dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 90
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1797
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mirabelki2

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Olkusz
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witamy ,
    Również zaczynamy w tym roku jak wszystko dobrze pójdzie przełom kwietnia/maja , zależy od ekipy.
    Zapraszam do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...abelkach-ver-2

    Życzymy wszystkim dużo wytrwałości i cierpliwości , bo chyba każdy z Nas już by chciał się wprowadzać. Podobnie jak większość planujemy wejść na parter pod koniec 2019 roku.

    Pozdrawiamy

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Witam wszystkich☺ my zaczynamy 7go maja jeśli pogoda nie przeszkodzi. Ekipy ustawione, materiał częściowo kupiony i nic tylko czekać i dopinać drobnostki.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  3. #23

    Domyślnie

    Wpisuję się i ja awansem. Awansem, bo pierwotnie miałem budować w 2015. Ale wtedy jeszcze naiwnie wierzyłem, że w 2 miesiące od kupna działki będę miał PNB na działce leśnej z rozbiórką po drodze A i działki tamtej w końcu nie kupiłem. Czekam na świstek i wtedy składam wniosek o PNB. Start planuję na czerwiec/lipiec - może uda się wcześniej.

    Poza tym, że faktycznie bym już chciał zacząć, to opóźnienie wyszło na dobre - projekt zmieniałem 2 razy od pierwotnego planu i teraz to jest to.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 09-01-2018 o 19:58

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ja w tym roku też zaczynam walkę. PnB już jest, grunt pod budowę domu wymieniony w zeszłym miesiącu. Mam nadzieję , że jak pogoda pozwoli to w marcu wystartuje (umowa mówi o 1 marca ale to pobożne życzenia raczej).

  5. #25

    Domyślnie

    Witajcie, my również mamy plan żeby zacząć na wiosnę budować. W skrócie: działka 1100 m2, dom parterowy 171 m2 z podwójnym garażem i pomieszczeniami gospodarczymi. Dach płaski, nowoczesna bryła, WM z rekuperacją, ogrzewanie gaz. Pozdrawiam wszystkich budujących i wszystkich rozpoczynających budowę, życzę powodzenia

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj zaczęły się pierwsze prace. Koparka korytuje drogę, popołudniu albo jutro przyjedzie gruz Dorwałem betonowy za 400zł / patelnia z transportem.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 10-01-2018 o 11:56

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bez_cukru Zobacz post
    Witajcie, my również mamy plan żeby zacząć na wiosnę budować. W skrócie: działka 1100 m2, dom parterowy 171 m2 z podwójnym garażem i pomieszczeniami gospodarczymi. Dach płaski, nowoczesna bryła, WM z rekuperacją, ogrzewanie gaz. Pozdrawiam wszystkich budujących i wszystkich rozpoczynających budowę, życzę powodzenia

    Bardzo jestem ciekaw Twojego projektu - masz już jakieś rzuty ??

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi co wchodzi w skład stropu lekkiego ?

    W projekcie nie mam tego wyszczególnione, jest tylko wzmianka, że jest to strop lekki. Dom parterowy bez poddasza użytkowego. Dach krokwiowo-kleszczowy.
    Ściany nośne zakończone wieńcem żelbetowym + do zrobienia dwie belki żelbetowe. W projekcie murłaty, belki drewniane są wyszczególnione w konstrukcji dachu.

    Pytam bo dostaliśmy pierwszą transzę z banku z wyszczególnionymi pracami jakie mają być zrobione aby uruchomić transze drugą. Min. jest tam właśnie strop.

  9. #29

    Domyślnie

    W projekcie nie masz żadnego rysunku stropu?

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Mam rysunek konstrukcji dachu. Na wieniec przychodzi murałta, na nią belki 16x18 ale tak jak mówie to jest w konstrukcji dachu wyszczególnione.
    Dlatego ciekaw jestem czy jako strop lekki to można np. wziąć ułożenie murłaty + belki (nie mówię o późniejszym ociepleniu itd)

    Po prostu dziwi mnie to, bo pierwsza transze kończy mi strop, gdzie dopiero w drugiej mam konstrukcję dachu. Chyba, że bank od tak sobie robi te zestawienia. Ale tego się dopiero dowiem. Jak dla mnie to: wieniec + belki żelbetowe + murłaty + belki 16x18 to będzie strop. Belki konstrukcyjne dachu będą również jako stropowe.
    Ostatnio edytowane przez jaromkv ; 10-01-2018 o 15:34

  11. #31

    Domyślnie

    Cześć. Dołączam do budujących w 2018 roku. PnB dzisiaj odebrane, planowane rozpoczęcie prac marzec/kwiecień. Projekt Z301 z małymi zmianami.

  12. #32

    Domyślnie

    Wojak65 mam już rzut, jak tylko nauczę się jak wstawiać zdjęcia na forum to wrzucę, może założę dziennik lub galerie kto wie

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Jaka jest uczciwa stawka za wymurowanie m2 ściany nośnej z porothermu 30 cm p+w i czy nadproża są w cenie czy nie ?

    Jutro jadę spotkać się z majstrem bo przygotował wycenę i ewentualnie chciałbym mieć jakieś rozeznanie ?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arktur Zobacz post
    Projekt Z301 z małymi zmianami.
    Cześć! Tak się składa, że ja również w tym roku zaczynam przygodę z Z301 w wersji NF40. Jutro zaczynam od korytowania drogi - u mnie niestety 400zł za Kamaza gruzu który trzeba jeszcze załadować i pokruszyć na miejscu - mało opłacalny biznes w porównaniu z tłuczniem

  15. #35

    Domyślnie

    Start w kwietniu tuż po świętach koniec SSO sierpień/wrzesień. Kompleksowo wszytko robi nam wykonawca. Po wyborze projektu teraz kolej na kolejną ciężką decyzję OKNA. Jest jakaś bratnia dusza z rejonu Katowic.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_Ż

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cześć ja buduje w Oświęcimiu czyli nie tak daleko od Katowic i mogę Ci polecić okna z firmy OKNOPLUS a firmę Janus z Pszczyny. Okna super, montaż bez zastrzeżeń czyli wszystko tak jak powinno być

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Witam.
    Moim wyzwaniem będzie budowa domku "dla emeryta" w miarę energooszczędnego, według projektu https://z500.pl/projekt/357/Z7_L_GL,...j-stronie.html z niewielkimi zmianami.
    Projekt mam, działka kupiona, papierologia w trakcie, ekipa budowlańców na kwiecień.
    Obecne dylematy - opór żony przed oknami typu FIX (jak ja to będę myła itd oraz garaż w bryle budynku (ogrzewany czy nie)...inne problemy zapewne przyjdą z czasem
    Pozdrawiam Wszystkich i życzę bezproblemowego przejścia przez Wasze wyzwania .

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Witam.
    Moim wyzwaniem będzie budowa domku "dla emeryta" w miarę energooszczędnego, według projektu https://z500.pl/projekt/357/Z7_L_GL,...j-stronie.html z niewielkimi zmianami.
    Projekt mam, działka kupiona, papierologia w trakcie, ekipa budowlańców na kwiecień.
    Obecne dylematy - opór żony przed oknami typu FIX (jak ja to będę myła itd oraz garaż w bryle budynku (ogrzewany czy nie)...inne problemy zapewne przyjdą z czasem
    Pozdrawiam Wszystkich i życzę bezproblemowego przejścia przez Wasze wyzwania .
    Co do garażu też mamy w bryle domu ...zastanawiałam się nad podłogówką rzadziej połozoną niż w domu ale zostałam sprowadzona do parteru kilka osób i nawet mój maż który będzie miał tam swój kąt stwierdził że NIE i będzie ewentualnie grzejnik . Też mamy fixy nie do końca mi to jakoś leżało ale jednak przy tym zostanę mycie lepsze niż przy tradycyjnych ( mamy parterówkę więc wyjdę sobie spokojnie na zewnątrz i je umyje ..nie są to okna wysokie ...każdy jest w stanie je umyć

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaz_75 Zobacz post
    Co do garażu też mamy w bryle domu ...zastanawiałam się nad podłogówką rzadziej połozoną niż w domu ale zostałam sprowadzona do parteru kilka osób i nawet mój maż który będzie miał tam swój kąt stwierdził że NIE i będzie ewentualnie grzejnik . Też mamy fixy nie do końca mi to jakoś leżało ale jednak przy tym zostanę mycie lepsze niż przy tradycyjnych ( mamy parterówkę więc wyjdę sobie spokojnie na zewnątrz i je umyje ..nie są to okna wysokie ...każdy jest w stanie je umyć
    Czy mąż Twój i te inne osoby, jakoś uzasadniły owe NIE dla podłogówki? Ja też o nim myślałem (o grzejniku oczywiście) ale jakoś kłóci mi się z koncepcją 'podłogówka wszędzie' bo musi mieć wyższą temperaturę wody zasilającej ,a to dodatkowy koszt i dodatkowe urządzenie (mieszacz), które może się zepsuć.
    Na dodatek w moim garażu będzie...tłoczno i zawsze się go czymś puknie, obije....
    Budowlańcy mówią, żeby wcale nie ocieplać garażu, tylko ścianę pomiędzy domem a nim. Mniejszy garaż, ale nie trzeba ocieplać jego podłogi, więc taniej.
    Dobrze, że jest trochę czasu na zastanowienie
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 23-01-2018 o 22:07

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Przywitam się bo i my mamy plany zacząć w tym roku, jak Bóg da i zdrowie będzie...
    Rzucam się na głęboką wodę bo planuję budować samemu stąd dziennik w dziale samoroby... zobaczymy, życie zweryfikuje...
    Oczywiście ciekawskich zapraszam do dziennika ale póki co nie ma tam zbyt wiele Planowane wbicie łopaty gdzieś na przełomie marca kwietnia, obecnie czekamy już na PnB.

    Powodzenia wszystkim i oby pogoda była łaskawa a zdrowie dopisywało

Strona 2 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony