dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agathon666

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Chwałowice
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    3

    Domyślnie Producenci płyt PIR - izolacja nakrokwiowa - kogo wybrać?

    Na rynku jest głównie 3 popularnych producentów płyt PIR nakrokwiowych - Bauder, Recticel, Kingspan.
    Oprócz nich są mniej popularni - np. Gór-stal, Linitherm, tempirAL, bachl, unidex.

    Nie licząc typów wykończenia płyt- jak alu, papa itp. - to czy któryś z producentów jest w czymś zdecydowanie lepszy?

    Rozrzuty cenowe pomiędzy nimi są spore - obecne oferty mam pomiędzy 85zł a 138zł (brutto z 23% vat) za grubość 160mm oraz 100-144zł za 180mm.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agathon666 Zobacz post
    Nie licząc typów wykończenia płyt- jak alu, papa itp. - to czy któryś z producentów jest w czymś zdecydowanie lepszy?
    Na pewno w marketingu bo o niektórych firmach słyszę pierwszy raz, a sam mam taką izolacje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Ja mam Thermano Balex metal, jak kupowałem wybór był zdecydowanie mniejszy, dlaczego od nich? Byli "blisko" i cena była lepsza niż u innych ale to było ze 3 lata temu.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marek.sroda1

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Drawno
    Kod pocztowy
    73-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agathon666 Zobacz post
    Na rynku jest głównie 3 popularnych producentów płyt PIR nakrokwiowych - Bauder, Recticel, Kingspan.
    Oprócz nich są mniej popularni - np. Gór-stal, Linitherm, tempirAL, bachl, unidex.

    Nie licząc typów wykończenia płyt- jak alu, papa itp. - to czy któryś z producentów jest w czymś zdecydowanie lepszy?

    Rozrzuty cenowe pomiędzy nimi są spore - obecne oferty mam pomiędzy 85zł a 138zł (brutto z 23% vat) za grubość 160mm oraz 100-144zł za 180mm.
    Też się nad tym zastanawiałem i temat wyjaśnił mi facet z hurtowni budowlanej. Są płyty i PŁYTY, tak jak rodzaje coli, masz np. coca-colę i colę z biedronki.
    Przy najlepszych producentach masz gwarancję jakości, certyfikaty, pewność, że współczynnik termoizolacji będzie na wysokim poziomie. Ja osobiście wybrałem kingspan i jestem bardzo zadowolony - potrzebowałem małego zużycia powierzchni stąd mój wybór. Nie jest to może najtańsze rozwiązanie, ale biorąc pod uwagę wszystko co kupije się do "standardowych" izolacji wychodzi niewiele drożej.

    Widzę, że firmy się prześcigają w chwaleniu swoich produktów co zrozumiałe, ale akurat kingspan ma tylu zwolenników, że nie można dyskutować tutaj o jakości. Sprawdź stronę gdzie jest o płytach pir www . plytyrezolowe . pl może to Ci rozjaśni trochę temat i czemu właśnie tej izolacji użyć.

    Głowiłem się trochę nad izolacją akustyczną - mieszkam przy ruchliwej ulicy, ale okazało się, że jest dobrze.

    Pozdrawiam serdecznie
    Marek

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Stosuję Bauder PIR PLUS. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agathon666 Zobacz post
    Na rynku jest głównie 3 popularnych producentów płyt PIR nakrokwiowych - Bauder, Recticel, Kingspan.
    Oprócz nich są mniej popularni - np. Gór-stal, Linitherm, tempirAL, bachl, unidex.

    Nie licząc typów wykończenia płyt- jak alu, papa itp. - to czy któryś z producentów jest w czymś zdecydowanie lepszy?

    Rozrzuty cenowe pomiędzy nimi są spore - obecne oferty mam pomiędzy 85zł a 138zł (brutto z 23% vat) za grubość 160mm oraz 100-144zł za 180mm.
    Mamy jeszcze nowych graczy, pruszynski blachy oraz iko

    -Agathon666 możesz zdradzić który producent oferuję 160mm za 85zl brutto ?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    davedu

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Mamy jeszcze nowych graczy, pruszynski blachy oraz iko

    -Agathon666 możesz zdradzić który producent oferuję 160mm za 85zl brutto ?
    Nie wiem jak Agathon ale ja dostałem ofertę od firmy (producent najbliżej mnie)

    Term PIR AL 160 mm 1200x2400 mm - cena 68,00 zł/m2 netto czyli 83.64 PLN brutto plus transport.

    Druga w miarę korzystna oferta od przedstawiciela Thermano za tą samą grubość 105 PLN brutto z transportem już.

    I teraz pytanie, skąd takie rozbieżności cenowe? Jeden przedstawiciel izolacji nakrokwiowych przestrzegał mnie przed konkurencją, że w ich wyrobach często zdarzają się bańki powietrzne, puste przestrzenie w płytach co można zauważyć jedynie przecinając płytę.
    Na ile to czarny PR to nie wiem ale tak na zdrowy rozum to chyba wytworzenie takiej płyty nie jest jakąś kosmiczną technologią i czy łatwo w takim razie to aż tak zepsuć?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-02-2018 o 17:44 Powód: Lokowanie produktu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Porównując ceny warto sprawdzić czy porównujemy takie same bądź podobne produkty. Czy płyta jest obustronnie obłożona folią aluminiową i czy ma zamontowane krycie wstępne (folię bądź papę). Podobnie rzecz się ma z kosztami transportu, które przy małym dachu mogą znacząco wpływać na cenę 1 m2. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agathon666

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Chwałowice
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    3

    Domyślnie

    zolw82 - dokładnie te płyty co napisał davedu -> Termpir Al 160mm, po nazwie znajdziesz producenta i przedstawicieli.
    U mnie z transportem wychodzi 69zł z drobnymi netto.

    Thermano chyba odpuszczam - max 140mm, lub 2 warstwy dla grubszej izolacji.

    Bauder Plus i Poweroof maxx - praktycznie na tym samym poziomie czyli 160mm ok 108-110zł netto, 180mm - 114-117zł netto.

    Podstawowy wniosek przy poszukiwaniach PIR - transporty w 99% przypadkach jadą bezpośrednio od producenta, więc warto obdzwonić hurtownie nawet po drugiej stronie Polski - jeżeli ktoś ma znajomości itp.

    To co wpływa na cenę za metr - to również poważny koszt śrub. Czy są jakieś ogólnodostępne sprawdzone zamienniki, czy trzeba kupować od producentów płyt?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wkręty tzw ciesielskie 8x260 szukaj na alledrogo, na dach ok. 150m2 wychodzi ok. 800zl dla płyt 160mm ,

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agathon666

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Chwałowice
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    3

    Domyślnie

    z Baudera wyliczyli mi 1400szt śrub na 180m^2.
    na alle ok 1,7-2zł/szt brutto z Baudera ok 2,8zł netto

    Porównując sumarycznie - względem dachu zolw82 - to chyba coś dużo naliczyli śrub w ofercie z Baudera.
    Ale ok - ilośc jest do zweryfikowania.

    Różnica na cenie jest spora - wynika to tylko z przebitki producentów PIR czy są jakieś różnice techniczne?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek.sroda1 Zobacz post
    Też się nad tym zastanawiałem i temat wyjaśnił mi facet z hurtowni budowlanej. Są płyty i PŁYTY, tak jak rodzaje coli, masz np. coca-colę i colę z biedronki.
    Przy najlepszych producentach masz gwarancję jakości, certyfikaty, pewność, że współczynnik termoizolacji będzie na wysokim poziomie. Ja osobiście wybrałem kingspan i jestem bardzo zadowolony - potrzebowałem małego zużycia powierzchni stąd mój wybór. Nie jest to może najtańsze rozwiązanie, ale biorąc pod uwagę wszystko co kupije się do "standardowych" izolacji wychodzi niewiele drożej.

    Widzę, że firmy się prześcigają w chwaleniu swoich produktów co zrozumiałe, ale akurat kingspan ma tylu zwolenników, że nie można dyskutować tutaj o jakości. Sprawdź stronę gdzie jest o płytach pir www . plytyrezolowe . pl może to Ci rozjaśni trochę temat i czemu właśnie tej izolacji użyć.

    Głowiłem się trochę nad izolacją akustyczną - mieszkam przy ruchliwej ulicy, ale okazało się, że jest dobrze.

    Pozdrawiam serdecznie
    Marek

    Biorąc pod uwagę konkurencję to Kingspan i tak ma dobre ceny jak na to co oferuje. Parametry płyt są naprawdę dobre i nie ma co podążać za taniością ponieważ to odbije się na późniejszej eksploatacji

  13. #13

    Domyślnie

    A kto mi powie czym się różnią płyty PIR GÓR-STAL od np Thermano?
    Cena Thermano dużo wyższa...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Podpinam się pod wątek.

    Czy Thermano można układać 1 warstwowo, czy tak jak na filmach mają być dwie warstwy, żeby zminimalizować ryzyko mostków?
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak płyta łączona jest pióro-wpust to o jakich mostkach mowa? Jedna gruba płyta. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Drugie pytanie konkursowe
    Czy takie płyty Thermano można mocować prosto na krokwie? A na to membranę, łaty/kontrłaty, dachówkę
    Przeglądam filmy instruktażowe i...
    W starych tak było, w tych nowych Thermano jest montowane na deskowanie

    Na pewno taki sposób montażu widziałem na produktach marki Bauder, ale na Thermano mam lepszą cenę w hurtowni
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  17. #17
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    Drugie pytanie konkursowe
    Czy takie płyty Thermano można mocować prosto na krokwie? A na to membranę, łaty/kontrłaty, dachówkę
    Przeglądam filmy instruktażowe i...
    W starych tak było, w tych nowych Thermano jest montowane na deskowanie

    Na pewno taki sposób montażu widziałem na produktach marki Bauder, ale na Thermano mam lepszą cenę w hurtowni
    Możesz wszystko bo to zwykły PIR, jak masz poprawna wentylację w domu to wtedy możesz montować bez zbędnych folii, membran itp widziwian bo to nieczemu nie służy.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    To po co w instrukcji jest membrana na?
    A w przypadku konkurencyjnych np. pod
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Płyty PIR od pewnej grubości są samonośne. Taką grubość wyznacza producent. Krycie wstępne jest niezbędne stąd konieczny montaż folii bądź papy samoprzylepnej. Folia to produkt bardzo nie trwały. Płyty BAUDER PIR PLUS są tylko pozornie droższe. Posiadają one obustronne laminowanie folią aluminiową (warstwy paroizolacyjne) i z wierzchu mają przyklejoną papę czyli zawierają krycie wstępne. Odpada zatem koszt papy (ewentualnie folii) i jej montażu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony