dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 90
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1797
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Bocianki 2018 - serdecznie witamy budujących w tym roku. Forum czekało na Was!

    Zamierzasz budować się w tym roku? Planujesz budowę? Serdecznie witamy. Zapraszamy wszystkie tegoroczne Bocianki, by pisały o swoich doświadczeniach. A "starych" Forumowiczów, o pomoc i radę tym, którzy rozpoczynają budowy w 2018 roku.

    Powodzenia! Z Forum Muratora na pewno Wam się uda... Jesteśmy z Wami!

    Redakcja
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    skoro pojawił się temat dla nas, którzy wbiją pierwszą łopatę w tym roku, to może ja zacznę. Mam nadzieję, że temat nam się rozwinie tak jak w poprzednich latach i będzie pomocny

    Budujemy projekt Ines z pracowni "Dobre Domy". http://www.dobredomy.pl/projekt/ines/

    Narazie mamy pozwolenie na budowę, załatwiamy kredyt i wyceny grubszych elementów, bloczki, beton, stal, okna, więźba, dachówka itp. Jak pogoda pozwoli to zaczynamy w marcu, najpóźniej w kwietniu. Wersja superoptymistyczna to wprowadzić sie w grudniu, ale pewnie tak szybko się nie uda, raczej nastawiam się na marzec/kwiecień 2019r.

    Oczywiście torchę dostosowaliśmy projekt do naszych potrzeb, oczekiwań, fanaberii?, jak zwał tak zwał
    I tak:
    - ściankę przy wejściu przerobiliśmy na filar, jednoczesnie zmieniając okno w kuchni na narożne i powiększając je.
    - okno w jadalni równiez powiększone
    - powiększona kotłownia / pom. gosp. przez zlikwidowanie i wyrownanie tego wcięcia
    - likwidacja spiżarni i dodane wejście do kuchni na lewo od drzwi wiatrołapu, ogólnie kuchnia trochę poprzerabiana, trudno to opisać, jak ktoś będzie zainteresowany to wrzuce wrzuty.
    - na poddaszu łazienka w pokoju zamieniona na garderobę, a okno dachowe zamienione w niej na zwykłe, wysokie i wąskie
    - dodane okno dachowe nad łóżkiem
    - zlikwidowane okno w pralni
    - rezygnacja z kominka (będzie biokominek)
    - powiększyliśmy taras odsuwając filary od fasady, jednocześnie likwidujemy stropodach nad nim, zostaje belka między filarami, wrzucimy tam jakąś pergolę.

    Jako, że nie będzie tradycyjnego kominka, a będzie WM i pompa ciepła, to wypadają wszystkie kominy (Żona chciała zostawić dymowy w kotłowni profilaktycznie, ale po długich negocjacjach zgodziła się go zlikwidować w zamian za okno narożne w kuchni ).

    Ogrzewanie podłogówka 100% łacznie z garażem.
    Ocieplenie podłogi na parterze i poddasza piana ZK
    Na dachu prawdopodobnie dachówka cementowa Braas Tegalit, ale tu jeszcze czekam na wycenę.

    Do marca muszę jeszcze utwardzić drogę, około 70 - 100 metrów i zastanawiam się jak to najlepiej zrobić, żeby było tanio i dobrze...

  3. #3
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Witamy i powodzenia!!!
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Witam, serdecznie. Ja również zaczynam w tym roku. Wszystko dopięte na ostatni guzik, a pierwsze łopata wbijana będzie w poniedziałek. Zima łaskawa więc nie ma na co czekać. Zapraszam do swojego dziennika, gdzie opisuje swoje przygody budowy domu wg. projektu Prosty 2 biura projektowego Domy z Wizją.
    Mój dziennik

    Dom 140m2, projekt Prosty 2 Domy z Wizją. Fundamenty pustaki zalewane + dysperbit + XPS 10cm+ folia bąbelkowa, podłogastyropian 10cm , ściany beton komórkowy 24cm + 15 styropian grafitowy. Całość domu w podłogówce + 2 drabinki i 1 kaloryfer w garażu. Piec kondensacyjny. Wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie (nawiew mechaniczny + wentylatory wywiewne w kanałach). POŚ zbs-6c Wobet- Hydret. Bez kominka!


  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć Janosik,

    Świetny dziennik. Widzę, że jesteśmy w tym samym wieku i budujemy w tych samych okolicach. Ja 15km na północny wschód od Krakowa. Pogoda faktycznie dobra, ale niestety u mnie kredyt jeszcze w trakcie załatwiania i dojazd dopiero będę utwardzał.
    Jak szacujecie czas budowy?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Hej Robaczywy,
    ja miałem plan wystartować koło marca, ale zimy nie ma, ekipa była wolna więc zaczynam z fundamentami.
    Planujemy skończyć przed świetami 2019, nie mam presji na szybką przeprowadzkę. Budujemy róznymi ekipami, sami będizemy robić drobniejesze prace i część wykończeniówki a to rozciąga prace w czasie. Z drugie strony przyspieszyliśmy start o 2 mce więc widze szanse na zakończenie przed pierwotnie planowanym termine. Kluczowe będzie zgranie w czasie prac przy instalacjach, tynkach i póżniej wykończeniu tak żeby nie było długich przestojów. Jak zawsze życie zweryfikuje.

    Ty kiedy chcesz zakończyc?

    Powodzenia z kredytem i startem budowy.
    Mój dziennik

    Dom 140m2, projekt Prosty 2 Domy z Wizją. Fundamenty pustaki zalewane + dysperbit + XPS 10cm+ folia bąbelkowa, podłogastyropian 10cm , ściany beton komórkowy 24cm + 15 styropian grafitowy. Całość domu w podłogówce + 2 drabinki i 1 kaloryfer w garażu. Piec kondensacyjny. Wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie (nawiew mechaniczny + wentylatory wywiewne w kanałach). POŚ zbs-6c Wobet- Hydret. Bez kominka!


  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja również w wersji optymistycznej chce zakończyć przed świętami 2019, technologicznie nie powinno być z tym problemów, ale zobaczymy jak się uda organizacyjnie, bo to będzie największe wyzwanie i liczę się z opóźnieniami, bez ciśnienia . Sam będę układał WM i podłogówkę według projektu, wykończenie garażu i pomieszczenia gospodarczego też planuję wziać na siebie.

    Jeśli z kredytem pójdzie z górki tak jak obiecuja, a czas pozwoli utwardzić drogę jeszcze w styczniu, to kto wie, może w lutym ruszymy...w sumie miło by było
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 06-01-2018 o 18:51

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie boicie się zaczynać fundamentów praktycznie w zimie gdzie wiadomo że niedługo będzie mróz? Bo w lutym zawsze jest .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Nie boicie się zaczynać fundamentów praktycznie w zimie gdzie wiadomo że niedługo będzie mróz? Bo w lutym zawsze jest .
    Nie ma z tym problemu, po pierwsze są domieszki, po drugie wystarczy pare dni żeby beton złapał wytrzymałość 5MP a potem mróz mu już nie straszny.
    Mój dziennik

    Dom 140m2, projekt Prosty 2 Domy z Wizją. Fundamenty pustaki zalewane + dysperbit + XPS 10cm+ folia bąbelkowa, podłogastyropian 10cm , ściany beton komórkowy 24cm + 15 styropian grafitowy. Całość domu w podłogówce + 2 drabinki i 1 kaloryfer w garażu. Piec kondensacyjny. Wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie (nawiew mechaniczny + wentylatory wywiewne w kanałach). POŚ zbs-6c Wobet- Hydret. Bez kominka!


  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ławy się wylewa poniżej poziomu przemarzania. Na tej głębokości grunt mocno utrudnia przemarznięcie betonu. Do tego dodatki zimowe a w razie potrzeby przykrycie nawet tylko grubą folią - i ławy nie mają szans zamarznąć. Za to strop czy nawet chudziak - tu już jest ryzyko.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Również startuje w tym roku i widzę, że to nie będzie łatwy czas
    Ostatnio edytowane przez jaromkv ; 07-01-2018 o 17:56

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przynajmniej nudno nie będzie

  13. #13

    Domyślnie

    My niestety ze względu na stan wody gruntowej też zostaniemy bocianami 2018 zamiast 2017

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Roman 72

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-150
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś buduje dom w zielistkach (t) ?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Roman 72

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-150
    Posty
    2

    Domyślnie

    Szukam dobrej (solidnej)firmy budowlanej , czy ktoś może polecić ? Budowa Zamość k/ Bydgoszczy.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Życzę wszystkim Bociankom 2018 sukcesów i szybkich postępów w budowach

    Robaczywy co do drogi to dużo zależy od gruntu jaki masz u siebie.
    Ja również robiłem 100m drogi przez "pole ziemniaków" - wybrałem ok 50 cm gruntu i zacząłem sypać tłuczeń - weszło tego ok 150 ton - była tam jeszcze podbudowa wjazdu do garażu.
    Po pierwszych ciężkich samochodach porobiły się koleiny na ponad 30cm i musiałem dowozić kolejne 40 ton.
    W tej chwili droga już tak nie siada natomiast przed przeprowadzką będzie musiało zostać na pewno wysypane kolejne ok 40 ton czegoś drobniejszego.
    Myślę iż błędem było to iż nie dałem grubej geowłókniny - bo myślałem że to tylko niepotrzebne koszty - teraz na pewno bym ją dał.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wojak65, u mnie glina, niektórzy twierdzą, żeby nie wybierać jak jest glina, ale sam nie wiem.
    Narazie rozważam dwie opcje:
    -. Wybrać 40-50cm ziemi
    -. Geowłóknina
    -. 10cm piasku
    -. gruz betonowy
    -. Na górę coś drobniejszego

    Przy drodze 130m * 4m liczę, że wejdzie z 50 ton piasku i 350 gruzu i ze 2-3 dni pracy koparki. To wersja droższa i powiedzmy docelowa.

    Druga opcja to wysypać na to co jest teraz, bez żadnego korytowania i ściągania humusu, gruz betonowy. Myślicie, ze to da radę rok wytrzymać i umożliwić wjazd gruszki, pompy, bloczków? Jeśli tak to skłaniam się ku tej opcji, ponieważ możliwe, że kupię od sasiada 50 metrów innej drogi i wtedy tam będę utwardzał już docelowo. Poza tym na tych 130mb gmina będzie ciągnąć kanalizację, niby bokiem, ale trochę rozkopia, a potem moga nie naprawić tak jak trzeba..obawiam się, czy warto.

    Czy zgłaszałeś w starostwie utwardzanie drogi?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, My też zaczynamy w tym roku, może marzec zależy od banku ^^ dzisiaj naskrobałem pierwszy wpis w dzienniku. Zapraszamy wszystkich.

    http://forum.muratordom.pl/entry.php...a-stodo%C5%82a

    Powodzenia wszystkim startującym jak i tym w trakcie.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Witam, My też zaczynamy w tym roku, może marzec zależy od banku ^^ dzisiaj naskrobałem pierwszy wpis w dzienniku. Zapraszamy wszystkich.

    http://forum.muratordom.pl/entry.php...a-stodo%C5%82a

    Powodzenia wszystkim startującym jak i tym w trakcie.
    "Normalne" dzienniki na forum lepiej się czyta

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Dokładnie, załóż nowy temat i prowadź w nim dziennik. Zdecydowanie lepiej się to czyta.
    Mój dziennik

    Dom 140m2, projekt Prosty 2 Domy z Wizją. Fundamenty pustaki zalewane + dysperbit + XPS 10cm+ folia bąbelkowa, podłogastyropian 10cm , ściany beton komórkowy 24cm + 15 styropian grafitowy. Całość domu w podłogówce + 2 drabinki i 1 kaloryfer w garażu. Piec kondensacyjny. Wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie (nawiew mechaniczny + wentylatory wywiewne w kanałach). POŚ zbs-6c Wobet- Hydret. Bez kominka!


Strona 1 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony