dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 42
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 833
  1. #361
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    meakkow

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    40

    Domyślnie

    Każdy będzie miał inaczej, ja przy 1 TV, wentylacja, indukcja, ostatniej zimy jak już ogarnąłem sterowanie miałem:
    11-12 - 650zł; 01-02 - 550zł; 03-04 - 450zł za wszystko. Nie liczę kwh, nie chce mi się.
    Woda CWU grzana samą pompą tylko do 45C bez legionelli.
    Pow. grz. podłóg 123m2 Sciany H+H 24cm+18cm styro(λ0.032), pod podłogą EPS100 15cm(λ0.037), anhydryt, góra 25cm EPS70, fundament 10cm styro-hydro, oknaPetecki 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku Karino K300, Pci Samsung EHS 9KW 3f.

  2. #362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Ma ktoś z was zamontowany dodatkowy sterownik pokojowy? Najlepiej nie orginalny od Samsunga. Mógłby mi ktoś podesłać zdjęcie jak jest on wpięty w płytę główną?

  3. #363
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makthom

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-368
    Posty
    39

    Domyślnie

    Hej, polecacie jakieś firmy, które wykonują instalacje oparte na Samsung?
    Może być na priv.

  4. #364
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Południe Polski to ghs, Neoklima. Twoje rejony to się nie orientuje zadzwoń do neoklimy kogoś ci pewnie poleca

  5. #365
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś po 12 miesiącach użytkowania pompy Samsung , miałem pierwszy przegląd,wysłałem zapytanie o termin w zeszłym tygodniu,wstępny termin na środę,wczoraj uzgodnienie czy może być dzisiaj i juz jestem po....
    Cały przegląd trwał ok godziny, dla 2 osób, gość wyczyścił jednostkę zewnętrzna (nie jakiś idealnie dokładnie)a bardzo dokładnie wyczyścił jednostkę wewnętrzna,odkurzanie,podpięcie komputera i wczytanie błędów , czyszczenie filtrów,filtra magnetycznego (coś tak było ale nawet mało)nabicie ciśnienia , wypełnienie dokumentów ...
    Szybko , czysto i przyjemnie .Brak błędów , brak problemów oby tak było dalej.Serwis wykonała firma Neoklima,oczywiście sami montowali pompę i teraz serwisują.

  6. #366

    Domyślnie

    Taki przegląd to naciąganie klientów na zbędne wydatki.
    Podstawa to mycie jednostki zewnętrznej i próba szczelności potwierdzona protokołem.

  7. #367
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja tez uważam, że taki przegląd to naciąganie, lecz kupując nowe auto tez musisz je serwisować i płacić kolosalne kwoty za praktycznie nic.
    Z drugiej strony mam w bloku piecyk gazowy i przez 6 lat nie był serwisowany i z kurzu zapalił się i stopiły się kable bo nikt go nie serwisował, teraz co 2 lata wzywam gościa płacę 100 zł i widzę że ma przy nim sporo roboty i sporo jest w środku syfu.
    Przy pompie ważne jest sprawdzenie jednostki zewnętrznej, oraz wyczyszczenie filtrów w pompie i w filtrze magnetycznym, teoretycznie po gwarancji będzie można robić to samemu.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  8. #368

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Taki przegląd to naciąganie klientów na zbędne wydatki.
    Podstawa to mycie jednostki zewnętrznej i próba szczelności potwierdzona protokołem.
    Próba szczelności ???

    Poprawnie i fachowo zamontowane pompa ciepła lub klimatyzacja typu split jest całkowicie szczelna i nie wymaga żadnego sprawdzania szczelności ani dobijania czynnika , tak jak np. lodówka.
    Próbę szczelności powinien przeprowadzić fachowiec po montażu.

    Jak jest jakaś nieszczelność albo ubywa czynnika to oznacza że instalator to zwykły partacz a nie żaden fachowiec i nie potrafi montować szczelnie takiego typu urządzeń.

    No chyba że to uszkodzenie natury mechanicznej ...

    Tyle że wiele firm żyje z "serwisu" i z "przeglądów" wiec fachowcy profesjonalny montaż wcale nie jest im na rekę , dlatego sądzę że najbezpieczniej kupić pompę typu monoblock gdzie jest od razu szczelnie połączona bezpośrednio w fabryce ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-10-2019 o 08:09
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #369

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu, że mono dalej będzie wymagało corocznego serwisu. Będę płacił ok 200zl

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Próba szczelności ???

    Poprawnie i fachowo zamontowane pompa ciepła lub klimatyzacja typu split jest całkowicie szczelna i nie wymaga żadnego sprawdzania szczelności ani dobijania czynnika , tak jak np. lodówka.
    Próbę szczelności powinien przeprowadzić fachowiec po montażu.

    Jak jest jakaś nieszczelność albo ubywa czynnika to oznacza że instalator to zwykły partacz a nie żaden fachowiec i nie potrafi montować szczelnie takiego typu urządzeń.

    No chyba że to uszkodzenie natury mechanicznej ...

    Tyle że wiele firm żyje z "serwisu" i z "przeglądów" wiec fachowcy profesjonalny montaż wcale nie jest im na rekę , dlatego sądzę że najbezpieczniej kupić pompę typu monoblock gdzie jest od razu szczelnie połączona bezpośrednio w fabryce ...
    Jak na "olimpa forum" to wypadało by uaktualnić wiedzę z tego zakresu, zamiast wprowadzać użytkowników w błąd.
    Błędnie łączysz próbę szczelności z ingerencją w układ chłodniczy.
    Błędnie informujesz forumowiczów, że monoblok jest urządzeniem szczelnym - na jakiej podstawie?

  11. #371

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Jak na "olimpa forum" to wypadało by uaktualnić wiedzę z tego zakresu, zamiast wprowadzać użytkowników w błąd.
    Błędnie łączysz próbę szczelności z ingerencją w układ chłodniczy.
    Błędnie informujesz forumowiczów, że monoblok jest urządzeniem szczelnym - na jakiej podstawie?
    Z tego co mi wiadomo w monoblocku instalator nie wykonuje połączeń chłodniczych bo wszystko jest zrobione fabrycznie w jednostce zewnętrznej , więc szansa na nieszczelność w układzie chłodniczym jest niemożliwa inaczej niż w przypadku jakby to wykonywał instalator ..
    Jeszcze raz napiszę że poprawnie zamontowana pompa ciepła/klimatyzator nie wymaga żadnego dobijania gazu ani sprawdzania szczelność bo poprawnie zamontowana klima/pompa jest w 100% szczelna i taka musi być.

    Więc co ma na celu sprawdzenie szczelność w urządzeniu które MUSI być szczelne ???
    Czy ktoś w lodówce sprawdza szczelność ???

    Producent nie przewiduje potrzeby dobijania czynnika przez cały czas "żywotność" jednostki.

    Tyle że nie jest 'tajemnicą" że instalatorom nie zależy na szczelnym połączeniu i bezawaryjnej pracy , bo naprawy i przeglądy stanowią dla "instalatorów" sporą część ich zysków ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-10-2019 o 06:34
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Producent nie przewiduje potrzeby dobijania czynnika przez cały czas "żywotność" jednostki.
    Wątek tyczy się Samsunga więc do tego się odniosę, a więc...
    Kolega wypisuje DURNOTY.
    W instrukcji do Samsunga stoi jak byk procedura dobijania czynnika w razie konieczności. Wniosek - przewiduje.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  13. #373

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Wątek tyczy się Samsunga więc do tego się odniosę, a więc...
    Kolega wypisuje DURNOTY.
    W instrukcji do Samsunga stoi jak byk procedura dobijania czynnika w razie konieczności. Wniosek - przewiduje.
    Widzę że instalatorom "nacisnąłem" na odcisk i zaczyna się krzyk

    Oczywiście że każda klima/pompa ma możliwość napełniania/uzupełnienia czynnika , to chyba normalne , tyle że jak pisałem przy poprawnie (szczelnie) wykonanych połączeniach i poprawnym montażu instalacja jest szczelna i taka zostanie przez nawet kilkadziesiąt lat , oczywiście jak szybciej nie zostanie uszkodzona mechanicznie ...

    Dobra już nie "zaśmiecam" wątku
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Z tego co mi wiadomo w monoblocku instalator nie wykonuje połączeń chłodniczych bo wszystko jest zrobione fabrycznie w jednostce zewnętrznej , więc szansa na nieszczelność w układzie chłodniczym jest niemożliwa inaczej niż w przypadku jakby to wykonywał instalator ..
    Jeszcze raz napiszę że poprawnie zamontowana pompa ciepła/klimatyzator nie wymaga żadnego dobijania gazu ani sprawdzania szczelność bo poprawnie zamontowana klima/pompa jest w 100% szczelna i taka musi być.

    Więc co ma na celu sprawdzenie szczelność w urządzeniu które MUSI być szczelne ???
    Czy ktoś w lodówce sprawdza szczelność ???

    Producent nie przewiduje potrzeby dobijania czynnika przez cały czas "żywotność" jednostki.

    Tyle że nie jest 'tajemnicą" że instalatorom nie zależy na szczelnym połączeniu i bezawaryjnej pracy , bo naprawy i przeglądy stanowią dla "instalatorów" sporą część ich zysków ...
    Uwielbiam to porównanie do lodówki.
    Dlaczego nie porównamy do monobloka 100 kW?
    Też nie sprawdzamy szczelności, bo polutowali go w fabryce?

    Kolego kaszpir, wypisujesz tutaj głupoty za które przewidziane są w ustawie kary pieniężne o 5 cyfrowych wielkościach.

    I zejdź już z tych instalatorów.
    Jeszcze takiego nie znalazłem, który by żył z poprawiania fuszerek czyiś i własnych.
    Taki instalator znika z rynku po kilkunastu wykonanych instalacjach.
    Połowa treści tego forum, to tematy sfrustrowanych użytkowników, którzy nadziali się na takich "specjalistów"

  15. #375
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć
    28.10.2019 zamontowano u mnie Samsunga ehs 9 kw. Zasobnik CWU 150 litrów - mało użytkowany.
    Dom parterowy 133 m2 + garaż 23 m2.
    Pustak protherm 25 cm p+w, 20 cm styropianu 0040. Na podłodze 15 cm eps 100 a na stropie lanym położone 25 cm styro eps 80 i na to wylewka 6 cm.
    Przez miesiąc listopad zużycie prądu około 500 KW przez pompę ciepła. Temperatura na zewnątrz powyżej zera około 8 stopni (Polska środkowa).
    Temperatura na wyjściu z pompy 34 C w domu 22 stopnie. Około 100 m2 paneli reszta płytki.
    Dziś jest koło 9 stopni na zewnątrz, nadal 34 stopnie na wyjściu, zużycie prądu około 20 kw na dobę. Nie wydaje się to trochę za dużo?
    Jaka jest optymalna temperatura na wyjściu przy takiej pogodzie żeby w domu było około 23-24 stopnie?
    Ktoś cos doradzi...

  16. #376
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrobelbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiertar Zobacz post
    Ma ktoś z was zamontowany dodatkowy sterownik pokojowy? Najlepiej nie orginalny od Samsunga. Mógłby mi ktoś podesłać zdjęcie jak jest on wpięty w płytę główną?

    Jeśli jeszcze potrzebujesz odpowiedzi na to pytanie, to chętnie udzielę.
    Podpinałem w zeszłym tygodniu termostat salus 091flrf v2.
    Ma on 4 żyły: L, N, NO, COM.

    Podpinamy tak:
    L i NO razem do B20,
    N do B19,
    COM do B22.

    Potem tylko w ustawieniach #2091 ustaw na 1 i gotowe.


    Pozdrawiam.
    Dom parterowy z poddaszem 135m2 po podłogach + nieogrzewany garaż 32m2. Ściany BK600 24cm+20 cm grafit, płyta fundamentowa (pod 15cm XPS + nad 10cm EPS100), betonowe skosy 20cm grafit + 15cm wełna, strop płaski nad poddaszem 20cm grafit + 30 cm wełna. WM z reku o3ozon 360/200, Okna 3 szyby na parapecie z XPS + taśmy, 100% podłogówka. Pompa ciepła Samsung EHS 6kW.

    Zużycie prądu wg. podlicznika: https://pvmonitor.pl/i_user.php?idinst=11794
    Praca na termostacie pokojowym+KG od 05.12.2019

  17. #377

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    Cześć
    28.10.2019 zamontowano u mnie Samsunga ehs 9 kw. Zasobnik CWU 150 litrów - mało użytkowany.
    Dom parterowy 133 m2 + garaż 23 m2.
    Pustak protherm 25 cm p+w, 20 cm styropianu 0040. Na podłodze 15 cm eps 100 a na stropie lanym położone 25 cm styro eps 80 i na to wylewka 6 cm.
    Przez miesiąc listopad zużycie prądu około 500 KW przez pompę ciepła. Temperatura na zewnątrz powyżej zera około 8 stopni (Polska środkowa).
    Temperatura na wyjściu z pompy 34 C w domu 22 stopnie. Około 100 m2 paneli reszta płytki.
    Dziś jest koło 9 stopni na zewnątrz, nadal 34 stopnie na wyjściu, zużycie prądu około 20 kw na dobę. Nie wydaje się to trochę za dużo?
    Jaka jest optymalna temperatura na wyjściu przy takiej pogodzie żeby w domu było około 23-24 stopnie?
    Ktoś cos doradzi...
    Pewnie sie wygrzewa. Ja w 2,5 tygodnia spaliłem 300kwh, a dom mam chyba cieplejszy. ok 30cm w sumie na podłodze, 35 cm celulozy na dachu i 22 grafitu 0.031 na ścianie. Temperatura wyjscia z pompy ok 26-28 stopni, w domu 22 stopnie. Pompiarz mówi, że mało zużła, że pompa źle pokazuje ale ja tego nie potwierdzam.Mniej wiecej to samo co na liczniku.

  18. #378
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sam nie wiem wydaje mi się, iż przy 34 na wyjściu podłoga powinna być cieplejsza a kafelki maja około 26 stopni a panel 24

  19. #379
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raf_ju

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    Cześć
    28.10.2019 zamontowano u mnie Samsunga ehs 9 kw. Zasobnik CWU 150 litrów - mało użytkowany.
    Dom parterowy 133 m2 + garaż 23 m2.
    Pustak protherm 25 cm p+w, 20 cm styropianu 0040. Na podłodze 15 cm eps 100 a na stropie lanym położone 25 cm styro eps 80 i na to wylewka 6 cm.
    Przez miesiąc listopad zużycie prądu około 500 KW przez pompę ciepła. Temperatura na zewnątrz powyżej zera około 8 stopni (Polska środkowa).
    Temperatura na wyjściu z pompy 34 C w domu 22 stopnie. Około 100 m2 paneli reszta płytki.
    Dziś jest koło 9 stopni na zewnątrz, nadal 34 stopnie na wyjściu, zużycie prądu około 20 kw na dobę. Nie wydaje się to trochę za dużo?
    Jaka jest optymalna temperatura na wyjściu przy takiej pogodzie żeby w domu było około 23-24 stopnie?
    Ktoś cos doradzi...
    Cześć,
    wysokim parametrem grzejesz, ja 34 stopnie będę miał przy około minus 15 stopni na zewnątrz.

    Grzejesz krzywą? Ja mam ehs12kW, dom swiezo zamieszkany , 282 m2 i pompa w listopadzie pobrala około 430 kWh.
    282m2 z tego 245m2 ogrzewania podłogowego + 10 m2 ogrzewania ściennego (garaż). fundamenty tradycyjne, izolowane obustronnie XPS, Silikat 24 cm a na nim 20 cm grafitu 0,031, podłoga 20 cm 0,031 pod wylewkami, skosy pianka PUR 25 cm, strop 40/45 cm celulozy. OZC około 8.5. PC Samsung EHS 12kW

  20. #380
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie grzeje bez krzywej. Właśnie coś jest chyba nie tak albo z pompą albo zaworem trójdrożnym. Bo na takim parametrze powinno być o wiele cieplej. Może również zapowietrzona podłogówka ?

Strona 19 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony