dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    4,5kWp za 27k PLN = 6000 PLN / kWp w huk pieniędzy!!! Za tyle można 10kWp zrobić
    Poproszę o ofertę, może być na priv.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Poproszę o ofertę, może być na priv.
    Nie jestem sprzedawcą ale wystarczy poszukać np. tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...-mo%C5%BCliwe/

    A nie wszystko ktoś ma za ciebie zrobić.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie jestem sprzedawcą ale wystarczy poszukać np. tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...-mo%C5%BCliwe/

    A nie wszystko ktoś ma za ciebie zrobić.
    Szukałem długo ... zdecydowałem się na ofertę sklepu Internetowego, który sprzedaje te graty od lat. Cen lepszych na graty nie znalazłem, wytargowałem jeszcze rabat.
    Ja wiem że można taniej kupić używane panele i założyć ze szwagrem, ale nie o to mi chodziło.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja 3 lata temu za 3,3kW zapłaciłem 15k PLN 15 / 3,3 = 4,500 PLN/kWp i to na monoktyształach Suntecha Oczywiście firma przyjechała zamontowała ja tylko ekipie kawę zrobiłem.

    Tu mam jeszcze inną ofertę którą dostałem od kolegi z forum który też montował panele 5,3kW za 21k PLN finalnie z inwerterem 3F zapłacił 22k PLN
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	528
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	406593

    Ta sama oferta na 4,25kWp 18100 PLN
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.JPG
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	406594
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-02-2018 o 11:33
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #25

    Domyślnie

    za 300W panele ?

    Czytałem też na elektrodzie, kontaktowałem się z niektórymi osobami, cena poniżej 5kzł/kWp to jedynie najtańsze panele i to 260-275W.

  6. #26

    Domyślnie

    Słuchaj liczy się PLN/kWp a nie panele takie czy inne. Jeśli Telesun to najtańsze panele to OK, Moje monokryształy 275W 4 busbary też są kiepskie prawda
    Jeśli będziesz chciał tytanowe mocowanie na dach zapłacisz 200000 PLN co nie zmieni że moc będzie identyczna.
    A panel 300W czy 330W w cenie z tyłka ma znaczenie tylko wtedy kiedy mamy bardzo mało miejsca na dachu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Słuchaj liczy się PLN/kWp a nie panele takie czy inne. Jeśli Telesun to najtańsze panele to OK, Moje monokryształy 275W 4 busbary też są kiepskie prawda
    Jeśli będziesz chciał tytanowe mocowanie na dach zapłacisz 200000 PLN co nie zmieni że moc będzie identyczna.
    A panel 300W czy 330W w cenie z tyłka ma znaczenie tylko wtedy kiedy mamy bardzo mało miejsca na dachu.
    właśnie o tym pisałem.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Albo gdy mocujemy je na trackerze.
    Jak kogoś stać na wydanie 10k PLN na samo mocowanie dla 2kWp to OK. Jednak wszystko sprowadza się do tego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	797
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	406600

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	406601

    A nie do ilości pieniędzy jaką wydamy na instalację czy to będą panele po 330W czy 250W znaczenie ma tylko wynik końcowy
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cichy9

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Można jakieś na miary na firmę która sporządziła ofertę



    Ja 3 lata temu za 3,3kW zapłaciłem 15k PLN 15 / 3,3 = 4,500 PLN/kWp i to na monoktyształach Suntecha Oczywiście firma przyjechała zamontowała ja tylko ekipie kawę zrobiłem.

    Tu mam jeszcze inną ofertę którą dostałem od kolegi z forum który też montował panele 5,3kW za 21k PLN finalnie z inwerterem 3F zapłacił 22k PLN
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Przechwytywanie.JPG Wyświetleń: 204 Rozmiar: 84,7 KB ID: 406593

    Ta sama oferta na 4,25kWp 18100 PLN
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Przechwytywanie2.JPG Wyświetleń: 156 Rozmiar: 81,7 KB ID: 406594

    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 05-02-2018 o 11:33

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Ceny instalacji w przeliczeniu PLN / kWp zależy od bardzo wielu czynników. i nie da się bezpośrednio porównać różne systemy:
    - panele mono lub poli
    - panele o większej lub mniejszej sprawności
    - inwerter - typ, moc i 1-fazowy lub 3- fazowy
    - dodatkowe elementy (np. optymalizatory)
    - rodzaj pokrycia dachu
    - i pewnie kilka innych

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cichy9

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja 3 lata temu za 3,3kW zapłaciłem 15k PLN 15 / 3,3 = 4,500 PLN/kWp i to na monoktyształach Suntecha Oczywiście firma przyjechała zamontowała ja tylko ekipie kawę zrobiłem.

    Tu mam jeszcze inną ofertę którą dostałem od kolegi z forum który też montował panele 5,3kW za 21k PLN finalnie z inwerterem 3F zapłacił 22k PLN
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	528
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	406593

    Ta sama oferta na 4,25kWp 18100 PLN
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.JPG
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	406594
    Można jakieś na miary na firmę która sporządziła ofertę

  12. #32

    Domyślnie

    mi instalację fotowoltaiczną wykonała firma [moderowano] pełen profesjonalizm, zaangażowanie w zadowolenie klienta, rzeczowy dobór urządzeń, czas realizacji na plus, polecam i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-07-2019 o 11:06 Powód: Doceniamy polecenia, ale tylko te wiarygodne.

  13. #33

    Domyślnie

    Witam jak zdemontuje panele fotowoltaiczne na dachu a resztę osprzętu za miesiąc w domu to czy nie uszkodza się panele w taki sposób.

  14. #34

    Domyślnie

    Przepraszam chciałam napisać jak zamontuje....

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony