dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 176
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam i ja, dołączam się do lektury i życzę powodzenia !

    Domek bardzo zbliżony do mojego (odbicie lustrzane) więc jestem ciekaw wykonania i efektów budowy.
    Widzę że na bieżąco po lekturze forum robisz zmiany, jedno Ci powiem jeśli już na coś się upierasz i bardzo Ci się podoba to trwaj przy tym i nie daj się namówić na żadne zmiany (bo za duże U, bo zła strona świata ble ble ble)

    Okno w kuchni będzie wyglądało super !
    Ze spiżarni nie rezygnuj bo choć byś miała 20m kuchnię to i tak życie pokazuje że jest problem wszystko zmieścić - ja niestety nie mogłem jej mieć zaraz przy kuchni, za to będzie w centralnej części domu

    Powodzenia i czekam na kolejne wpisy

  2. #22

    Domyślnie

    No i jestem po wizycie u pani architekt Wszystkie moje zmiany, i Wasze sugestie, zostały uwzględnione póki co. Czyli mniej więcej bedzie tak



    Chatka troszkę się poszerzy, bo na moim rysunku nie ma ścian nośnych, kominów itp Po ich uwzględnieniu będzie jakieś 15,5 m szerokości. No i zostanie jeszcze kwestia dachu. Chciałam całkiem prosty, czterospadowy w prostokącie ale pani nie zauważyła słupa przy tarasie i narysowała z uskokiem. Trzeba poprawić Kąt nachylenia 20stopni jak się uda załatwić Plan zagospodarowania narzuca 35 ale w mojej okolicy jest pełno kostek z dachem kopertowym więc myślę, że nie będzie problemu Strop drewniany i taki zostanie
    To póki co chyba wszystko.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć Aisa

    Długo czekałam na wieści o Twojej budowie no i proszę, doczekałam się

    Piękny domek wyrysowałaś, po uwzględnieniu sugestii Forumowiczów, jest idealnie

    Co do spiżarki czy piwniczki - rób jak Tobie pasuje Właściwie i jedno i drugie potrzebne, ale zależy jak kto sobie gospodaruje.

    Ja spiżarki mieć nie będę, przewiduję upychanie po szafkach kuchennych, głównie narożnych.
    Jeśli nie ma konieczności przechowywania własnych warzyw czy owoców przez zimę, to piwnica nie jest potrzebna. Przychylam się jednak do wypowiedzi Kaizena, bo tak jak i On, ile mogę to sobie wyhoduję a własne warzywa zdrowsze i smaczniejsze niż sklepowe. Korzystam z piwniczki babci mieszkającej obok i na razie ten układ jest ok.

    Trzymam kciuki za szybkie rozpoczęcie budowy!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  4. #24

    Domyślnie

    Witaj Matko Naturo .... właśnie wracam z Twojego wątku i czytałam wpis, który napisałaś do Danusi...

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    ....trzeba rozważyć i podjąć decyzje, nie opłaca się czekać, żyć przyszłością, bo czas leci. Jak tak patrzę wkoło, to sporo jest osób, które na przyszłość odkładały swoje plany czy nawet hobby i... nie doczekały ich realizacji
    Bierzmy sprawy w swoje ręce i do dzieła! ....
    Tak to dokładnie było w naszym przypadku...... no i się dzieje.... i Ci powiem, że dawno nie byłam tak szczęśliwa, bo to zawsze było MOJE największe MARZENIE !!

    A co do piwniczki.... nie zamierzam... chyba... zakładać ogródka, kartofli też sadzić nie będę..... teraz mam dostęp do piwnicy i co? ..... mam tam 10kg kartofli i może ze 20 słoików z kompotami, do tego 2 palety jajek a reszta.... to graty i to nie moje. W spiżarni chcę postawić lodówkę, która mam, bo jest względnie nowa a do kuchni chcę podblatową....na dwie stare dupy (jak to zwykł mawiać mój mąż ) to zupełnie wystarczy

    Czekam na ostateczny projekt ...... no i ten czas się dłuży jakoś

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, żed w tak duzym domu z ogromnym holem zabrakło miejsca na pralnię.
    Na dodatek rozstawienie drzwi w pokojach utrudnia ustawienie szaf.

    Jeśli praca architekta będzie polegała tylko na przerysowaniu tego rysunku, uznam, że jest kiepskim architektem (chyba, że się uparliście, że tak ma być i koniec)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    szkoda, żed w tak duzym domu z ogromnym holem zabrakło miejsca na pralnię.
    Na dodatek rozstawienie drzwi w pokojach utrudnia ustawienie szaf.

    Jeśli praca architekta będzie polegała tylko na przerysowaniu tego rysunku, uznam, że jest kiepskim architektem (chyba, że się uparliście, że tak ma być i koniec)
    Mogę tylko podzielić w/w opinię. Rozkład oględnie mówiąc jest taki sobie i bez urazy proponuję odłożyć go na półkę i poszukać "gotowca".

    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    szkoda, żed w tak duzym domu z ogromnym holem zabrakło miejsca na pralnię.
    Na dodatek rozstawienie drzwi w pokojach utrudnia ustawienie szaf.

    Jeśli praca architekta będzie polegała tylko na przerysowaniu tego rysunku, uznam, że jest kiepskim architektem (chyba, że się uparliście, że tak ma być i koniec)
    Pralnia będzie w pomieszczeniu gospodarczym, w sypialni garderoba z szafami/półkami i miejscem do prasowania a druga sypialnia/pracownia.... hmmm.... dla gości wystarczy w razie draki
    Drzwi też można będzie jeszcze skorygować.... ale o które Ci konkretnie chodzi ?
    Architekt rysuje wg mojego projektu, bo taki układ nam odpowiada Mogą być jakieś zmiany, bo trzeba będzie na czymś oprzeć dach ale myślę, że zmiany będą niewielkie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    Mogę tylko podzielić w/w opinię. Rozkład oględnie mówiąc jest taki sobie i bez urazy proponuję odłożyć go na półkę i poszukać "gotowca".

    pozdrawiam
    Każdemu podoba się co innego i bardzo dobrze.... gdyby wszystkim wokoło podobało się to samo, na świecie byłoby nudno Nie zamierzam zmieniać projektu ale wysłucham wszystkich kreatywnych uwag i pomysłów. Pozdrawiam również

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    drzwi w jedej z sypialni są otwierane na ścianę, przez co wchodzi się na szafę. Gdyby były odsunięte od narożnika, szafę można byłoby schować za drzwiami.

    Gdyby drzwi do garderoby były na środku, dałoby się zagospodarowac 3 ściany szafami.

    Drzwi do garderoby oczywiście otwierane na zewnątrz lub suwane.

    Okno w spiżarni utrudnia ustawienie wysokich szaf do sufitu na jeden ze ścian.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    Mogę tylko podzielić w/w opinię. Rozkład oględnie mówiąc jest taki sobie i bez urazy proponuję odłożyć go na półkę i poszukać "gotowca".

    pozdrawiam
    A mi ten projekt się podoba, może dlatego że układ pomieszczeń jest dość podobny do naszego domku. Różnica polega tylko na tym że nasze sypialnie, pralnia i łazienka mają swoje miejsce na piętrze

    Aisa, jaki macie układ domu wobec stron świata?

    A tak w ogóle to cześć

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    drzwi w jedej z sypialni są otwierane na ścianę, przez co wchodzi się na szafę. Gdyby były odsunięte od narożnika, szafę można byłoby schować za drzwiami
    Teraz tak mam i powiem Ci, że mi to nie przeszkadza.... może dlatego nie zwróciłam na to uwagi. Kwestia do przemyślenia

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Gdyby drzwi do garderoby były na środku, dałoby się zagospodarowac 3 ściany szafami.

    Drzwi do garderoby oczywiście otwierane na zewnątrz lub suwane.
    Otwieranie drzwi wezmę pod uwagę.... faktycznie suwane chyba najlepsze.... i to w ścianie .... w takim przypadku umiejscowienie drzwi nie będzie miało znaczenia

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Okno w spiżarni utrudnia ustawienie wysokich szaf do sufitu na jeden ze ścian.
    No tak... ale wolę go jednak mieć

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    A mi ten projekt się podoba, może dlatego że układ pomieszczeń jest dość podobny do naszego domku. Różnica polega tylko na tym że nasze sypialnie, pralnia i łazienka mają swoje miejsce na piętrze

    Aisa, jaki macie układ domu wobec stron świata?

    A tak w ogóle to cześć
    Witam Cię Kamilo Dzięki.... mi też ten układ pasuje hihi
    A dom będzie stał frontem na północny zachód.

    Idę poczytać Twój dziennik

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aisa222 Zobacz post



    No tak... ale wolę go jednak mieć

    Nie twierdzę, by z niego zrezygnować, ale po prostu jest zaplanowany w złym miejscu.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie twierdzę, by z niego zrezygnować, ale po prostu jest zaplanowany w złym miejscu.
    Jest tylko jeszcze jedna możliwość..... ale nie chcę go na frontowej ścianie .... i koło się zamyka

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może gdyby dać architektowi wytyczne, a nie zamykać go w narzuconym rzucie byłoby to bardziej przemyślane?

  15. #35

    Domyślnie

    My już myślimy od kwietnia..... dla nas jest idealnie.... nie będziemy niczego zmieniać..... tak chciałam i tak będzie. Kropka

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego dopytywałam się czy zmuszacie architekta do przerysowania?

  17. #37

    Domyślnie

    Wczoraj dostałam wstępny projekt.... a właściwie to 2.... pomożecie wybrać kształt dachu ??

    Dach z dłuższą kalenicą




    i z krótszą


    No to która opcja ?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mnie osobiscie z dłuższa ale koszty raczej wyzsze

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Ja też wybrałabym dłuższą kalenicę

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja też piszę się na dłuższą

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony