach też. Zapłaciłem górny obwód, zatkalem wyjście na górę no i się udało (marzec). Górę wygrzalem jak już ociepliles dach i była końcówka kwietnia i problemu nie było.
    2) obawiam się że mogę mieć zbyt niskie przepływy w podlogowce. Na Max jestem średnio uzyskac powiedzmy 2.5 l/m

    Generalnie zobaczymy jak to będzie, jak już zacznę grzać i jak się przeprowadze...
    Powodzenia w konfigurowaniu

  12. #352
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    2) obawiam się że mogę mieć zbyt niskie przepływy w podlogowce. Na Max jestem średnio uzyskac powiedzmy 2.5 l/m

    Generalnie zobaczymy jak to będzie, jak już zacznę grzać i jak się przeprowadze...
    Powodzenia w konfigurowaniu
    U mnie zauważyłem że PC moduluje pracą pompy obiegowej i jestem w stanie wyróżnić 2 stopnie mocy, na pierwszym na pętlach uzyskuję przedział 2-2,5l/min, a na drugim biegu wszystkie pętle zamykają rotametry - 4l/min. 2 rozdzielacze (parter/poddasze), razem 14 pętli po ok. 80-90mb.


    Zmieniając temat:
    W kwestii konfiguracji krzywej grzewczej - teraz ja spróbuje komuś pomóc, bo nie mogłem nigdzie czegoś takiego znaleźć.
    Napisałem prosty skrypt wyświetlający wykres krzywej grzewczej wraz z tabelką temperatur.
    https://wrobelbiz.000webhostapp.com

    Ja również życzę powodzenia w konfiguracji
    Dom parterowy z poddaszem 135m2 po podłogach + nieogrzewany garaż 32m2. Ściany BK600 24cm+20 cm grafit, płyta fundamentowa (pod 15cm XPS + nad 10cm EPS100), betonowe skosy 20cm grafit + 15cm wełna, strop płaski nad poddaszem 20cm grafit + 30 cm wełna. WM z reku o3ozon 360/200, Okna 3 szyby na parapecie z XPS + taśmy, 100% podłogówka. Pompa ciepła Samsung EHS 6kW.

    Zużycie prądu wg. podlicznika: https://pvmonitor.pl/i_user.php?idinst=11794
    Praca na termostacie pokojowym+KG od 05.12.2019

  13. #353
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Witam
    Grzałki sa 2 i do co i cwu
    Co do wygrzewania zbiornika to w instrukcji jest ze zbiorniki tylko firmy Samsung
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  14. #354
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    meakkow

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    40

    Domyślnie

    witam, przede mną 3cia zima z samsungiem. Zbiornik wygrzewałem (grzałkę też sobie sam dokupiłem i zainstalowałem w zbiorniku CWU, podpiąłem do zacisków w pompie), ale to nie ma sensu, lepsze efekty dało dopiero zamontowanie Anody Tytanowej do zbiornika. Później skusiłem się też na zmiękczacz-odżelaźniacz firmy na W.... Polecam.
    Polecam też przejście na taryfę G12W jeśli macie choć troszkę przewymiarowaną pompę. U mnie to się sprawdza i rachunki są dosłownie... symboliczne
    Pow. grz. podłóg 123m2 Sciany H+H 24cm+18cm styro(λ0.032), pod podłogą EPS100 15cm(λ0.037), anhydryt, góra 25cm EPS70, fundament 10cm styro-hydro, oknaPetecki 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku Karino K300, Pci Samsung EHS 9KW 3f.

  15. #355
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja wziąłem G13, taryfa delikatnie różni się od g12w. Też zamierzam grzać trochę więcej w nocy, ale nie wiem jak to wyjdzie w praniu bo nie mam grubych wylewek i nie wiem jak będzie z komfortem w ciągu dnia.

    Co to znaczy skromne rachunki, mógłbyś doprecyzować jaki był np koszt za sezon wyraz z CWU?

  16. #356
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    Ja wziąłem G13, taryfa delikatnie różni się od g12w. Też zamierzam grzać trochę więcej w nocy, ale nie wiem jak to wyjdzie w praniu bo nie mam grubych wylewek i nie wiem jak będzie z komfortem w ciągu dnia.

    Co to znaczy skromne rachunki, mógłbyś doprecyzować jaki był np koszt za sezon wyraz z CWU?
    U mnie od połowy października 2018 do teraz pociągnęła 2910 kWh co ,cwu,klima

  17. #357
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    U mnie od połowy października 2018 do teraz pociągnęła 2910 kWh co ,cwu,klima
    Super wynik,
    Klima to naprawdę Klima czy chodzi o chłodzenie pompą ciepła?
    Ja mam trochę więcej metrów ale oczekuje wyników proporcionalnych do Ciebie.

  18. #358
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    Ja wziąłem G13, taryfa delikatnie różni się od g12w. Też zamierzam grzać trochę więcej w nocy, ale nie wiem jak to wyjdzie w praniu bo nie mam grubych wylewek i nie wiem jak będzie z komfortem w ciągu dnia.

    Co to znaczy skromne rachunki, mógłbyś doprecyzować jaki był np koszt za sezon wyraz z CWU?
    A jakie masz te wylewki?
    Ja z założenia zrobiłem wylewki cienkie(7 cm), bo nie nigdy nie zamierzałem ograniczać się do taniej taryfy. I nie żałuję. Podłoga w łazienkach cały czas ciepła, w pozostałych pomieszczeniach regulatory pilnują temperatury. Rozpoczynam trzeci sezon.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  19. #359
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaseb Zobacz post
    A jakie masz te wylewki?
    Ja z założenia zrobiłem wylewki cienkie(7 cm), bo nie nigdy nie zamierzałem ograniczać się do taniej taryfy. I nie żałuję. Podłoga w łazienkach cały czas ciepła, w pozostałych pomieszczeniach regulatory pilnują temperatury. Rozpoczynam trzeci sezon.
    Wylewki mam w zakresie 7-9 cm. Z twojej odpowiedzi wynika że mimo Wszystko nie powinno być źle...

  20. #360
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_ju Zobacz post
    Super wynik,
    Klima to naprawdę Klima czy chodzi o chłodzenie pompą ciepła?
    Ja mam trochę więcej metrów ale oczekuje wyników proporcionalnych do Ciebie.
    Tak klima to naprawdę klima z jednej jednostki zewnętrznej przecież to tdm
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

Strona 18 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony