dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinx00

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    90

    Domyślnie Kilka pytań o wentylacje dachu i ocieplenie proszę o pomoc

    Witam wszystkich w Nowym Roku.
    Nowy rok nowe problemy których można było uniknąć przy budowie ale to moja pierwsza budowa i niestety nie wszystko się wie.
    Problem jaki mnie meczy jest z ociepleniem dachu oraz szczeliną wentylacyjną i szczytami ścian (jak w większości domów stawianych z tego co się teraz orientuję) wygląda to tak:

    Dom to taki projekt jak w tym linku https://www.youtube.com/watch?v=vBZA37MxRWs

    1 mam dach odeskowany na tym papa i już położona blachodachówka (chyba niestety) to jeden problem według mnie bo brak ujścia dla wentylacji wełny przy kalenicy (nie mam żadnych dziur w deskach wyciętych)

    czy w takim przypadku jest możliwość ocieplenia wełną po samą kalenicę czy to mija się z celem ? i wystarczy ocieplić dobrze sufit między jętkami a płytą GK
    Chciałem i sufit i dach po samą kalenicę ocieplać ( tak mi się wydaje że było by cieplej) przy projekcie widać na szczytach ścian otwory czyli gdyby nie było ocieplone po samą kalenicę wlot przy okapach a wylot na strychu i dzięki tym otworom w szczytach by powietrze krążyło.

    Następny problem który napotykam pomieszczenie nad garażem też brak zrobionej wentylacji przy górze dachu dla wełny.
    Pomyślałem żeby zrobić otwór w ścianie szczytowej z tego pomieszczenia który by wchodził na strych a na strychu już będą te otwory wentylacyjne o których wcześniej pisałem , czyli nad tym pomieszczeniem powstał by taki mały ala strych gdzie byłby wylot wentylacji dla wełny, czy to dobry pomysł ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotka 1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	404160

    2 to szczyty i ścianki działowe skośne pociągnięte pod same deski (mostki termiczne z tego co się teraz naczytałem)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotka 2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	404161
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotka 3.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	404162

    czy żadna ze ścian nie powinna dotykać odeskowania dachu zarówno szczytowe jak i te w środku budynku?
    z tego co teraz widzę nie mam możliwości nawet wycięcia ścian bo brak dostępu.

    Jeśli krokiew jest tak blisko ściany szczytowej co tam powinno się wepchnąć styropian ???

    PROSZĘ PODPOWIEDZCIE CO W TAKIM MOIM PRZYPADKU ZROBIĆ ABY NIE OKAZAŁO SIĘ ŻE KIEDYŚ JAKAŚ WILGOĆ CZY INNE ZJAWISKA NIECHCIANE WYJDĄ.
    Oczywiście nie ma mowy o rozbieraniu dachu

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinx00

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    90

    Domyślnie

    Nikt nie podpowie ???

  3. #3

    Domyślnie

    zrób tak jak piszesz , otwory wentylacyjne w ścianach szczytowych . Wełna na jętkach przykryta wiatroizolacją a nad nią będzie sobie hulać powietrze , oczywiście wełna między krokwiami też powinna mieć szczelinę wentylacyjną z wlotem przy podbitce .Otwory trzeba zrobić o odpowiedniej przepustowości powietrza - zwykłe 100mm nie wystarczy .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e5113f65e9ce4e6c9620b1312d4af705.png
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	404498
    Ostatnio edytowane przez mariober ; 07-01-2018 o 10:49

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinx00

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    90

    Domyślnie

    Nad jętkami będzie podłoga z płyty osb czy miedzy tą podłogą a wełną dawać tą folię ??? czy to ma sens powietrze będzie blokowała ta płyta chyba że szczelinę wentylacyjną skosu połączył bym ze szczeliną między jętką a wełną (jesli taka powinna też tam być)

    A co z tym problemem mostków na ścianach szczytowych jak widać na fotkach będą to małe kawałki od brzegu do sufitu czy może tam wystąpić jakieś przemarzanie czy skropliny?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony