dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 90
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 1797
  1. #1421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ja nie chciałem z kolei na dachu płaskim żeby nie robić słabego punktu na membranie. Wziąłem czerpnię i wyrzutnię od peflexa.

    Od czasu do czasu przemyję elewację.

    A skrzynek nie masz od peflexa? Te ich uszczelki się nie sprawdzają?
    Jakbyś zobaczył jak u mnie jest obrabiany każdy punkt na płaskim to byś nie miał obaw


    Ja samym uszczelkom nie ufam. Tym bardziej, że nie zawsze idzie mieć 100% pewności, że na wszystkie 4 zaczepy rura weszła.

  2. #1422
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Widziałem jak potrafią obrobić epdma, ale uznałem ostatecznie, że tak będzie prościej

    To mnie zaskoczyłeś. Nie przymierzałem jeszcze tych króccy do rury, myślałem, że to wchodzi pewnie. Aczkolwiek też myślałem o jakiejś taśmie, ale raczej PCV aniżeli alu. Będę myślał potem, bo póki co myślę nad nawiewnikami. Ostatecznie KLN mnie rozczarowało fragmentem niemalowanej krawędzi...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #1423
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    4 łączówki LSA to 40 łączeń / 8 w każdej skrętce = 5 skrętek.
    Po pierwsze to na łączówce rozszyjesz 10 par. Po drugie pisałem o gniezdnikach 3-4 , a na każdy gniezdnik wchodzi po 10 łączówek LSA. Po trzecie przestań się dopierdalać i wyszukiwać po wszystkich tematach co kto może mieć nie tak

  4. #1424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak kupiłem pięć gniezdnikow, do dostałem na 5 łączówek. Mam się awanturować?

    Faktycznie, co do ilości pozajaczkowało mi się, że to nie 10 par ale par^2.

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Po trzecie przestań się dopierdalać i wyszukiwać po wszystkich tematach co kto może mieć nie tak
    OK. Nie chcesz, to nie. Mi przydawało się wytykanie błędów moich czy ekip.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-04-2019 o 23:38

  5. #1425

    Domyślnie

    Sprawdziłem swoją rozdzielnię, hager FP24TN2, a więc prawie 2x1. Może być ciasno

  6. #1426
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak z głową zaplanujesz dasz radę

    Ja każdy obwód i rozdzielacz planuję w visio a potem tylko połączenia. Daje mi to lepszy obraz i czas na przemyślenie.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielnia.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	429740

    Spinam teraz sekcje główne. Gięcie przewódów 16mm2 na małym promieniu jest dość męczące Docelowo chce mieć gniazdka 3P na 32A w przyszłości, więc muszę dawać teraz z zapasem.


    Kaizen, jeśli chodzi o skrętki i rozdzielacze, to planuję je łączyć jeden z drugim w drabinkę. Zaciskać po 2 w tulejce i dalej. Szkoda mi miejsca w rozdzielnie na rozdzielacze dodatkowe. Zaciśnięte w tulejce dają pewne połączenie. Więc będę sobie tak szedł od przekaźnika do przekaźnika. Dodatkowo tulejka pozwala mi dać koszulkę z opisem. Na cienkim kabelku od skrętki ciężko by było.

    A jakie dajecie przekaźniki? Ja chcę dać Relpol RM85 in rush. Cenowo wychodzą koło 22zł z podstawką. Ale przy 130-150 sztukach już robi się niemała kwota.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 29-04-2019 o 09:56
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #1427

    Domyślnie

    Ja tego nie planuję, bo nie ja składam. Nie znam się na tym

  8. #1428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zaciskać po 2 w tulejce i dalej. Szkoda mi miejsca w rozdzielnie na rozdzielacze dodatkowe. Zaciśnięte w tulejce dają pewne połączenie. Więc będę sobie tak szedł od przekaźnika do przekaźnika. Dodatkowo tulejka pozwala mi dać koszulkę z opisem. Na cienkim kabelku od skrętki ciężko by było.
    Przy przekaźnikach zaciskam linkę do sterowania (SSRy do podłogowki Fotek 40A) albo mam połączone na płytkach i podpinam goldpinami (plytki po 8 przekaźników SSR 2A dla oświetlenia). Ale co ze skrętkami rozprowadzonymi po domu? Masa przyda się chyba w każdej - więc tak chciałbym spiąć. Ale z możliwością rozpięcia, jakby trzeba było np. do szukać problemu. 3,3 i 5v też często się przyda.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-04-2019 o 15:06

  9. #1429

    Domyślnie

    Zaległa rozdzielnica. Skoro Wy pokazaliście, to pokażę i ja



    Powoli wreszcie wychodzę ze styropianu. Woda do kuchni z cyrkulacją





    A tak wykańczam przy oknach. Co ciekawe, płyta PIR jest idealnie prosta. Ale po przecięciu po grubości robi się mega banan. Podczas cięcia tak pręży, że potrafi pęknąć




  10. #1430
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Uzbieralo się kabli

    Opisane?

    Z czego rurki do wody?

  11. #1431

    Domyślnie

    Kable opisane, a ostatnio nawet ponumerowane(nie wiem po co)

    Rurki do wody PE-Xa, do CO PE-X/AL/PE, podłogówka PE-Xa. W hydraulicznym się śmieją, że chyba blok buduję na podstawie średnic CO Ale PC wymaga przepływu 2m3/h więc zasilanie rozdzielaczy musi być odpowiednio duże.

  12. #1432
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Zaległa rozdzielnica. Skoro Wy pokazaliście, to pokażę i ja
    Piankę daj tam nad rozdzielnicą w ten otwór bo Ci się poprzeciera izolacja na murze. Ja mam tylko numery na przewodach. Opisy potrafią być mylące Teraz korzystając z kilku dni spokoju (rodzina u teściowej) poporządkowałem przewody i "orzezałem" te wysokoprądowe.

  13. #1433

    Domyślnie

    Nic im raczej nie będzie, ale przy okazji dam

  14. #1434
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Szafa Eaton 2060x1000. Ale okazało się że będzie ciasno. Na szczęście udało się dopchnac po jednej szynie na dole i górze które zaslonia maskownice, ale idealne na zugi do rozszycia kabli.
    Kawał szafy, dzięki.
    Czekam na wycenę z firmy Kubiak, system Profit, ale aż taka duża chyba nie będzie potrzebna..chociaż...
    Alarm już kupiłem z osobną obudową, bo będę montował na dniach, a rozdzielnica będzie po otynkownaiu kotłowni..czyli sam nie wiem jeszcze kiedy, ale pewnie koło lipca / sierpnia..
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  15. #1435
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Wczoraj przyszły panele Cyrk niesamowity był bo oczywiście po majówce nie przyjechali pracownicy od elewacji i sam je rozpakowywałem. Panele są pakowane na stojąco i ok. Pierwszą grupę rozpakowałem bezproblemowo (pomijając fakt że ciężkie i nieporęczne) , drugą jak rozciąłem taśmę je spinająca to mi zaczęły "lecieć" No i godzinę czasu stałem trzymając te panele bo oczywiście nikt się nie pojawił z sąsiadów w międzyczasie żeby mi pomóc. Szczęśliwie przyjechała sąsiadka i chwilę mi to przytrzymała że podjechałem autem i zblokowałem je zderzakiem. Mimo słabego słońca 2 szt już z ciekawości sprawdziłem i w okolicach 40V dają.
    Do końca maja mam nadzieję, że mi na dachu to zamontują.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190506_135005.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	430066

  16. #1436
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i mam wycenę szafy od Kubiaka, Rozmiar w/s/g 1600/750/400. Mieści się 10 szyn po 33 elementy, z tego wziąłem 5 szyn i 5 maskownic do upakowania elektryki i doł pusty, tam później wsadzę jakąś płytę montażową elektronikę. Cena to 1630zł za IP30, do IP54 dopłata 300zł, ale chyba to byłby przerost formy nad treścią.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  17. #1437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    5 szyn i 5 maskownic do upakowania elektryki i doł pusty, tam później wsadzę jakąś płytę montażową elektronikę.
    Masz WLZ i uziom wprowadzony od góry rozdzielni?
    Jak nie, to dajesz jak najbliżej (czyli na dole) zabezpieczenie, żeby ewentualne przepięcie z sieci nie hulało po całej rozdzielni indukując prąd w kablach i osprzęcie, tylko jak najkrótszą droga zostało uziemione.

  18. #1438

    Domyślnie

    Co tu taka cisza?

    Takie pytanie mam. Moduł 8-16 przekaźnikowy z obciążalnością każdego z przekaźników 16A. Do tego grzałka 3kW. Podłączać ją pod przekaźnik, czy lepiej po drodze dołożyć stycznik? Wydaje mi się, że lepiej dodać stycznik, ale się nie znam

  19. #1439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Co tu taka cisza?

    Takie pytanie mam. Moduł 8-16 przekaźnikowy z obciążalnością każdego z przekaźników 16A. Do tego grzałka 3kW. Podłączać ją pod przekaźnik, czy lepiej po drodze dołożyć stycznik? Wydaje mi się, że lepiej dodać stycznik, ale się nie znam
    Dobrze sie Tobie wydaje, zastosuj chociazby ten:
    http://www.hager.pl/katalog-produkto...c225/11010.htm

  20. #1440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz WLZ i uziom wprowadzony od góry rozdzielni?
    Jak nie, to dajesz jak najbliżej (czyli na dole) zabezpieczenie, żeby ewentualne przepięcie z sieci nie hulało po całej rozdzielni indukując prąd w kablach i osprzęcie, tylko jak najkrótszą droga zostało uziemione.
    Dzięki, pewnie bym o tym nie pomyslał, a brzmi sensownie.

    Tak mnie dzisiaj oświeciło patrząc na miejsce przyszłej instalacji zlewozmywaka, które prezentuje się o tak:




    Czy to nie jest aby skopane? Górne króćce, ciepła i zimna woda, ok. Poniżej szary, odpływ od zlewozmywaka, może ciut wysoko, ale chyba tez ujdzie, ale to białe, to jak sądzę odpływ ze zmywarki, tylko czy on nie powinien być przy podłodze? a może zmywarki odpompowują wodę i nie ma to znaczenia?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Strona 72 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony