dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czym skleić marmur wokół kominka ?

    Witam,
    Jeden z elementów marmurowych w bliskiej odległości od wkładu kominka odkleił się (marmur od marmuru). Chciałbym go ponownie skleić ale nie wiem jaki produkt użyć aby był trwały i wytrzymywał wyższe temperatury wynikające z praktycznie bezpośredniego sąsiedztwa wkładu kominkowego. Dodam że powierzchnia klejenia to ok 2cm x 40cm. Oczywiście interesowałyby mnie mniejsze opakowania tych klei.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ok. Widziałem fotkę....Kleje do marmuru, w takiej bliskości wkładu, zwykle nie dają rady. Jeden puszcza po miesiącu, inny po 2 latach. Ja staram się wspomóc je klejami cementowymi. Jeśli masz dostęp przez kratkę od tyłu, by podeprzeć i docisnąć element odklejony jakimiś cegłami, klejąc je klejem do płytek, powinno zadziałać. Jak nie ma kratki, można ją dorobić...

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    u mnie sie sprawdził klej elastyczny koloru bialego z Atlasa
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kordian.s

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    mój kominek na obecnym etapie wygląda jak na załączonym zdjęciu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	460830 i przygotowywany jest do tego marmurowy portal jak na kolejnym zdjęciu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	460832. I teraz moje pytania:
    1. Czym polecacie przykleić (i jak - jeśli są jakieś metody, coś pisaliście na innych wątkach o siatce..?) marmur do frontu kominka (płyty gk) aby było najpewniej?
    2. Czy na posadzce też trzeba użyć kleju?
    3. Czy między elementami marmuru powinny być zachowane jakieś dylatacje? jeśli tak to czym je wypełnić żeby było estetycznie?
    4. Czy elementy marmuru sykające się ze sobą - leżące/stojące na sobie lub sykające się bokiem też trzeba ze saobą skleić? jeśli tak to czym najlepiej?
    Zależy mi żeby zrobić to raz a dobrze więc polecajcie proszę pewne rozwiązania.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kordian.s Zobacz post
    Witam,
    mój kominek na obecnym etapie wygląda jak na załączonym zdjęciu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	460830 i przygotowywany jest do tego marmurowy portal jak na kolejnym zdjęciu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	460832. I teraz moje pytania:
    1. Czym polecacie przykleić (i jak - jeśli są jakieś metody, coś pisaliście na innych wątkach o siatce..?) marmur do frontu kominka (płyty gk) aby było najpewniej?
    2. Czy na posadzce też trzeba użyć kleju?
    3. Czy między elementami marmuru powinny być zachowane jakieś dylatacje? jeśli tak to czym je wypełnić żeby było estetycznie?
    4. Czy elementy marmuru sykające się ze sobą - leżące/stojące na sobie lub sykające się bokiem też trzeba ze saobą skleić? jeśli tak to czym najlepiej?
    Zależy mi żeby zrobić to raz a dobrze więc polecajcie proszę pewne rozwiązania.

    Jedyne pewne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to zlecić ten problem jakiejś doświadczonej osobie....Portal z marmuru to nie jest montaż półeczki na doniczkę z kwiatkiem. Operujesz w strefie urządzenia ogniowego! Unikniesz błędu, który może się wkraść w porady online...

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kordian.s

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję Panie Piotrze z odpowiedź, to rzeczywiście najprostsze rozwiązanie.
    Szukam jednak wiedzy na tym fachowym forum bo chcę zrobić to swoimi siłami. Jak to mówią nie świeci garnki lepią.
    Ale rozumiem że być może nie każdy chce się dzielić swoimi tajnikami zawodowymi w których poznanie sporo zainwestował.
    A na podstawie dotychczasowych doświadczeń i nawet wpisów na tym podobnych forach, widać że wynajęcie firmy też nie gwarantuje sukcesu.
    Na swoje pomyłki człowiek się tak nie denerwuje jak na czyjeś

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam czemu do obudowy kominka nie zostały uzyte płyty krzemianowo wapniowe tylko GK.

    Wtedy zasadniczo problem temperatury byłby zniwelowany.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kordian.s

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    4

    Domyślnie

    To kominek z płaszczem wodnym - temperatury w tym przypadku nie są tak wysokie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony