dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Przygotowanie ościeży pod ciepły montaż okien

    Cześć,

    przygotowuję powoli otwory okienne do ciepłego montażu. Jak na razie:
    - otynkowałem szpalety po bokach
    - przejechałem zaprawą klejową ościeża na zewnątrz oraz nadproża

    Mam pytania:
    1) czy wyrównać dół otworu pod ciepły parapet? Zaprawą tynkarską czy czymś innym?
    2) niektóre z nadproży mam cofnięte i w tych miejscach wklejony styropian. Czy pod klejenie taśmy ten styropian też przejechać klejem na siatce? Pytam pod kątem klejenia taśmy do styropianu.

    Pytanie 2 wzięło się stąd, że miały być rolety, a raczej ich nie będzie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Co do dołów: musisz zapytać stronę montującą co preferują. Firmy kładące ciepłe parapety na zaprawę raczej nic nie potrzebują (wyrównają sobie poziom a jeśli są otware dziury porthermu to zastosują siatkę). Jeśli podkłady montują na piano-klej to muszą mieć idealne poziomy, a dobra ekipa raczej tego nie zleci obcemu
    Co do styro: nie wiem jak jest prawidłowo, w sensie czy można kleić folie z butylem do styro, ale wiem jak jes w praktyce: butyl do styropianu utlenionego na słońcu się nie przyklei.. .
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-01-2018 o 20:37
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Spytaj tynkarzy(jeśli nie robiłeś tynków) czy warto robić ciepłe parapety. My zrobiliśmy ciepły montaż bez parapetów, bo dwie ekipy mówiły nam, że mogą się uszkodzić podczas tynkowania.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Spytaj tynkarzy(jeśli nie robiłeś tynków) czy warto robić ciepłe parapety. My zrobiliśmy ciepły montaż bez parapetów, bo dwie ekipy mówiły nam, że mogą się uszkodzić podczas tynkowania.
    Tynkarze mieliby uszkodzić ciepłe parapety???? musieli by tynk przy oknie nakładać kilofem ..
    Poniekąd się im nie dziwię - nie ma opcji by trochę zaprawy nie spadło na ciepły parapet. Ale to banał, z którego przewrażliwiony Inwestor może zrobić awanturę. Można na CP położyć kawałek foli/ karton/ deskę, a wtedy można po nim nawet chodzić bez obawy o ślad buta, który sam w sobie nie jest ŻADNYM problemem.
    Jestem zaskoczony taką opinią ze strony tynkarzy...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Sam butyl styro nie chce się trzymać.
    Tu lepiej zastosować folię bez butylu i użyć kleju np. Illbruck SP025 (jest dla styro bezpieczny)

  6. #6

    Domyślnie

    pociągnę temat.. Wykonawca zaczął mi obrabiać ościeża klejem do styropianu. Tak się rozpędził, ze po skończeniu ościeży z ytonga zaczął tez obrabiać otwór pod HST, dookoła którego są żelbetowe slupy i takież nadproże. Czy jest jakikolwiek sens zaciągania lanego betonu klejem do styropianu? beton jest co prawda nieco chropowaty i gdzieniegdzie z wiórami, bo do szalunków wzięli zajechane płyty OSB, ale nigdzie nie widziałem takich działań na betonie, tylko na BK albo pustakach ceramicznych..

    https://drive.google.com/file/d/1C57...ew?usp=sharing

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Spytaj tynkarzy(jeśli nie robiłeś tynków) czy warto robić ciepłe parapety. My zrobiliśmy ciepły montaż bez parapetów, bo dwie ekipy mówiły nam, że mogą się uszkodzić podczas tynkowania.
    To jest nie realne żeby uszkodzić ciepły parapet. On całą swoją powierzchnią wewnątrz leży na murze więc nie można go złamać a poza tym jest bardzo twardy. Ja spokojnie po nim chodziłem jak malowałem szpalety.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To jest nie realne żeby uszkodzić ciepły parapet. On całą swoją powierzchnią wewnątrz leży na murze więc nie można go złamać a poza tym jest bardzo twardy. Ja spokojnie po nim chodziłem jak malowałem szpalety.
    Twardy jest parapet stropexu. Większość z xps nie aż tak i będzie na nim znać ślad postawionego bezpośrednio buta, a jeśli nie będzie zamontowany prawidłowo (czyli całkowicie podparty) to różnie może być. A tynkarze należą raczej do mało ostrożnych ekip, także różnie może być ;(

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    pociągnę temat.. Wykonawca zaczął mi obrabiać ościeża klejem do styropianu. Tak się rozpędził, ze po skończeniu ościeży z ytonga zaczął tez obrabiać otwór pod HST, dookoła którego są żelbetowe slupy i takież nadproże. Czy jest jakikolwiek sens zaciągania lanego betonu klejem do styropianu? beton jest co prawda nieco chropowaty i gdzieniegdzie z wiórami, bo do szalunków wzięli zajechane płyty OSB, ale nigdzie nie widziałem takich działań na betonie, tylko na BK albo pustakach ceramicznych..

    https://drive.google.com/file/d/1C57...ew?usp=sharing
    Ideą szczelnego montażu jest .. szczelność. A ta, żeby była to podłoże musi być równe i pełne. Uskoki które widzisz na betonie nie będą sprzyjały dokładności pracy. Od tak prozaicznego ""problemu" jak brzydko ułożone folie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony