dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 197
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Powód głównie finansowy. Na razie priorytetem jest dom z jak najniższym kredytem. Od razu z tyłu przy domu będzie wiata. Wartość garażu kilkukrotnie przekroczyła by wartość moich samochodów. A jak coś grubszego będę potrzebował przechować to 400 metrów od domu będę miał taką możliwość.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Tak sobie myślę że jeżeli chcesz tam budować to może warto trochę teren podnieść ? a i też fundamentem wyżej wyjść? Pytanie czy wogole jest sens bo jak ci 2 metry wody przyjdzie to i tak zaleje, masz info jaki tam był poziom wody podczas powodzi ? Sprawdz moze nie jest tak zle może się rozlewa po obszarze i jesteś wstanie się bardziej uchronić od szkód.
    Jak już wcześniej pisałem, poziom wody podczas powodzi był około 60 może 70 cm. I ta woda nie piętrzyła się za bardzo bo rozlała się po dużym obszarze jeszcze 10 km dalej. Więc mała szansa, że ten poziom będzie jakiś dużo wyższy. Według planu podłoga w domu będzie 90 - 100 cm powyżej obecnego poziomu gruntu, a działka podniesiona średnio około 40 cm.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Co do gliny na działce- jeśli masz ochotę możesz zajrzeć do naszego dziennika- mieliśmy zaczynać w marcu 2017, a na początku maja woda dalej stała na działce(w wykopie było jej naprawdę sporo). Żadnej dużej rzeki blisko nie mamy, ale gleba jest nieprzepuszczalna, a zeszły rok był wyjątkowo mokry.

    Kierbud z majstrem poradzili sobie znakomicie- pod fundamentami mamy wylaną płytę z chudego betonu, na tym dopiero zbrojone ławy. Dzięki temu woda nie przesączała się do wykopu od dołu. Tyle, co naciekło jej z boków wykopu na szczęście odparowywało w majowym słońcu. Szczęście w nieszczęściu, że było tak mokro, bo teraz mamy znacznie lepiej zaizolowane fundamenty niż przewidywał projekt.
    Ja mam trochę inny pomysł na moja działkę. Będę robił płytę fundamentową. W pierwotnym planie były zwykłe fundamenty jednak gdzieś tam tlił się pomysł płyty. A jak zobaczyłem projekt mojego fundamentu,którego projektant nie chciał odchudzić, to zadecydowało że będzie płyta.
    Co przemawia za płyta w moim przypadku:
    - w moich warunkach gruntowych lepiej się sprawdzi (do wymiany tylko 30 cm humusu)
    - łatwiej ją wykonać (przynajmniej tak mi się wydaje)
    - brak problemów z wodą (płyta posadowiona powyżej obecnego poziomu gruntu)
    - lepsza izolacyjność
    - w porównaniu z zaprojektowanymi fundamentami nie wyjdzie aż tak dużo drożej - ok 4000 zł

    Tydzień temu robiłem badanie gruntu, a teraz robi się projekt płyty.
    Jak by ktoś potrzebował badania gruntu w południowo-wschodniej Polsce to mogę polecić firmę kros-geo z Krosna.
    Nie znam się, ale jakość chyba wystarczająca, a cena przy robieniu odwiertów pod 2 domy uważam, że rewelacyjna.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laczak Zobacz post
    - w moich warunkach gruntowych lepiej się sprawdzi (do wymiany tylko 30 cm humusu)
    Czyli rozumiem że poniżej 30 cm masz warstwę bez częśći organicznej ? Mogę spytać co masz pod humusem z ciekawości , jaka to warstwa? ?Ja pod płyte zakładam 50-60 cm... ale okazało się 90 cm i teraz po czasie wiem że tyle trzeba było wybrać choć wtedy krzywo patrzyłem na zalecenia kierownika o poglębianiu. Warto sprawdzić czy poniżej 30 cm nie ma tych części organicznych bo możesz się zaskoczyć... głownie kosztami niestety.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Wcześniej zamieszczałem dane z 1 odwiertu badania gruntu.
    A tu wyniki obu odwiertów:





    Z tego co mi się wydaje w moim przypadku wystarczy wymiana 30-40 cm humusu bo pod spodem jest glina. To samo sugerowali panowie geolodzy.
    Czy mam rację?

    Skoro rafhi musiałeś wymieniać pod płytę grunt organiczny, to w przypadku tradycyjnych fundamentów tez nie powinieneś tego zrobić?
    Ostatnio edytowane przez Laczak ; 22-02-2018 o 21:25

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Podam kilka technicznych informacji o projekcie.
    - dom z poddaszem użytkowym bez piwnicy.
    - fundamenty zastąpione płytą fundamentową. Pod płytą 8 cm xps a na płycie 20 cm eps, opaska przeciw wysadzinowa pionowa z płyty xps na długość grubości 8 cm.
    - ściany solbet 600 24 cm, ocieplone 20 cm styropianu z dobrą lambdą.
    - strop gęstożebrowy
    - dach 2 spadowy bez kominów
    - wentylacja mechaniczna
    - ogrzewanie na chwilę obecną gruntową pompą ciepła
    - cały dom podłogówka

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Sorki nie zauważyłem tych badań.

    No ale ok, co do badań cześć ludzi mówi że jeżeli grunt jest zwięzły to nie należy go ruszać bo np ten grunt leży sobie tam ileś set lat i jest ok i nic się z nim nie powinno dziać. Ale z drugiej strony hello to jednak jest glina a więc materiał plastyczny pytanie czy w porach mokrych ta glina nie nasiąka i wtedy może dochodzić do jakiś osiadań. To tylko takie moje chłopskie rozumowanie ale na pewno 30 cm wierzchniej warstwy to nie dużo dla wody i do tej gliny dochodzi. Moja działka w porze mokrej to jedno wielkie pobojowisko a w porze cieplej to łopaty pod słupek ogrodzeniowy nie idzie wbić... u mnie też to taka glina z pochodzenia nawet starorzecza Wisły najprawdopodobniej

    Powinieneś zapytać swojego konstruktora od płyty oni przecież mają wgląd do badań i na tej podstawie oceniają wartości dla projektowanej nośności płyty.
    Ten który mi projektował optował ze wymiana gruntu min. 0,5-0,6 m ale dlaczego tyle ? nie wiem może z jednej strony chodzi o stabilizacje gruntu a z durgiej o te małe zwierzątka itp?

    PS. podobają mi sie założenia twojego projektu bede sledził watek.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Projekt płyty dopiero się robi. Zobaczymy co projektant zaproponuje odnośnie wymiany gruntu. W sumie to u mnie będzie razem ok 60-70 cm. 30-40 z wymiany gruntu i 30 podnoszę płytę ponad obecny grunt. Co do wody to mam tak samo, w lato kamień, w okresach mokrych błoto. Mam w planie wymianę gruntu na luty. Oby był suchy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez Laczak ; 17-03-2018 o 00:05

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bundes

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wilamowice
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witaj, powodzenia z chęcią będę tu zaglądał pozdrawiam.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Aktualnie nic się na działce nie dzieje.
    Dalej czekam na projekt płyty, choć już powinien być gotowy.
    Na działkę dalej niczym cięższym nie wjadę. Czekam na te mrozy. Może uda się przywieźć na działkę piach do wimany gruntu.
    Plan z wymianą gruntu na mrozie po konsultacjach z kimś bardziej doświadczonym został zmieniony. Teraz mam w planie zastosować geowłókninę i wcześniej częściowo osuszyć teren wokół płyty poprzez wykonanie wykopu dookoła płyty i wypompowywanie z niego wody przez kilka dni.
    Poza tym zakupiłem 24 palety Solbetu i z pewnymi przygodami został przywieziony aktualnie na sąsiednią działkę (bo dalej nie dało rady).

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Jak już pisałem wcześniej dostarczono mi prawie na działkę 24 palety solbetu 24 600.



    Później geodeta wyznaczył 4 narożniki o wymiarach + 1m z każdej strony poza obrys budynku, do wymiany gruntu.
    Wczoraj, dzięki mrozom, na działkę dojechało 12 samochodów 3-oś z pospółką, zrzucając ją praktycznie metr od planowanego miejsca wymiany gruntu.



    Dzisiaj dostarczono jeszcze 3 samochody 3-oś i mam nadzieję, że to już wystarczy.



    Projekt płyty dalej się robi, a po drodze zmienił się projektant ze względu na terminowość.
    Czekamy na odwilż aby koparka mogla wjechać na działkę.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gazobeton to dobry wybor, bedziecie zadowoleni.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Niestety dwa dni temu miejsce budowy domu wyglądało tak:



    I nie było możliwości rozpoczęcia prac w takich warunkach.
    Po dzisiejszych opadach deszczu i śniegu na pewno start budowy nie nastąpi wcześniej jak za 2 tygodnie.
    W końcu, po długich oczekiwaniach, mam projekt płyty fundamentowej.
    Aktualnie szukam ofert na zakup stali na całą budowę.
    Potrzebuje 230 prętów fi 12 i 6 prętów fi 16. Może ktoś ma namiary na tanią stal na Podkarpaciu?
    Najlepsza cena jaka znalazłem to 3050 brutto za tonę z transportem.
    Mam nadzieję, że ciepły tydzień bez deszczu będzie wcześniej jak w maju, abym mógł w końcu zacząć budowę.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    trzymam kciuki za pogodę, ja też zaczynam dopiero po Wielkanocy ! prognozy są niezłe ale ostrożnie podchodzę do długoterminowej

  15. #35

    Domyślnie

    Ja również trzymam kciuki za pogodę, sam byłem na takim etapie w tamtym roku i zacząłem dopiero pod koniec czerwca Ale cóż zrobić jak pogoda nie pozwala! Powodzenia!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    W końcu w temacie budowy coś się ruszyło.
    Podziękowania dla wspaniałej ostatnio pogody.
    Jeszcze tydzień temu miejsce gdzie ma być dom wyglądało tak.



    Widząc pozytywne prognozy pogody postanowiłem pomóc trochę matce naturze.













    Udało mi się w ten sposób wypompować z 5-6 m3 wody w miejsce z którego już nie wróciła. Wydaje mi się, że dzięki temu o kilka dni przyspieszyłem wysychanie działki, co mogło byś istotne gdyby znowu zaczęło padać.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    W tym tygodniu również udało się podpisać umowę z PGE na wykonanie przyłącza.
    Był z tym mały problem bo moje przyłącze jest planowane z innego jeszcze nie wykonanego.
    Wstępnie dowiedziałem się, że umowę będą mógł podpisać dopiero po wykonaniu tamtego przyłącza, czyli za około pół roku.
    Po podpisaniu mojej umowy, będę musiał czekać kolejne pół roku, czyli pewnie do kolejnej wiosny.
    Nie za bardzo mam skąd pożyczyć prądu, więc napisałem odwołanie i okazało się, że jednak tą umowę mogę podpisać już teraz.
    Dowiedziałem się że za pół roku powinienem mieć już prąd na działce. Oby tak było bo to co mam w tej chwili to jednak pół środek.


  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    No dzień wczorajszy można uznać za oficjalne rozpoczęcie budowy.





    Ziemia na tyle obeschła, że do wykopu nic się nie zlewało. Jutro ręcznie podrównam trochę spód i boki i na poniedziałek zaplanowane zasypywanie. Do tego czasu glina na spodzie wykopu zdąży trochę wyschnąć aby nie było problemu przy zagęszczaniu.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jeździmy podobnie tylko ja Hondą ale z tym samym silnikiem.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    To auto to już u mnie taki mały zabytek. Jeżdze nim już 11 lat i jeszcze kilka pewnie ze mną będzie. Ani razu nie było sytuacji żeby nie odpalił, a koszt napraw przez ten czas to śmieszna kwota. Też miała być honda ale trafił się świetny rover i po 11 latach dalej lubię to auto i nie czuję potrzeby zmiany.

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony