dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 42
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 833
  1. #741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie masz grzałki w baniaku CWU?
    Mam, ale w trybie awaryjnym podobno działają inne grzałki - wspomagające/przepływowe. Wyłączone je mam chyba w trybie serwisowym dlatego nie grzały. Będę próbował ja potem załączyć.
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  2. #742
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał I am Batman Zobacz post
    Mam, ale w trybie awaryjnym podobno działają inne grzałki - wspomagające/przepływowe. Wyłączone je mam chyba w trybie serwisowym dlatego nie grzały. Będę próbował ja potem załączyć.
    Nie wiem jak w Twojej PC ale kiedy zapytałem po co w moim baniaku grzałka skoro PC ma swoją, to instalator powiedział, że - grzałka w baniaku szybciej dogrzewa wodę w trybie mordowania legionelli (bo PC bodaj do 58stC sprężarką) plus jest dodatkowym zabezpieczeniem w razie awarii PC/ Jak widać po Twoich perypetiach, warto ją mieć.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #743

    Domyślnie

    No na pewno ta wbudowana mi się załączała jak jeszcze 'mordowałem' legionellę kiedy nie używałem CWU. Teraz jednak w trybie awaryjnym nie 'wystartowała'. Może jeszcze jakieś ustawienie które pominąłem. Serwisant jednak powiedział, że w tym trybie działa ta przepływowa. Faktycznie miałem ustawione #4021 jako 'nieuż.'.
    Ostatnio edytowane przez I am Batman ; 29-11-2021 o 14:11
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  4. #744
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dziś mam temperaturę na zewnątrz około 4st.. pompa kręci się na niskiej modulacji.. około 0.6/0.7 kw.. zassania się powoli i długo chodzi zaszroniona ale nie w całości tylko z 5 takimi paskami wolnymi od szronu na szerokość 5cm.. w końcu się zaszroni cała i zrobi sobie defrost.. mam wątpliwości ale może jednak wszystko ok? Może mnie ktoś uświadomi czy jest ok czy może jednak problem z czynnikiem?

  5. #745
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mnie to pompa samsung już denerwuje.
    Na pompie mam ustawione teraz przy - 4 na zewnątrz 31,5 stopnia na wyjściu. A rano budzę się i w domu 20,4 stopnia.
    Sam już nie wiem gdzie i z czym walczyć. Czy przepływy za małe choć rozkręcone są na maksa. Czy podłogówka źle położna Czy panele na podłodze za grube? Mam termometr laserowy to panele mają 24 stopnie a płytki 25,5 to bez szału. 20 cm styropianu na podłodze. 20 na ścianach. 25 na suficie. Okna 3 komorowe. Jak napale w kominku to ciepło trzyma dom. Według mnie coś nie tak z podłogówka.
    Ktoś ma jakieś sugestie? A jak u was wygląda temperatura na pompie i w domu teraz.
    Zdjęcia podgladowe rozłożonej podłogówki.



  6. #746

    Domyślnie

    A sterownik pokazuje Ci, że zasilanie ma 31,5 stopnia czy to tej temp nie dobija? Jakie Ci przepływy pokazuje i na ile % chodzi 'pompa w inwerterem'?

    Tryb serwisowy>Opcja strefy wewn.>Inf. o stanie strefy wewn.
    Ostatnio edytowane przez I am Batman ; 08-12-2021 o 10:18
    Dom parterowy pow. 105 m2.
    Izolacja 20 cm podłoga 036 (EPS 100), 20cm ściany 032, 24 cm strop 031. Wylewki jastrych 8cm.
    Pompa Samsung EHS 6kW Split z zasobnikiem CWU 260l, rekuperator Thessla Airpack 300h.

  7. #747

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    Na pompie mam ustawione teraz przy - 4 na zewnątrz 31,5 stopnia na wyjściu. A rano budzę się i w domu 20,4 stopnia
    20 cm styropianu na podłodze. 20 na ścianach. 25 na suficie. Okna 3 komorowe.
    Jak napale w kominku to ciepło trzyma dom. Według mnie coś nie tak z podłogówka.
    Ktoś ma jakieś sugestie? A jak u was wygląda temperatura na pompie i w domu teraz.
    1/ Chcąc mieć wyższą temperaturę z rana ;
    - należy w okresie przed wstawaniem podnieść temperaturę zasilania,
    2/ W dzień temperatury na zewnątrz są wyższe niż w nocy;
    - należy wówczas zmniejszyć temperaturę zasilania
    3/ Każdy dom jest inny i inaczej traci ciepło;
    - można dołożyć styropianu na suficie do ok;40 do 50 cm,
    - wówczas będzie można zejść z temperaturą zasilania,
    - dla podłogówki to ; 30 C do 35 C
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #748

    Domyślnie

    Jakie dobowe zużycie energii elektrycznej.

  9. #749
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przepływy są w okolicy 0,5 do 0,8 litra na minute i są otwarte na maxa a na tej PC nie można samemu zrobić wyższego biegu. Co do zużycia teraz przy - 4 praktycznie 24h ta sama tem. To zużycie około 20 KW. Z tego co widzę to dobija normalnie do tych 31,5.
    Innych rzeczy nie sprawdzę bo pompa mam 3 sezon jeszcze ze starym sterownikiem.


  10. #750

    Domyślnie

    Mam podobne odczucia ostatnio.
    U mnie też piętro deska barlinecka i mam po 6 godzinach grzania (zadane 29 stopni) u góry 22 stopnie a na dole 23,8. Dół skręcony do 0.5-1litra, góra rozkręcona co daje max 1.8 litra na petle. Więcej nie idzie, bo ta pompa ma przepływ jedynie 22litry/min. Dziś po raz pierwszy w nocy zajrzałem kilka razy do sterownika. Wiem, że to kiepska temperatura bo w okolicy 0 do -4, ale pompa się rozmrażała, innym razem szła na 25 stopni, raz na 28... Moim zdaniem ona wiecej myśli niz produkuje ciepła. Zużycie 8-10kwh z grzaniem CWU. To mało. My ślę, że puszcze ją na całą noc bo z akim przepływem ona musi popracować i zobaczymy jak sie sprawi.
    Może czynnika ma za mało?
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 08-12-2021 o 17:34

  11. #751
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Mam podobne odczucia ostatnio.
    U mnie też piętro deska barlinecka i mam po 6 godzinach grzania (zadane 29 stopni) u góry 22 stopnie a na dole 23,8. Dół skręcony do 0.5-1litra, góra rozkręcona co daje max 1.8 litra na petle. Więcej nie idzie, bo ta pompa ma przepływ jedynie 22litry/min. Dziś po raz pierwszy w nocy zajrzałem kilka razy do sterownika. Wiem, że to kiepska temperatura bo w okolicy 0 do -4, ale pompa się rozmrażała, innym razem szła na 25 stopni, raz na 28... Moim zdaniem ona wiecej myśli niz produkuje ciepła. Zużycie 8-10kwh z grzaniem CWU. To mało. My ślę, że puszcze ją na całą noc bo z akim przepływem ona musi popracować i zobaczymy jak sie sprawi.
    Może czynnika ma za mało?
    Sam sobie odpowiedziales na pytanie, pompa musi popracować to nie kopciuch, że nagrzeje moment.
    Ps. mam przepływy 2,5 do 3 l/min 12 pętli. Podniesienie temperatury o 1 stopień w domu zajmuje cała noc (grzeje g12w)

  12. #752

    Domyślnie

    Jak możesz mieć takie przepływy jak maks to 22l/min? No chyba, że to nie 8ka Ciekawe jakie przepływy ma 12kw Ta pompa chyba bardziej nada sie na 18 pętli.

    U mnie nie pomaga też deska barlinecka na pietrze. Dół mógłbym grzać 2h dziennie z przepływami 1l/min aby miec ponad 23 stopnie. Góra wymaga jednak dostarczenia wiecej energii aby przekroczyć 22.5 stopnia. .
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 09-12-2021 o 10:59

  13. #753
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja to nie wiem jak wy macie tyle stopni w domu skoro grzejecie pare godzin dziennie. U mnie chodzi na sztywno na 31,5 stopnia 24 h na dobę. Mam 8 Kw foto na dachu to niech działa i tak za free. Jedno mnie dziwi jak zrobiłem kiedyś z przerwa nocną to żeby pompa nagrzać tą wodę to pożerała pierwsze godziny 1,5-1,8 kw a nie jak teraz około 0,7 kw na godzinę

  14. #754

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    Ja to nie wiem jak wy macie tyle stopni w domu skoro grzejecie pare godzin dziennie. U mnie chodzi na sztywno na 31,5 stopnia 24 h na dobę. Mam 8 Kw foto na dachu to niech działa i tak za free.
    Zimą to nie wiem czy masz z tych paneli choćby 0.5KW więc jakie to free.
    Ja grzeje według krzywej - ustawione +1 domylnej pętli i w domu jest 22C na dole i 20-21 na górze. Grzeje według taryfy G12w wiec nocą i weekendy.
    Jak jest mega zimno w dzien poniżej -2C to dogrzewam dodatkowe 2-3h po poludniu.
    U ciebie jest coś skopane, nie wierze żeby przy 31C na wyjsciu podloga miala poniżej 24C. U mnie przy 31C na wyjsciu podloga w najdalszych pokojach ma 26-27 na panelach.

  15. #755
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No mam za free bo w magazynie energii mam 3000 KW to z tego sobie teraz pobiera i rachunki po 30 zł na dwa miesiące. A wracając do temperatury tez mi się wydaje ze coś jest nie halo ale tak naprawdę nie wiem gdzie szukać bo każdy ręce umywa. Hydraulik ze wszystko odpowietrzone i ok jest. Pan od pompy przyjechał na serwis i tez mówi ze jest wszytko ok. Tak ze nie mam pojęcia gdzie szukać teraz nikt do niczego się nie przyzna a znaleźć kogoś dobrego żeby teraz podjechał i zobaczył to graniczy z cudem…

  16. #756
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A i dokładnie przy 31,5 na wyjściu
    Panele mają 24,7 a płytki około 26,4
    Ogólnie mam wrażenie ze jak nie było paneli to na samym początku było bardzo ciepło w domu. Z tego co widzę to te panele jakoś nie reagują czy tem. 26 czy 30 na wyjściu i przeważnie mają stałą temperaturę w okolicach 24 stopni.

  17. #757
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jak możesz mieć takie przepływy jak maks to 22l/min? No chyba, że to nie 8ka Ciekawe jakie przepływy ma 12kw Ta pompa chyba bardziej nada sie na 18 pętli.

    U mnie nie pomaga też deska barlinecka na pietrze. Dół mógłbym grzać 2h dziennie z przepływami 1l/min aby miec ponad 23 stopnie. Góra wymaga jednak dostarczenia wiecej energii aby przekroczyć 22.5 stopnia. .
    Moc to 9kw, zrobię ci zdjęcie i podeślę

  18. #758
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    Ja to nie wiem jak wy macie tyle stopni w domu skoro grzejecie pare godzin dziennie. U mnie chodzi na sztywno na 31,5 stopnia 24 h na dobę. Mam 8 Kw foto na dachu to niech działa i tak za free. Jedno mnie dziwi jak zrobiłem kiedyś z przerwa nocną to żeby pompa nagrzać tą wodę to pożerała pierwsze godziny 1,5-1,8 kw a nie jak teraz około 0,7 kw na godzinę
    Bo mają ciepłe domy i za dużej mocy pompy, u ciebie jak chodzi pompa cały czas to jest wszystko ok, bo masz dobrana moc do potrzeb domu. Ja jak grzeje czasowo, czyli w g12 w to pierwsze godziny też zasuwa z bobrem 2.5-2.8 kw /h, potem schodzi nisko do 0.6-0.8 kw/h

  19. #759

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrek565 Zobacz post
    A i dokładnie przy 31,5 na wyjściu
    Panele mają 24,7 a płytki około 26,4
    Ogólnie mam wrażenie ze jak nie było paneli to na samym początku było bardzo ciepło w domu. Z tego co widzę to te panele jakoś nie reagują czy tem. 26 czy 30 na wyjściu i przeważnie mają stałą temperaturę w okolicach 24 stopni.
    Nie mam Samsunga. Mam pompę LG 9KW. Przepływ mam bardzo wysoki sporo ponad 30L/min , wychodzi około 3l/min na każdą sekcję rozdzielacza (12 sekcji).
    U siebie mam ulożone ogrzewanie co 15cm i co 10cm w łazienkach.

    Obecnie idzie 29 stopni w podłogę , 27 stopni powrót (delta 2).
    W domu 22,6 stopnia (w salonie)

    Temp podłóg (pirometrem sprawdzałem przed chwilą).

    Tam gdzie płytki (salon) - około 27 stopni
    W łazience płytki - około 28 stopni
    W pokoju gdzie są panele - 26 stopni.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #760
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shrek565

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To mamy taką samą moc pompy też mam 9 kw tylko ze mi grzeje 135 m2 plus garaż 25 m ale tam podłogówka jest rozłożona co 40 cm. No u Ciebie przy zadanej tem 29 stopni na pewno masz cieplejsze podłogi. No chyba ze mój pirometr jest do dupy…
    Ja w tym momencie przy 31,5 mam w domu 22 C. Nie wiem może 25 cm styro na stropie to za mało. Na wszytko jeszcze jest 5 cm wylewki. Muszę pożyczyć od znajomego kamerę termowizyjną i poszukać czy to wina pompy czy gdzieś po porostu ciepło ucieka. W końcu to nowy 2 letni dom… Co nie zmieni faktu, że u mnie przy 31,5 podłogi są chłodniejsze a obwiniał bym za to mniejsze przepływy niż u Ciebie.

Strona 38 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony