dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 90
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 1797
  1. #1701
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Smile

    W przyszłym tyogdniu jedziemy z podbitką - będę w niej robił oświetlenie, ale jednocześnie nie chcę robić podbitki w poziomie, tylko po krokwiach, zachowując kąt nachylenia dachu. I tu problem, bo 'oczka' mają świecić w dół, a nie na ścianę. Spotkaliście się może z oprawami hermetycznymi i regulowanymi, w zakresie przynajmniej 40 stopni?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  2. #1702
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nie spotkałem takich jak szukałem do wewnątrz.

    Pytanie czy nie można zrobić zwykłych, a od góry czymś uszczelnić?
    U siebie na strychu dawałem donice cermaiczne od góry. Pod kątem trochę gorzej... Ale czy w ogóle potrzebujesz szczelne? Wentylacja nie powinna tam zaszkodzić.

    U mnie inna ciekawostka.

    Podłączyli mi wodę. No to myk włączam CWU i zonk. Jakieś takie letnie leci. Podkręcam pompę wyżej i wyżej i nic.
    Włączam więc pompę cyrkulacyjną i jest lepiej.
    3 dni później podłączam kolejne punkty i podczas testu kolejny zonk. Odkręcam wodę w wannie a w umywalce zaczyna lecieć zimna - nawet nie letnia!

    Rozumiem spadek ciśnienia itp, ale taka akcja? Z 1,5h zajęło mi rozgryzienie tego zjawiska

    Kto zgadnie co hydraulik zrobił źle? Miał narysowane dobrze, ale jak zwykle chciał ulepszyć...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #1703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wentylację planuję zrobić, tzn kratki wentylacyjne w podbitce, mniej więcej pod dachówkami wentylacyjnymi, ale oprawy wolałbym szczelne, ponieważ będą na 230V, ale najwyżej użyję nieregulowanych i coś wyrzeźbię, żeby uszczelnić.

    Co ten hydraulik wymyślił :/ ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #1704
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Podłaczyl pompe obiegowa CWU na wyjściu ze zbiornika, zamiast na powrocie z obiegu CWU.

    Efekt jest taki, że zimna woda zamiast płynąć przez wężownice w zbiorniku buforowym woli płynąć sobie przez obieg CWU. Jak włączę pompkę to ciepła woda jest, tylko jak już na pierwszym odbiorze pojawi się spadek, to zimna woda znowu ma wyższe ciśnienie i leci już z drugiego punktu. Zawór zwrotny sprawę załatwi, ale szlak człowieka trafia...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #1705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zawór zwrotny sprawę załatwi, ale szlak człowieka trafia...
    Znaczy jak odkręcisz ciepłą wodę, to zrobi ona z pompy elektrownię? Pompa (cyrkulacji jak rozumiem) ma być na powrocie. Zawór zwrotny też.

  6. #1706
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dokładnie tak

    Sama pompa cyrkulacji ma nawet zawór zwrotny.

    I tutaj mam dylemat. Najlepiej byloby przelozyc pompke - ale tutaj pojawia się problem, brak tak długiego odcinka zeby to zrobic bez rzezby. Musiałbym zrobić dodatkową pętlę...

    Ale z drugiej strony, jak odkręcę wodę ciepłą na max w jednym miejscu lub trochę w 2, to pompka nie będzie miała w zasadzie co tłoczyć jeśli dobrze rozumuję. Sytuacja że woda będzie odkręcona bez działającej pompki cyrkulacji jest mała, bo obieg będzie włączany czujnikami obecności.

    Na początek wstawię ten zawór zwrotny i sprawdzę, czy sama pompka robi jakieś duże opory przepływu. Jeśli bez jej włączenia woda woli płynąć rurą o mniejszej średnicy, to wygląda na to, że opory wężownicy spiraflex w zbiorniku i pompki są spore.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #1707
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ale z drugiej strony, jak odkręcę wodę ciepłą na max w jednym miejscu lub trochę w 2, to pompka nie będzie miała w zasadzie co tłoczyć jeśli dobrze rozumuję. Sytuacja że woda będzie odkręcona bez działającej pompki cyrkulacji jest mała, bo obieg będzie włączany czujnikami obecności.
    Bez sensu puszczać pompę, jak masz gorącą wodę w rurach. Powinna mieć ograniczenie, że np. chodzi minutę czy dwie - a potem nie reaguje na czujki przez pół godziny czy godzinę.
    Do tego ciekawe, ile pociągnie jak będzie się "siłowała" z przepływem wymuszonym przez ciśnienie w sieci - w końcu przepływy po odkręceniu baterii w wannie czy nawet w prysznicu (o odkręceniu kilku na raz nie wspominając) przewyższają przepływy przez typową pompę do CWU.

    Zaglądałeś do instrukcji montażu swojej pompy? U mnie jest schemat z zaworem zwrotnym i pompą za punktami czerpalnymi a w gwarancji zapis, że nie stosowanie się do instrukcji powoduje utratę gwarancji.

    Co to za pompa, że ma wbudowany zawór zwrotny?

    Wezwałbym partacza co nie zna podstaw swojego fachu do naprawy tej totalnej fuszerki.

  8. #1708
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też bym wezwał, niestety realia są takie, że wezwiesz, a partacz nie przyjdzie, bo co mu zrobisz...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  9. #1709
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No niestety nie jest to takie proste w dzisiejszych czasach. Gość od elewacji przestał odbierać telefon mimo, że nie dałem mu jeszcze całej kasy. Uznał, że 1500 to żadna strata...

    Hyduralik co prawda telefon odebrał, ale powiedział, że dopiero za tydzień znajdzie czas.

    No o max przepływie w sumie nie pomyślałem. Chyba nie ma co rzeźbić z tym zaworem zwrotnym.
    Co prawda w instrukcji nie ma słowa o miejscu montażu w obiegu, ale ten max przepływ ma znaczenie. No i napędzanie wyłączonej pompki też nie ma sensu. Będzie musiał zrobić pętlę... Trudno.

    W ostateczności dopłacę za poprawę - lepiej teraz niż później.

    Pompa to:
    http://modom.pl/templates/images/fil...tar-z-nova.pdf


    Dzięki Kaizen za trafne spostrzeżenie. O tym aspekcie nie pomyślałem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #1710
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niestety takie czasy, że 'fachowiec' jest górą nad inwestorme pod każdym względem, a jak będziesz chciał umowy, gwarancje, itp itd, to poprostu Cię oleje..

    Ostro odpowietrzam DZ. Mam pompę WZ250, podłaczyłem węże do zaworków na szczycie belki powrotnej i zasilającej rozdzielacza DZ. Pompka zasysa glikol ze zbiornika i po przjeściu przez pętlę kolektora (jedną, bo reszta jest zamknięta), wypluwa wodę do tegoż zbiornika. I co? I dziwne rzeczy, bo mi cieczy w zbiorniku przybywa, powiedział bym, że skokowo, raz przybywa, raz nie..a ja się spodziewałem, ze ubędzie jak wyrzuci powietrze... ? Owszem spałem na fizyce, ale chyba coś to dziwne...Przybywa coś koło 10l na godzinę.

    Wracając do lampek w podbitce, to rzeczywiście w polskich internetach nie uświadczysz wodoszczelnej regulowanej w cenie poniżej 150zł / sztuka. Jest jeden wyjątek - Philips Fresco IP23 za ok 50zł / sztuka, ale nie znajdziesz informacji jaki jest kąt regulacji. Samo IP23 do podbitki wystarczy, ale poszukałem dalej i znalazły się na Amazonie. IP44, regulacja 40 stopni, 5cio pak za 29,99 euro i darmowa dostawa, więc bardzo spoko. Minus, że kąt świecenia 120 stopni i zintegrowane źródło światła, ale cóż nie można mieć wszystkiego.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 05-10-2019 o 14:48
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  11. #1711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok już wiem co źle robiłem, oczywiście głupota. Pompowałem do belki na której nie ma zaworów. Jak zacząłem pompować na drugiej, to odrazu lepiej, powietrze się pokazuje, rotametr skacze, a glikolu pomalutku ubywa. Kurtyna.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  12. #1712
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie czas na podłogi i jak zwykle coś nie tak...

    Ale nie wiem czy szukam dziury w całym, czy rzeczywiście wymagać więcej. Tydzień temu położyli parkiet u sąsiada. Ciemny jesion - deska 2 warstwowa. Wszystko jak od linijki.

    Dzisiaj ekipa układała deski u mnie. Już w ciągu dnia dzwonili i marudzili, że deski nie trzymają wymiaru. Ok, ale to nie do mnie reklamacja tylko do sprzedawcy desek, który jest zleceniodawcą dla ekipy.

    Wieczorem pojechałem i rzeczywiście deski nie trzymają wymiarów. W niektórych miejscach szczeliny są dość mocno widoczne. Szczególnie na końcach desek gdzie widać, że jedna jest węższa od drugiej - i to już po segregacji. Podobno zdarzają się takie o różnicy 2mm.

    Niedługo szukając znalazłem kilka kwiatków.

    Czy to normalne? Czy te deski i tak będą pracowały i szczeliny będą się zmieniały? Dziwi mnie to trochę w kontekście idealnie ułożonej podłogi u sąsiada...




    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #1713

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że tak być nie powinno, bo w zimę będzie jeszcze gorzej.

    Ja już czekam jakieś 2 miesiące na deski i końca nie widać. Grzane non stop od 4 miesięcy i dalej nie wyschło wystarczająco. Miałem mieszkać, a stoję z robotą.

  14. #1714
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zakładam że zimą z nawilzaczem wilgotność nie spadnie poniżej 40 procent, ale generalnie średnio mi się podoba...

  15. #1715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Czy to normalne?
    Po tych zdjęciach trudno ocenić, czy to kwestia wymiarów, czy krzywego ułożenia. Ułamek milimetra w jednym miejscu i na drugim końcu robi się kilka mm.

  16. #1716
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ułożenie wygląda ok. 2 deski stykają się no czołowo i jedna jest po prostu węższa od drugiej. Jutro będę dzwonił. Ciekawe jaka odpowiedź usłyszę...

  17. #1717
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ułożenie wygląda ok. 2 deski stykają się no czołowo i jedna jest po prostu węższa od drugiej. Jutro będę dzwonił. Ciekawe jaka odpowiedź usłyszę...
    Jak tam sytuacja z deskami?

    U nas elewacja prawie gotowa




    Zapomniałem o pomalowaniu czyms innym strefy cokołowej, ale w sumie dobrze się stało. elewacja raczej minimalistyczna.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  18. #1718
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Też miałem upiększać elewację -- w końcu sobie odpuściłem i tak zostawię. Szkoda mi kasy na wydziwianie, zaraz i tak się opatrzy i nikt nie będzie pamiętał ile kasy tam władowane było.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #1719
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cisza w temacie, więc rozkręcę

    U nas trwają prace wykończeniowe. Podłogi ostatecznie ukończone. Wykonawca wylewał poty przy tych deskach, ale wyszło akceptowalnie. Trochę dał ciała przy płytkach w łazienkach, które były min wyżej. Mógł to lekko wynieść...

    Ale ostatecznie kończy nam też deski na elewacji.

    Dzisiaj przyjechał ceownik 140mm, z którego będzie próg garażowy. Z jednej strony podparty o płytę, a z drugiej będą podpory kręcone do boku płyty.
    Rekuperator zamontowany. Wystrojony na 360m3 przy 100%. Jest spoko - cicho. Pomiary wyszły super, konieczna była tylko lekka kalibracja w skrzynkach rozdzielczych za pomocą maty armaflex.

    Dzięki temu, że centrala jest przewymiarowana, na 100% działą tak naprawdę 61% pełnej możliwej wydajności. System filtrów zamontowany. Pozostaje uruchomic nawilżacz, ale czasu brak
    Przy okazju desek na elewacji zamontowałem 2 kamery 360 stopni i halogeny LED.. Rusztowanie stabilne, ale nie przywykłem zbytnio do pracy na wysokości.
    A jak już była okazja to na szybko kupiłem talerz i też zamontowałem


    Dzisiaj segregacja śmieci...

    No i ciągła walka z myszami. Swego czasu brama garażowa stałą otworem. W dodatku przez brak progu droga była wolna. Przespałem ten moment i lokatorzy zagościli się na strychu. Na wełnie widać dziesiątki wydeptanych ścieżek. W żywołapki wpadło już koło 16 myszy... Kupiłem odstraszacz ultradźwiękowy choć nie wierzę w jego działanie to łudzę się nadzieją.
    Każdy możliwy otwór został już zatkany...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #1720

    Domyślnie

    Miałem dziś się odzywać, czy podpiąłeś modbusa do reku? Wydaje mi się, że wiem gdzie, ale nie jest to dla mnie w 100% oczywiste.

    U mnie reku też się zainstalowało, ale nie było czasu się pobawić. Mam teoretycznie jakąś nieszczelność na nawiewie, ale niekoniecznie chce mi się jej szukać narazie. Generalnie powyżej 300m3/h centralę słychać i to przez ścianę z silki 24cm, a nie po kanałach. Wg instalatora centrala za mała, bo powinna chodzić na codzień powyżej 500m3/h

    Poza tym cisza, bo prawie nic się nie dzieje. Wszystko stoi przez podłogę, a konkretniej wylewkę, która nie osiągnęła <1.5% wilgotności pod parkiet. Ogarnąłem za to w międzyczasie oświetlenie i kilka innych tematów z szafy. Ponieważ nie chciało mi się załączać przekaźnika w szafie i latać sprawdzać co się włączyło od razu zrobiłem włączanie z komórki/iPada. W przyszłym tygodniu temat tej szafy powinno się udać zamknąć i zacznę szafę IT, bo na routerze od Orange w domu z silki i żelbetu zasięg wifi nie przekracza 5m, a często rwie już po 3m

    Chcę też ogarnąć temat sterowania reku, bo mam tylko najprostszy sterownika w kotłowni i muszę to spiąć z automatyką.

Strona 86 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony