dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 90
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 1797
  1. #1621
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    U mnie PC też idzie przez podlicznik ale z racji tego że mam Rozdzielnice kotłowni na gotowo zrobioną Internet już mam z TMOBILE LTE (potrzebowałem do monitorowania PC w czasie wygrzewania to kupiłem na szybko). Póki co antena w kotłowni przy oknie ale w sumie ładnie idzie. Docelowo pójdzie na komin.

  2. #1622

    Domyślnie

    Ja tak samo. Narazie w kotłowni router, ale docelowo pójdzie do szafy gdzie doprowadzony jest kabel do anteny i będzie jako failover

    Muszę tylko jakiegoś VPN-a zestawić żeby podpiąć RPI pod licznik PC i zacząć próbować wyciągać dane po modbusie do jakiegoś influxdb+grafana.

  3. #1623
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi się chyba antena przestawiła, bo transfery na LTE spadły poniżej krytyki.

    Jakie wybraliście podkłady pod panele i czy folia / paroizolacja jest potrzebna? mam pod wylewką pianę, która jest wodo/paroszczelna i sie zastanawiam czy dodatkowa folia jest potrzebna czy odrazu podkład. Prawdopodobnie pójdzie Arbiton Optima Max.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 13-08-2019 o 17:32
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #1624

    Domyślnie

    Jakie wideodomofony wybraliście? Chciałbym aby miał możliwość przekierowania na komórkę i otwieranie pastylką, a najlepiej z komórki z możliwością łatwego udostępniania klucza innym. Chyba dużych wymagań nie mam

  5. #1625
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Portowaną wersję Chińską Hikvision DS-K1T501SF - standardowo nie działa z hikconnect.

    Spełnia Twoje wymagania plus ma opcję otwarcia odciskiem.

    Jednostka wewnętrzna Hikvision V1.5.0 DS-KH8301-WT.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #1626
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #1627

    Domyślnie

    To ja palcem otwierać nie potrzebuję. Zastanawiam się czy coś takiego by wystarczyło moim potrzebom?

    https://www.napad.pl/1285-stacje-bramowe-hikvision.html i https://www.napad.pl/produkty-1284-8...s-kh6310-w.htm

    Czy do tego trzeba jeszcze jakiegoś urządzenia po środku ?

  8. #1628
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem jak one działają w standardzie - czy jest wymagana centrala iVMS. Te moje mają jakiś customowy soft, który pozwala dzwonić bezpośrednio na jednostkę wewnętrzną oraz na hikconnect. Softu hikvision używałem tylko podczas konfiguracji.

    Pierwsza wersja miała bug i czas rozmowy miał limit 30sek. Majfriend zrobił na moją prośbę downgrade do starszej i działa jak należy.

    Myślę, że najlepiej dopytać sprzedawcy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #1629

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Czas pokaże. Kurz na białym nie rzuca sie aż tak w oczy

    Ciemne najgorzej chronią przed słońcem i co ciekawe, nocą zapewniają dla gapiów najlepszy widok. Myśleliśmy jeszcze o szarych, ale ostatecznie padło na ciepłą biel. W okolicy będzie się działo dużo w najbliższych latach i liczymy, że ta biel w połączeniu z kurzem się sprawdzi. Te tkaninę łatwo umyć, to splot dość grubych włókien. Można ją traktować nawet myjką.
    Owczar, możesz napisać jak się sprawują refleksole? Jaki masz % przezierności? My do sypialni i łazienki zamówiliśmy 1%, natomiast na resztę okien 5%. Ciekawi mnie jak to wygląda nocą. Czy widać z zewnątrz co się dzieje w środku?

  10. #1630
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeszcze nie mieszkamy, więc aż tak dużo nie powiem, choć robiłem testy w największe upały - w tym także kamerką termowizyjną i mogę potwierdzić skuteczność w ochornie przed upałem.

    Nie pamiętam przezierności, ale tkanina to: Serge 600, kolor White-White 02002
    Jeśli chodzi o noc - to jest bardzo spoko. Widać kontury, ale bez detali. Na tym nam zależało, bo mają pełnić funkcję firan, dlatego do salonu jeździliśmy nocą. Z praktycznego punktu widzenia najmniej widać przez jasne refleksole nocą. Najlepiej też chronią przed ciepłem.

    Od wewnątrz w dzień:

    Zdjęcie w nocy od zewnątrz:

    A tutaj zdjęcie od wewnątrz od południowego zachodu w upały:

    A tak w termowizji:


    Z odsłoniętymi temperatura przekraczała w tym miejscu 40 stopni.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #1631

    Domyślnie

    Dzięki. My też zamówiliśmy taką samą tkaninę, ale jasno szarą. Myślę, że ten kolor też da radę. Najbardziej obawiam się nocy, bo sypialnie, łazienka i garderoba są od strony ulicy i wolałabym, żeby jednak nie było za wiele widać, ale skoro mówisz, że dają radę, to jestem spokojniejsza. My niestety nie mieliśmy możliwości obejrzenia nocą i stąd obawy.
    Możesz jeszcze napisać, gdzie zamawiałeś elementy do instalacji odgromowej?

  12. #1632
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Myślę, że będzie ok. Chcieliśmy początkowo ciemniejsze, ale ostatecznie przez wzgląd na noc padło na białe.

    Zamawiałem na hermi.pl. Jeśli chodzi o miedziane elementy, to ceny były tak niskie wzgledem konkurencji, że bałem się wysłać przelew. Przeszukałem krs i internet zanim przelałem środki Do samych materiałów też nie mam zastrzeżeń.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #1633

    Domyślnie

    Przewody odprowadzające układałeś pod ociepleniem? Elektryk chce tak zrobić, ale jakoś nie mogę się zdecydować. Miałeś robiony jakiś projekt instalacji odgromowej?

  14. #1634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Moje HQ Vision (podróbki hikvision) działają na tej samej apce co w tym filmiku. Aż zaraz zapytam cyberbajta czy mają kopię takiego domofonu ew. czy ten z Twojego linka będzie działać z moim rejestratorem -- bo na ich stronie nie widać domofonów.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Właśnie nie wiem jak one działają w standardzie - czy jest wymagana centrala iVMS. Te moje mają jakiś customowy soft, który pozwala dzwonić bezpośrednio na jednostkę wewnętrzną oraz na hikconnect. Softu hikvision używałem tylko podczas konfiguracji.
    Pierwsza wersja miała bug i czas rozmowy miał limit 30sek. Majfriend zrobił na moją prośbę downgrade do starszej i działa jak należy.
    Myślę, że najlepiej dopytać sprzedawcy.
    Niby teoretycznie wszystkie kamery mają możliwość bezpośredniego podpięcia do apki -- ale mnie bez udziału rejestratora nie udało się do kamer podłączyć.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1635
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Owczar, gdzieś można bardziej szczegółowo poczytać o Twoich refleksolach?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #1636
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Przewody odprowadzające układałeś pod ociepleniem? Elektryk chce tak zrobić, ale jakoś nie mogę się zdecydować. Miałeś robiony jakiś projekt instalacji odgromowej?
    Tak, dałem w rurkach grubościennych do tego przeznaczonych. Dobrze, że drut był miedziany, bo nie wyobrażam sobie upychać tam stalowego. Też miałem obawy, ale skoro normy to dopuszczają, a takie rozwiązania stosują także w Niemczech, gdzie większość rzeczy jest znormalizowana, to stwierdziłem, że nie niesie to ryzyka. Rurki bodajże winidurowe. Też kupiłem w hermi.pl
    Niestety nie mam zdjęć, bo podczas montażu padł mi akurat telefon, który już nigdy się nie włączył.
    Przy instalacji miedzianej temp są niższe, a dodatkowo przy porządnym uziomie nie powinno się nic dziać.


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Moje HQ Vision (podróbki hikvision) działają na tej samej apce co w tym filmiku. Aż zaraz zapytam cyberbajta czy mają kopię takiego domofonu ew. czy ten z Twojego linka będzie działać z moim rejestratorem -- bo na ich stronie nie widać domofonów.
    Myślę, że powinno działać. Teraz rejestratory są w miarę uniwersalne i wspierają produkty konkurencji.


    Jeśli chodzi o refleksole, to pisałem tutaj o tym:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...21#post7804621

    Test podczas upałów wypadł bardzo fajnie. Niestety jeszcze się nie wprowadziliśmy, więc nie mogę napisać wiele więcej.

    Z plusów - nie zabierają tyle światła, w nocy dają intymność nie odcinając od otaczającego świata. Docelowo sterowanie będzie centralne - wszystkie w dół po zmroku. W przypadku silnego wiatru w górę.
    W ciągu dnia czujniki temp pod parapetami będę monitorowały zyski temperaturowe. Zależy mi by mieć w domu jak najwięcej światła.

    Zamontowałem refleksole selt z silnikami elero. Na stronie producenta nie ma zbyt wiele. Zanim się zdecydowaliśmy też nie mogłem znaleźć opinii i niejako kupowaliśmy w ciemno...
    Za 12 sztuk zapłaciliśmy 23,5k z montażem plus moje udziwinione konstrukcje do uniknięcia mostków.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #1637

    Domyślnie

    Owczar, a bednarkę jaką dawałeś w końcu? Dobrze pamiętam, że nierdzewkę?

  18. #1638
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ostatecznie miedzianą, ale 25/3 mm - wszystko zgodne z aktualną normą dla miedzi i LPS klasy 3-4.

    Myślałem o nierdzewce, ale przewodność gorsza, a cena niewiele niższa. Dodatkowo musi być grubsza, więc cięższa, trudniejsza w układaniu itd.
    Nierdzewne mam przedkładki między międzią, a stalową bednarką spawaną do zbrojenia konstrukcji - do wyrównania potencjału tylko.

    Pomiarów jeszcze nie robiłem. Chcę zrobić razem z instalacją po montażu gniazdek. Teraz byłoby to strasznie upierdliwe, bo pociąłem już obwody.

    Ceny sprzed roku:
    1) bednarka miedziana 25x3 w cenie 28,33 zł netto/mb (sprzedawana na metry) lub
    bednarka miedziowana 30x4 w cenie 600,00 zł netto/30mb (sprzedawana na pełne krążki) lub
    bednarka miedziana 25x4 w kręgu około 70 kg (=78 mb) w cenie 42,28 zł netto/kg (realizacja około 2 tygodni) lub
    bednarka nierdzewna 30x3,5 w kręgu 50 oraz 25 kg w cenie 31,00 zł netto/kg

    2) złącze kontrolne miedziane (bednarka/drut) – 21,09 zł netto/szt
    3) złącze krzyżowe miedziane (drut/drut) - 16,65 zł netto/szt
    4) uchwyty pod dachówkę skręcane miedziane (musiałbym znać dachówkę) – 16,65 zł netto/szt
    5) uchwyty gąsiorowe rozsuwane miedziane (również proszę o podanie typu gąsiora) – 19,98 zł netto/szt
    6) drut miedziany fi 8 – 16,84 zł netto/mb
    7) rura grubościenna 1,5 m – 13,01 zł netto/szt
    złączka do rur grubościenna – 3,66 zł netto/szt
    9) kolona do rur grubościenne - 8,00 zł netto/szt
    10) skrzynka kontrolna INOX naścienna – 48,00 zł netto/szt
    11) złącze mostkowe miedziane – 12,21 zł netto/szt
    12) złącze kontrolne uniwersalne w całości nierdzewne 3 blaszkowe – 18,00 zł netto/szt

    Do podanych cen należy doliczyć podatek Vat 23%
    Złącza i uchwyty nierdzewne są tańsze to 15%
    Usługa spedycyjna na palecie 120,00 zł netto

    Zapomniałem napisać o projekcie - był razem z projektem domu. Architekt go oczywiście nie wykreślił przy adaptacji, więc siłą rzeczy stał się obligatoryjny. Po przemyśleniu za i przeciw padła decyzja żeby zrobić wbrew rozsądkowi. Uziom i tak musiałem robić sztuczny, więc to już połowa zabawy.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 20-08-2019 o 23:02
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #1639

    Domyślnie

    28 zł/mb netto za miedzianą brzmi już przyjemniej. Tym bardziej, że jakieś 100m bym potrzebował. Budynek po obwodzie ma bodajże 78m...

  20. #1640
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie poszło 75m. Tak jak napisałeś, żeby wyjść poza okapy itd będziesz potrzebował ze 100m.

    Na pierwszy rzut oka uziom miedziany wydaje się drogi, ale jak weźmiemy pod uwagę koszty robocizny i że zapominamy o temacie, to już nie jest drogi.

    Układałem sam - koszt koparki jakieś 900zł przy podwórku jak jest teraz... Gdybym miał za 10 lat wymieniać (po tylu latach bednarka ocynkowana może przerdzewieć w odpowiednich warunkach glebowych) to koszty byłyby min 3-4tysiące.

    Kopaliśmy głęboko - prawie na metr żeby była jak największa wilgotność.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 82 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony