dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Hej, odkopuję temat bo stoję przed podobnym dylematem tylko, że warunki "lokalowe" trochę inne. Niby mam SSZ ale ogromne szpary pomiędzy dachem, a ścianami zewnętrznymi (brak elewacji, nieocieplona murłata od wewnątrz), duża szpara pod bramą garażową, antresola i brak ogrzewania (brak komina więc nawet kozy nie zainstaluję). Tynki CW, początek prac: po wszystkich świętych. Pracy na 3 tygodnie z uwagi na wielkość domu. Tynkarz sugeruje przełożenie tynków na wiosnę..sama nie wiem. Budowa na Mazurach.
    Podstawowe pytanie: ocieplenie jest? Bez ocieplenia budynku tynki przemarzną od ścian tak czy inaczej, bez względu jaką kozę zamontujecie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie ma, budynek z silki. Największe wątpliwości budziły u mnie te otwarte przestrzenie przy murłatach - bo co z tego, że będę grzała jak i tak całe ciepło ucieknie tymi otworami. Teoretycznie mogłabym je zatkać jakoś prowizorycznie no ale to jest kilkadziesiąt mb = spory koszt no i znowu trzeba by kombinować czym i jak to zrobić, żeby spełniło swoją rolę. O tym, że jest ryzyko, że tynk może przemarznąć od ściany przy grzejącej kozie czy nagrzewnicach nawet nie pomyślałam. Wręcz przeciwnie - myślałam, że to rozwiąże problem krótkotrwałych ewentualnych przymrozków w nocy.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Nie ma, budynek z silki. Największe wątpliwości budziły u mnie te otwarte przestrzenie przy murłatach - bo co z tego, że będę grzała jak i tak całe ciepło ucieknie tymi otworami. Teoretycznie mogłabym je zatkać jakoś prowizorycznie no ale to jest kilkadziesiąt mb = spory koszt no i znowu trzeba by kombinować czym i jak to zrobić, żeby spełniło swoją rolę. O tym, że jest ryzyko, że tynk może przemarznąć od ściany przy grzejącej kozie czy nagrzewnicach nawet nie pomyślałam. Wręcz przeciwnie - myślałam, że to rozwiąże problem krótkotrwałych ewentualnych przymrozków w nocy.
    Pośpiech jest złym doradcą. Można prowizorycznie najtańsza wełna upchać szpary ale pasuje ogrzać coś. Jak masz możliwość i czas to przeloz na początek wiosny tynki chyba że zima będzie łagodna.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No właściwie to nie mam jakiegoś szczególnego parcia, oczywiście wolałabym już mieć te tynki i kolejną rzecz odhaczoną żeby myśleć na spokojnie o kolejnych etapach. Jeśli zima będzie łagodna to może można by rozprowadzać instalacje i szykować się do zrobienia wylewek wczesną wiosną, a tak znowu wszystko będzie czekać. No i jeszcze te kable na wierzchu, no i jak nic cena na wiosne będzie inna jak teraz.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  5. #45

    Domyślnie Tynki

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    No właściwie to nie mam jakiegoś szczególnego parcia, oczywiście wolałabym już mieć te tynki i kolejną rzecz odhaczoną żeby myśleć na spokojnie o kolejnych etapach. Jeśli zima będzie łagodna to może można by rozprowadzać instalacje i szykować się do zrobienia wylewek wczesną wiosną, a tak znowu wszystko będzie czekać. No i jeszcze te kable na wierzchu, no i jak nic cena na wiosne będzie inna jak teraz.
    Mieliśmy podobny dylemat... Jutro wchodzi tynkarz. Dom nieocieplony, jedynie kozę mamy zamiar zamontować.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Również miałem wątpliwości co do robienia tynków o tej porze, ale we wtorek ekipa zakończyła prace. Wszsytko wyszło bardzo dobrze. Tynkarze twierdzą że nie trzeba dogrzewać i że spokojnie sobie będą schły. Podobno najważniejsze aby wewnątrz ściany przed tynkowaniem nie miały ponizej 0 bo wówczas nie robią.
    Mam budynek nieocieplony z porothermu. Poddasze również nie ocieplone- membrana i dachowka wiec nawet nie ma co grzać bo i tak wszsytko ucieknnie. W domu mam jakieś 7-8 stopni.

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej, ja wczoraj wróciłam właśnie z budowy do domu (Śląsk). Różnica temperatur jakieś 6 stopni - tam +3 tu +9. I to niestety robi konkretną różnicę. Jak u nas jeszcze na plusie to tam murowany minus. Nawet jak na termometrze było 2 na plusie to jak zaczęło wiać to od razu w domu robiło się koszmarnie zimno i wilgotno. Współczułam nawet hydraulikom, że muszą marznąć przy robocie. A od grudnia w prognozie już tylko delikatne plusy a w nocy raczej poniżej zera. Dom spory, 3 tygodnie roboty - ciężko byłoby to ogarnąć. Ja już pogodziłam się, że tynki będą na wiosnę. Tyle chociaż, że wszystkie instalacje już rozprowadzone więc jak tylko temperatury zaczną isć do góry tynkarz może wchodzić. Ale gdybym budowała na południu to bym zaryzykowała.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Minako88

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-526
    Posty
    4

    Domyślnie

    My słyszeliśmy, że nie ma problemu, jeśli temperatura nie spada poniżej 0 stopni. Jeśli będzie niższa trzeba czekać na wiosnę i u nas tak raczej będzie

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Hej, ja wczoraj wróciłam właśnie z budowy do domu (Śląsk). Różnica temperatur jakieś 6 stopni - tam +3 tu +9. I to niestety robi konkretną różnicę. Jak u nas jeszcze na plusie to tam murowany minus. Nawet jak na termometrze było 2 na plusie to jak zaczęło wiać to od razu w domu robiło się koszmarnie zimno i wilgotno. Współczułam nawet hydraulikom, że muszą marznąć przy robocie. A od grudnia w prognozie już tylko delikatne plusy a w nocy raczej poniżej zera. Dom spory, 3 tygodnie roboty - ciężko byłoby to ogarnąć. Ja już pogodziłam się, że tynki będą na wiosnę. Tyle chociaż, że wszystkie instalacje już rozprowadzone więc jak tylko temperatury zaczną isć do góry tynkarz może wchodzić. Ale gdybym budowała na południu to bym zaryzykowała.
    Po tynkach w domu robi się troszkę cieplej. Może nie od razu jak jest sporo wilgoci ale każego dnia jest lepiej. U mnie duże przesklenia na południe i antresola też robi robotę.

  10. #50

    Domyślnie

    Filozofowanie na oczywisty temat....
    Odpowiedź prosta- nie robić.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Hej, odkopuję temat bo stoję przed podobnym dylematem tylko, że warunki "lokalowe" trochę inne. Niby mam SSZ ale ogromne szpary pomiędzy dachem, a ścianami zewnętrznymi (brak elewacji, nieocieplona murłata od wewnątrz), duża szpara pod bramą garażową, antresola i brak ogrzewania (brak komina więc nawet kozy nie zainstaluję). Tynki CW, początek prac: po wszystkich świętych. Pracy na 3 tygodnie z uwagi na wielkość domu. Tynkarz sugeruje przełożenie tynków na wiosnę..sama nie wiem. Budowa na Mazurach.
    Akurat tynkuję mieszkanie w bloku, więc tak dla wyobraźni - tynki gipsowe 1-1,5 cm na BK schną w ciepłym i wietrzonym mieszkaniu 7-9dni. Te same tynki, rzucone na ściany z cegły pokryte tynkiem c-w schną już dwa tygodnia a jeszcze po przeciągnięciu po nich ręką jest ona mokra. Od wczoraj działa osuszacz powietrza, może coś przyśpieszy, bo Święta blisko.
    U Ciebie termin po świętach, 3tyg roboty ,nie wiadomo w jakiej pogodzie, na zimnych ścianach w nieocieplonym domu. Może się uda, ale jak się nie uda, to co wtedy?

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytajnick, ja już odpuściłam. Dylemat dotyczył zaczęcia prac tuż po wszystkich świętych. I z perspektywy czasu stwierdzam, że można było zaryzykować. Ale oczywiście hydraulik się nie wyrobił, więc temat upadł. Obecnie na Mazurach już zimno, a będzie jeszcze zimniej. Tynki przełożone na wiosnę!
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Pytajnick, ja już odpuściłam. Dylemat dotyczył zaczęcia prac tuż po wszystkich świętych. I z perspektywy czasu stwierdzam, że można było zaryzykować. Ale oczywiście hydraulik się nie wyrobił, więc temat upadł. Obecnie na Mazurach już zimno, a będzie jeszcze zimniej. Tynki przełożone na wiosnę!
    Dziękować hydraulikowi

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Dziękować hydraulikowi
    +13 stopni - chyba jednak podziekowania byly przedwczensne...

    Btw nikt nie wspomnial podstaowowej rzeczy - mozna zrobic tynki na sucho, o kazdej porze roku, klej schnie szybko i mozna od razu malowac...

    Lata 70te byly 50 lat temu i technika poszla do przodu w kazdym cala Ameryka i Skandynawia tak robi wiec raczej dobra technika.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    witam, u mnie tynkowanie właśnie trwa. Jakieś 60% wykonane, zaczeliśmy na początku grudnia. Przy temperaturach ujemnych na zewnątrz mieliśmy minimalnie 7 stopni na plusie (koza, dwie nagrzewnice i dwa osuszacze). Budynek z porothermu, najgorzej jest przy elementach konstrukcyjnych z betonu - szybko ciągną wilgoć z zewnątrz oraz niską temperaturę.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    To żeby nie było tak kolorowo. Moje tynki już schną prawie miesiąc i.....dalej ściany są mokre. Wietrze codziennie. Dziś wypożyczyłem osuszacz bo jednak trwa to za długo. Wilgotność w domu na poziomie 82% :/

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja skończyłem tynki dwa tygodnie temu. Ty k c-w na beton komórkowy, nawet jak jest na dworze - 3 to nie przemarza przez mur a tynki już fajniutkie jaśniutkie. w pełni na pewno nie wyschły ale zimę spokojnie wytrzymają xd

  18. #58

    Domyślnie

    bo cw szybko schną tym bardziej na suporeksie który wpije część wody

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_86 Zobacz post
    To żeby nie było tak kolorowo. Moje tynki już schną prawie miesiąc i.....dalej ściany są mokre. Wietrze codziennie. Dziś wypożyczyłem osuszacz bo jednak trwa to za długo. Wilgotność w domu na poziomie 82% :/
    Doby pomysł. W mieszkaniu o którym pisałem wyżej wstawiono taki marketowy za 400zł i ściągał ok 10l przez 12h i ściany bardzo ładnie schły. Co ważne - pomieszczenia suszone muszą być zamknięte.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    u mnie od wczoraj kładą tynki cementowe - garaż, łazienki, kotłownie, warsztat. Mam nadzieje, że będą szybko schły tak jak piszecie i bez problemów z minusowa temperaturą - teraz jest jakieś -4 st na zewnątrz, w środku +12.
    Tynki mineralne jak tylko przychodzi deszcz to łapią wilgoć przez betownowe słupy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191228_172406.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	438609

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony