dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 90
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 1797
  1. #1721
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Gdzie tam Automatyka czeka na przeprowadzkę... Nie mam nawet włączników świateł. Wszystko włączam jednym bezpiecznikiem

    W reku brakuje jeszcze czujnika temperatury za nagrzewnicą wodną.
    Samą centralę w kotłowni słychać, ale w pokojach już jest spoko.

    Infry IT jeszcze nie ruszałem Totalny brak czasu. Kupiłem ceownik i blachę z kwasówki na próg garażu. Będę cen ceownik mocował do płyty... Zobaczę co z tego wyjdzie. Tak więc brudne prace zabierają czas na te fajniejsze jak automatyka czy sieć...

    Switch netgear 48x1GB czeka nawet nierozpakowany.
    Muszę się rozglądać za patchpanelami. Będą ostatecznie keystone IPTIme kat 6. Ze spokojem puszczę potem na tym 10Gb.

    Myślę nad routerem i wifi. Chyba wpadnie mikrotik plus 2 hapy...

    Co do reku - nawet te 360m3/h to nie jest jakoś dużo przy kubaturze w moim domu. Jak nic się nie działo dawałem na 120, ale docelowo myślę o min 240 non stop i coś powyżej 400 w trybie wietrzenia.

    Kto u Ciebie montował? Aż się dziwię, że mówił o 500m3/h. Z tego co widzę na forum to każdy dąży do minimalnej wymiany powietrza...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #1722
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Widzę już prawie macie gotowe. Do mnie jutro reku przychodzi Airpack 4 500 a w poniedziałek przyjeżdżają montować i odpalać - wreszcie .
    W międzyczasie zrobiły się schody drewniane, na gotowo prawie już łazienki są. Od przyszłego tygodnia wchodzą z kuchnią. I najważniejsze nawiozłem 20 ciężarówek ziemi , rozplantowałem i wreszcie wygląda teren normalnie. Kominek też już się zabudował
    Trochę posunąłem do przodu rozdzielnice bo rozszyłem wszystkie przewody wysokoprądowe i zostały mi sterujące . Chyba w przyszłym tygodniu zamówię moduły automatyki . Przydałoby się zamontować kamery (które już leżą wraz z rejestratorem w kartonie od 3 miesięcy chyba) , antenę SAT ... Na nic nie ma czasu.

    Obecnie męczę znajomego brukarza żeby spróbował coś podziałać pod koniec listopada przed budynkiem ale jakoś słabo to widzę.

  3. #1723

    Domyślnie

    Ja też nie mam żadnych włączników. Jeżdżę z zeszytem, w którym mam napisane, który przekaźnik odpowiada za co Ale mam już jakieś 70% podstawowego sterowania zaprogramowane, więc na koniec się podepnę wrzucę i będzie działać. Szafa w sumie prawie zaprogramowana. Zostało ustalić, który klawisz na przycisku odpowiada za co. Kilka włączników jeszcze trzeba zamówić, a część jeszcze nie doszła.

    Sterowania na stałe z telefonu jeszcze nie ma, bo mam 3 niezależne routery narazie i wszystko razem nie gada. Coś trzeba odłączyć, aby co innego działało Dlatego muszę to już spiąć. Switch PoE za kilkoma portami SFP+, które też myślę wykorzystać, też już leży pod łóżkiem i czeka. 10Gbps w większości nie ma gdzie z drugiej strony podłączyć. Ja robię wszystko na UI, tylko kontroler postawię sam u siebie.

    Czemu ostatecznie inne patchpanele? Ja dopiero wczoraj otworzyłem te zamówione ze 2 msc. temu co i Ty masz i wyglądają dosyć solidnie. Tyle, że to cat 5e. Może mnie znów podpuścisz na zamówienie jakiegoś innego. Może część bym już docelowo na Cat 6e/7 zrobił.

    Reku ustawię chyba ostatecznie na ~500m3/h aby wietrzenie było wydajne, a normalnie też do 150m3/h będzie chodziło przez 99% czasu.

    Montował ktoś z Raszyna chyba. Ale tak jak Ci pisałem z montażem wyszło tyle co bez. Podejście było raczej dosyć popularne, czyli jedna wymiana na godzinę.


    Kuchnię też mam. Tylko stoi w kilku rzędach jedno na drugim, bo nie ma podłogi żeby docelowo postawić

  4. #1724

    Domyślnie

    W kwestii Modbusa dowiedziałam się, że w przypadku posiadania modułu CF trzeba skorzystać z gniazda Air++. Za komunikację odpowiadają 2 pierwsze żyły.

  5. #1725
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No i zamontowali centralę Airpack 4. Muszę jeszcze tylko na strychu skrzynkę rozprężną jakoś zaizolować bo się na bank tam wychładza (zrobię jakąś skrzynię z OSB i nawale tam wełny bo mi zostało ). Łazienki się już prawie kończą, w głównej najprawdopodobniej trzeba będzie 2 dekory rozkuć bo wykonawca wg mnie źle podłączył podejście od prysznica do smartboxa i nie działa jak trzeba ;/ Kuchnię zaczęli dziś dopiero robić, przyjechali powiesili parę szafek, postawili kilka ... pokręcili się i pojechali. Zresztą ze wszystkimi tak mam obecnie że wpadają na 3-4 godziny maks.
    Z brukarzami lipa bo okazali się wichłaczami Facet (po znajomości) mi zaproponował 180 zł/m2 samej robocizny Poczekam do wiosny na tego co mówił , że bierze od 50 do 100 w zależności od skomplikowania. Coś czuje , że będzie z tym trochę zabawy jednak bo brukarze w dzisiejszych czasach są rozchwytywani i sobie wybierają.

  6. #1726

    Domyślnie

    U mnie wyszło, że tynkarze zatynkowali dwa kable. Kolejne już, bo jedne już w garażu odkuwali. Były puszki i wystające kable z zapasem, więc nie wiem jak to zrobili Dobrze, że mam zdjęcia to wiadomo czego i gdzie szukać.

  7. #1727
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Takich zatynkowanych puszek to ja miałem sporo potem z gumowym młotkiem i zdjęciami szukałem gdzie są moje zguby jak okazało się, że coś nie działa.

    Ja zaczynam rozszywać rozdzielnie, narazie podstawowe gniazdka. Myślałem, że z obciętych kabli oskórowanych będę mógł podziałać, ale okazuje się, że są za krótkie w większości, więc kolejne krążki na samą rozdzielnie. Brakuje mi też listew na Nki. Obwodów jest tyle, że nie mam gdzie tego upychać, więc jest niestety gminastyka na kolanach

    Poza tym skręcanie mebli...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #1728
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    U mnie zatynkowane dwa gniazda OC i kabel od kinkietu w holu.

  9. #1729
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Myśmy stosowali wieczka z wąsami do puszek i większość zatynkowanych od razu była widoczna, ale czasami się te wąsy podwinęły po tynk i dopiero po dłuższym czasie dochodziliśmy do wniosku, że tu musi być gdzieś jeszcze puszka
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #1730

    Domyślnie

    Na podstawie zdjęć obie się odnalazły bez szkód. Tynkarz trafił w sam środrek, podrzeźbił nożem i gniazdko/włącznik zasłoni wszystko. Gorzej z jednym pokojem. Najpierw przecięty kabel od oświetlenia. Na szczęście tylko jedna żyła, więc światło jest. Teraz w tym samym pokoju brak prądu w gniazdach.

    Dziś połączyłem na szybko złączkami wago i wygląda, że wszędzie indziej jest prąd. Zostało 5 chwilowo zastawionych gniazdek do sprawdzenia.

    Z oświetlenia mam już odnalezione i spięte wszystkie punkty. Dziś pomontowałem żarówki. W tym jedyne dobrze ściemnialne LED-y GU10, które znalazłem.

    Spędziłem też ze 3h na zarabianiu skrętek. Efekt - nie działa ani jedna. S/FTP Cat 6a za cholerę nie wchodzi do złączek RJ45 do CAT6a. Oszaleć idzie. Gdyby nie brak miejsca zamówiłbym już dawno https://www.amazon.de/gp/product/B01...DQ7EJZHA&psc=1

  11. #1731
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Black_tom

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Zacząłem budowę w tym roku. Dom parterowy 92 m2. Ściana silka 18 cm ocieplona styropian grafit 20 cm. Podłoga 20 cm styropianu. Wiązary, dach kopertowy dachówka. Strop ocieplony 30 wełny. Fundamenty tradycyjne ocieplone 15 cm xps. Zleciłem OZC i wyniki słabe przez mostek na styku silka i fundament. Niestety ściany już w budowie więc tego nie zmienię. Proszę o radę co mogę zmienić by polepszyć .

    Podstawowe wyniki obliczeń budynku:
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 92,3 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 249,1 m3
    Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 3474 W
    Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 647 W
    Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 4096 W
    Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0 W
    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 4096 W

    Wskaźniki i współczynniki strat ciepła:
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do powierzchni φHL,A: 44,4 W/m2
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do kubatury φHL,V: 16,4 W/m3

    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 150,0 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 30,75 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8543 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 92 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 249,1 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 333,3 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 92,6 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 123,5 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 34,3 kWh/(m3·rok)


    Pozdrawiam

  12. #1732
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    To chyba jakiś żart...

  13. #1733
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Black_tom

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Niestety nie, taki wynik otrzymałem

  14. #1734
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Black_tom

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dlaczego kolego uważasz że to żart. Obliczenia robione przez asolta.

  15. #1735
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ponieważ ja mam dom 180m2 i niewiele gorsze wyniki. Fakt, mam porotherm na fundamencie przed silką, ale to nie może robić takiej drastycznej różnicy. Nawet jeśli masz WG

  16. #1736
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Black_tom

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Asolt taki słaby wynik tłumaczył właśnie brakiem chociaż jednej warstwy ceramiki miedzy silka a fundamentem. Silka tworzy na styku z fundamentem "duży" mostek

  17. #1737

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Spędziłem też ze 3h na zarabianiu skrętek. Efekt - nie działa ani jedna. S/FTP Cat 6a za cholerę nie wchodzi do złączek RJ45 do CAT6a. Oszaleć idzie. Gdyby nie brak miejsca zamówiłbym już dawno https://www.amazon.de/gp/product/B01...DQ7EJZHA&psc=1
    Hej agb, mógłbyś coś więcej napisać? Też mnie to czeka i zastanawiam się z czym dokładnie miałeś problem.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #1738

    Domyślnie

    Wtyk rj45 do Cat6a składa się z dwóch części



    W tą mniejszą wkładasz ułożone w odpowiedniej kolejności T568B i potem docięte wkładasz już do dużej wtyczki. Tyle, że kable 6a w ogóle nie chcą do tego wchodzić, a efektem wciskania na siłę jest to, że zawsze się coś przestawi.

    Te wtyki z powyższego zdjęcia link) wyglądają na lepsze niż moje od Neku. Zamierzam jeszcze spróbować z tymi.

  19. #1739
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Mam podobne parametry budynku, ale ścianę gazobeton 24 cm i wyniki odrobinkę lepsze. Myślę, że nie ma się co stresować i iść z budową dalej.

  20. #1740
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Black_tom

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ponieważ ja mam dom 180m2 i niewiele gorsze wyniki. Fakt, mam porotherm na fundamencie przed silką, ale to nie może robić takiej drastycznej różnicy. Nawet jeśli masz WG
    A jednak z obliczen wynika że warto dac ceramike na fundamecie lub inny ciepły pustak zamiast pierwszej warstwy z silikatów.

Strona 87 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony