dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 319
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Równowaga zależy też od czystości filtrów.
    Filtry wymieniam co 3 m-ce a po tym co zobaczyłem ostatnio w sklepie producenta reku to chyba tylko ja wymieniam tak "czyste" filtry bo w porównaniu do innych to wyrzucam prawie nówki.
    Jak myślicie nawilżacze powietrza wystarczą w sypialniach czy powinny być też w salonie gdzie się najwięcej czasu przebywa w ciągu dnia?

  2. #22

    Domyślnie

    Moj po miesiacy jest ciemno szary. Mieszkam pod lasem, a sasiedzi w nowych domach grzeja tylko gazem. Smogu nie ma, powietrze nadmorskie.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Moj po miesiacy jest ciemno szary. Mieszkam pod lasem, a sasiedzi w nowych domach grzeja tylko gazem. Smogu nie ma, powietrze nadmorskie.
    A jaką masz wilgotność w domu? Naprawdę bardzo zastanawia mnie czy wszyscy mają tak suche powietrze przy reku gdzie zapewniano mnie że powietrze w domu z reku to NAJ NAJ NAJ. Szwagier w domu bez reku, bez żadnych szczególnych rozwiązań wentylacji grawitacyjnej, ogrzewa dom drzewem i idealne 50% wilgotności ma....

  4. #24

    Domyślnie

    Ja przy 115m3/h i 4 osobach mam pomiędzy 48-55%. Więc tragedii nie mam. Przewietrzanie 3 razy dziennie.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Ja przy 115m3/h i 4 osobach mam pomiędzy 48-55%. Więc tragedii nie mam. Przewietrzanie 3 razy dziennie.
    Masz idealnie wręcz chyba a przewietrzasz często. A z tego co ja się tu dowiaduję to im więcej aktualnie (przy tej porze roku, pogodzie) się wietrzy tym suszej w domu...

  6. #26

    Domyślnie

    Przewietrzanie mam 3x10 minut tylko po to, żeby w razie czego wyrzucic wodę z wymiennika. Na razie mam na zewnątrz około 8 na plusie więc nie najgorzej.
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał scouser88 Zobacz post
    A jaką masz wilgotność w domu? Naprawdę bardzo zastanawia mnie czy wszyscy mają tak suche powietrze przy reku gdzie zapewniano mnie że powietrze w domu z reku to NAJ NAJ NAJ. Szwagier w domu bez reku, bez żadnych szczególnych rozwiązań wentylacji grawitacyjnej, ogrzewa dom drzewem i idealne 50% wilgotności ma....
    35-40% 90m3/h ostatnio zmienilem na 65m3/h

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał scouser88 Zobacz post
    Masz idealnie wręcz chyba a przewietrzasz często. A z tego co ja się tu dowiaduję to im więcej aktualnie (przy tej porze roku, pogodzie) się wietrzy tym suszej w domu...
    No oczywiscie, przeciez w powoetrzu zewnetrznym jest mniej pary wodnej, niz w wewnetrznym.
    Mam przy reku i 95m3/h mam 48% aktualnie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No oczywiscie, przeciez w powoetrzu zewnetrznym jest mniej pary wodnej, niz w wewnetrznym.
    Mam przy reku i 95m3/h mam 48% aktualnie.
    Tak. Ale to co u mnie potwierdza tę zasadę, u Ciebie Nie. Cały czas o to pytam i część mi wmawia że musi być sucho bo na podwórku jest sucho a reku nic nie wysterujesz tylko ustaw na małe obroty. Ustawiłem na małe obroty i nic to nie dało. Pytam czy mogę zrobić coś jeszcze i brak odpowiedzi. Dlatego nie rozumiem jak u kogoś może być idealne 48% a u mnie 30%????

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Albo masz nieszczelny dom, albo duzy dom, a malo produkukesz wilgoci (mało osób, brak gotowania, suszenia prania.)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Różnice wynikają z wielu przyczyn - technologia domu, temperatura i wilgotność na zewnątrz, wydajność wentylacji, temperatura wewnątrz, "produkcja" pary w domu. Żeby jakieś wnioski wyciągać co do przyczyn różnic w różnych domach to trzeba sporo informacji i pomiarów. A na dobrą sprawę mało kto wie, jaką ma wydajność rekuperacji. Inne dane też często wątpliwej jakości.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał scouser88 Zobacz post
    A jaką masz wilgotność w domu? Naprawdę bardzo zastanawia mnie czy wszyscy mają tak suche powietrze przy reku gdzie zapewniano mnie że powietrze w domu z reku to NAJ NAJ NAJ. Szwagier w domu bez reku, bez żadnych szczególnych rozwiązań wentylacji grawitacyjnej, ogrzewa dom drzewem i idealne 50% wilgotności ma....
    Rodzaj ogrzewania, nie ma znaczenia dla wilgotności wewnątrz domu.
    Twój szwagier ma wentylację grawitacyjną, czyli może nie mieć żadnej. Bez wentylacji, wilgotność wyraźnie podniesie się.
    Spróbuj w ogóle wyłączyć reku, na jakiś czas-parę dni. Jeśli wilgotność nie podniesie się wyraźnie, znaczy masz w budynku wentylację nieplanowaną. Trzeba szukać szczelin.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I to jest dobra mysl, tym bardziej, ze jest dosc cieplo (podczas mrozow lepiej nie wylączac reku)
    Jest weekend, mozna tak zrobic i obserwowac.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34

    Domyślnie

    U mnie najmniej tej zimy było 42% i żona zaczeła już narzekać na suche powietrze. Obecnie mam 49%. Teraz reku mam ustawiony na 23% wywiew i 32% nawiew.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    No ładnie. 4 godz. od wyłączenia rekuperacji wilgotność powietrza z 30% podskoczyła na 50% !!! Czyli dom chyba szczelny i bez tej reku niezbyt dobrze by tu było. Teraz kwestia jak to ustawić żeby reku chodziła i dobra wilgotność była w domu. Pomożecie??

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał scouser88 Zobacz post
    No ładnie. 4 godz. od wyłączenia rekuperacji wilgotność powietrza z 30% podskoczyła na 50% !!! Czyli dom chyba szczelny i bez tej reku niezbyt dobrze by tu było. Teraz kwestia jak to ustawić żeby reku chodziła i dobra wilgotność była w domu. Pomożecie??
    A gdzie ty masz pomiar wilgotności...?
    W kuchni nad okapem...?
    U mnie aby dokonać takiego wyczynu to trzeba by kilka dni gotować wielki gar z wodą ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A gdzie ty masz pomiar wilgotności...?
    W kuchni nad okapem...?
    U mnie aby dokonać takiego wyczynu to trzeba by kilka dni gotować wielki gar z wodą ...
    W salonie na parterze i w pokoju dziecka na piętrze. Podobne wyniki tu i tu

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Po 6 godz doszło do 65% i stwierdziłem że starczy, włączyłem reku. 4 godz po włączeniu utrzymuje się 48%.
    Na razie spoko, jakby tak się utrzymywało...

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał scouser88 Zobacz post
    W salonie na parterze i w pokoju dziecka na piętrze. Podobne wyniki tu i tu
    Czyli w pomieszczeniach z nawiewami...
    Wsadź ten miernik do głównego kanału wyciągowego przed rekuperatorem będzie pokazywał średnicą wilgotność w domu...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Czyli w pomieszczeniach z nawiewami...
    Wsadź ten miernik do głównego kanału wyciągowego przed rekuperatorem będzie pokazywał średnicą wilgotność w domu...
    62 % pod głównym wyrzutem. Pokazywało i 82 % ale to po 2 na raz prysznicach. 62 % po nocy

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony