dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    chętnie poczytam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #22

    Domyślnie

    Trochę minęło ale sprawa załatwiona na zgłoszenie przebudowy z projektem konstrukcyjnym. Koszt 1800 zł. Zgłoszenie zrobione początkiem Lutego, po tyg informacja, że konieczne jest uzupełnienie, projekt konstrukcyjny wymagamy w 4ech egzemplarzach, choć nie wiem po co skoro kierownik budowy ani dziennik budowy nie jest wymagany. Dzisiaj odebrałem wszystko że Starostwa. Można działać

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,

    Pozwól mi korzystać z tego tematu - jest dość stary, tymczasem zmieniło się ustawodawstwo, ale wciąż mam kilka pytań.

    Począwszy od części prawnej, widzę, że nastąpiły zmiany w 2015 r., na wybicie okna w ścianie wsparcia, od czerwca 2015 r., nie trzeba pozwolenia - tak? Czy scenariusz, który prezentuję na zdjęciu - https://paste.pics/C2MYX ?
    https://www.prawo-budowlane.info/wyk...budowlane.html

    Należy uzyskać zgodę od zarządcy / właściciela budynku. Okno zostanie skierowane do zielonego parku / cmentarza - potrzebuję dodatkowego zezwolenia?

    Oraz o pracy / konstrukcji - jaki jest koszt związany z taką pracą - otwartą powierzchnię w ścianie, nadproża (w razie potrzeby), instalacja okna itp. Ktoś z takim doświadczeniem?

    Pozdrawiam

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - przebudowa ściany zewnętrznej wymaga ZGŁOSZENIA.
    - zakres ZGŁOSZENIA - określony jest w Art. 30. Ustawy Prawo Budowlane
    - " zgoda od zarządcy / właściciela budynku " - to jest chyba oczywiste ?
    - koszt związany z częścią konstrukcyjną - to jest pytanie do projektanta konstrukcji, który wykona stosowne obliczenia statyczne i wyda odpowiednie nadproże ... o ile właściciel budynku zgodzi się na takie " otworowanie " w ścianie i będzie ono zgodne z przepisami budowlanymi.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - przebudowa ściany zewnętrznej wymaga ZGŁOSZENIA.
    - zakres ZGŁOSZENIA - określony jest w Art. 30. Ustawy Prawo Budowlane
    - " zgoda od zarządcy / właściciela budynku " - to jest chyba oczywiste ?
    - koszt związany z częścią konstrukcyjną - to jest pytanie do projektanta konstrukcji, który wykona stosowne obliczenia statyczne i wyda odpowiednie nadproże ... o ile właściciel budynku zgodzi się na takie " otworowanie " w ścianie i będzie ono zgodne z przepisami budowlanymi.
    Dzięki!
    Tak, zgoda od zarządcy / właściciela budynku jest oczywiste (zapytałem o dodatkowego zezwolenia/zgoda). Wiedziałem o ZGŁOSZENIA, ale nie napisałem.
    W Krakowie jest ta procedura?
    https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=44499

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony