dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 90
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 1797
  1. #1761
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Coś takiego
    https://www.amazon.co.uk/Waterconcep.../dp/B00HRVYS3A
    https://docplayer.net/docs-images/46...ges/page_9.jpg

    Plus wkład mineralizujący. Filtry węglowy i sznurkowy mam przed zmiękczaczem, więc po prostu jeden z tego zestawu zastąpię mineralizującym.
    A zmiękczacz nie zabije Ci efektu mineralizowania?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #1762

    Domyślnie

    agb chyba chodzi o to, że w zestawie tych trzech, z których jeden jest węglowy, to ten węglowy zastąpi mineralizującym, skoro jeden węglowy jest przed zmiękczaczem. Tak to rozumiem.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #1763

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Co prawda wprowadziłem się szybciej, ale widzę, że niektóre tematy masz mocno dalej niż ja

    Moja szafa stoi i czeka

    Też myślę o filtrach, tych butelek tyle się produkuje, a ta woda przecież też pewnie z filtrów...

    U mnie właśnie skończył się też budżet, więc cała reszta będzie na raty. W tym garaż, wylewka i żywica.
    Ile Cię kasują za metr żywicy?

    Nie boisz się litego dębu do podlogowki?
    Ku mojemu zdziwieniu powinienem się wprowadzić w miarę na gotowo. Dużo rzeczy udało się na ostatnią chwilę zrobić. Zostanie dużo detali natomiast.

    U mnie też kupione wyposażenie szafy. A zarobiony jeden Keystone. Chyba jak już będę na miejscu to będę po kilka kabelków dziennie zarabiał. Na więcej zabraknie pewnie cierpliwości

    Żywica STO 150zł/m2. Wyjdzie jednak nieco poniżej 140zł/m2, bo zokrągliliśmy powierzchnię. Choć miałem i ofertę 290zł/m2 netto.Zrobiłbym sam, ale muszę już wreszcie wstawić ten zasobnik CWU i go podpiąć. Dłużej nie mogę czekać. Robię z piaskiem, ale więcej warstw, aby wyszła tylko delikatnie chropowata.

    Co do dębu, to czego miałbym się bać?

    Co do wnoszenia, to u mnie dużo rzeczy sam wnosi malarz, bez mówienia mu. Tak z siebie. Ewentualnie ze mną. Nie muszę się prosić dostawców.
    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    A zmiękczacz nie zabije Ci efektu mineralizowania?
    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    agb chyba chodzi o to, że w zestawie tych trzech, z których jeden jest węglowy, to ten węglowy zastąpi mineralizującym, skoro jeden węglowy jest przed zmiękczaczem. Tak to rozumiem.
    Mąż dobrze rozumie. Jest, patrząc od wejścia wody do budynku tak: Jakiś filtr na reduktorze ciśnienia(zbiera, tylko bardzo grubą frakcję) > filtr sznurkowy > filtr węglowy > zmiękczacz > ten potrójny filtr (z czego jeden wkład jest węglowy lub ten drugi z zestawu, za nim od ultrafiltracji i na końcu mineralizujący)
    Ostatnio edytowane przez agb ; 05-12-2019 o 09:40

  4. #1764
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    agb chyba chodzi o to, że w zestawie tych trzech, z których jeden jest węglowy, to ten węglowy zastąpi mineralizującym, skoro jeden węglowy jest przed zmiękczaczem. Tak to rozumiem.
    aaaa, no to ma teraz sens
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #1765
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ta żywica jako warstwa wyrównująca i wykańczająca czy tylko wykańczająca?

    Kazdy straszy przed lita deską na podłogowe. Polecają min 2 warstwowe.

    A przy 20mm opór cieplny też będzie znaczny.

  6. #1766

    Domyślnie

    Idą dwie warstwy żywicy i na to kolor raz, lub dwa. Beton był przed nakładaniem szlifowany i grubsze ubytki wypełniane.

    Podłogę kładł forumowy parkiet, który ma duże doświadczenie w kładzeniu litej deski na ogrzewanie podłogowe i daje na to gwarancję. Z tego też powodu podłoga była opóźniona gdyż wylewka musiała być naprawdę sucha. Był u mnie chyba z 10 razy na pomiary wilgotności i na żadne kompromisy pójść nie chciał Opór duży, ale pod spodem jeszcze większy.

  7. #1767
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jak wygląda koszt samego materiału jeśli chodzi o żywicę?

    Podłogę robisz olejowaną czy lakier?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #1768

    Domyślnie

    Nie wiem ile kosztuje materiał STO, ale samemu miałem robić czymś takim https://www.milabud.pl/pl/p/Zywica-n...-37%2C5m2/2742

    Doli i jak_to_mozliwe robili ostatnio u siebie i masz też koszty.

    Podłoga w olejowosku.

  9. #1769
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzięki za link do tematu Doli Wyczerpujący opis.

    Ale najpierw muszę zrobić wylewkę. Początkowo miała być wyrównująca na płycie fundamentowej ale cena zabija i zrobię tam anhydryt koło 4-5cm. Na to chcę dać właśnie żywicę.

    Zdecydował się ktoś z Was na taryfę G12as? Zastanawiam się nad nią. G12 sama w sobie mnie nie przekonuje...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #1770

    Domyślnie

    Ja mam. Poczytaj moje posty w temacie jej poświęconym żeby Cię PGE nie zrobiło tak jak mnie

  11. #1771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Początkowo miała być wyrównująca na płycie fundamentowej ale cena zabija i zrobię tam anhydryt koło 4-5cm. Na to chcę dać właśnie żywicę.

    Zdecydował się ktoś z Was na taryfę G12as? Zastanawiam się nad nią. G12 sama w sobie mnie nie przekonuje...
    Anhydrytu do garażu to słaby pomysł - nie nadaje się do pomieszczeń mokrych, a będziesz tam wjeżdżał ze śniegiem i błotem na aucie.

    Co do g12as bym brał, jak masz dostępną (bo podobno ZE znalazły sposób, by się wymigać z obowiązku nałożonego rozporządzeniem). Za rok zdecydujesz, czy zmienić na inną - a w drugą stronę nie będzie sensu.
    Wątek o G12as i kalkulatorek doboru taryfy

  12. #1772

    Domyślnie

    No niby będzie wjeżdżał samochodem na to, ale na anhydrycie będzie kilka warstw epoksydu, więc wątpię, czy to ma jakiekolwiek znaczenie...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #1773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    No niby będzie wjeżdżał samochodem na to, ale na anhydrycie będzie kilka warstw epoksydu, więc wątpię, czy to ma jakiekolwiek znaczenie...
    A jak zaizolowane dookoła? Jak obsadzony odpływ? Trwale szczelnie? Miałem epoksyd w garażu w bloku i wilgoć wyłaziła na ściany. Na 99% wchodziła odpływem (nieszczelnie obsadzonym przez środek garażu) a wychodziła na ścianach (również wewnętrznych). Jakby to był anhydryt, to byłaby tragedia do kwadratu, bo nie wystarczyłoby uszczelnić, trzeba by wylewkę wymieniać.

  14. #1774

    Domyślnie

    Bezsensu porównywać garaż w bloku z garażem w domu jednorodzinnym - zupełnie inne użytkowanie, mniej samochodów, mniej wody.
    Oczywiście, trzeba zadbać o to, o czym piszesz, ale bez przesady. To tak samo jak nie dałeś fug epoksydowych, żeby "woda" miała jak uciec z kleju do płytek. Dla mnie to totalny overkill.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #1775

    Domyślnie

    U mnie odpływ, dylatacje i połączenie ściany z podłogą mają uszczelniać sikaflexem.

  16. #1776
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    PGE już mnie zrobiło, a w zasadzie dałem się zrobić. Najpierw wcisnęło mi taryfę C11... Potem dostałem pismo o podwyżce bo jako niby przedsiębiorca nie złożyłem deklaracji, że chce płacić mniej. No ale nie jestem przedsiębiorcą, więc nie mogłem złożyć takiego pisma... Więc PGE łaskawie zgodziło się zmienić taryfę. Nie myśląc wiele wziąłem G11... A teraz okazuje się, że zmienić można raz na rok Więc już po zabawie...

    O tym, że anhdyryt nie nadaje się do mokrych pomieszczeń to wiem, ale tak jak napisał jak_to_mozliwe, po bokach mam płytki, od tyłu będzie ściana, która też zostanie potraktowana żywicą, a w miejsce dylatacji wpadnie porządna hydroizolacja. Więc nie ma za bardzo co się tam przelewać pod spód...

    A macie pomysł na inny materiał o grubości 4-5cm lany bezpośrednio na płytę fundamentową? Temat pewnie dopiero na wiosnę będę ćwiczył.

    agb a gdzie Twoje wpisy o PGE?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #1777
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kojarzy ktoś w ogóle czy g12as działa z prosumentem i czy można zmienić nie czekając 12 miesięcy?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #1778

    Domyślnie

    Z prosumentem podobno nie.

    Tu mój post: https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7849565

    Poczytaj też następne ProStasia, bo jego w ogóle pokazali środkowy palec.

    Sam będę w przyszłym tygodniu dzwonił przedłużać i zobaczymy co mi powiedzą.

    Edit:
    Jak nabijesz kWh na G11, to G12as w ogóle Ci się nie opłaci.

  19. #1779
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na G11 jeszcze pewnie szybko nie nabije. Dopiero pod koniec grudnia, może w styczniu wpadnie PV.

    Ale jeśli prosument i G12as się wykluczają to nie ma co płakać w zasadzie...
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 12-12-2019 o 11:32
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #1780
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Taryfa, taryfą, ale zaczynam podejrzewać, że moja pompa nie działa jak powinna.

    Szacunkowo z 10 dni grudnia, utrzymując trend zużyję jakieś 800kWh za grudzień.

    Test grzania wody do ogrzewania CWU z 34,5 do 46 stopnia dał wynik COP jakieś 2...
    11,5*450l*1,16=6003Wh
    Pompa zużyła w tym czasie 3.18kWh...

    To chyba nie jest nornalne?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 89 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony