dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 90
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 1797
  1. #1661

    Domyślnie

    Nowe centrala jest w cenniku. Nie wiem jak w realu.

  2. #1662
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post

    @marcin225 te nowe reku jakieś lepsze? Bo z tego na szybko udało mi się znaleźć to prawie to samo co airpack home. W dodatku w cenniku widzę tylko wersję h, a mi potrzebna v.
    Zawsze nowe lepsze A na poważnie to nie wiem . Jak przyjdzie październik to spróbuje ogarnąć temat bo obecnie to nie mam czasu na nic. Od uruchomienia PV autentycznie nie zrobiłem na budynku NIC. Na dniach skończą mi kłaść podłogi (zostały cokoły właściwie) , jutro mam nadzieje przyjdzie reszta kafli na łazienki ( w piątek przyszło całe 7 paczek) i zaczną robić łazienki. Obecnie muszę armaturę ogarnąć pod prysznice i kabiny... Jutro miałem się z facetem od kuchni spotkać żeby mi zrobił też 2 szafki do łazienek ale już wiem, że nie wyrobie w pracy ;/
    Generalnie pomału oswajam żonę z myślą, że do końca roku się nie wprowadzimy

  3. #1663
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Taki stan zaawansowania i się nie wprowadzicie?

    U mnie nawet jeszcze podłóg nie kładą

    Ja w sobote skrecałem szafy do garażu żeby trochę porzadek z gratami zrobić. Łącznie 7x80x200cm szaf

    Sufity podwieszane na dole i górze kończą w tym tygodniu. Łazienka na dole w trakcie - mam już wszystkie płytki do kuchni i łazienek oraz aramturę na dół.
    W przyszłym tygodniu zrobią mi podłogę w kuchni, stawiamy ściankę kosntrukcyjną do spiżarni i jedziemy ze składaniem kuchni. W międzyczasie łazienka na górze, podłogi pod koniec września, drzwi wewnętrzne i schody w październiku i na listopad chcemy się przeprowadzać. Automatykę będę ogarniał po przeprowadzce.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #1664

    Domyślnie

    To jesteś na podobnym etapie, tylko, że ja zaraz planuję się wprowadzić no i Ty masz elewację i drzwi

    W łazienkach został mi biały montaż w sumie i podłogi(jedna łazienka była skuwana, druga jest właśnie poprawiana).
    Zaraz montaż oświetlenia i gniazdek i potem podłogi. W międzyczasie stolarz ma działać w części kuchni i łazienkach. Potem malowanie, milion pierdół I można się wprowadzić

  5. #1665
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jaką armaturę macie w łazienkach? jaka firma, czy baterie podtynkowe czy standardowe...
    Zapomniałem dodać , że drzwi wewnętrzne też nie zamówione a czeka się podobno do 8 tygodni.

  6. #1666
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z bateriami miałem podobne dylematy i na dole stanęło na podtynkowych grohe.

    Chciałem z termostatem a design natynkowych nie przypadł mi do gustu. Po wyborze podtynkowej okazało się, że dopłacając 150zł mam tzw. "smart" więc wzięliśmy smarta pod prysznic na dole.

    Do umywalki przez ograniczenia też podtynkowa ścienna.

    Na górze do wanny natynkowa grohe smart, a bateria do umywalki w trakcie wyboru - ale bierzemy pod uwagę głównie grohe i hansgrohe. Na tych bateriach się jeszcze nigdy nie zawiedliśmy - nawet w tym najtańszym wydaniu.

    Jeśli chodzi o drzwi to jestem umówiony na pomiary, ale drzwi nie są warunkiem przeprowadzki na ten moment
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #1667

    Domyślnie

    To chociaż wewnętrzne będę miał przed Wami, bo zamówiłem 7 tygodni temu. Może będą nawet przed zewnętrznymi

    Baterie różne. Większość podtynkowe czarne.

  8. #1668
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Z bateriami miałem podobne dylematy i na dole stanęło na podtynkowych grohe.

    Chciałem z termostatem a design natynkowych nie przypadł mi do gustu. Po wyborze podtynkowej okazało się, że dopłacając 150zł mam tzw. "smart" więc wzięliśmy smarta pod prysznic na dole.

    Do umywalki przez ograniczenia też podtynkowa ścienna.

    Na górze do wanny natynkowa grohe smart, a bateria do umywalki w trakcie wyboru - ale bierzemy pod uwagę głównie grohe i hansgrohe. Na tych bateriach się jeszcze nigdy nie zawiedliśmy - nawet w tym najtańszym wydaniu.

    Jeśli chodzi o drzwi to jestem umówiony na pomiary, ale drzwi nie są warunkiem przeprowadzki na ten moment
    To widzę, że podobnie myślimy bo ja też patrzę głównie na grohe w wersji podtynkowej. Może do tej najbiedniejszej łazienki dam natynkową ale coś czuję , że wszędzie podtynkowe zagoszczą. No i oczywiście też termostatyczne.

  9. #1669
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    1) Co sądzicie o takim ustawieniu domu pod kątem energetycznym bo planujęmy fotowoltaikę i pompę ciepła powietrzną z CWU? Chodzi o projekt z perspektywą z muratora. Wejście i 2 miejsca postojowe są na północnej ścianie.
    2) Działka ma 10 ar. Z prawej i północy jest służebność na dojazd. W MPZP na planie wyznaczona jest działka drogowa gminna dojazdowa. Czy muszę mieć pozwolenie od powiatowego zarządcy dróg aby sobie utwardzić dojazd? Dojazd do działki od drogi gminnej to jakieś 150m. Ciekawe ile będzie kosztować wykonanie dojazdu.
    3) trzecia sprawa to na południowej granicy działki rosną modrzewie. Jakieś 15m wysokości mają. Może 20m. Odległość pni od ściany południowej to jakieś 17m w obecnym ustawieniu. Czy fotowoltaika na południowej połaci dachu może mieć zacienienie przez te drzewa np wiosną lub jesienią?

    Załącznik 434030
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 28-08-2019 o 11:06

  10. #1670
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

  11. #1671

    Domyślnie

    Wszyscy się wykańczają, to może ja coś napiszę

    Mam wreszcie wylewki w garażu i kotłowni. Poratowała mnie ekipa forumowego Bogdana od tynków CW. Jeszcze wygrzać i próbuję kłaść żywicę. Próbował ktoś samemu? Początkowo miałem zlecać, ale dostałem wycenę 300zł/m2, czyli 15k za kotłownię i garaż

    Udało się podpiąć podlicznik PC pod Modbusie i odczytywać go zdalnie. Został jeszcze licznik od grzałki zasobnika, ale powinno pójść już z górki.







    Zamówiłem wreszcie reku: AirPack Home 600v + CF + AirL + Expansion. AirL+ dla ustawienia na początku, bo mam nadzieję, że uda się szybko zintegrować po modbusie.

    Dalej, rozdzielnica prawie skończona. Zacząłem już konfigurować funkcje, ale dalej nie wiem, który kanał odpowiada, za które światło...

    Drzwi są już wszystkie, poza jedną parą. Po wizycie montażysty ustaliśmy, że zewn. staną na styrodurze. Nie wiem czemu, ale najtwardsza odmiana XPS, czyli 700kPa jest stosowana do budowy uli, więc nie było problemu z zamówieniem.

    Skrzynki żaluzji zewn. też już są. Zmieściło się pod nie 10cm PIR.



    Zostały jeszcze cokoły w pomieszczeniu na szafę i zaczynam rozszywać kable sieciowe. Kupiłem szafę 37U. To znacznie więcej niż potrzebuję, ale taka się trafiła. Dodatkowo kable mam wysoko i chciałem żeby wszystko się schowało za szafą. Naliczyłem 42 skrętki.

    Kompletuję też sprzęt sieciowy. Kolejna zdobycz



    Żeby nie było jednak, że jest tak różowo.
    Dach jest s.....y. Do rozbiórki. Producent blachy tylko potwierdził moje uwagi i dodał kilka swoich. Zdjęcia się pojawią. Teraz kwestia czy nazwa firmy również.
    Parkiet wstrzymuje resztę prac. Miał być kładziony w tym tygodniu, a tu dalej wylewka nie jest wystarczająco sucha. Mimo iż ma 3 msc i od dwóch jest grzana.
    Elewacji dalej brak. Ale jest światełko w tunelu.

  12. #1672

    Domyślnie

    37u? Przecież to prawie dwu metrowy kolos... Grubo.

  13. #1673

    Domyślnie

    Muszę zdemontować lampę żeby ją wstawić A potem drzwi będą się otwierać 0.5cm poniżej tej lampy.

    Starczyłoby pewnie połowę. Ale wszystkie kable wychodzą pod sufitem i nie ma opcji powieszenia niczego bez trafienia w żaden kabel. Przy stojącej z kolei miałbym >40 zwisających kabli do stojącej poniżej szafy, np 19U.

  14. #1674
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Muszę zdemontować lampę żeby ją wstawić A potem drzwi będą się otwierać 0.5cm poniżej tej lampy.

    Starczyłoby pewnie połowę. Ale wszystkie kable wychodzą pod sufitem i nie ma opcji powieszenia niczego bez trafienia w żaden kabel. Przy stojącej z kolei miałbym >40 zwisających kabli do stojącej poniżej szafy, np 19U.
    Trzeba było dać niżej kable Ja szczęśliwie to w miarę przemyślałem i udało mi się powiesić 12U ale i tak ponad godzinę 2 otwory górne wierciłem (wpierw próbne nawierty bez udaru delikatnie , potem śrubokrętem sprawdzanie czy czegoś nie ma... masakra), pozostałe 2 na dole w kilka minut

  15. #1675

    Domyślnie

    Jak układali kable to nawet o tym nie pomyślałem Ale tak sobie patrzę, że taki Dell T610 to już min 10U. Będzie po prostu bezpieczny zapas

  16. #1676
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Gruba serwerownia powstaje

    Ja tylko na switch, patchpanele i rejestrator wideo szafę szykuję. Serwera rackowego raczej nie będę wrzucał. Środki się kończą i muszę teraz zdecydować co odłożę w czasie
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #1677

    Domyślnie

    To jak każdy chyba na tym etapie :/ miejsce jest, a sprzęt będzie się pojawiać w miarę potrzeb i dostępności środków.

  18. #1678
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Orientowlaiście się może jak to jest z odbiorem instalacji elektrycznej? Żeby nie duplikować, będę wdzięczny za rzucenie okiem tutaj: https://forum.muratordom.pl/showthre...%B3r-elektryki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  19. #1679
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    U nas wystarczy protokół z pomiarów. Ale różnie bywa czasami mogą chcieć wpisu w DB osobny z UB.

  20. #1680
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zazdroszczę Wam tego etapu, u mnie wszystko jak po grudzie. Dzisiaj był na budowie tynkarz zobaczyć co i jak i mnie załamał bo stwierdził, że ciśnienie wody za słabe i agregat nie pójdzie. Podobno potrzebuje 5 barów. Kierownik wodociągu sie obruszył, że na wsi to najwyżej o 3 moge pomarzyć. I co teraz? W sensie nie bardzo chcę dawać KG, a tynki ręczne to mi będą pół roku robić bo powierzchnia chałupy spora. O ile znajdę takiego fachowca no i żeby jeszcze nie spaprał roboty. Sa jakieś sposoby, żeby poprawić to ciśnienie w kranie?
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

Strona 84 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony