dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 171
  1. #1

    Domyślnie NASZ DOM - parter i tylko parter

    Witam wszystkich znajomych i nieznajomych
    Część z Was mnie tutaj dobrze zna, bo jestem na FM już..... poczekajcie, bo muszę sprawdzic.... od czerwca 2009 roku. Tak sobie tutaj siedziałam i czytałam aż za namową amalfi w marcu 2012 założyłam własny temat remontowy.... do wglądu TU Tam też sporo informacji o mnie i mojej rodzince Niejeden remont już za mną ale gdzieś tam w głowie zawsze tkwił NASZ DOM

    W 2015 roku nasza córa.... trochę już wyrosła rozpoczęła budowę swojego domu no i okazało się, że nie taki diabeł straszny a apetyt rośnie w miarę jedzenia No i przy budowie człowiek duuuuuuuuużo może się nauczyć

    13.04.2017 podjęliśmy decyzję o budowie domu dla nas (szczegóły tej decyzji daruję sobie i Wam) 25.04 już byliśmy u znajomej projektant obgadać szczegóły. Po czym zaczęła się papierologia.Mapki odebrałam dopiero w październiku, no a jak wiadomo, bez nich ani rusz. Z końcem listopada udało mi się zebrać wszystkie potrzebne papierki.
    Grudzień odpuściliśmy sobie, no bo to przecież świąteczny czas

    Nowy Rok to dobry czas na rozpoczęcie i podjęcie wyzwania .... no i też na założenie tematu tutaj
    Na piątek jestem umówiona na ponowną wizytę u projektant w celu obejrzenia wstępnego projektu.

    A teraz troszkę o NASZYM DOMU
    To, jak w tytule, parterówka z czterospadzistym dachem i to się nie zmieni .... piękny, cudowny i wymarzony !! Projekt domu narysowałam sama i mam nadzieję, że da się to w miarę technicznie ogarnąć, bo wiadomo, że baba, czyli ja, swoje a życie swoje Wszystkiego dowiem się w piątek wieczorem.

    A tymczasem rzut domu do wglądu



    Napiszcie co o nim sądzicie.... wszystkie pomysły mile widziane więc zapraszam do komentowania tutaj.

  2. #2

    Domyślnie

    W spiżarni okno raczej niepotrzebne, dla przetworów też lepiej bez światła słonecznego (i ciepła).
    Kibelek wychodzący na salon - brak prywatności.
    Dosyć duża powierzchnia korytarza - takie trochę zmarnowane miejsce...
    Brama garażowa olbrzymia - tak duża szerokość jest konieczna?
    Tak samo okna w garażu i kotłowni - zajmują miejsce, a moim zdaniem w czasie tanich w utrzymaniu ledów ich sensowność mocno spada.
    To jedno duże okno w kuchni zamieniłbym na dwa mniejsze, raczej fixy szklone w ramie.

    Myśleliście już o technologii? Z czego ściany, jakie ogrzewanie, czy płyta fundamentowa, rekuperacja?

    Powodzenia
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3

    Domyślnie

    Parterówka to dla mnie jedyny słuszny wybór

    Zgadzam się co do WC - niefajnie, kiedy wychodzi na salon.
    Zrobiłabym 2 mniejsze bramy zamiast takiej dużej.
    Jeśli dom ma być ciepły, to ideałem byłby nieogrzewany i ocieplony od reszty budynku garaż.
    W kuchni aż się prosi brak narożnych szafek! Tylko równolegle przy obu ścianach i wyspa na środku Ale to moja wizja, pewnie masz też własną
    Powiększyłabym wiatrołap kosztem tego giga-holu wewnątrz. Wewnątrz nie będzie potrzebny, a kiedy goście wchodzą, kurtki zdejmują, itp - to obecny wiatrołap może być ciasny.

    Architekt rysuje na podstawie Twojej wizji czy dałaś wolną rękę? Pytam, bo sama swój dom też miałam wyrysowany w najdrobniejszych szczegółach, ale nie pokazałam tego architekt, tylko pozwoliłam pracować samodzielnie. Ciekawa jestem Twojej decyzji
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cześć Mnie tak samo, jak poprzednikom w pierwszej chwili rzuciło się w oczy niekorzystne usytuowanie wyjścia z toalety prosto do salonu i jadalni. Myślę, że większość osób chcących skorzystać z takiej toalety będzie czuło skrępowanie I faktycznie ja wolałbym spiżarkę bez okna. Większość produktów spożywczych przechowywanych w spiżarniach nie lubi światła. A montowanie tam ciemnej rolety chyba mija się z celem. Chyba, że front jest od północy? Z żadnej sypialni nie będzie wyjścia na taras?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Duże wymiary w obydwu kierunkach. Nawet, jak w środku dorzucisz ścian konstrukcyjnych, to strop i więźba mogą zdziwić kosztem a i podciągi trzeba będzie jakoś przeboleć. To nie przypadek, że projektanci starają się przynajmniej jeden wymiar utrzymać w 10m albo niewiele więcej.
    IMO spiżarka przy sporej ilości szafek jest zbędna. Lepiej łazienkę zamiast WC przynajmniej z prysznicem. A zamiast spiżarni lepiej zrobić osobną piwnicę/ziemiankę.
    Sporo miejsca marnuje się na komunikację. Żal go trochę, bo nawet efektu przestrzeni nie da (nawet po skróceniu ściany dzielącej ją od salonu.

    Jak dom ma być ustawiony względem stron świata?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    W spiżarni okno raczej niepotrzebne, dla przetworów też lepiej bez światła słonecznego (i ciepła).
    Kibelek wychodzący na salon - brak prywatności.
    Dosyć duża powierzchnia korytarza - takie trochę zmarnowane miejsce...
    Brama garażowa olbrzymia - tak duża szerokość jest konieczna?
    Tak samo okna w garażu i kotłowni - zajmują miejsce, a moim zdaniem w czasie tanich w utrzymaniu ledów ich sensowność mocno spada.
    To jedno duże okno w kuchni zamieniłbym na dwa mniejsze, raczej fixy szklone w ramie.

    Myśleliście już o technologii? Z czego ściany, jakie ogrzewanie, czy płyta fundamentowa, rekuperacja?

    Powodzenia
    No cóż.... a ja chciałam okno w spiżarni a choćby dlatego, że czasem trzeba tam wywietrzyć.... kisimy kapustę i ogórki, robimy inne domowe przetwory, wędzimy.... itp. Wolę opcję z wietrzeniem pomieszczenia
    Kibelek... no faktycznie.... zrobiłam mała poprawkę... może tak będzie lepiej.
    Korytarz/hol.... chciałam dużej przestrzeni....zawsze hol może być przedłużeniem jadalni jak impreza wymknie się spod kontroli
    Brama garażowa konieczna.... budowa to przecież wypadkowa różnych kompromisów a garaż to domena mojego męża.... nie mieszam się Zresztą taka duża wygląda świetnie
    Okna w garażu... tylko 2 ... mąż to urodzona złota rączka więc światło dzienne musi być w kotłowni i owszem ma być, bo też będzie służyć za pralnię/suszarnię.
    Okno w kuchni to z kolei moja fanaberia.... zakochałam się w szerokim i niskim

    Ściany-beton komórkowy o szerokości 40cm + 10cm styro, ogrzewanie w pełni podłogowe z pompą ciepła, płyta fundamentowa i rekuperacja raczej nie

    Przeniosłam drzwi z wc w inne miejsce ale, jak już pisałam, nie wiem jak będzie wyglądał ostateczny projekt.



    Wiatrołap został skrócony ale poszerzony. Tak sobie myślę, że spokojnie wystarczy.

  7. #7

    Domyślnie

    Czemu bez rekuperacji? I skąd pomysł na 40cm ściany? :O
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Parterówka to dla mnie jedyny słuszny wybór

    Zgadzam się co do WC - niefajnie, kiedy wychodzi na salon.
    Zrobiłabym 2 mniejsze bramy zamiast takiej dużej.
    Jeśli dom ma być ciepły, to ideałem byłby nieogrzewany i ocieplony od reszty budynku garaż.
    W kuchni aż się prosi brak narożnych szafek! Tylko równolegle przy obu ścianach i wyspa na środku Ale to moja wizja, pewnie masz też własną
    Powiększyłabym wiatrołap kosztem tego giga-holu wewnątrz. Wewnątrz nie będzie potrzebny, a kiedy goście wchodzą, kurtki zdejmują, itp - to obecny wiatrołap może być ciasny.

    Architekt rysuje na podstawie Twojej wizji czy dałaś wolną rękę? Pytam, bo sama swój dom też miałam wyrysowany w najdrobniejszych szczegółach, ale nie pokazałam tego architekt, tylko pozwoliłam pracować samodzielnie. Ciekawa jestem Twojej decyzji
    Wc już przeedytowany
    Co do bramy już pisałam wyżej
    W kuchni szafki w kształcie litery L... pod oknem i zabudowa do sufitu
    No właśnie, ten wiatrołap. Nie wiem jak będzie ostatecznie, prawdopodobnie trzeba będzie pójść na jakiś kompromis.

    Architekt rysuje wg mojej wizji ale wiem, że może wyjść całkiem inaczej.... więc ma pozwolenie na zmiany Wszystkiego dowiem się w piątek Chyba hihi

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Cześć Mnie tak samo, jak poprzednikom w pierwszej chwili rzuciło się w oczy niekorzystne usytuowanie wyjścia z toalety prosto do salonu i jadalni. Myślę, że większość osób chcących skorzystać z takiej toalety będzie czuło skrępowanie I faktycznie ja wolałbym spiżarkę bez okna. Większość produktów spożywczych przechowywanych w spiżarniach nie lubi światła. A montowanie tam ciemnej rolety chyba mija się z celem. Chyba, że front jest od północy? Z żadnej sypialni nie będzie wyjścia na taras?
    Toaleta i spiżarnia.... już wyjaśniłam.
    Front jest od północnego zachodu.
    Ze sypialni jest wyjście na taras.... to był mój warunek .... może na moim rzucie tego nie widać ale zapewniam, że jest

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Duże wymiary w obydwu kierunkach. Nawet, jak w środku dorzucisz ścian konstrukcyjnych, to strop i więźba mogą zdziwić kosztem a i podciągi trzeba będzie jakoś przeboleć. To nie przypadek, że projektanci starają się przynajmniej jeden wymiar utrzymać w 10m albo niewiele więcej.
    Wiem o tym dlatego cały czas piszę, że nie wiem jak będzie wyglądał ostateczny projekt Zresztą w pierwszym moim poście pisałam, że baba (czyli ja) swoje a życie swoje.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    .IMO spiżarka przy sporej ilości szafek jest zbędna. Lepiej łazienkę zamiast WC przynajmniej z prysznicem. A zamiast spiżarni lepiej zrobić osobną piwnicę/ziemiankę.
    Sporo miejsca marnuje się na komunikację. Żal go trochę, bo nawet efektu przestrzeni nie da (nawet po skróceniu ściany dzielącej ją od salonu.

    Jak dom ma być ustawiony względem stron świata?
    Za żadne skarby świata nie zrezygnuję ze spiżarni. Dom nie jest podpiwniczony a ja nie mam zamiaru wychodzić na zewnątrz po produkty.
    Teraz mam wszystko w szafkach w kuchni.... uwierz... za dużo tego.

    Dom jest podzielony na strefę dzienną i nocną. Prawa strona jest otwarta.... lewa jest dla nas... chociaż na edytowanym rzucie skróciłam tę ścianę o której piszesz.

    Front jest od północnego zachodu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    czesc Aisa bede podczytywac. gratulacje, prterowka to jest to Do projektu sie nie wtracam, to wybor indywidualny kazdego z osobna, mnie brakowaloby jedynie drugiej lazienki zamiast wc i dodatkowego pokoju. Ale to jedynie pod katem sprzedazy , bo wiesz ja juz mysle o trzecim domku

    Do Kaizena - z perspektywy osoby gotujacej i spedzajacej w kuchni sporo czasu uwazam, ze spizarka przy kuchni jest bardzo potrzebna a miejsca w szafkach nigdy dosc. ziemianka i piwnica - malo komfortowe rozwiazanie by po kazda pierdole latac wte i we wte.

    Uwaga do bramy garazowej - nie widze sensu montowania 2 bram garazowych, ktore w ostatecznym rachunku beda drozsze, mniej komfortowe i jesli sie zepsuja to koszt naprawy podwojny, rowniez w serwisowaniu - jedna brama jest ok, zrobilabym jedynie jakis wymiar standardowy bez doplat i dodatkowo ocieplona.

    Okna w spizarce nie mam i uwazam, ze jest zbedne, lepiej zrobic wentylacje mechaniczna

    na reszte poczekam jak juz projekt ostateczny powstanie, dopiero wtedy pokrytykuje

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post
    Za żadne skarby świata nie zrezygnuję ze spiżarni. Dom nie jest podpiwniczony a ja nie mam zamiaru wychodzić na zewnątrz po produkty.
    Teraz mam wszystko w szafkach w kuchni.... uwierz... za dużo tego.
    A ja mam o wiele mniej, niż chciałbym. I nie dlatego, że mi miejsca brakuje. Ale dlatego, że warzywa i owoce słabo znoszą przechowywanie w takich warunkach. Dlatego tęskno mi do piwniczki - ale takiej prawdziwej, chłodnej, wilgotnej. Czyli nie pod domem.

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post
    Ściany-beton komórkowy o szerokości 40cm + 10cm styro, ogrzewanie w pełni podłogowe z pompą ciepła, płyta fundamentowa i rekuperacja raczej nie
    To będziecie musieli poszukać kreatywnego projektanta, żeby spełnić WT2017, skoro nie będzie rekuperacji.


    A tak ogólnie - popatrz na Lenę Bobo. Większa sypialnia robiłaby za pracownię, z dwóch pozostałych zrobiłabyś sypialnię i garderobę.
    A co do technologii - IMO lepiej standardowa grubość BK + grubszy styro.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Do Kaizena - z perspektywy osoby gotujacej i spedzajacej w kuchni sporo czasu uwazam, ze spizarka przy kuchni jest bardzo potrzebna a miejsca w szafkach nigdy dosc. ziemianka i piwnica - malo komfortowe rozwiazanie by po kazda pierdole latac wte i we wte.
    Właśnie żeby nie latać, to rzeczy znoszące warunki pokojowe trzymam w szafkach. Wygodnie, pod ręką. W domu to nie problem zrobić tyle szafek niskich i wysokich, żeby wszystko było w zasięgu ręki. Problem, to że wiele produktów nie lubi takich warunków.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Właśnie żeby nie latać, to rzeczy znoszące warunki pokojowe trzymam w szafkach. Wygodnie, pod ręką. W domu to nie problem zrobić tyle szafek niskich i wysokich, żeby wszystko było w zasięgu ręki. Problem, to że wiele produktów nie lubi takich warunków.
    punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. mam kuchnie duza z mnostwem szafek i po pierwsze nie chcialabym w nich trzymac zapasow, słoiczkow i kilku innych rzeczy ktore stoja w spizarce, po drugie na czesc z nich po prostu nie byloby miejsca w szafkach (gabaryty)

    oprocz zapasow w spizarni trzymam reczniki kuchenne, karme dla psow plus cala ich stolowke, mam tez sortownik ikeowy na szklo/plastik/papier/reklamowki. tam tez trzymam drabinke bo z racji wzrostu nie siegam wysokiej zabudowy. plus zapasy sokow, wody mineralnej, wina itp. przetwory trzymam jednak w chlodnym garazu na zamykanych regalach na ktore zaplanowalam miejsce podczas przeprojektowywania mojego gotowca. Warzywa i owoce kupuje na swiezo, nie widze wiekszego sensu przechowywania ich w domu skoro obecnie nie ma problemu z ich dostepnoscia. a w sklepach maja o wiele lepsze warunki do ich przechowywania niz dom. budowanie do tego celu ziemianki wydaje mi sie fanaberia

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    obecnie nie ma problemu z ich dostepnoscia
    Jak ktoś kupuje sklepowe, to fakt, że nie ma sensu kupować na zapas. Ale jak ktoś ma ogródek czy dojście do smaczniejszych rzeczy, to tęskno mu (znaczy mi) do możliwości ich przechowywania.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ktoś kupuje sklepowe, to fakt, że nie ma sensu kupować na zapas. Ale jak ktoś ma ogródek czy dojście do smaczniejszych rzeczy, to tęskno mu (znaczy mi) do możliwości ich przechowywania.
    mam warzywnik a co za tym idzie duzo wlasnych ale to co mam albo mroze albo zamykam w sloiczki

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    mam warzywnik a co za tym idzie duzo wlasnych ale to co mam albo mroze albo zamykam w sloiczki
    Jakoś nie przyszło mi do głowy mrozić ziemniaków czy buraków
    A ile się naszukałem ziemniaków, co chociaż do pięt dorastałyby ziemniakom z działki od moich rodziców... Nie do kupienia za żadne pieniądze.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakoś nie przyszło mi do głowy mrozić ziemniaków czy buraków
    A ile się naszukałem ziemniaków, co chociaż do pięt dorastałyby ziemniakom z działki od moich rodziców... Nie do kupienia za żadne pieniądze.
    no prosze cie, juz wymyslasz. dla ziemniakow specjalnie ziemianke klecic buraki mam zaprawione w sloiczkach na kilka sposobow, jesli bym chciala na swiezo to sobie 2 czy 3 szt. kupie. Ziemniakow jadamy bardzo malo, mam swoje ulubione czerwone ktore kupuje w jednym miejscu, nie potrzebuje ich skladowac. zreszta i tak najczesciej jemy wlasnie mrozone cwiartki w skorkach robione w piekarniku tak wiec mozna mrozic, a mrozone frytki to co? nie ziemniaki?
    zreszta wracajac do meritum sadze, ze spizarka na zapasy biezace jakiej potrzebuje Aisa ii pewnie niejedna inna kobieta, jest potrzebna. a ja dalej pozostane przy swoim zdaniu, ze budowa lepianki/piwnicy na ziemniaki to fanaberia bez sensu.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    no prosze cie, juz wymyslasz. dla ziemniakow specjalnie ziemianke klecic
    Oczywiście, że zastosowań jest dużo więcej niż przechowywanie warzyw i owoców. Dojrzewanie wędlin suszonych, piwa domowego, wina. Takie warunki są nie do uzyskania w domu (albo kosztują krocie bądź odbijają się negatywnie na warunkach w innych częściach domu). Generalnie - spiżarkę domową z powodzeniem zastępują szafki w kuchni, za to prawdziwej piwniczki nic nie zastąpi. Tyle z mojej strony w tym podtemacie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Czemu bez rekuperacji? I skąd pomysł na 40cm ściany? :O
    Napisałam, że raczej nie.... ale wszystko przede mną.... a ściany....hmmm....taki pomysł z życia wzięty


    Witam Cię TAR serdecznie. Jednak my kobietki mamy całkiem inne zapotrzebowania jeśli chodzi o...... o wszystko Wytarmoś i ucałuj Białaski ode mnie i wiedz, że niezmiennie podziwiam Twój zaszklony taras, zresztą ostatnio pokazałam go mężowi i wiesz co.... coś mi się wydaje, że wcześniej czy później u nas też taki będzie

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony