dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 90
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1797
  1. #521
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Glazurnicy się wściekli... 70-75zł/m2 za położenie podłogi... heksagon na ścianach 150zł/m2 Help
    Szukaj wśród znajomych.
    Położenie kafli to żadna kosmiczna robota

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Normalna cena u mnie 40km od Warszawy.
    Wy to inna kasta....
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-06-2018 o 22:51 Powód: Łączenie postów.

  2. #522
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Glazurnicy się wściekli... 70-75zł/m2 za położenie podłogi... heksagon na ścianach 150zł/m2 Help
    Prawie trzy lata temu płaciłem 35 zł za metr2. Patrząc na dzisiejsze stawki to jakaś masakra, stawiając swój pierwszy dom uważałem że koszt inwestycji jest chorendalny. Strach pomyśleć ile kosztowałby mnie w obecnych realiach rynkowych.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #523
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Prawie trzy lata temu płaciłem 35 zł za metr2. Patrząc na dzisiejsze stawki to jakaś masakra, stawiając swój pierwszy dom uważałem że koszt inwestycji jest chorendalny. Strach pomyśleć ile kosztowałby mnie w obecnych realiach rynkowych.
    A ja widzę to troszkę inaczej. Dzisiaj ludzie nie myślą,po prostu.
    Czyli nastapilo zidocenie inwestorów.
    Moi byli wykonawcy mają tą samą cenę co w 2012

  4. #524
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Położenie kafli to żadna kosmiczna robota
    Tak, szczególnie takich 120cmx60cm ...bo ostatnio tak jakoś ludzie takie wybierają. Metry lecą niczym u Pstrowskiego

  5. #525
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tak, szczególnie takich 120cmx60cm ...bo ostatnio tak jakoś ludzie takie wybierają. Metry lecą niczym u Pstrowskiego
    Naucz się to będziesz miał gratis ale do tego nie można mieć dwóch lewych rąk.
    Spokojnie taki wymiar bym zrobił sam. Łatwiej niż 60"60 który robiłem u siebie z przycieciem 45st

  6. #526
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Glazurnicy się wściekli... 70-75zł/m2 za położenie podłogi... heksagon na ścianach 150zł/m2 Help
    O fuck Może to głupio zabrzmi, ale cieszy mnie, że nawet doświadczona Doli jest zaskoczona cenami. Świadczy to tylko o tym, że innym też ciężko się połapać co i jak. I choć raz moi Panowie są tani bo liczą od 55 m2 gresu do 120 za jakieś duże wypierdy.

  7. #527
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaisaa Zobacz post
    O fuck Może to głupio zabrzmi, ale cieszy mnie, że nawet doświadczona Doli jest zaskoczona cenami. Świadczy to tylko o tym, że innym też ciężko się połapać co i jak. I choć raz moi Panowie są tani bo liczą od 55 m2 gresu do 120 za jakieś duże wypierdy.
    Uśmiechnij się do sąsiada,zaswiec dekoltem i będzie tanio.
    Mówię poważnie bo położenie kafli to nie jest żadna filozofia dla kogoś kto ma zdrowe ręce.
    Niestety sami inwestorzy rozbestwili wykonawców bo przecież 500+ dostają to muszą płacić.
    Dobra zmiana postępuje ...
    Spowodowała totalną bezmyślność...

  8. #528

    Domyślnie

    Chłopie co ty bredzisz
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mówię poważnie bo położenie kafli to nie jest żadna filozofia dla kogoś kto ma zdrowe ręce.
    Niestety sami inwestorzy rozbestwili wykonawców bo przecież 500+ dostają to muszą płacić.
    Dobra zmiana postępuje ...
    Spowodowała totalną bezmyślność...
    Wszystko to żadna filozofia , ale liczy się też efekt końcowy ...
    Fachowiec wie jak sobie poradzić z krzywiznami i innymi problemami aby efekt końcowy był jak najlepszy ...

    Ja w starym domu kładłem płytki w kotłowni i garażu , ale wiedziałem że w nowym domu zlecę to fachowcowi , bo efekt końcowy był daleki od tego jak by to ułożył fachowiec ..

    W nowym domu zleciłem fachowcowi i wiem że się mocno męczył , bo ściany nie równe itd i musiał nieźle kombinować. Poza tym miał profesjonalne narzędzia co cięcia płytek których mi by się nie opłacało kupić.

    Po to się zatrudnia fachowca z doświadczeniem i praktyką aby było to położone profesjonalnie ...

    Jak dla mnie dobry gres jest za drogi aby "testować" swoje umiejętności w swoim domu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Uśmiechnij się do sąsiada,zaswiec dekoltem i będzie tanio.
    Mówię poważnie bo położenie kafli to nie jest żadna filozofia dla kogoś kto ma zdrowe ręce.
    Niestety sami inwestorzy rozbestwili wykonawców bo przecież 500+ dostają to muszą płacić.
    Dobra zmiana postępuje ...
    Spowodowała totalną bezmyślność...
    Hahahahahaha
    Idąc tym tropem, "posiadacz" trójki dzieci otrzymuje 1000 zł miesięcznie. Rocznie dostanie 12.000 zł.
    Nie no, zarąbista kwota żeby szaleć z wykończeniówką
    Nie jestem zwolenniczką żadnej partii ale tych pierdów nie da się czytać

  11. #531

    Domyślnie

    idąc tym tropem lepiej wziąć 2msc wolnego i zbudować dom samemu przecież co to za problem wykopać fundamenty, zrobić zbrojenie i postawić cegłe obok cegły żadna filozofia

  12. #532
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ciekawe skąd wziąć na to wszystko czas.. Sam chcę wykonać część rzeczy sam, ale tylko takich które rzeczywiście będą się oplacaly - jak np inteligentny dom z całą instalacją. W wolnej chwili porobię sobie też zabudowy stałe, bo tutaj efekt końcowy nie odbiega od tego, który robią specjaliści. Nie mam zamiaru budować jednak 2 lata.. Mój czas nie jest bezcenny - wolę w tym czasie normalnie zarabiać.

  13. #533
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dostałem wycenę na elewację. 20cm grafit i tynk silikatowy. Materiał z robocizną i nic mnie nie interesuje. Cena 160zl / m2. Fachowiec z białej listy. Dużo, mało? Mało to chyba nie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  14. #534
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Uśmiechnij się do sąsiada,zaswiec dekoltem i będzie tanio.
    Ja nie mogę, co za myślenie... To ja się staram żeby mnie "poważni fachowcy, majstry od siedmiu boleści" brali na poważnie, czytam, dociekam, zadaje trudne pytania, posługuję się fachowym słownictwem, w końcu po pół godzinie rozmowy nabiera ona cech merytorycznej wymiany zdań, a nie "będzie pani zadowolona", a ten mi pisze, że mam wystawić dekolt i się załatwi. @Arturo72 weź się z takim myśleniem schowaj za szczaw
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #535
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Dostałem wycenę na elewację. 20cm grafit i tynk silikatowy. Materiał z robocizną i nic mnie nie interesuje. Cena 160zl / m2. Fachowiec z białej listy. Dużo, mało? Mało to chyba nie
    W zeszłym roku dostałem za to samo 140zł/m2.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #536
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Dostałem wycenę na elewację. 20cm grafit i tynk silikatowy. Materiał z robocizną i nic mnie nie interesuje. Cena 160zl / m2. Fachowiec z białej listy. Dużo, mało? Mało to chyba nie
    Chyba normalnie, ja mam 135 zł ale zaklepałem w grudniu. Teraz jak się rozglądałem to poniżej 150 zł nie znalazłem (20cm grafit tynk silikatowy)
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  17. #537
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Czemu dajecie tynki silikatowe a nie sylikonowe? Pomijam cenę.

  18. #538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Czemu dajecie tynki silikatowe a nie sylikonowe? Pomijam cenę.
    A rzeczywiście, u mnie była wycena z tynkiem silikonowym Bolixa i siatką Caparola, i to na styro termoorganiki 031 20cm i to była cena netto, ale na 8% VAT. Czyli 150 zł brutto / m2. Patrzę na wycenę i jak wszystko na STO to jeszcze dodatkowo 25 zł netto do powyższej wyceny.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #539
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    U mnie też sylikonowe jak poniżej, wszystko na 8% cena 135 jest netto . Z listwy startowej raczej zrezygnuję

    Zastosowanie listew przyokiennych beta plast, okapników, mocniejsze narożniki z siatka, kołki wraz z zaślepkami , klejenie obwodowe,montaż listwy startowej aluminiowej siatka ceresit, piana na łączenia płyt styropianowych ceresit, tynk sylikonowy jasna gama kolorystyki - 135zł
    Ostatnio edytowane przez Papucy ; 05-06-2018 o 10:52 Powód: q
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  20. #540

    Domyślnie

    Od m2 odejmują otwory okienne i drzwiowe czy nie? Ja miałem ofertę z materiałem ze zużycia + robocizna za m2/bez odliczania otworów. 25cm grafitowego na Caparolu wychodziło ~175 brutto/m2
    Ostatnio edytowane przez agb ; 05-06-2018 o 12:04

Strona 27 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony