dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandwitch Zobacz post
    Bo okna od północy są zawsze zacienione, a okna od południa mają najwięcej światła w południe - czyli zazwyczaj wtedy, kiedy nikogo nie ma w domu. Co oznacza, że przez 3/4 roku mieszkanie jest zwyczajnie ciemne. Ja preferuję mieszkania zorientowane wschód-zachód, ponieważ bardzo lubię światło.
    Czy to co napisałaś powyżej dotyczy parteru czy pozostałych pięter budynku?
    Ja mam nieco inne doświadczenia- jeśli nie stoi żaden budynek przed i za tym , w którym się mieszka mieszkanie północ-południe jest optymalne -pod warunkiem, że pokoje dzienne są od południa. Natomiast w mieszkaniu wschód-zachód masz 1/2 na 1/2- rano jasno po wschodniej a po południu po zachodniej stronie.
    Wg mnie najciemniej i tak jest na parterze bo budynek rzuca cień.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Czy to co napisałaś powyżej dotyczy parteru czy pozostałych pięter budynku?
    Ja mam nieco inne doświadczenia- jeśli nie stoi żaden budynek przed i za tym , w którym się mieszka mieszkanie północ-południe jest optymalne -pod warunkiem, że pokoje dzienne są od południa. Natomiast w mieszkaniu wschód-zachód masz 1/2 na 1/2- rano jasno po wschodniej a po południu po zachodniej stronie.
    Wg mnie najciemniej i tak jest na parterze bo budynek rzuca cień.
    To dotyczy całego budynku, ponieważ ruch słońca na niebie jest dosyć uniwersalny. Mnie w ciągu południa zazwyczaj nie ma w domu, więc wolę mieć pomieszczenia jasne przed pracą albo po pracy. Nie lubię stale zacienionych pokojów północnych i wolę ich unikać.
    Natomiast wiem, że na parterze bywa ciemniej i zaznaczyłam to w swojej wypowiedzi. Choć to też silnie zależy od otoczenia, zagęszczenia budynków wokół, obecności wysokich drzew.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  3. #23

    Domyślnie

    Pokoje północne nie będą ciemne jeśli to jest piętro, przed którym jest duża wolna przestrzeń, nic nie zasłania i im wyżej tym lepiej, zatem Ci z parteru mają na pewno ciemniej niż ci np. na IX piętrze.

  4. #24

    Domyślnie

    Trochę odgrzebie temat Ale komuś sie przyda.
    W swoim życiu mieszkałem na 1p, 4p, 3p i 10p.
    W tym momencie mieszkam na parterze i za nic bym nie zamienił na jakiekolwiek piętro.
    Jak czytam ten stek bzdur co wypisują ludzie o mieszkaniach na parterze to aż musiałem się zarejestrować i odpisać.
    Mieszkam jak już wspomniałem na parterze w starej Kamienicy. Po przeczytaniu tych pierdol o parterze (zimno, głośno, niebezpiecznie) to zaczynam się zastanawiać czy co poniektórzy nie zatrzymali się w czasach PRL. Więc po kolei z moich doświadczeń.
    1. Czy zimno?
    Odp. Nie mieszkanie WYREMONTOWAŁEM pod siebie. Pod podlogami mam izolację + podgrzewanie podłogi
    2. Głośno?
    Odp. Też nie żaden odgłos z klatki się nie dostaje do mieszkania gdyż... Mam porządne drzwi ot taki bajer
    3. Niebezpiecznie?
    Chyba żart. Co prawda posiadam zabezpieczenie mieszkania w postaci alarmu Ale to tylko dlatego iż mam smardom. (Monitoring, alarm, sterowanie wszystkiego z poziomu telefonu)
    4. Czy ktoś mnie podgląda?
    Nie wiem jakim by musiał być debilem by stać pod oknam, poza tym okna które posiadam maja jakąś folię bezbarwna działająca na zasadzie lustra weneckiego.
    Podsumowując ktoś kto pisze że mieszkanie na parterze jest "gorsze" to wytlumaczeń na to jest kilka:
    1. Nigdy nie mieszkał na parterze, a jeśli już to nigdy nic w mieszkaniu nie zrobił by komfort jego życia uległ zmianie
    2. Żyje poglądami czasów PRL
    3. Jest typową "cebula" Polakiem który na wszystko musi narzekać
    Mamy XXI Wiek i możliwości na ułatwienie życia jest mnóstwo trzeba tylko chcieć je wykorzystać...
    Pozdrawiam

  5. #25
    Banned
    kasiakowa06

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mam znajomych, którzy mieszkali właśnie na parterze i włamania do mieszkania, a raczej próby były raz na kilka miesięcy. Do innych znajomych na parterze skutecznie się włamali zabierając wszystkie oszczędności. Ale znam i z drugiej strony, w innych dzielnicach miasta gdzie mieszkają znajomi, że bardzo sobie chwalą. Dobre kraty czy żaluzje antywłamaniowe i myślę, że można spokojnie mieszkać

    -----
    []
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-06-2019 o 16:22

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    [QUOTE=kasiakowa06;7825632]Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mam znajomych, którzy mieszkali właśnie na parterze i włamania do mieszkania, a raczej próby były raz na kilka miesięcy. Do innych znajomych na parterze skutecznie się włamali zabierając wszystkie oszczędności. Ale znam i z drugiej strony, w innych dzielnicach miasta gdzie mieszkają znajomi, że bardzo sobie chwalą. Dobre kraty czy żaluzje antywłamaniowe i myślę, że można spokojnie mieszkać

    -----
    Dobre....hehe
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mskrzypek77

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Oprócz ryzyka włamań przy mieszkaniu na parterze dodatkowo trzeba dołożyć hałas, każdy kto wchodzi do klatki będzie przechodził obok nas, dodatkowo hałas z zewnątrz. Co jeszcze to jest chłodniej, bo poniżej zazwyczaj jest podpiwniczenie. Pierwsze mieszkanie mieliśmy na parterze właśnie i po dwóch latach zmieniliśmy na 2 piętro, W tym czasie mieliśmy jedną próbę włamania, ktoś wszedł na balkon i wybił szybę, ale akurat byliśmy w mieszkaniu.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolla25

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-339
    Posty
    25

    Domyślnie

    O kurczę współczuję… masakra z tym włamaniem. Nam się to póki co nie zdarzyło i tak szczerze to nie słyszałam poza Tobą o takich przypadkach. Ja wybrałam mieszkanie na parterze na fotoplastykonie bo dało mi możliwość posiadania ogródka za czym na strasznie tęskniłam, ale teraz zaczynam mieć stracha, czy to był dobry pomysł

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Włamania bywają wszędzie ( na 10tym piętrze z dachu ), natomiast folia lustrzana albo szyby są skuteczne tylko w dzień. Gdy jest ciemno i zapalone światło w pokoju, to wszystko widać z zewnątrz.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolla25

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-339
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mskrzypek77 Zobacz post
    Oprócz ryzyka włamań przy mieszkaniu na parterze dodatkowo trzeba dołożyć hałas, każdy kto wchodzi do klatki będzie przechodził obok nas, dodatkowo hałas z zewnątrz. Co jeszcze to jest chłodniej, bo poniżej zazwyczaj jest podpiwniczenie. Pierwsze mieszkanie mieliśmy na parterze właśnie i po dwóch latach zmieniliśmy na 2 piętro, W tym czasie mieliśmy jedną próbę włamania, ktoś wszedł na balkon i wybił szybę, ale akurat byliśmy w mieszkaniu.
    aaaa to na 2 piętro mieliście włamanie? :O

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolla25

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-339
    Posty
    25

    Domyślnie

    I dlaczego przeprowadziliście się z parteru? Zmiana na większy metraż, czy lokalizacji?

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    josnow

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    12

    Domyślnie

    karolla25 ogolnie to nowe osiedla mają wiele systemów bezpieczeństwa, więc możesz czuć się bezpiecznie. Ale w razie czego i tak pewnie masz ubezpieczenie

  13. #33

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam mieszkanie na parterze. W Krakowie mieszkamy na nowoczesnym osiedlu na parterze i przed wakacjami zdecydowaliśmy się kupić mieszkanie w nadmorskiej miejscowości Rowy od Lubicz Apartamenty. W naszej ocenie jest to po prostu wygodne. Dzieci nie muszą latać po schodach, gdy chcą pójść na podwórko, szybko można wsykoczyć z psem czy wyrzucić śmieci. Wielu moioch znajomych mieszka na paretrze i nie doświdczyła ani włamań ani kradzieży, więc polecam.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolla25

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-339
    Posty
    25

    Domyślnie

    Oj w Rowach to chyba rezydencja na wakacje, co? W Gdańsku też są osiedla z ofertą mieszkań parterowych z ogródkami. W takiej sporo rozsądniejszej cenie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony