dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 42
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 833
  1. #561

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Przy 4 stopniach płynie ok 26-27 stopni. Tak ustawił GHS.
    Zawsze mogę podbić lub zmniejszyc całą krzywą - 5 do + 5.
    Mam niską ."deltę, bo przy zasilaniu ok 27 stopni, temp w podłodze
    to w tej chwili 24 stopnie.
    Grzeje przez ok 3 godziny plus jakieś 30 min na dwukrotne podgrzanie wody.
    Spalam 3-5 kWh dziennie w taniej taryfie.
    Bardzo dobre ocieplenie budynku,
    Jakie OZC budynku???
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 20-11-2020 o 18:04
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #562

    Domyślnie

    Nie robiłem.

  3. #563

    Domyślnie

    Dzisiaj moja pompa zaliczyła pierwszy defrost, , temp na zewnątrz od 0 do -2C.
    Przynajmniej temp. zasilania z krzywej poszła w górę i teraz średnia delta to ok 3.
    Pompa robi defrost co ok 30-40 min. też tak macie przy takich temperaturach na zewnatz?? Wiem , że to najgorszy okres bo wilgotnośc duża i niska temp.
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  4. #564

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    Dzisiaj moja pompa zaliczyła pierwszy defrost, , temp na zewnątrz od 0 do -2C.
    Przynajmniej temp. zasilania z krzywej poszła w górę i teraz średnia delta to ok 3.
    Pompa robi defrost co ok 30-40 min. też tak macie przy takich temperaturach na zewnatz?? Wiem , że to najgorszy okres bo wilgotnośc duża i niska temp.
    U mnie dzisiaj 0,5st robila defrosty co 2godziny ale nieraz tez robi co 45min
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #565

    Domyślnie Samsung EHS TDM+ 12KW

    hej, od 2 lat jestem użytkownikiem w/w pompy (CO+CWU). Dom parterowy z użytkowym poddaszem 12 letni 220m2+40m2 garaż(ogrzewany około 17C), 15 cm wełny na ścianach oraz 30 cm w poddaszu. Rodzina 5 osobowa. Temp w pomieszczeniach 21-22. Wcześniej miałem piec zgazowujący brykiet, dla komfortu obsługi dołożyłem PC. Generalnie jestem mega zadowolony, ale jak czytam posty o zużyciu 15kWh dziennie to wydaje mi się to mega mało ... ja takich wyników nie osiągam. Dla przykładu, przy średniej temp dziennej 5.52 C mam 32.86 kWh, dla średniej dzienniej temp 0 C (dziś) mam już około 60kWh. Wykres poniżej pokazuje: żółty to średnia temp dzienna, skala po prawej, zielony to dzienne zużycie w kWh, skala po lewej. Link do wykresu (https://snapshot.raintank.io/dashboa...a0l27N?orgId=2)

    Pytanie, czy ktoś ma podobna powierzchnie i mógłby sie wypowiedzieć co do swojego zużycia prądu ?
    Ostatnio edytowane przez tolky77 ; 25-11-2020 o 22:19

  6. #566
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Ja mam ogrzewanej powierzchni 300mkw. Instalacja mieszana. Poprzednich nocy u mnie było -6 i w dzień koło 0. Pompa zużyła 55kw

  7. #567

    Domyślnie

    Cytat Napisał tolky77 Zobacz post
    hej, od 2 lat jestem użytkownikiem w/w pompy (CO+CWU). Dom parterowy z użytkowym poddaszem 12 letni 220m2+40m2 garaż(ogrzewany około 17C), 15 cm wełny na ścianach oraz 30 cm w poddaszu. Rodzina 5 osobowa. Temp w pomieszczeniach 21-22. Wcześniej miałem piec zgazowujący brykiet, dla komfortu obsługi dołożyłem PC. Generalnie jestem mega zadowolony, ale jak czytam posty o zużyciu 15kWh dziennie to wydaje mi się to mega mało ... ja takich wyników nie osiągam. Dla przykładu, przy średniej temp dziennej 5.52 C mam 32.86 kWh, dla średniej dzienniej temp 0 C (dziś) mam już około 60kWh. Wykres poniżej pokazuje: żółty to średnia temp dzienna, skala po prawej, zielony to dzienne zużycie w kWh, skala po lewej. Link do wykresu (https://snapshot.raintank.io/dashboa...a0l27N?orgId=2)

    Pytanie, czy ktoś ma podobna powierzchnie i mógłby sie wypowiedzieć co do swojego zużycia prądu ?
    Ja ogrzewam dom o parametrach jak poniżej w stopce. Min zużycie to 16KWh /d ale przy temp na zewnątrz ok . 8 C. i przy grzaniu z przerwami wymuszonymi harmonogramem ,czyli ok 17 godz/d. Przy temp na zewnątrz ok 5-6 C zużycie dobowe ok 24-26 KWh , przy +2 w dzień i -2 w nocy ok . 44KWh . Wszystko bez CWU. Temp. w domu 22st . Też się frustruje jak widzę że inni zużywają 15 KWh na dobę z CWU lub mniej . Może mają po prostu lepiej docieplone domu. Widzę że zużycia mamy podobne .
    Czy Twoja pompa też pracuje na dużym przepływie ok. 28-30l/min i dąży do delty ok 2 K ??
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  8. #568

    Domyślnie

    Cytat Napisał tolky77 Zobacz post
    hej, od 2 lat jestem użytkownikiem w/w pompy (CO+CWU). Dom parterowy z użytkowym poddaszem 12 letni 220m2+40m2 garaż(ogrzewany około 17C), 15 cm wełny na ścianach oraz 30 cm w poddaszu. Rodzina 5 osobowa. Temp w pomieszczeniach 21-22. Wcześniej miałem piec zgazowujący brykiet, dla komfortu obsługi dołożyłem PC. Generalnie jestem mega zadowolony, ale jak czytam posty o zużyciu 15kWh dziennie to wydaje mi się to mega mało ... ja takich wyników nie osiągam. Dla przykładu, przy średniej temp dziennej 5.52 C mam 32.86 kWh, dla średniej dzienniej temp 0 C (dziś) mam już około 60kWh. Wykres poniżej pokazuje: żółty to średnia temp dzienna, skala po prawej, zielony to dzienne zużycie w kWh, skala po lewej. Link do wykresu (https://snapshot.raintank.io/dashboa...a0l27N?orgId=2)

    Pytanie, czy ktoś ma podobna powierzchnie i mógłby sie wypowiedzieć co do swojego zużycia prądu ?
    A skąd takie fajne zestawienie temp/zużycie KWh?? Czy sterownik PC pokazuje Ci też ilośc wyprodukowanej energiiw KWh? Liczyłeś może COP z tego?
    U mnie pokazuje ale jak sie policzy Wytworzone KWH/ Zużyte KWh to COP wychodzi zawsze ok 2,6-2,9 niezaleznie od temp na zewnatrz i temp zasilania, coś chyba ściemnia ten licznik wytworzonych KWh
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  9. #569

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    Czy Twoja pompa też pracuje na dużym przepływie ok. 28-30l/min i dąży do delty ok 2 K ??
    Nie wiem jak sprawdzić przepływ ... nie mam tego na wyświetlaczu. ale z obserwacji to zbiornik 1000 litrów mocno miesza, i jak podziele te 1000l/30l to daje mi około 30 minut ... i tak pewnie jest
    Jeśli chodzi o delte ....to pytasz jaka jest róznica pomiedzy temperatura wychodząca z PC a wchodzącą do PC ?

    W załączniku wykres .... wyglada ze pomiędzy 2-4 stopnie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	delta.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	450645  
    Ostatnio edytowane przez tolky77 ; 27-11-2020 o 13:17

  10. #570

    Domyślnie

    Cytat Napisał SARUL Zobacz post
    A skąd takie fajne zestawienie temp/zużycie KWh?? Czy sterownik PC pokazuje Ci też ilośc wyprodukowanej energiiw KWh? Liczyłeś może COP z tego?
    U mnie pokazuje ale jak sie policzy Wytworzone KWH/ Zużyte KWh to COP wychodzi zawsze ok 2,6-2,9 niezaleznie od temp na zewnatrz i temp zasilania, coś chyba ściemnia ten licznik wytworzonych KWh
    Mi sterownik nie pokazuje COP, zużycie biore z licznika energii. Dane zbieram przez raspberrypi do influx db skryptem który napisałem a prezentuje w Grafanie (też na raspberry pI)
    Swoją droga czy ktoś wie jak zaczytac z pompy przepływ ? jakbym miał przepływm + temp wejscia + temp wyjścia to na tej podstawie wyliczyłbym ilośc produkowanego ciepła ... ale nie wiem czy samsung ehs tdm+ ma jakies API zeby to zaczytać ...

    ps inna sprawa, że żużycie które pokazuje mi pompa (w aplikacji Samsung Smart Things) vs żużycie które zaczytuje z licznika energii jest zaniżone ... pompa zużywa 7% wiecej niz to co pokazuje ich aplikacja, jesli wierzyć licznikowi ORNO.
    Ostatnio edytowane przez tolky77 ; 27-11-2020 o 15:42

  11. #571

    Domyślnie

    Cytat Napisał tolky77 Zobacz post
    Mi sterownik nie pokazuje COP, zużycie biore z licznika energii. Dane zbieram przez raspberrypi do influx db skryptem który napisałem a prezentuje w Grafanie (też na raspberry pI)
    Swoją droga czy ktoś wie jak zaczytac z pompy przepływ ? jakbym miał przepływm + temp wejscia + temp wyjścia to na tej podstawie wyliczyłbym ilośc produkowanego ciepła ... ale nie wiem czy samsung ehs tdm+ ma jakies API zeby to zaczytać ...

    ps inna sprawa, że żużycie które pokazuje mi pompa (w aplikacji Samsung Smart Things) vs żużycie które zaczytuje z licznika energii jest zaniżone ... pompa zużywa 7% wiecej niz to co pokazuje ich aplikacja, jesli wierzyć licznikowi ORNO.
    Moja pompa to Samsung EHS 9KW na czynniku R32 i z nowym sterownikiem. Sterownik też nie pokazuje COP tylko ilość zużytych KWh ( i to się zgadza prawie w 100% z podlicznikiem ORNO - tzn. pompa zawyża nieznacznie zużycie) i ilość KWh dostarczoeej energii cieplnej do instalacji CO. Dzielę to przez zużycie i wychodzi COP , no i własnie kiepski. Nie wiem czy stare sterowniki dają podgląd do tych danych , ale może to i lepiej jeśli nie ,bo się przynajmniej nikt nie stresuje. W sterowniku można też podejrzeć aktualny przepływ oraz temp wyjścia/ wejścia wody w układzie CO ( czyli policzyć deltę) i temp. wyjścia / wejścia czynnika przychodzącego z jednostki zewnętrznej ( tam potrafi być naprawdę gorąco )
    Pompa ma niby ustawioną docelową deltę 5 C ale rzadko taką widzę i krótko , tylko jak szybko rośnie temp zasilania bo spada temp na zewnątrz, albo po przerwie w pracy pompy kiedy powrót jest zimny. Pompa cały czas idzie przepływie ok 30l/min i dąży do obniżenia delty, nie wyłącza się, chyba że delta 0.
    Dom 220m2 plus garaż 35m2 ( nieogrzewany) ogrzewane ok 190m2. 100m2 podłogówka 90m2 grzejniki przewymiarowane pod piec kondensacyjny, Ściany porotherm 25cm + styropian10cm+klinkier, poddasze wełna 20cm, wentylacja grawitacyjna . OZC - 9,6 KW. PC Samsung EHS 9Kw split 1f + Piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-w, + kominek z płaszczem wodnym+ CWU 300l + PV 9,16 KW

  12. #572

    Domyślnie

    Gdzie można podejrzeć temperaturę powrotu i przepływ? Na głównym ekranie , jeśli mamy te same, jest jedynie temperatura na wylocie i temp wewnętrzna.
    Co to znaczy niski COP? Jaki masz? Ja za listopad, dzieląc te dane mam równo 3.0. Ale to głównie grzanie CWU. Łącznie spaliłem 140kwh. Zobaczymy jak teraz bedzie.

    Ciekawa rzecz mnie spotkała z system przeciw-zamrożeniowym mojej PC. Powinna mieszać wodę na zewnątrz , wodą z podłogówki. Wyłączona PC uruchomiała sie sama, włączając pompę obiegowa raz na ok 2h i przy temperaturze wody w wymienniku na poziomie 6 stopni pracowała przez chwile. Straty małe,

    W tej chwili włączona PC uruchamia sie co powiedzmy 30-45 min i napełnia wymiennik zewnętrzny wodą z e zbiornika CWU. Na pewno sie tak dzieje bo woda na wylocie ma powiedzmy 35 i więcej stopni, tak temperaturę jak wodą w zbiorniku CWU. Najgorsze, że robi to juz przy temp poniżej 20 stopni na wylocie. I tak w kółko.

    Wymiana wody wymienniku wodą z podłogówki jest pewnie ekonomiczniejsza od tej z cWU. W zbiorniku temperatura spada po kilka stopni w ciągu kilku godzin.

    Nie wiem jaka funkcja za to odpowiada. Może zostało coś przeze mnie przestawione. musiałem zmienić ust. zaworu trójdr. aby funkcją ogrzewania nagrzać zbiornik CWU ale wróciłem już do stanu początkowego. Może podczas wymiany czujnika temp w zbiorniku instalator coś przedstawił. No nic, będziemy to sprawdzać. Instalator jeszcze raz musi sie pojawić, bo czujnik padł przez zamontowanie gniazda w zbiorniku z gorszej jakości stali niż sam nierdzewny zbiornik. Śniedzieje. Ot taka choroba wieku dziecięcego szaf izzyfast.
    Zastanawiam się, czy nie zresetować steronika. Czy poza ustawieniem krzywej coś jeszcze zmieniał instalator.

  13. #573

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Gdzie można podejrzeć temperaturę powrotu i przepływ? Na głównym ekranie , jeśli mamy te same, jest jedynie temperatura na wylocie i temp wewnętrzna.
    Co to znaczy niski COP? Jaki masz? Ja za listopad, dzieląc te dane mam równo 3.0. Ale to głównie grzanie CWU. Łącznie spaliłem 140kwh. Zobaczymy jak teraz bedzie..
    Bardzo ładny wynik. U mnie będzie sporo gorszy , ale zapewne także "dzięki" próbom zmuszenia pracy pompy do pracy stałej.
    Inna rzecz że się od pewnego czasu ochłodziło i jest sporo chłodniej niż na początku listopada.
    Bardzo mi odpowiadała taka praca , bo temperatura w domu bardzo stabilna , tak sama jak temepratura podłogi , ale niestety z powodu delty 6 nie ma szansy na taką pracę bo nie mogę zejść tak nisko z krzywą jakbym chciał i niestety mimo niskiej krzywej (+15/25 -15/30) dom po pewnym czasie zaczął się przegrzewać.
    Teraz ustawiłem wyższą krzywą (taką jak miałem do pracy w II taryfie) (+15/27 i -15/35) i włączyłem termostat i niech sobie grzeje ...

    Jaką masz u siebie krzywą ustawioną ? Wiem że inny dom , inna lokalizacja ale z ciekawości . Grzejesz dalej czasowo czy inaczej ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #574

    Domyślnie

    Tylko w taniej. Puściłem dziś przez noc bo dom sie wczoraj wychłodził do 21.4 w najzimniejszym pokoju, 22-01 i 03-06. Poszło na to jakieś 6-7kwh. Teraz w domu mam słonecznie to i temp 24 stopnie, ale rankiem było 22 w najzimniejszym pokoju. Krzywą mam ciągle tą ustawiona przez instal. +15/24 i -20/35.

  15. #575

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Tylko w taniej. Puściłem dziś przez noc bo dom sie wczoraj wychłodził do 21.4 w najzimniejszym pokoju, 22-01 i 03-06. Poszło na to jakieś 6-7kwh. Teraz w domu mam słonecznie to i temp 24 stopnie, ale rankiem było 22 w najzimniejszym pokoju. Krzywą mam ciągle tą ustawiona przez instal. +15/24 i -20/35.
    U nas to odpada .

    Ma być w całym domu cały czas około 23 stopnie. Nie chce mieć dużych wahań temperatury.

    Ma być komfortowo i to dla nas jest najważniejsze.

    Jak było cieplej na zewnątrz to spokojnie dało się grzać tylko w II taryfie i wahania temeeratury w domu były akceptowalne. Jak zrobiło się zimniej i większość czasu są przymrozki i temperatury ujemne to już niestety wahania były zbyt duże dla nas i włączyłem grzanie ciągłe.

    Niestety z powodu delty nie mogę zejść zbyt nisko z temperaturą zasilania i grzanie stałe u mnie odpało (probowalem jeszcze raz ale znow porazka) (po pewnym czasie mimo bardzo niskiej krzywej dom się przegrzewał).
    Teraz włączyłem termostat i grzejęte termostatem. Jak zrobi sie cieplej to wtedy znów będę grzał w II taryfie , ale jakiegoś wielkiego parcia aby grzać tylko i wyłacznie w II taryfie nie mam.
    Dla nas komfort na pierwszym miejscu , koszty na drugim ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #576

    Domyślnie

    Wiadomo. komfort najważniejszy. Od piątku ma być ciepło jak diabli i słonecznie. do 12 stopni. mrozów nie widac do stycznia... u mnie graniczna temp to 22 stopnie. Tak abym chodził po domu tylko w spodenkach Teraz tylko pozostaje dojść dlaczego mono pobiera wodę ze zbiornika cwu zamiast z podłogi do utrzymania temperatury dodatniej w wymienniku.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 01-12-2020 o 13:19

  17. #577

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Wiadomo. komfort najważniejszy. Od piątku ma być ciepło jak diabli i słonecznie. do 12 stopni. mrozów nie widac do stycznia... u mnie graniczna temp to 22 stopnie. Tak abym chodził po domu tylko w spodenkach Teraz tylko pozostaje dojść dlaczego mono pobiera wodę ze zbiornika cwu zamiast z podłogi do utrzymania temperatury dodatniej w wymienniku.
    Jak Ci pobiera z cwu?
    Przeciez przy mono tez masz zawor przelączajacy na grzanie c.o i na cwu zawsze po zagrzaniu cwu powinien sie przełączyc w pozycje do grzania c.o
    To chcesz powiedziec ze jest w takiej pozycji i za kazdym razem jak chce przepuscic wode przez jednostke zewnetrzna to przelacza ten zawór na pozycje cwu?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  18. #578

    Domyślnie

    No właśnie szukam rozwiązania tego małego problemu nie wchodząc aż w takie szczegóły bo sie na tym nie znam.
    Po instalacji , zeszłej zimy, przy wyłączonej PC temperatura w wymienniku spadała spokojnie do ok 6 stopni na wylocie. I trwało to naprawdę długo przy temp ok -5 stopni (nie pamiętam, 90min?). następowała wymiana, włączała sie pompa obiegowa i na wylocie miałem ok 23 stopnie.

    Teraz, mimo wyższych temperatur (przy wyłączonej pompie i temp. na CWU 44 stopnie), wymiana wody następuje co 20-30min, już przy temperaturze na wylocie w okolicach 18 stopni. Po wymianie na wylocie mam ok 38 stopni to zakładam, że to nie jest woda z podłogi , a ze zbiornika CWU. Podczas tej wymiany działa jedynie pompa obiegowa i jednostka wewn. No i jak zagrzeje zbiornik CWU o 1445 to do 1900 mam z 6 stopni mniej.

    Pewnie gdzieś coś przestawiłem. Tylko nie wiem jaka funkcja miałaby być odpowiedzialna za to. Zastanawiam się nad resetem ustawień.
    http://samsungehs.pl/wp-content/uplo...s%C5%82ugi.pdf

  19. #579
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moje małe spostrzeżenie.
    Pompę mam w harmonogramie pracy 5-22 a w godzinach 22-5 rano przerwa.
    I takie moje spostrzeżenie gdy pompa pracuje cały czas czyli 24 godziny na dobę pobiera około 0,5 kw na godzinę czyli 12 kw na dzień. A w trybie z przerwą przez pierwsze godziny od uruchomienia 2 kilowaty na godzinę i powoli spada. W załączniku podgląd z licznika energi pobranej. I teraz takie małe spostrzeżenie po co robić jej tą przerwę skoro gdy się po niej uruchomi zjada wszystko co zaoszczędziła przez 7 godzin...

  20. #580
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jolko

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jeśli tak jest faktycznie to bez sensu robić jej przerwy. To tak jakbyśmy się rozpędzali na autostradzie jedynie na 3 i 4 biegu do 140 km/h po czym włączali luz nie używając biegu 5 i 6.

    prawdopodobnie zdrowiej dla sprężarki jeśli ograniczymy ilość włączeń i wyłączeń.

Strona 29 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony