dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 197 z 197
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja bym tą papę z góry zwalił i samą taśmę kalenicową tam dał.

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Ja bym tą papę z góry zwalił i samą taśmę kalenicową tam dał.
    Zostaje tak jak jest. Najwyżej będę poprawiał. I tak już jest za późno, bo już dach przykryty. Ale obstaje przy swoim i dzisiaj bym tak samo zrobił. Ale dzięki aiki za zwrócenie uwagi na ten szczegół, to co piszesz też jest poprawne.

  3. #183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Po kryciu wstępnym przyszła pora na pokrycie właściwe. Jak już wspominałem, zmieniła mi się koncepcja i będzie ono z blachodachówki. Miałem się tego podjąć samemu, jednak różnica w stawce vat 8 i 23 pokrywała mi już cześć robocizny. Zadzwoniłem do firmy, która robiła mi więźbę i akurat się udało, bo przez opóźnienie na 3 budowach, które mieli wtedy robić mieli by okienko. Jeszcze lepiej, bo byli by skłonni zrobić mi pokrycie w cenie umówionej pod koniec zeszłego roku. No i szybka decyzja, że biorę jednak dekarzy. Miałem tydzień na załatwienie całego materiału na pokrycie. Czekając na blachę w wolnym czasie przyszli i ołacili dach.





    I przywieźli maszynę do gięcia blachy.



    Musiałem trochę po nich poprawić, bo pracownicy montując ostatnią łatę bardzo ograniczyli przestrzeń wentylacyjną. Wypadło z rozstawu, że przed samym szczytem były 2 łaty jedna koło drugiej. No i te ostatnie prawie się dołem stykały. Zdemontowałem ostatnie łaty, wziąłem na strugarkę i pozbyłem się jednej krawędzi. Po zamontowaniu wygląda to teraz tak.





    Udało się również z materiałem na pokrycie. Przyjechał w niecały tydzień od zamówienia. Muszę pochwalić tutaj firmę arkodachy.pl z Mielca, mimo krótkiego terminu udało się im dostarczyć towar na czas. A zamówiłem blachę z firmy Bratex, a dokładniej model Platino w powłoce Ceramic matt.
    Prezentuje się tak.




  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Fajny etap jak ktoś będzie robił
    Powodzenia przy pilnowaniu.

  5. #185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Fajnie się patrzy na postępy na Twojej budowie.
    W jaki sposób będziesz izolował dach? Pytam bo na forum niewiele osób robi pełne deskowanie, a sam jeszcze nie zdecydowałem jak zrobić izolację dachu skośnego i szukam sprawdzonych sposobów. U Karola widziałem celulozę i paroizolację aktywną żeby nie robić szczeliny wentylacyjnej. Jak będzie wyglądało w Twoim przypadku?
    Co zadecydowało o tym, że montowałeś papę wierzchniego krycia zamiast podkładową?

  6. #186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Fajny etap jak ktoś będzie robił
    Powodzenia przy pilnowaniu.
    Niewiele tego u mnie było, ale czuje się wtedy jakoś dziwnie. Za każdym razem musiałem brać urlop żeby wszystkiego dopilnować. I zawsze mniej jub więcej pomagałem ekipom, bo nie mogłem stać i tylko patrzeć. No i ciekawi mnie jak się robi coś nad czym się zastanawiałem czy sam robić.

  7. #187
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Fajnie się patrzy na postępy na Twojej budowie.
    W jaki sposób będziesz izolował dach? Pytam bo na forum niewiele osób robi pełne deskowanie, a sam jeszcze nie zdecydowałem jak zrobić izolację dachu skośnego i szukam sprawdzonych sposobów. U Karola widziałem celulozę i paroizolację aktywną żeby nie robić szczeliny wentylacyjnej. Jak będzie wyglądało w Twoim przypadku?
    Co zadecydowało o tym, że montowałeś papę wierzchniego krycia zamiast podkładową?
    Papę wierzchniego krycia wybrałem tylko ze względu na niższą cenę. Kupiłem w dobrej cenie w promocji. Jedna i druga spełni swoje funkcje.
    Co do ocieplenia to sam się zastanawiam. Na pewno będę dawał po jętkach.
    Rozważam w tej chwili wełnę po całości lub wełnę między krokwie i na to płyty typu thermano. Jeden minus wełny to nasiąkliwość, a płyt to cena.
    Kusi mnie trochę natrysk pianki bo dużo mniej pracy przy tym jest, tylko nie wiem jak wycisza dzwięki tego typu pokrycie. Ma ktoś porównanie przy blachofachówce? A może jeszcze coś innego wymyślę. To się okarze za jakis czas.

  8. #188
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Nie wiem jak przy blachodachówce, przy ceramice wyciszyło kompletnie.

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    W umówiony dzień stawiła się na budowie znana mi już firma od dachu. Szybko zabrała się do pracy i po chwili zrobione były już niektóre obróbki i rynny.









    Mimo, że było bardzo gorąco i ekipa co chwila robiła sobie krótkie przerwy, praca szła sprawnie. Mój prosty dach sprawiał, że kolejne elementy pojawiały się na dachu. Po 4 godzinach od rozpoczęcia pracy mocowane już były pierwsze arkusze blachodachówki. Właściciel i 3 pracowników mają to wszystko dobrze poukładane. Każdy wie co ma robić i aż miło patrzeć jak pracują.







    Przyszła pora na największe utrudnienie czyli okna dachowe. Wybrałem model plastikowy 3 szybowy Roto R79. Ma od razu zamontowany ciepły kołnierz i w miarę dobry stosunek jakości do ceny. Jak dla mnie jedyny ich minus to bardzo duże wystawanie ponad połać dachową. Wydaje mi się, że w miarę dobrze je zamontowali. Ma ktoś jakieś uwagi?











    Prace dobiegały do końca. Zeszło razem około 16 godzin. Ja bym sam się z tym męczył co najmniej 3 tygodnie popołudniami. Cieszę się z mojej decyzji tym bardziej, że cześć i tak niskiej ceny robocizny odzyskałem w różnicy VAT.









    Żeby nie było tak różowo, kilka drobnych niedociągnięć było, jednak zostały od razu poprawione zgodnie z moimi uwagami. Warto jednak być na budowie, bo coś tam zawsze można wychwycić i zrobić lepiej.

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ładnie, ładnie.

  11. #191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    W wolnych chwilach między innymi pracami murowałem sobie działówki na parterze. Powiem wam, że dużo lepiej muruje się ściany nośne. Tu co chwilę trzeba pustaki docinać. No i jeszcze w porównaniu z pustakami na ściany nośne, które były dosyć równe, te są dużo gorsze. Niby i te i te solbet tlmb. Tylko te na działówki są nierówne, mają banany i w zależności w której części bloczka poziomice przystawię to raz jest poziom, a obok nie ma. Jak chce się to w miarę równo wymurować to trzeba więcej czasu poświęcić. Tak wygląda praca w trakcie.

    Łazienka 3,4x1,6



    Kotłownia lub raczej pomieszczenie gospodarcze 3,4x2



    Wiatrołap 2,2x2



    Gabinet 2,5-3x3,4



    Tak to wygląda z góry



    I z nadprożami ceramicznymi, które udało mi się dosyć proste kupić. Wymiary otworu jakie zostawiłem to na wysokość 209 od gotowej podłogi. Akurat taki wymiar miałem kładąc nadproże na górze bloczka. A boki będą jeszcze docinane jak się na konkretne drzwi zdecyduje.



    I jeszcze ostatnie zdjęcia domu przed samym montażem okien. Ale to temat na kolejny odcinek.




  12. #192
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Nierównymi bloczkami się nie przejmuj, tynk przykryje Robota pierwsza klasa, a dom ze szczytu prezentuje się praktycznie tak jak mój - czyli rewelacja

  13. #193

    Domyślnie

    Też walczę z działówkami, mozolna praca cały czas docinki, przewiązania, aby jedną warstwę robić trzeba latać z rusztowaniem na lewo i prawo...

  14. #194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że tobie to sprawniej idzie. Ja niestety tylko popołudniami muruję, a ostatnio troche odpusciłem. Ale nie wstydzę się jakości mojej pracy. Wydaje mi się, że za dokładnie to robię. Jutro startuję z działówkami na piętrze. Zobaczymy ile zejdzie.

  15. #195

    Domyślnie

    Ekstra się patrzy i ogląda. Wygląda super, dach pierwsza klasa! Całość robi wrażenie
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  16. #196
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, jechalem dziś przez twoją miejscowość i przypadkowo rozpoznalem twój dom, wygląda super. Ja jestem na etapie więźby dziś skończyłem murować szczyty i będę czekał na ekipę od dachu żeby zrobili pokrycie. Mam pytanko jeśli mógłbyś zdradzić w jakiej firmie kupiłeś okna i jaki to profil, ciepła czy zimna ramka? Bo to będzie mnie czekało niebawem. Mam wyceny w dwóch firmach na profilu Veka 82 softlain jedna na 13,5 tyś z ciepłą ramką druga na 12 tyś bez ciepłej ramki, zastanawiam się czy gra warta świeczki.

  17. #197
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Dawno nic tu nie pisałem, ale wiecie jak to z czasem.
    Okna zamawiałem w Rzeszowie w firmie Gemelo.pl 503328503 i mogę ich polecić. Mają bardzo dobre podejście do klienta i nie olewają wykrytych drobnych niedociągnięć. Pozatym ekipa montażowa robi wszystko starannie i bez pośpiechu, o co trudno w Mielcu.
    Producentem okien jest firma Abakus i są na profilu salamander 82 z ciepłą ramką.
    Więcej o oknach w kolejnym poście, jak znajdę chwilę.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony