dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 42
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 833
  1. #421
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Mi wymieniono na gwarancji oryginalną pompę wewnątrz hydroboxa na wiekszą. Oryginalna nie dawala rady - niskie przeplywy na piętrze. Ale mozliwe że to dlatego że dwa razy miala zatkane filtry (instalatorzy slabo wyczyscili instalację po montażu). Po wymianie pompy na większa przeplywy sa ok i temperatura zasilania może być kilka stopni mniejsza więc czysta oszczędność. Wczesniej miałem przegrzany parter i zimne piętro.

  2. #422

    Domyślnie

    No właśnie z tymi przepływami. Mam dwa rozdzielacze , 10 i 8 obiegów. Jeśli chodzi i opinie pompiarza, to mam malutkie opory, przy montażu Aku do upsa pompy obieg poszedł tylko na tym Aku.

    petle po max 80-90m, rurka 18mm i pompa MONO 8KW.

    Tak czy siak mam pompę w szafie izzyfast Wilo para stg 25/8 i przepływy maksymalnie mam na poziomie 1.8 skręcając np wiatrołap do 0.8.

    Trudno coś opisać po ciepło ale pompa długo chodzi (jak mogę to ocenić jako laik) na krzywej i na temp zasilania 27-28 stopni w grudniu zagrzałem do max 22 stopni.

  3. #423
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak już pisałem w paru ostatnich postach o problemie z temperaturą i przepływami to dziś wszytko się wyjaśniło. Przyjechał hydraulik I się okazało, że podłogówka jeszcze była zapowietrzona dlatego przepływy były w okolicy 0,5-1. Teraz nie ma problemu ustawić nawet na 4.

    A teraz pytanie jakie przepływy najlepiej ustawić na pętlach ? Krzywą mam ustawioną na zero i przy 6 w dzień i 0 w nocy pompa tłoczy wodę około 30 C

  4. #424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    Jak już pisałem w paru ostatnich postach o problemie z temperaturą i przepływami to dziś wszytko się wyjaśniło. Przyjechał hydraulik I się okazało, że podłogówka jeszcze była zapowietrzona dlatego przepływy były w okolicy 0,5-1. Teraz nie ma problemu ustawić nawet na 4.

    A teraz pytanie jakie przepływy najlepiej ustawić na pętlach ? Krzywą mam ustawioną na zero i przy 6 w dzień i 0 w nocy pompa tłoczy wodę około 30 C
    Przepływy masz ok i teraz chcesz je dławić?Jak zpCi za gorąco to opuść krzywą lub podnieś jak za zimno ,ile 0,5-1-2 stopnie tego nikt nie zgadnie
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  5. #425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    A teraz pytanie jakie przepływy najlepiej ustawić na pętlach ? Krzywą mam ustawioną na zero i przy 6 w dzień i 0 w nocy pompa tłoczy wodę około 30 C
    Tak, żeby w każdym pomieszczeniu uzyskać taką temperaturę, jaką chcesz. Jak taką masz, to niczego nie zmieniaj. Jak we wszystkich za ciepło albo za zimno - przestaw krzywą.

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No właśnie z tymi przepływami. Mam dwa rozdzielacze , 10 i 8 obiegów. Jeśli chodzi i opinie pompiarza, to mam malutkie opory, przy montażu Aku do upsa pompy obieg poszedł tylko na tym Aku.

    petle po max 80-90m, rurka 18mm i pompa MONO 8KW.

    Tak czy siak mam pompę w szafie izzyfast Wilo para stg 25/8 i przepływy maksymalnie mam na poziomie 1.8 skręcając np wiatrołap do 0.8.

    Trudno coś opisać po ciepło ale pompa długo chodzi (jak mogę to ocenić jako laik) na krzywej i na temp zasilania 27-28 stopni w grudniu zagrzałem do max 22 stopni.
    Grzejesz non stop czy wg taryfy?
    Ja grzeje w taniej taryfie i ciężko mi zauważyć kiedy pompa ma przerwę w pracy. Na forum wałkowali jak to duża pompa w okolicach 0 stopni będzie taktować. Ja raczej mam uczucie że moja dwunastka nie wie za bardzo co to taktowanie.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Grzejesz non stop czy wg taryfy?
    Ja grzeje w taniej taryfie i ciężko mi zauważyć kiedy pompa ma przerwę w pracy. Na forum wałkowali jak to duża pompa w okolicach 0 stopni będzie taktować. Ja raczej mam uczucie że moja dwunastka nie wie za bardzo co to taktowanie.
    U mnie ostatnio chodzi w taniej a w weekendy w ciągu dnia. Temperatury docelowej jeszcze nie osiagnalem to chyba nie taktuje. Moze to kwestia wysuszenia domu ale nie widzę przełożenia jej pracy na wzrost temp. Dobija do 21,5 - 22 i wsio. Mam wrażenie ze gdybym ja puścił wolno to chodziłaby 24/24 a temp nie wzrosłaby. . Moze to kwestia mizernych przepływów i za slabej pompy. Jaka ty masz obiegowke? Ja w szafie Izzy mam taka jak wyżej napisalem.

  8. #428
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Grzejesz non stop czy wg taryfy?
    Ja grzeje w taniej taryfie i ciężko mi zauważyć kiedy pompa ma przerwę w pracy. Na forum wałkowali jak to duża pompa w okolicach 0 stopni będzie taktować. Ja raczej mam uczucie że moja dwunastka nie wie za bardzo co to taktowanie.
    Trudno o taktowanie jak grzejesz tylko w taniej czyli pewnie w zależności od taryfy od 11-13 godzin.. Po tylu godzinach przerwy pompa napewno ma co robić bo wylewka stygnie. Taktowanie bardziej „dokucza” przy grzaniu całodobowym. Jakbyś puścił pompę samopas ze 2,3 dni przy temperaturze około 0 + 5st. to zapewne zauważyłbyś to zjawisko
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  9. #429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    U mnie ostatnio chodzi w taniej a w weekendy w ciągu dnia. Temperatury docelowej jeszcze nie osiagnalem to chyba nie taktuje. Moze to kwestia wysuszenia domu ale nie widzę przełożenia jej pracy na wzrost temp. Dobija do 21,5 - 22 i wsio. Mam wrażenie ze gdybym ja puścił wolno to chodziłaby 24/24 a temp nie wzrosłaby. . Moze to kwestia mizernych przepływów i za slabej pompy. Jaka ty masz obiegowke? Ja w szafie Izzy mam taka jak wyżej napisalem.
    Masz 18 pętli po 80 metrow to daje 1440 metrow rurki także pompa ma co robic.Ja mam 12 pętli po około 65-80 metrow rurka 16 jedna ma nawet 125 m w sypialni i na tej pętli jest przepływ 2 litry min. reszta to 2.5-3 litry.min
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  10. #430

    Domyślnie

    Ja mam dwie obiegówki. Jedna przed zaworem trojdrożny wilo yonos para 25/7.5 i druga za zaworem na obiegu CO wilo pico 25 1-6. Wczesniej miałem na obiegu CO 25 1-4. Po wymianie nie zauważyłem jakiś spektakularnych przepływów. Mam 19 sekcji - parter 7 i poddasze 12, rura 16 i ok. 1600 metrów rury. Przepływy jakie udaje mi się osiągnąć to 1 - 2 l/m.
    Obecnie grzeje na krzywej +1,5 i w domu ok. 23 stopnie, dzisiaj przy minus 2,5 na zewnątrz woda w instalacji ok. 30 st, a za nockę od 23 do 7 zeżarło 17 kWh.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  11. #431

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Masz 18 pętli po 80 metrow to daje 1440 metrow rurki także pompa ma co robic.Ja mam 12 pętli po około 65-80 metrow rurka 16 jedna ma nawet 125 m w sypialni i na tej pętli jest przepływ 2 litry min. reszta to 2.5-3 litry.min
    Mam ok 1150m rurki na 2 piętrach. Niektóre pętlę są krótsze, pew IE większość ma po 70m. Na żadnej pętli nie mogę uzyskać 2l/m.

    Dziś pompa chodziła na krzywej -2 w nocy (kafelkuje podłogi) i zezarlo 9kw i zero efektu. Dalej 20.4 stopnia. Napiszę do Krakowskiego. Może podejdzie do tematu z chęcią...

  12. #432
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Mam ok 1150m rurki na 2 piętrach. Niektóre pętlę są krótsze, pew IE większość ma po 70m. Na żadnej pętli nie mogę uzyskać 2l/m.

    Dziś pompa chodziła na krzywej -2 w nocy (kafelkuje podłogi) i zezarlo 9kw i zero efektu. Dalej 20.4 stopnia. Napiszę do Krakowskiego. Może podejdzie do tematu z chęcią...
    9 kw to nie dużo,pozatym nie obnizaj odrazu o 2 stopnie do to duża różnica przy podlogowce potrzeba czasu.Troche za małe te przepływy moim zdaniem ,możesz ratować się podniesieniem temperatury na pompie np.35 stopni puść i zobacz jak będzie ,ale to moim zdaniem bez sensu.
    Jaki masz rozstaw rurek? bo to terz wazne

  13. #433
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Zainstalowałem sterownik salusa, który przejął włączanie i wyłączanie pompy. Niestety nic nie pomogło. Sterownik Samsunga jest w ciągłej gotowości do pracy, a zawór trojdrozny jak pompa nie grzeje to co pewnie czas przełącza mieszanie wody na obieg cwu. W ten sposób czynnik gr, rwczy z wężownicy trafia do jednostki zewnętrznej.
    Może to taki urok jednostki mono.
    Mógłby ktoś zerknąć kto ma splita czy na wyłączonej pompie zawór trojdrozny mieszanie wody w instalacji przełącza na obieg cwu. Tylko że w splicie czynnik grzewczy nie wydostaje się na zewnątrz i nie ma problemu.
    Dzisiaj akurat miałem czas to sprawdzic ,na wyłączonym c.o i włączonym cwu obiegówka mieli wodę ale na c.o.
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  14. #434

    Domyślnie

    Zastanawiające... ciekawe czy to nie ze względu na dość wysoką temp. zewn. U mnie dzisiaj chyba słabo mieliło cwu, bo nie wychodziło zasobnika. Dzwoniłem do instalatora (GHS) i wiem tylko tyle że tak ma być.
    Pisałem nawet maila do neoklimy ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Chciałbym po prostu poznać logikę tego sterowania i temp. przełączania zaworu.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  15. #435
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Zastanawiające... ciekawe czy to nie ze względu na dość wysoką temp. zewn. U mnie dzisiaj chyba słabo mieliło cwu, bo nie wychodziło zasobnika. Dzwoniłem do instalatora (GHS) i wiem tylko tyle że tak ma być.
    Pisałem nawet maila do neoklimy ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Chciałbym po prostu poznać logikę tego sterowania i temp. przełączania zaworu.
    Zauważyłem ,ze mieli wodę od temperatury zewnętrznej +2 jak jest wyższa to nie .Napisz jeszcze dlaczego u ciebie sa 2 obiegówki w instalacji
    Edit.
    Przestudiowalem instrukcje instalacji mono i tam jest jedna obiegówka główna a za nią zawor trójdrożny ,druga pompa dodatkowa występuje jak jest bufor (sprzeglo)
    Ostatnio edytowane przez art8005 ; 17-01-2020 o 19:30
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  16. #436

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    9 kw to nie dużo,pozatym nie obnizaj odrazu o 2 stopnie do to duża różnica przy podlogowce potrzeba czasu.Troche za małe te przepływy moim zdaniem ,możesz ratować się podniesieniem temperatury na pompie np.35 stopni puść i zobacz jak będzie ,ale to moim zdaniem bez sensu.
    Jaki masz rozstaw rurek? bo to terz wazne
    Na razie nie chce grzać bo kleje podłogi. Za tydzien puszcze ja w weekend.

    Pisałem do GHS opisując sprawe. Odpisał ze wszystko jest ok. Podnosząc przepływy zmniejszę wydajnosc pompy... itd. No nic zobaczymy w praniu jak ja pietrze łazienkę ogrzeje...Zeby podbic do 22 stopni to mam krzywa podniesc. To ja nie wiem na ile jest ustawiona teraz...

  17. #437
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Na razie nie chce grzać bo kleje podłogi. Za tydzien puszcze ja w weekend.

    Pisałem do GHS opisując sprawe. Odpisał ze wszystko jest ok. Podnosząc przepływy zmniejszę wydajnosc pompy... itd. No nic zobaczymy w praniu jak ja pietrze łazienkę ogrzeje...Zeby podbic do 22 stopni to mam krzywa podniesc. To ja nie wiem na ile jest ustawiona teraz...
    Magiczne dwa guziczki razem na sterowniku i wszystko bedziesz wiedział ,najszybciej instrukcje znajdziesz na stronie ghs od str.35
    Fabrycznie masz krzywa ustawiona -10/40 +15/25 stopni C
    Sterownik nie taki taki straszny do ogarnięcia
    Ostatnio edytowane przez art8005 ; 17-01-2020 o 21:26
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  18. #438

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Zauważyłem ,ze mieli wodę od temperatury zewnętrznej +2 jak jest wyższa to nie .Napisz jeszcze dlaczego u ciebie sa 2 obiegówki w instalacji
    Edit.
    Przestudiowalem instrukcje instalacji mono i tam jest jedna obiegówka główna a za nią zawor trójdrożny ,druga pompa dodatkowa występuje jak jest bufor (sprzeglo)
    Nie wiem dlaczego są dwie obiegówki. Instalacja wykonana przez GHS, więc spodziewam się że powinno być prawidłowo.
    Jaki masz zawór 3d?
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  19. #439

    Domyślnie

    Cytat Napisał art8005 Zobacz post
    Magiczne dwa guziczki razem na sterowniku i wszystko bedziesz wiedział ,najszybciej instrukcje znajdziesz na stronie ghs od str.35
    Fabrycznie masz krzywa ustawiona -10/40 +15/25 stopni C
    Sterownik nie taki taki straszny do ogarnięcia
    Wiem jakie guziczki. Mam inną krzywą. U mnie max ustawił na 35 cz 36 z tego co pamietam. Dzis przy 2 na zewn, chodziła na 27 stopni. Zobaczymy. Po kilku godzinach skoczyła temp o stopien, do 21. Czesc ustawien mam poblokowanych chyba ze wzgl. na podlaczenie Salusa.
    Generalnie skupił sie na tym ze wszystko działa automatycznie. Tez pisał o przeczyszczeniu filtra. Chodzi o ten z zaworem na rurce przyłączeniowej czy ten w srodku, przezroczysty do wody? Nie dopytałem.

  20. #440
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś pomoże jak ustawić aby pompa działa przez cały tydzień tylko w godzinach 11 do 23 i jak ustawić wodę żeby grzała tylko od 15 do 22. Bo instrukcja jest dla mnie tragiczna i nic z niej nie wynika. Czuje się jak debil żeby to zrobić. Może jakiś krótki filmik na YouTube

Strona 22 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony