dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Pompa p/w Sofath Lizea lv200 - doświadczenia użytkowników

    Witam
    Mam nadzieję że znajdą się tutaj użytkownicy pompy ciepła Sofath Lizea lv200 bądź odpowiednika Die Dietrich Alezio AWHP-V200.
    Jesteśmy użytkownikami pompy Sofath 11 kW.
    Powierzchnia grzania 150 M/2 , podłogówki po całości + dwie drabinki w łazienkach.
    Zasilanie przez bufor 80 litrów , parter i poddasze, sterowane termostatami. Na dole termozawory u góry jeden termostat.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam Alezio sam ją montowałem posiadam ją od miesiąca wcześniej miałem gaz z butli, w domu 100% podłogówka i dwie drabinki w łazienkach, podobno korzystają z jednostek zewnętrznych Mitsubishi ja ma PW 8kW, póki co jest ok zobaczę jak będą wyglądały rachunki.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Witam
    Ja mam Alezio sam ją montowałem posiadam ją od miesiąca wcześniej miałem gaz z butli, w domu 100% podłogówka i dwie drabinki w łazienkach, podobno korzystają z jednostek zewnętrznych Mitsubishi ja ma PW 8kW, póki co jest ok zobaczę jak będą wyglądały rachunki.
    Jakie wylewki? Cement czy anhydryt? Jakie grubości górai dół?
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  4. #4

    Domyślnie

    W domu mam zwykłe cementowe wylewki, wylewka góra/dół 7cm tak że bez szału dom budowany 9 lat temu. Na podłodze 15cm styropianu (6+6+3) na ścianie 15 cm okna dwuszybowe na stropie od 25(skosy) 40(poziom) rekuperator, tak to u mnie wygląda grzałem się gazem a tak naprawdę kominkiem bo gaz z butli z Gaspolu to koszmar szukałem pompy ciepła żeby było taniej znalazłem człowieka, który takie sprzedaje, sam wszystko poskładałem a kolega chłodniarz zrobił próżnię i sam wszystko odpaliłem sterownik mało intuicyjny, ale całość trochę już działa. Dodatkowo mam sprzęgło 50 l i oddzielne pompy góra dół, nie mam licznika ale jak dostanę pierwszy rachunek to orientacyjnie będę wiedział ile zjadła pompa, pogoda póki co łaskawa dal takich jak ja.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Przemas90

    Jak sterujesz pracą pompy??? jak pracą CWU???
    Ja próbowałem CWU ustawić w pewnych godzinach ale nie załącza się. Nie wiem w czym problem.
    Pozdrawiam
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  6. #6

    Domyślnie

    Tak jak pisałem mam póki co tylko ogrzewanie domu, cwu jeszcze nie zrobiłem, pompami póki co steruje sterownik pokojowy, docelowo będą dwa sterowniki każdy będzie mógł załączyć pompę ciepła i przypisaną mu pompę obiegową. Pompę tak mam póki co ustawioną że jej praca jest możliwa tylko po sygnale z czujnika w domu, dużo pracuję tak jak pisałem sam wszystko uruchomiłem i nie mam czasu tego skończyć ważne że grzeje dom, mam tez piec gazowy dedietrich i widzę, że zrobili podobnie sterownik w pompie nie skopiowali tego od mitsubishi w piecu tez miałem problem z cwu ale przerobiłem trochę sterowanie i mogę decydować kiedy grzać cwu. Nie zrobię wcześniej jak na wiosnę cieplej wody z pompy ale jak to uruchomię, to napiszę jak zrobić aby woda była grzana w odpowiednich godzinach.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam pytanie jak długo użytkujecie pompę jakie macie koszty, rozumiem że ktoś Ci montował pompę co sądzi o tym grzaniu CWU, czemu masz taką dużą jednostkę przy tak docieplonym domu mam podobną powierzchnię a dom gorzej ocieplony i 8kW, jak długo Ci się odszrania, ja pracuję póki co tylko w II taryfie a odszranianie trwa ok 3 minut przy temperaturach ok -2, fajnie że ktoś też ma takiego dziwoląga myślałem że tu już nie będzie nikogo poza użytkownikami Panasonic'a

  8. #8

    Domyślnie

    Pompa chodzi od 17.05.2017 i wygrzewała trochę anhydryt i pracowała tylko na CWU.
    Grzeje w domku od początku października ale wtedy dom był nie zamieszkały i bez wentylacji.
    Normalne grzanie to od 26 października bo juz dwu taryfowo G12W a mieszkamy od 26 listopada.
    Pompę montował mi przedstawiciel Sofath z okolic Nowego Tomyśla. Brak zastrzeżen co do montażu choć przekazane info o pompie nie było za bogate.
    Czemu 11kW, tak wyszło z wyliczeń - punkt biwalentny -16,5stopni.
    staram sie grzac tez tylko w II taryfie a odszranianie trwa tez ok. 3 min przy użyciu grzałek 9kW.
    Nie wiem dlaczego po wyłaczenie grzanie przez termostat i wyłączenie się pompy (przekreślone kaloryfer na wyświetlaczu) nie zawsze wyłącza się pompa obiegowa. Chodzi wtedy na 20% i miesza cały czas w buforze.
    Za grudzień T1= 152 kW (0,6613) i T2= 430 kW (0,2629) ENEA No i 4 razy rozpalone w kozie w salonie.
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  9. #9

    Domyślnie

    Czy masz sprzęgło? u mnie odszranianie trwa 3 min ale bez grzałek w ogóle są u mnie są one niepodpięte, ja na początku miałem problem z tym że mi się pompa samoczynnie załączała i utrzymywała stałą temperaturę w sprzęgle ale wyłączyłem ochronę przed zamarzaniem i jak pompa nie ma sygnału pracy z termostatu to pompa obiegowa też nie pracuje (wybieg 2 min i staje) podeślę Ci parametr i sobie zobaczysz jak masz ustawione u siebie, zawsze możesz zmienić ten parametr i zaobserwować czy coś to dało, ja często tak robię, ważne żeby nie zmieniać czegoś chaotycznie i pamiętać jak było wcześniej.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak mam bufor 80 l wpięty rownolegle i potem dwie pompki CO - dół i poddasze. Jak było pierwsze odszranianie to grzałki były wyłączone a ona nie mogła się odszronic, dopiero zakończyła defrost po zalaczeniu grzalek
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  11. #11

    Domyślnie

    Znalazłem ten parametr, wydaje mi się że AP080 trzeba ustawić na -30 wtedy funkcja ochrony przed zamarznięciem jest nieaktywna po ustawieniu tej funkcji pompka w pomie zatrzymuje się u mnie po zakończeniu grzania ma jeszcze wybieg 2 min.

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki sprawdzę. Pozdrawiam
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo działa tak jak mówiłeś.
    Powiedz czy sprawdzałeś u siebie jaki COP pokazuje Twoja pompa w licznikach patametr AC013 . U mnie w tej chwili pokazuje 10.3 i nie wiem jak go interpretować .
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie ten parametr też pokazuje dziwne wartości w chwili obecnej nie mam czasu obserwować urządzenia ani grzebać w parametrach nawet tego zasobnika na cwu nie podłączyłem może za miesiąc ale fajnie że jest kontakt do kogoś kto też ma taka jednostkę.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniapawel7673 Zobacz post
    (...) jaki COP pokazuje Twoja pompa w licznikach patametr AC013 . U mnie w tej chwili pokazuje 10.3 i nie wiem jak go interpretować .
    Takie coś jak odczytałeś możesz jedynie interpretować jak pismo święte czy koran, czyli uwierz i bądź szczęśliwy.

    Albo poczytaj i pomyśl trzeźwo: http://instalreporter.pl/ogolna/cop-...w-reklamowych/.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  16. #16

    Domyślnie

    Wydaje mi się że gdzieś jest błąd w ustawieniach raczej nikt był aż w taki sposób nie ściemniał, trzeba by poczytać jak ten sterownik wylicza ten COP

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    Ponawiam poszukiwania użytkowników pompy jak w tytule
    Mam nadzieję że znajdą się tutaj użytkownicy pompy ciepła Sofath Lizea lv200 bądź odpowiednika Die Dietrich Alezio AWHP-V200.
    Jesteśmy użytkownikami pompy Sofath 11 kW.
    Powierzchnia grzania 150 M/2 , podłogówki po całości + dwie drabinki w łazienkach.
    Zasilanie przez bufor 80 litrów , parter i poddasze, sterowane termostatami. Na dole termozawory u góry jeden termostat.
    Pozdrawiam[/QUOTE]
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  18. #18

    Domyślnie 8kw (mitsu zew) awhp alezio evolution v200 (wbudowany cwu) i chalupa 140m kw

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Tak jak pisałem mam póki co tylko ogrzewanie domu, cwu jeszcze nie zrobiłem, pompami póki co steruje sterownik pokojowy, docelowo będą dwa sterowniki każdy będzie mógł załączyć pompę ciepła i przypisaną mu pompę obiegową. Pompę tak mam póki co ustawioną że jej praca jest możliwa tylko po sygnale z czujnika w domu, dużo pracuję tak jak pisałem sam wszystko uruchomiłem i nie mam czasu tego skończyć ważne że grzeje dom, mam tez piec gazowy dedietrich i widzę, że zrobili podobnie sterownik w pompie nie skopiowali tego od mitsubishi w piecu tez miałem problem z cwu ale przerobiłem trochę sterowanie i mogę decydować kiedy grzać cwu. Nie zrobię wcześniej jak na wiosnę cieplej wody z pompy ale jak to uruchomię, to napiszę jak zrobić aby woda była grzana w odpowiednich godzinach.
    Prosze zeby ktos objasnil jak sterowac grzaniem wody, widzialem w instrukcji ze jste program do ustawania na kazdy dzien tygodnia, instrukcja mowi o dwoch trybach comfort i eco, eco a niby ma nizsze temperatury dostepne niz comfort ale tez jest w adnotacj ze gdy mamy termostat pokojowy to takie menu jest niedostepne, ja mam dwa termostaty pkojowe ktorymi moge sterowac temperatura w pomieszczeniach ale nie wiem co z woda.

    U mnie jest chalupa 140m kw w calosci (z garazem i kotlownia) a uzytkowej 120, na elewacji jest 15cm styro, poddasze ocieplone welna 18cm, strop na razie 10 cm welny ale bedzie 40cm tam grdzie plasko na poddaszu nieuzytkowym dodam , posadzki ocieplone ale raczej bez szalu, podlogowka wszedzie w uzytkowej czesc domui dodatkowo 3 drabinki (pralnia + lazienki), trwa instalacja rekuperacji brookvent aircycle 3.1, pompa chodzi od 20 listopada 2018. Zauwazylem ze grzlaka czesto sie zalacza jak sa mrozy. rachunkow jeszcze nie mam zobacze co i jak, moj instalator naciskala na pompe 11kw z zewnetrznym zbionrnikiem na cwu ale jak chcialem zeby zbiornik byl zintegrowany z pompa i wzialem 8kw. proponowal ze odlaczy grzalki od 11kw bo da sobie rade bez grzalek zastanwiam sie czy po dociepleniu stropu i odpaleniu rekuperatora moja 8kw pompa da sobie rade jak odlacze grzalki.

  19. #19

    Domyślnie

    ac013 to jest raczej klasa energetyczna co w przypadku mojej jest A++ i wynosi 136 a nie cop
    Ostatnio edytowane przez marrrian ; 06-12-2018 o 09:31

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał marrrian Zobacz post
    Prosze zeby ktos objasnil jak sterowac grzaniem wody, widzialem w instrukcji ze jste program do ustawania na kazdy dzien tygodnia, instrukcja mowi o dwoch trybach comfort i eco, eco a niby ma nizsze temperatury dostepne niz comfort ale tez jest w adnotacj ze gdy mamy termostat pokojowy to takie menu jest niedostepne, ja mam dwa termostaty pkojowe ktorymi moge sterowac temperatura w pomieszczeniach ale nie wiem co z woda.
    Witam
    U mnie jest tak:
    W Menu Użytkownika : DP060=0, DP070=54, DP080=32, DP200=0

    W Menu Instalatora: DP120=12

    W Menu Licznik/program czasowy/zegar: TPH lub DHW programujesz np. na 1:00 w nocy codziennie: S1-01:00, C1-ON, S2-3:00, C2-OFF/ECCO, S3-END.

    Z tego opisu wynika: codziennie od 1:00 do 3:00 będzie grzana woda do temp. 54 stopnie, jeżeli będzie miała temp. 42 i mniej. Po za tymi godzinami zacznie grzać jeśli temp. wody spadnie do 20 stopni i niżej.
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony