dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 319
  1. #281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Tak, w lipcu. Przecież wiemy że do usuwania nadmiaru wilgoci latem rekuperacja nie służy. Do tego celu używa się klimatyzacji.
    W żaden sposób to nie nadaje prawdziwości twierdzeniu:
    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Bardzo dobre wilgotnościomierze będą sobie radzić powyżej 90%, gdzie większość tanich pokazuje bzdury, ale taka wilgotność nie występuje w domu nie licząc łazienki.

  2. #282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W żaden sposób to nie nadaje prawdziwości twierdzeniu:
    Nigdy, nawet latem nie osiągnąłem w domu, a nawet w wilgotnej piwnicy więcej niż 80-85%. W pomieszczeniach mieszkalnych obecnie nie mam więcej niż 70%, bo nie dopuszczam do takiej wilgotności. Kto by to wytrzymał?
    To że przez chwilę latem jest tak wysoka wilgotność nie oznacza że jest ona także w domu. Nawet bez klimatyzatora można temu zapobiec otwierając okna nocą i zamykając w dzień.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nigdy, nawet latem nie osiągnąłem w domu, a nawet w wilgotnej piwnicy więcej niż 80-85%.
    I to jest najlepsze świadectwo jakości Twoich higrometrów.

  4. #284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Szczerze mowiac - i ja nie mialem powyzej 90%, w domu, a mam higrometr analogowy i cyfrowy, o ktorym wiem, że zaniza o 2%.
    Moze sciany, tynki jednak sa w stanie wchlonąć pare wodna w trakcie krótkotrwałego wzrostu jej poziomu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I to jest najlepsze świadectwo jakości Twoich higrometrów.
    Niektóre z nich były używane także w łazience podczas prysznica i wskazania znacznie przekroczyły 90%. Są więc dobre. Zwłaszcza jak na tą cenę.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Tak wyrzucić. Kolega widocznie nie umie kupować. Niech zapłaci komuś kto to umie.
    Aha. Pewnie tak. Tylko ty umiesz kupować przecież. Najlepiej bez gwarancji i byle co.

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Aha. Pewnie tak. Tylko ty umiesz kupować przecież. Najlepiej bez gwarancji i byle co.
    Powiem tak...
    U mnie działa.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #288

    Domyślnie

    Pewnie tak działa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180211_211321.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	422058

  9. #289
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #290
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Pewnie tak działa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180211_211321.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	422058
    Kolego nie obraź się ale pokazujesz najtańsze chińskie badziewie na rynku i dziwisz się, że słabo działa? Miałem podobne w terrarium i przestało w ogóle działać po kilku tygodniach
    Nie bardzo rozumiem po co ta dyskusja, po co Wam dokładność pomiaru wilgotności do 1%?
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  11. #291

    Domyślnie nie zgadzam sie z ta opinia

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ruchome części się zużywają.
    Potem trzeba je naprawiać/wymieniać/serwisować.

    Adam M.
    Serwisuje tego typu urzadzonka i jedyne co wymieniam raz na jakis czas w wymiennikach obrotowych to pasek w ktorym klamerka sie rozwala badz pasek peka i trzeba go ponownie zgrzac... w zaleznosci od typu paska... rotory pracuja na tak niskich obrotach ze silnik i lozyska rotora po prostu sie nie psuja... jedyne do czego mozna sie przyczepic to mieszanie powietrza wywiew nawiew, czyli czysto teoretycznie majac izolatke w domu z osoba chora zakaznie najprawdopodobniej wszystkie pomieszczenia w domu ulegna skarzeniu, nie ma sterylnosci, dlatego w szpitalach nie sa stosowane ale np w biurowcach, centrach handlowych sa powszechnie stosowane poniewaz nie zamarzaja, niskie opory przeplywu, wysoka sprawnosc, male gabaryty, w duzych centralach o duzych przeplywach, kilka tysiecy metrow powietrza najpowszechniejsze rozwiazanie w 90% galerii i biurowcach sa stosowane centrale z tego typu wymiennikami bo sa po prostu tansze i mniejsze, do produkcji wymiennikow o podobnych parametrach w przypadku rotora zuzywa sie duzo mniej aluminium... jednak w domu jednorodzinnym lepszym rozwiazaniem wydaje sie sterylny wymiennik plytowy wspolpracujacy z nagrzewnica wstepna oraz centralnym nawilzaczem kanalowym... pozdrawiam
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  12. #292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    "Serwisuje tego typu urzadzonka i jedyne co wymieniam raz na jakis czas w wymiennikach obrotowych to pasek w ktorym klamerka sie rozwala badz pasek peka i trzeba go ponownie zgrzac... w zaleznosci od typu paska... rotory pracuja na tak niskich obrotach ze silnik i lozyska rotora po prostu sie nie psuja..."

    Mało widziałeś...
    Moze za krótko to serwisujesz?
    Ja już ze trzy razy nowe łożyskowanie robiłem dla takich jednostek.

    Nie obciążenia tylko wilgoć im zaszkodziła.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Mało widziałeś...
    Moze za krótko to serwisujesz?
    Ja już ze trzy razy nowe łożyskowanie robiłem dla takich jednostek.

    Nie obciążenia tylko wilgoć im zaszkodziła.
    Adam M.
    Nie wrzucał bym wentylacji kubaturowej, gdzie urządzenia są znacznie większe i występują znacznie większe siły działające na podzespoły do jednego worka z wentylacją domową.
    W centrali do zastosowań domowych, prędzej rozleci się wentylator niż rotor.

    .

  14. #294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Z tym się zgodzę.
    Te domowe to popierdółki...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Powracając do meritum tematu pozwolę sobie zapytać - czy na dzień dzisiejszy opłaca się dopłacać do odzysku wilgotności by mieć spokój zimą czy po prostu jest to wszystko kwestia wyregulowania całej centrali ?
    Duży mętlik w głowie się robi czytając niektóre komentarze osób, które za całość zapłaciły nie mało pieniędzy a teraz zimą szukają sposobów dostarczenia wilgoci do domu Nie chce wyjść na ignoranta, ale nadmierne mycie podłóg za 15k nie jest rozwiazaniem

  16. #296

    Domyślnie

    Mam krzyżowca. Tam gdzie stoją kwiaty (rośliny doniczkowe) wilgotność waha się w granicach 40%, tam gdzie kwiatów nie mam ~30%. Jednym słowem na problemy z wilgotnością dużo kwiatów .-)

  17. #297
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Żadne ustawienie reku nie pomoże na wilgotność zimą, chyba że go całkiem wyłączysz. U mnie niezaleznie czy ustawie wydajnosc wentylacji na 70 czy na 120, wilgotnosc waha się zimą miedzy 32 a 35% czyli bardzo niska.

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Dom masz watą kryty?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #299

    Domyślnie

    U mnie wilgotność waha się między 40-50%. Jak rekuperator pracuje na 1 biegu to jest bliżej 50%, jak na 2 biegu bliżej 40%. Jak włączyłem obieg zamknięty na noc (z powodu smogu), to wilgotność była bliżej 60%. To wszystko odczytane z taniego analogowego ustrojstwa. Za niedługo porównam te wyniki z odczytem cyfrowym.
    W nocy czuć różnicę, jak śpi się przy 1 i 2 biegu, ale na razie nie widzę potrzeby nawilżania czegokolwiek.

    @adam_mk, tak dom mam kryty watą.

  20. #300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Żadne ustawienie reku nie pomoże na wilgotność zimą, chyba że go całkiem wyłączysz. U mnie niezaleznie czy ustawie wydajnosc wentylacji na 70 czy na 120, wilgotnosc waha się zimą miedzy 32 a 35% czyli bardzo niska.
    Masz cos nie tak ze szczelnościa.
    Ja doskonale widzę, jak w miarę zabrudzaniia się filtra F7 rośnie wilgotność w domu. Po założeniu około 38% przy -5C za oknem, po dwóch-rzech tygodniach o 10%więcej.
    I wymiana

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony